Köpeğin elini öpseydim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çocuk açısından baktığınız pencereden yorumlarınız doğru tabii ki.Her çocuk anne babanın,öğretmenin,toplumun eseri bir nevi.
Hiçbirimiz de mükemmel eserler değiliz.
Kimimizin temelini bozan anne babalarımız,kimimizin akrabalar,kimimizin eğitim hayatı.
Ama belli bir yaşa geldikten sonra -bakınız 21 yaştan bahsediyoruz- artık o temeli çürük atılan binayı bırakıp yeni bir temel atmaya çalışmak gerek diye düşünüyorum.
İşte burada mizaç,kişilik,karakter,huy denilen şeyler devreye giriyor.Buna ne anne babanın ne öğretmenin ne de çevrenin müdahalesi olabilir.
21 yaşındaki bir kız konu sahibi gibi babasından gördüğü gibi bir dil ile konuşmak yerine zaten nefret ettiği bu üslubu kullanmamayı tercih edebilirdi.11 yaşındaki bir çocuk mantığını kullanamayabilir,kendine hakim olamayabilir ama 21 yaşındaki bir kız bunu yapabilir.

Ailece tedavi altında olmaları gerektiğini düşünüyorum.

Sevgiler.
Bizim evde kimse küfürlü konuşmazdı. Ben getirmişim eve küfrü annem öyle der. Erkek kardeşim de sokaktan duyup kavgalarda bana söver arada. Annemlerin umurunda olmaz. A.. s... der hak etmeseydin der annem de. Annem ve babam da slk gzkl gibi basit kufurleri bana karsi kullanirlar. Yani ben bu küfür arşivini nasıl oluşturdum hiç bilmiyorum

Konularında bir şeyleri başlatan genellikle sensin.
Ailen bu kadar kötüyse neden Bakanlığa şikayette bulunmuyorsun?
Senin gözünden anlattığın bir babam olsa özellikle bırak parasını almayı elini bile öpmem.
Ergenliğini çok ağır geçiriyorsun.
Zaten psikolojik tedavi de görüyormuşsun.
Babanın sınırlarını çok zorluyorsun ki dediğin gibi bir psikopatsa babana bu denli davranmaya korkuyor olman gerekirdi.
Bu kadar mutsuzsan gerçekten Bakanlıktan yardım al ve sığınma evine yerleş.
Ciddi olarak söylüyorum bunu.
Psikolojik tedavi gördüğüm nereden çıktı. Bir kere psikiyatriste gittim onda da saglikli bir gorusme olmadi kaldi oylece. Soylemesi cok kolay ondan sonra hayati kayacak olan benim cunku. Aileni her seyi sil demek bu. Millete aciklama yapmasi var. Ben en az hasarla nasil devam edebiliriz ailece diye yazdim buraya. Zaten birkac yil sonra yokum insallah. Rahata erer herkes

Bizim evde kimse küfürlü konuşmazdı. Ben getirmişim eve küfrü annem öyle der. Erkek kardeşim de sokaktan duyup kavgalarda bana söver arada. Annemlerin umurunda olmaz. A.. s... der hak etmeseydin der annem de. Annem ve babam da slk gzkl gibi basit kufurleri bana karsi kullanirlar. Yani ben bu küfür arşivini nasıl oluşturdum hiç bilmiyorum
Bakanlıktan destek al yorumumu neden eksiliyorsun?
Ya da bize bilgilerini ver senin adına biz Bakanlığa şikayette bulunalım.
Eğer cidden çok kötü bir ailen varsa kardeşlerine de yazık.
Küçükleri de devlet korumaya alsın.
Mühim bir konu bu.

Sevgili Mune Mune konu sahibinin bahsettiği gibi bir aileyse bu aile çocukları devletin alması mümkün müdür? İnceleme yapılabilir mi? Site olarak bence böyle bir aileden kurtarabiliriz belki çocukları.
Sevgili @stunel için de bir sığınma evi ayarlanabilir belki.

Psikolojik tedavi gördüğüm nereden çıktı. Bir kere psikiyatriste gittim onda da saglikli bir gorusme olmadi kaldi oylece. Soylemesi cok kolay ondan sonra hayati kayacak olan benim cunku. Aileni her seyi sil demek bu. Millete aciklama yapmasi var. Ben en az hasarla nasil devam edebiliriz ailece diye yazdim buraya. Zaten birkac yil sonra yokum insallah. Rahata erer herkes
Bu kadar kötü bir ailen varsa az hasarla devam edemezsin.
O yüzden harekete geçmelisin.

Surekli kavga kavga hep boyle gitmeyecegi ortada.
Annenize soyleyin babaniz da dahil yardim alin.
Sonunda daha kotu seyler olacak bu gidisle.
Hatta kardesleriniz de dahil gitmelisiniz.
Surekli kavga olan bir yerde kimsede huzur kalmamistir.
Ve o cocuklarin bile psikolojisi kötu durumdadir.
Boyle siddetli kavgalarin oldugu bir ailede kimsenin normal oldugunu dusunmuyorum.
Ve bana gore babaniz da iyi bir baba degil.
Tabi benim yorumum.
Ama sizin icin birseylerin yolunda olmadigini gorup tedavi icin birseyler yapmalilardi.
Aksine babaniz karsilik veriyor.
Anneniz keske mantikli bir kadin olsa da babanizi ikna edip farkli zamanlarda bile olsa hepinizi alip goturse bir doktora.
Yardimi olmuyor demeyin goturmezlerse kendiniz devam edin.

Bakanlıktan destek al yorumumu neden eksiliyorsun?
Ya da bize bilgilerini ver senin adına biz Bakanlığa şikayette bulunalım.
Eğer cidden çok kötü bir ailen varsa kardeşlerine de yazık.
Küçükleri de devlet korumaya alsın.
Mühim bir konu bu.

Sevgili Mune Mune konu sahibinin bahsettiği gibi bir aileyse bu aile çocukları devletin alması mümkün müdür? İnceleme yapılabilir mi? Site olarak bence böyle bir aileden kurtarabiliriz belki çocukları.
Sevgili @stunel için de bir sığınma evi ayarlanabilir belki.
Haddiniz olmayan şeylere karışmayın bence.

Benim ailem çok kötü diyen sensin.
Ne değişti ki şimdi?
Madem kötüler yardımcı olalım işte.
İstemiyor musun bunu?
Kardeşlerine de yazık değil mi katil ruhlu bir babayla mı büyüsünler?
Yardımdan kastınız çok uç bir örnek.
Eksik kalsın teşekkürler

Sevgili stunel psikiyatriste gidince ağladın anlatamadın peki doktor ne dedi? İlaç verdi mi verdiyse kullanıyor musun?
Sana tavsiyem ilaç varsa düzenli kullanman
Ilaç yoksa hergün kendine bir bardak papatya çayı demle iç etkileri inanılmaz adet sancısından adet öncesi sinire günlük strese birebir gelir ama düzenli olarak hergün içersen ve etkisi bi kaç haftada başlar
2 gün içip bu bir şeye yaramıyor deme bırakma
Hergün bi 10 dk bile olsa çık yürüyüş yap
Güzelce yıkan kişisel bakımını yap moralini düzeltir aynada kendini iyi görmek
Müzik dinle kitap oku (bunu ciddiye al lütfen kitaplar dış dünyadan seni kaçırır mutlu eder)
Eğer dışardan yemek sipariş edebiliyorsan netflix de alabilirsin diye düşünüyorum
Çok güzel diziler belgeseller var izle rahatla
Günlük tut yaz için ferahlar
Ailene fazla müdahale ettiğini düşündüm kimseye karışma fikir sorulmadıkça beyan etme

Bak bu yaşlar geçecek ve sen göreceksin ki ailenden başkası yalan.
Ve sen de önemlisin senin huzurunda önemli
Kalp kırma bir an önce ruhunun huzura ermesini diliyorum💕

ailen çok sabırlıymış gerçekten. dediklerini babama ben söylesem, köpekli yalamalı olan cümle özellikle :d şuan hayatta değildim muhtemelen ahaha.

kafayı yemişsin ama senin suçun değil. seni çok iyi anlıyorum. herkes şanslı bir ailede doğmuyor ama alttan almayı öğrenmen lazım : ) içine at diye demiyorum, o söyleyeceğin kötü şeyleri bir günlüğe yaz. buraya yazdığın gibi aynı.
sinirin geçtikten sonra utanmış hissedeceksin yazdıkların için.
içine dert olmasın yani yazıya dök. ama tepkisiz kal. kendi sağlığın için.
umarım en yakın zamanda kurtulursun ailenden tabii onlar da senden : )

Sevgili stunel psikiyatriste gidince ağladın anlatamadın peki doktor ne dedi? İlaç verdi mi verdiyse kullanıyor musun?
Sana tavsiyem ilaç varsa düzenli kullanman
Ilaç yoksa hergün kendine bir bardak papatya çayı demle iç etkileri inanılmaz adet sancısından adet öncesi sinire günlük strese birebir gelir ama düzenli olarak hergün içersen ve etkisi bi kaç haftada başlar
2 gün içip bu bir şeye yaramıyor deme bırakma
Hergün bi 10 dk bile olsa çık yürüyüş yap
Güzelce yıkan kişisel bakımını yap moralini düzeltir aynada kendini iyi görmek
Müzik dinle kitap oku (bunu ciddiye al lütfen kitaplar dış dünyadan seni kaçırır mutlu eder)
Eğer dışardan yemek sipariş edebiliyorsan netflix de alabilirsin diye düşünüyorum
Çok güzel diziler belgeseller var izle rahatla
Günlük tut yaz için ferahlar
Ailene fazla müdahale ettiğini düşündüm kimseye karışma fikir sorulmadıkça beyan etme

Bak bu yaşlar geçecek ve sen göreceksin ki ailenden başkası yalan.
Ve sen de önemlisin senin huzurunda önemli
Kalp kırma bir an önce ruhunun huzura ermesini diliyorum💕
Öncelikle teşekkür ederim güzel tavsiyeleriniz için. Doktor da bir şey diyemedi ben anlatamayınca. Ben ağlarken peçete verdi ne yapsın. Annenizle gelin bir dahaki seansa dedi. Ben de anneme söylemedim kaldı öylece.
Evde bir sürü kuru papatya vardı deneyeceğim teşekkürler

Ne kadar sabırlı bir ailen var.. biraz kendine gelmek için ic dünyanı geliştir, kitap oku, dua et , dışarı çık temiz hava al yoksa gidişatın kötü.. babanında helalligini al haddini çok aşan bir evlatsin rabbim vermesin.. sanada yazık belliki psikolojin yerinde değil. Dualarım seninle.

Bana istediğiniz ithamda bulunabilirsiniz, sizin kendinize söylediğiniz yalanı ve kendi ikiyüzlülüğünüzü değiştirmeyecek bu.
Konuya "Ne okudum ben az önce eğer gerçeksen git tedavi ol" diye girmeniz, çok faydalı(!) olmuş ki hemen kız tedaviye koşacaktır, sizin bu samimi(!) ve tüm temiz kalbinizle(!) diller dökerek mesai harcadığınız yorumunuz sayesinde.

"Yaşanmamış şey değil baban kızım normal değil bana vurmaya kalkıyor tehdit ediyor falan diye polise gitse yada kalkıp evden atsa ne yapmayı düşünüyorsun cidden
Ayıp denen bir şey var" ,konuya yaptığınız ikinci yorum. Yorumlarınızın faydası gittikçe artıyor, ayıplamak karşınızdaki insana ulaşmak adına çok güzel(!) bir diğer adım gerçekten.

"Bir de babana kurban kestiği için katil ruhlu diyorsun kendin orada hamburgerleri götürüyorsun
Bu ne yaman çelişkidir
Doğru düşünme yetindi kaybetmişsin öfkeden" çok doğru(!) bir yaklaşım daha, kişinin öfkesini tamir için, o kişiyle bozuk psikolojisi üzerinden alay etmek de eksik kalmamalı.

"Çok hak verdiğim bir yazı oldu
Şimdiki çocuklar çok fena
Benim okulda böyle bir öğrenci vardı ailesine yapmadığını koymadı
Eve geç gelmeler, anneyi dövmeler, evde huzursuzluk çıkarmalar, kredi kartını çalıp dünyanın borcuna sokmalar daha neler
yine bir geç geldiğinde babası tokat atmış buna
Gitmiş polise şikayet etmiş babasını aldı polisler götürdüler

Baba da madem ben bu kadar kötüyüm benim elimden alın devlete verin bu kızı dedi
Bu evde durdukça ya ben katil olacam ya bu kız dedi
Ondan sonra kız oldu bir kuzu madem aile bu kadar kötü niye o çocuğun ödü koptu devlete verilmekten harçlıksız kalmaktan korktu"
Genelleyerek konunun spesifikliğinden ve konu içinde anlatılan -babadan- koparak; başka bir örnekle de vurmasaydınız olmazdı; doyamamışsınız bakıyorum vurmalara, psikolojisi bozuk 21 yaşında bir kıza, hayırdır?

Evet, benim muhteşem fikirlerimi çok güzel vermişsin, vermişler; yani göz göre göre insan, yazının kaldığı şu ortamda şu yalanı söylemeye utanır yahu.
Basmakalıp olan sensin, aynı yargı ve linç yolu; her yerde hep gördüklerimizden, twitter, insta, youtube, kk, face... Her yerdeki linç. Her yerdeki aynı faydasızlık ve dibe çekme, aynı yamyamlık.

Sonra, benim yorumumla yeniden celalleniyorsunuz ve "Marjinal" diye atlıyorsunuz, konu sahibini parçaladınız yetmedi, sizinle aynı taşı atmayanlara mı yamyamlık yapasınız geldi?
Üzerinize alındığınız yerden "İnsan" gibi konuşabilseydiniz, insanca cevap alırdınız.

Ardından benim sizi terslemem ve yargılamam üzerine dayanamayıp zanlara başlıyorsunuz, hem de kör zanlar, niyet okumalar, hayat tahminleri filan.
Klasik "Savunacak argümanım yok, kalmadı, yine de haklı çıkmalıyım ama nasıl, hah, havadan
yargılarım bu kez, yalanlarım, yazar çizerim kafama göre o halde, şahsileştiririm" hali. Ad hominem tam da siz gibi boşların işi.
Ben sizin yorumlarınızı göre bile geldim yazdım, söylediğim her şeyin ardında sizin lisanınızın çamuru var, sizin ise elinizde sadece "Kafadan salladıklarınız".

Size göre tüm bunlar şımarıklık ve sebepsizlik, durduk yere anne-babanın tüm doğrularına rağmen bozulan bir psikoloji ise; o halde sizin " Allah size konu sahibi gibi bir evlat versin uğraşın durun" demeniz, tam manasıyla bir bedduadır.
Ve buna karşın benim yorumumdaki anne profilinde olup, her şeyden geçtimse, denedimse, eminsem; çocuğum bu haliyle de "Kabulümdür, başımın tacıdır, imtihanımdır" diyorum, "Onun bana öğreteceği her zaman bir şey vardır, her hali kabulümdür", bildiğimi düşündüğüm yolun
dışını adımlamaktan da korkmam, yanılgılarımdan da öğrenebilirim, sizin gibi mükemmellerin(!) aksine.
Bu bir beddua ve "Sana bakarım ben önce" diyorum, ne kadar mukaddessin? Sizin tarifinizdeki çocuk, evet bir bedduadır; sizin tarifinizdeki genç, -bu konudaki genç- dediğiniz genç değil çünkü, konu sahibini yermek için gözü kapalı uydurduğunuz ya da uçlardan bir yerlerden bulup geldiğiniz başka bir genç.
"Sebepsiz psikolojisi bozuk" çocuk yoktur, her şeyin genetik-psikolojik-sosyolojik pek çok zincirle birbirine bağlı olduğu bu hayatta sebepsiz, durduk yere hiçbir şey yoktur, psikoloji, sosyoloji ve insana, davranışlarına dair tüm bilimler bunun için var "Anlayın" diye, kafanızdan "Uydurmayın" diye.
Siz nasıl öğretmen oldunuz bu kafayla? "Böyle desem beddua algılarsınız amağğ" evet, algılarız, hangi fikrin(!) ağzından çıktığına bakılır çünkü lafın.

Ve sert yorum da, senin-sizin gibilerin yaptığı yorumlara denmiyor, sizinkinin adı linç. Sizler gibi sanal et yiyiciler yüzünden burası da iyice bozdu zaten. Virüs gibi her yerdesiniz.
Konu sahibi ve ailesinin "Kime malzeme olduğu" kararını, bırak da ikimizin yorumlarını yan yana koyup akılla ve vicdanla okuyan birisi değerlendirsin, gerçi burada da bu insanların sayısı sizin gibilerin sayesinde git gide azalıyor ya neyse.
Şimdiki çocuklar, şimdiki ana-babanın, şimdiki toplumun, öğretmenlerin, sizlerin, bizlerin hepimizin eseri.
Dönüp kendinize zerre bakmayın aman, ayıplamak ve anlamaya çalışan diğer insanlara da ekstra saldırmak daha kolay. Haksız çıkacağız diye o kadar ödünüz kopuyor ki, ısrarla anlamıyorsunuz.
İşte diyorum ya, bu yüzden saman gibi gelip geçeceksiniz bu dünyadan; ot gibi. İnsanı insan yapan duygularından arı, kalıpları çakılmış, yargıları yerleşmiş, her zaman doğru(!) ve empati yoksunu mükemmel(!) birer ot. Tam "Her şeyi tüketen" toplum kafası.
Tüketin, insanları, insanlığınızı her şeyi.

Şu KKda çok konu gördüm 3 senede, hiçbiri beni şu konu içindeki kullanıcı yorumları kadar buradan iğrendirmeyi başaramamıştı, vallahi başardınız. Ha bir de kürtaj olan kadına salt laf sokma çabasıyla "Kürtaj hapların kafa yaptı herhalde" diyen bir yaratık vardı.
Midemi bulandırdınız; tüm terbiyeli(!) hallerinizle üstelik.
İğrençsiniz. 21 yaşındaki, hayatını onun anlattığı kadar bildiğiniz, psikolojisi bariz bozulmuş bir kıza her yerinden ayrı ayrı vururken aldığınız haz, zevk; her satırınızdan akıyor.
Buralar karışmış diyerek halinize güldüğüm konudan, size acıyarak, üzülerek çıkıyorum şimdi.

Gel, sanaldan bulduğum gerçek bir arkadaşla gönderdiğim mesajım üzerinden vurarak tatmine devam et kendini, "Gerçek hayatta bla bla" vb. demeye devam et, çünkü siz gibiler aynı lacivertsiniz.
Varlığınız, tutmuş bedduaların ta kendisi bu toplum için zaten.
Yazık.

-GangstaWalk-
Bazı insan içindeki irini iğrençliği süslü sözlerinin arkasına saklayamaz
Böyle bir olayda patlak verir işte
Ben kendim kıza çok yardımcı oldum yorumlarım çok faydalı bile demedim
Senden önce senin fikirlerin verildi dedim

Ne oldu insanlar istediğin gibi yorumuna vayy ne müthiş yorum demeyince zoruna mı gitti
Sen istediğin gibi burada yüz tane kadına hakaret yazdın anne babalıktan bir haber olmakla suçladın sana cevap yazılınca seviyelerde dipleri gördün
İnsanları yetiştiren tek şeyin ailesi olmadığını kişinin karakterinin arkadaş çevresinin yaşadığı olayların okuduğu kitabın bile kişiliğini oluşturan nedenler olduğunu bilmeden 7 yaşındaki çocuk gibi sadece anne babasını suçlayan kör bir cahilsin ve bunun farkında bile değilsin
Yorumumun ne kadar yerinde olduğu konu sahibi ve ailesinin sırf senin egonu tatmin etmek için kullandığın iyice ortaya çıktı
Zerre kadar yardım etme amacıyla gelmediğin ortada popüler konudan faydalanayım şurada iki laf söyleyeyim kendimi rahatlatayım diyen bir zavallıdan başka bir şey değilsin

Sırf bütün alt alta ettiğin hakaretler sırf sizinde böyle bir çocuğunuz olursa beddua olarak algılarsınız denmesi
O kadar ikiyüzlüsünki ısrarla beddua değil ben öyle bir çocuğum olsa bağrına basarım yazdığın halde ikinci yorumda bedduan niye tutsun yazıyorsun
Tiksinilecek midesi bulanacak birini arıyorsan aynada kendi yüzüne bakabilirsin

Senin konularini okurken agliyorum ya.Bu konunu okumak istemedim direndim ama okumuş bulundum:KK43: Cok uzuluyorum, annene babana kardeslerine ve sana. Belki iyi birer anne baba olamadılar,seni onlar bu hale getirdi ama en azindan sen kendinin farkina varip duzelmeye calis nolursun.

Bana istediğiniz ithamda bulunabilirsiniz, sizin kendinize söylediğiniz yalanı ve kendi ikiyüzlülüğünüzü değiştirmeyecek bu.
Konuya "Ne okudum ben az önce eğer gerçeksen git tedavi ol" diye girmeniz, çok faydalı(!) olmuş ki hemen kız tedaviye koşacaktır, sizin bu samimi(!) ve tüm temiz kalbinizle(!) diller dökerek mesai harcadığınız yorumunuz sayesinde.

"Yaşanmamış şey değil baban kızım normal değil bana vurmaya kalkıyor tehdit ediyor falan diye polise gitse yada kalkıp evden atsa ne yapmayı düşünüyorsun cidden
Ayıp denen bir şey var" ,konuya yaptığınız ikinci yorum. Yorumlarınızın faydası gittikçe artıyor, ayıplamak karşınızdaki insana ulaşmak adına çok güzel(!) bir diğer adım gerçekten.

"Bir de babana kurban kestiği için katil ruhlu diyorsun kendin orada hamburgerleri götürüyorsun
Bu ne yaman çelişkidir
Doğru düşünme yetindi kaybetmişsin öfkeden" çok doğru(!) bir yaklaşım daha, kişinin öfkesini tamir için, o kişiyle bozuk psikolojisi üzerinden alay etmek de eksik kalmamalı.

Eve geç gelmeler, anneyi dövmeler, evde huzursuzluk çıkarmalar, kredi kartını çalıp dünyanın borcuna sokmalar daha neler

Baba da madem ben bu kadar kötüyüm benim elimden alın devlete verin bu kızı dedi
Ondan sonra kız oldu bir kuzu madem aile bu kadar kötü niye o çocuğun ödü koptu devlete verilmekten harçlıksız kalmaktan korktu"
Genelleyerek konunun spesifikliğinden ve konu içinde anlatılan -babadan- koparak; başka bir örnekle de vurmasaydınız olmazdı; doyamamışsınız bakıyorum vurmalara, psikolojisi bozuk 21 yaşında bir kıza, hayırdır?

Evet, benim muhteşem fikirlerimi çok güzel vermişsin, vermişler; yani göz göre göre insan, yazının kaldığı şu ortamda şu yalanı söylemeye utanır yahu.
Basmakalıp olan sensin, aynı yargı ve linç yolu; her yerde hep gördüklerimizden, twitter, insta, youtube, kk, face... Her yerdeki linç. Her yerdeki aynı faydasızlık ve dibe çekme, aynı yamyamlık.

Sonra, benim yorumumla yeniden celalleniyorsunuz ve "Marjinal" diye atlıyorsunuz, konu sahibini parçaladınız yetmedi, sizinle aynı taşı atmayanlara mı yamyamlık yapasınız geldi?
Üzerinize alındığınız yerden "İnsan" gibi konuşabilseydiniz, insanca cevap alırdınız.

Ardından benim sizi terslemem ve yargılamam üzerine dayanamayıp zanlara başlıyorsunuz, hem de kör zanlar, niyet okumalar, hayat tahminleri filan.
Klasik "Savunacak argümanım yok, kalmadı, yine de haklı çıkmalıyım ama nasıl, hah, havadan
yargılarım bu kez, yalanlarım, yazar çizerim kafama göre o halde, şahsileştiririm" hali. Ad hominem tam da siz gibi boşların işi.
Ben sizin yorumlarınızı göre bile geldim yazdım, söylediğim her şeyin ardında sizin lisanınızın çamuru var, sizin ise elinizde sadece "Kafadan salladıklarınız".

Size göre tüm bunlar şımarıklık ve sebepsizlik, durduk yere anne-babanın tüm doğrularına rağmen bozulan bir psikoloji ise; o halde sizin " Allah size konu sahibi gibi bir evlat versin uğraşın durun" demeniz, tam manasıyla bir bedduadır.
Ve buna karşın benim yorumumdaki anne profilinde olup, her şeyden geçtimse, denedimse, eminsem; çocuğum bu haliyle de "Kabulümdür, başımın tacıdır, imtihanımdır" diyorum, "Onun bana öğreteceği her zaman bir şey vardır, her hali kabulümdür", bildiğimi düşündüğüm yolun
dışını adımlamaktan da korkmam, yanılgılarımdan da öğrenebilirim, sizin gibi mükemmellerin(!) aksine.
Bu bir beddua ve "Sana bakarım ben önce" diyorum, ne kadar mukaddessin? Sizin tarifinizdeki çocuk, evet bir bedduadır; sizin tarifinizdeki genç, -bu konudaki genç- dediğiniz genç değil çünkü, konu sahibini yermek için gözü kapalı uydurduğunuz ya da uçlardan bir yerlerden bulup geldiğiniz başka bir genç.
"Sebepsiz psikolojisi bozuk" çocuk yoktur, her şeyin genetik-psikolojik-sosyolojik pek çok zincirle birbirine bağlı olduğu bu hayatta sebepsiz, durduk yere hiçbir şey yoktur, psikoloji, sosyoloji ve insana, davranışlarına dair tüm bilimler bunun için var "Anlayın" diye, kafanızdan "Uydurmayın" diye.
Siz nasıl öğretmen oldunuz bu kafayla? "Böyle desem beddua algılarsınız amağğ" evet, algılarız, hangi fikrin(!) ağzından çıktığına bakılır çünkü lafın.

Ve sert yorum da, senin-sizin gibilerin yaptığı yorumlara denmiyor, sizinkinin adı linç. Sizler gibi sanal et yiyiciler yüzünden burası da iyice bozdu zaten. Virüs gibi her yerdesiniz.
Konu sahibi ve ailesinin "Kime malzeme olduğu" kararını, bırak da ikimizin yorumlarını yan yana koyup akılla ve vicdanla okuyan birisi değerlendirsin, gerçi burada da bu insanların sayısı sizin gibilerin sayesinde git gide azalıyor ya neyse.
Şimdiki çocuklar, şimdiki ana-babanın, şimdiki toplumun, öğretmenlerin, sizlerin, bizlerin hepimizin eseri.
Dönüp kendinize zerre bakmayın aman, ayıplamak ve anlamaya çalışan diğer insanlara da ekstra saldırmak daha kolay. Haksız çıkacağız diye o kadar ödünüz kopuyor ki, ısrarla anlamıyorsunuz.
İşte diyorum ya, bu yüzden saman gibi gelip geçeceksiniz bu dünyadan; ot gibi. İnsanı insan yapan duygularından arı, kalıpları çakılmış, yargıları yerleşmiş, her zaman doğru(!) ve empati yoksunu mükemmel(!) birer ot. Tam "Her şeyi tüketen" toplum kafası.

Şu KKda çok konu gördüm 3 senede, hiçbiri beni şu konu içindeki kullanıcı yorumları kadar buradan iğrendirmeyi başaramamıştı, vallahi başardınız. Ha bir de kürtaj olan kadına salt laf sokma çabasıyla "Kürtaj hapların kafa yaptı herhalde" diyen bir yaratık vardı.
İğrençsiniz. 21 yaşındaki, hayatını onun anlattığı kadar bildiğiniz, psikolojisi bariz bozulmuş bir kıza her yerinden ayrı ayrı vururken aldığınız haz, zevk; her satırınızdan akıyor.
Buralar karışmış diyerek halinize güldüğüm konudan, size acıyarak, üzülerek çıkıyorum şimdi.

Gel, sanaldan bulduğum gerçek bir arkadaşla gönderdiğim mesajım üzerinden vurarak tatmine devam et kendini, "Gerçek hayatta bla bla" vb. demeye devam et, çünkü siz gibiler aynı lacivertsiniz.
Yazık.

-GangstaWalk-
Konu için 3 kere nick almak her yorumuna zoruna mı gitti yazarken o kadar zoruna gitmek yani
belki sizin gibilerden insanların sıtkı sıyrılmıştır
Gerçek hayatta asla söylemeyeceği yapmayacağı şeyleri sanalda yazanlardan nefret etmişlerdir
Sen hangi beddua yetiştirme ürünüsünde ailene çevrene zarardan başka bir şey getirmemişsin bir işin ucundan tutamamışsın
Evde yaylanırken tanımadığın ve bilmediğin hayatlar hakkında çok güzel ahkam kesiyordun değil mi
Eminim benim yardım ettiğim çocukların sadece onda biri kadarına etmemişsindir

Benim gibilerin çoğalıp sizin gibilerin azalması toplum içinde bu forum içinde çok faydalı olur
O kadar yazmaya çalışıyorum seviyenize bir türlü inemiyorum
Oda benim kusurum kalsın artık

GÜNCELLEME: Bir noktaya açıklık getireyim. Birkaç kişi tedavi olmayı reddettiğimi ve buradaki yorumları önemsemediğimi yazmış. Tam aksine tedavi olmak istiyorum ama ailemle etkileşimli bir biçimde değil. Çünkü biliyorum ömür boyu başıma kakılacağını. Her şeyi de olduğu gibi anlatırım doktora. Yorumların hepsini okuyorum. Yapıcı eleştiri yapıp güzel tavsiyelerde bulunanlara çok teşekkürler. Bir de beni haksız gören büyük bir grup var onlar da haklılar. Zaten ben haklıyım demiyorum. Ama ailem de suçsuz değil. Durumun tuhaflığının ve ne kadar küçüldüğümün farkındayım yani.

Eski konularımı bilenler bilir, ailemle aram hep limoni.
En son konumda da baba bedduası aldığımdan bahsetmiştim.
Onun üzerine 2 hafta gibi bir süre neredeyse hiç konuşmadık.
Bayrama doğru ikimizde de bir yumuşama oldu ama yine tam konuşmuyorduk babamla. Neyse dedim bayramda elini öpeyim böyle böyle nereye kadar gidecek.
Elini öptüm bayramlaştık.
Harçlık falan verdi her şey normaldi.
Daha sonra kardeşimle fiziksel bir kavgamız oldu.
Kolunda sinirden kumanda kırdım.
Tüm akrabalar da oradaydılar duyuldu yani. Geldi yine bana bu ne terbiyesizlik falan filan saydırdı.
Kavgada ben haklıydım ama o öyle bir anlattı ki konuyu beni haksız gösterdi.
Ben de kendimi aklamaya uğraşmadım konuşsam ağlayacaktım çünkü haksızlığa uğradığım için sinirim bozuldu.
Konu da şu 3 yaşındaki kardeşimin kafasına yastık atıp onunla dalga geçiyorlar.
Garibim de bunu oyun sanıp onların eğlencesi oluyor.
Birkaç defa dedim atmayın diye, dinlemediler. En son ben de büyük kardeşimin kafasına attım yastığı yapma dedim yine yaptı ben de kumandayı aldım televizyon izlemeyeceksin o zaman diye.
Tam kapıdan çıkıyordum arkam dönükken kafama yastık attı.
Bende ipler koptu elimde kumandayla giriştim buna.
O da durmadı tabii tekme tokat girişti bana. Anlatırken de önce o vurdu diyorlarmış.
Sonra neyse eve döndük.
Ertesi gün Suriyeliler kurban eti için geleceklerdi.
Etleri hazırladık falan.
Tek tek geliyorlar.
Annem her geleni eve alıyor.
Ben de sinir oluyorum istemiyorum eve girmelerini.
Eti alıp gitsinler işte.
Bir de verileni de beğenmiyor bir çocuk var daha ete bakmadan biz 9 kişiyiz deyip daha istiyor.
İçeri girmek istiyorlar falan.
Annem de içeri alınca bir poşet daha et verince hemen sinirim bozuldu.
Çocuk gidince sözlü tartışmamız oldu annemle.
Neyse sonra herkes işine baktı.
Ben de bir helva yapayım dedim canım istiyordu.
Yaptım tadına bakıyordum babam geldi. Helvanı yedin mutlu oldun mu dedi.
Ben de evet mutlu oldum sen de ye sen de mutlu ol dedim.
Aramızda kötü bir şey olmamıştı o gün ben de öyle demesine şaşırdım tatlı bir şekilde öyle dedim.
O da ben yemem al hepsini sen ye fitne fesat çıkarttın yine tatlı krizin geçti her şey normale mi döndü gibi bir şey dedi.
Ben bir tuhaf oldum dalga geçerek alttan alttan aşağılayarak konuştu.
Sinir geldi birden bana da yemezsen yeme ben yerim hepsini dedim odama girdim. Arkamdan helva tenceresini getirmiş al hepsini ye diye kapının önüne koydu.
Sana ne oluyor yani bu ne tavır diye acayip kötü oldu içim kinle nefretle doldum anında. Gitti ben de arkasından ben bir de bayramda senin elini öptüm be yazık bir köpeğin elini öpseydim daha iyiydi diye bağırdım.
O da hala dalga geçer bir sesle köpeğin elini öpseydin o zaman, hatta köpeğin k*çını öp bir dahakine dedi.
Ben de sen öp senin hoşuna da gider dedim. Sonra ne oldu hatırlamıyorum odama geldi laf yine seni döverime geldi.
Bak benim gücüm sana çok da güzel yeter benim de bir sabrım var sonra sabrım taşarsa senin yüzünde kalıcı hasarlar kalır ben de 1 2 gün hapiste yatarım sonra normal hayatıma dönerim dedi.
Olan sana olur ama dedi.
Bu vahşi düşüncesi benim içimde bir şeyler kopardı.
Yani nasıl insan dünyaya getirdiği evladı ile ilgili bu kadar vahşice şeyler düşünür dedim içimden.
Bir de diyordu ki simdiki aklim olsaydi eskiden, simdi daha cok kardesiniz olurdu.
Diyecegin bir sey varsa simdi yuzume soyle dedi.
Ben de var dedim.
Ama söyleyemedim ağlamamak için.
Neyse boşver dedim kapattım kapıyı.
Sonra tekrar açtım bağırdım.
Sen ne biçim babasın anca s.... yapmayı biliyorsunuz.
Çocuk yapıp yapıp psikolojilerini bozuyorsunuz dedim.
Hemen kapıyı kapatıp kilitledim.
Sonra odamda sinir krizi geçirdim.
Duvarları kapıları kendimi yumrukladım tekmeledim.
Çığlık çığlığa onlara küfürler hakaretler ettim.
Katil ruhlu, o hayvancağızı nasıl kestin hiç mi için ürpernedi. Ben düşününce bile içim bir hoş oluyor katil ruhlu diye bağırdım. Sen fırsatını bulsan benim de kafamı kesersin dedim.
Ailelerine sövdüm. O..nun evladı. Ananın babanın umurundasın sanki falan dedim.
Hiçbir şey demedi.
Sesimi kaydetmiş.
Allahtan duydum da sonradan sildim gizlice telefonundan.
Moralmen diplere çöktüm.
Kaç gündür yemek yemek için yaşıyorum diyeti de bozdum.
O koca tencere helvayı yedim.
2 kere fastfood söyledim eve. 4 hamburger, 2 litre kola, kova kova patatesler, soslar...
Hayvan gibi ne var ne yok yedim.
Kek poğaça yaptım.
Baklava tatlı kola aburcubur dondurma kocaman ekmekler reçeller yağlar...
Yemeğin çöpleri odamda atılmayı bekliyorlar.
Köyden bir de pire dadandı bulamıyorum da yiyip duruyor beni.
3 kilo aldım 5 günde.
Leş gibi koktum banyo da yapmıyorum. Cenabet cenabet geziyorum evde.
Gerçekten ileriye dönük ümitlerim tükendi.
Ya hiç böyle şeyler yaşayacağımızı tahmin etmezdim. Vay be...
Kafayı yememek için buraya yazıyorum.
Yorumları da şimdiden tahmin edebiliyorum ama umarım hiç kimse bunları yaşamaz.
Ben babama bu kadar laf saysaydim evden atardı atmasada ben yüzüne bakamazdim

Sizde hatalisiniz herseye hemen cevap veriyorsunuz bi psikologla gorusun
Normal değilsin canım sende mi bir tedavi olsan kavgayı başlatmışsın kardeşini alıp ilk odadan çıkabilirdin babana köpekten beter demişsin ki hyvan benzetmelerini hiç sevmem insanla o masum hayvanlar kıyaslanamaz bile sende hiç normal degilsin sana uyan babanda
Evdeki herkes 15 yaşında galiba.
Topluca terapi alsanız fena olmaz.
Sorun sadece sen de değil bak, aile dinamikleriniz ciddi anlamda sorunlu. Yani babanın söyledikleri, diğer kardeşinin küçük kardeşinle dalga geçmesi, senin kendini yemeğe vermen, hepinizin şiddet eğilimi var bir de.

Diğer aile üyelerini bilemem ama senin hem iyi hissetmen hem de aile dinamikleri ile başa çıkabilmen için inkanın varsa terapi almanı öneririm. Hatta yoksa bile imkanı oluşturmak için çalışmalısın bence.
Ve psikoloğa git tedavi ol yorumları ilk sayfadan beri hem de
Ama hanımefendiye göre sadece kendisi söylemiş bunu başka hiç kimsenin aklına gelmemiş
Başka kim vermiş onun muhteşem fikirlerini

Bu ne yaman çelişkidir

Yazık.

-GangstaWalk-
Bazı insan içindeki irini iğrençliği süslü sözlerinin arkasına saklayamaz
Böyle bir olayda patlak verir işte
Ben kendim kıza çok yardımcı oldum yorumlarım çok faydalı bile demedim
Senden önce senin fikirlerin verildi dedim

Ne oldu insanlar istediğin gibi yorumuna vayy ne müthiş yorum demeyince zoruna mı gitti
Sen istediğin gibi burada yüz tane kadına hakaret yazdın anne babalıktan bir haber olmakla suçladın sana cevap yazılınca seviyelerde dipleri gördün
İnsanları yetiştiren tek şeyin ailesi olmadığını kişinin karakterinin arkadaş çevresinin yaşadığı olayların okuduğu kitabın bile kişiliğini oluşturan nedenler olduğunu bilmeden 7 yaşındaki çocuk gibi sadece anne babasını suçlayan kör bir cahilsin ve bunun farkında bile değilsin
Yorumumun ne kadar yerinde olduğu konu sahibi ve ailesinin sırf senin egonu tatmin etmek için kullandığın iyice ortaya çıktı
Zerre kadar yardım etme amacıyla gelmediğin ortada popüler konudan faydalanayım şurada iki laf söyleyeyim kendimi rahatlatayım diyen bir zavallıdan başka bir şey değilsin

Sırf bütün alt alta ettiğin hakaretler sırf sizinde böyle bir çocuğunuz olursa beddua olarak algılarsınız denmesi
O kadar ikiyüzlüsünki ısrarla beddua değil ben öyle bir çocuğum olsa bağrına basarım yazdığın halde ikinci yorumda bedduan niye tutsun yazıyorsun
Tiksinilecek midesi bulanacak birini arıyorsan aynada kendi yüzüne bakabilirsin
GangstaWalk ve peynirlirecel,
sitede yeni sayılmazsınız değil mi? Bu ne öfkedir ki GangstaWalk aynı konu için 2 defa ve siz Denizcidevinim yani peynirlirecel sizde bir defa 2. üyelik aldınız, hem de banlı olmanıza ve kurallara rağmen.

Birbirinizle sorununuz varsa lütfen bunu mahkemede çözün, burada birbirinizin yazdıklarını okuyup hırslanıp üyelik alıp durmayın rica ediyorum.
GangstaWalk 2. üyeliklerin işlem gördü, ana üyeliğin olan GangstaWalk'ında ban süresi her üyelik alışında 2'şer gün olarak uzuyor bilgin olsun, aynı şey sizin içinde geçerli peynirlirecel.

Bazen insanların ne olduklarını ortaya çıkarmak için ya sizin çocuğunuz olsaydı demek yeterliymiş
Şunu yazarken amacım sadece bunları çocuğunuz yapsa ne hissederdiniz dürüstçe söyleyin bunu demekti ama birin sanal maskesini düşürme görevi almışım sadece
Banı hak ettim ama bunun için sevindim açıkçası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X