Köpeğin elini öpseydim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bizim evde kimse küfürlü konuşmazdı. Ben getirmişim eve küfrü annem öyle der. Erkek kardeşim de sokaktan duyup kavgalarda bana söver arada. Annemlerin umurunda olmaz. A.. s... der hak etmeseydin der annem de. Annem ve babam da slk gzkl gibi basit kufurleri bana karsi kullanirlar. Yani ben bu küfür arşivini nasıl oluşturdum hiç bilmiyorum
Verdiğiniz her detay beni dehşete düşürüyor 🤯
Erkek kardeşiniz size bu şekilde küfür ediyor ve annenizin umuru olmuyor mu? Peeessssss!!!!! Afedersin ama saygısızlık olmuş sizin yaşam biçimi😡

Kendiniz için ne yapıyorsunuz? 1 gününüz nasıl geçiyor? Çalışmayı düşünmez misiniz?
Üniv?
Test kitaplarımı bile almıyorlar diye bir konu vardı, o üye siz miydiniz? Sözelci misiniz?

Verdiğiniz her detay beni dehşete düşürüyor 🤯
Erkek kardeşiniz size bu şekilde küfür ediyor ve annenizin umuru olmuyor mu? Peeessssss!!!!! Afedersin ama saygısızlık olmuş sizin yaşam biçimi😡

Kendiniz için ne yapıyorsunuz? 1 gününüz nasıl geçiyor? Çalışmayı düşünmez misiniz?
Üniv?
Test kitaplarımı bile almıyorlar diye bir konu vardı, o üye siz miydiniz? Sözelci misiniz?
Üniversite okuyorum 1 ay daha tatildeyim.
Hayır ben değildim.
1 günüm evde odamda telefon başında yemek yiyerek zevki sefa içinde geçiyor.

Üniversite okuyorum 1 ay daha tatildeyim.
Hayır ben değildim.
1 günüm evde odamda telefon başında yemek yiyerek zevki sefa içinde geçiyor.
Zevki sefa içinde çıldıran ailenize şahit oldum bi kere.
Ünivden yakın arkadaşlarınız var mı? Ya da görüşebildiğiniz başka arkadaşlarınız? Varsa kendinizi onlara kanalize etseniz nasıl olur?
Kimi anneler, ev işlerine yardımcı olmuyor diye aşırı yakınıp babayı doldurur. Sizinkisi de o hesap mı

Bakanlıktan destek al yorumumu neden eksiliyorsun?
Ya da bize bilgilerini ver senin adına biz Bakanlığa şikayette bulunalım.
Eğer cidden çok kötü bir ailen varsa kardeşlerine de yazık.
Küçükleri de devlet korumaya alsın.
Mühim bir konu bu.

Sevgili @Mune konu sahibinin bahsettiği gibi bir aileyse bu aile çocukları devletin alması mümkün müdür? İnceleme yapılabilir mi? Site olarak bence böyle bir aileden kurtarabiliriz belki çocukları.
Sevgili @stunel için de bir sığınma evi ayarlanabilir belki.
Galiba ölmeyi bayılmak sanıyorsunuz bu tarz şeyler kolay değil..konu sahibinin yapacağı tek şey okul hayatına önem verip mezun olup kendi hayatını kurmak

Ben babamdan bi kere dayak yemiştim dayak dediğimde bi tane tokat atmıştı neyse küstüm ağlıyorum odamda babam bana özür dilemek için karpuz getirmişti bende karpuzu ona atıp al başına çal dediğim için bi tokat daha yiyip yerime yatmıştım. 😂😂😂
Aklıma geldi de şimdiki babalar çok sabırlı. Dövmek şiddet doğru değil ama tedavi görmeniz şart yoksa karşıdaki insanı çileden çıkartacak potansiyel var sizde.

İlk defa kavga etmiyoruz. Daha yediğim dayaklar da var. Önceki kavgalardaki sözleri de...
Dayak yemeniz çok kötü fakat sizin kullandığınız küfürler korkunç. Herkes kendi yaptığından sorumludur. Şiddeti şiddetle çözemezsiniz. Herşeyi kırmak,tekmelemek, küfür, bağırmak hepsi şiddet. Babanız bu kadar küfre vurmadıysa çabalıyor. Sizde çabalayın. Onu affedin ki kendinizi özgür bırakabilesiniz.

Hele kardeşinize yaptığınız, beğenmediğiniz babanızın yaptığı şey değil mi? Gücünüz yetiyor diye vuramazsınız kimseye.

Hiç üzülme olanlara da yazılanlara da herkes kendi ana babası gibi iyi sanıyor bütün ebeveynleri. Amacına odaklanmaktan başka çaren yok.
Konu sahibi kardeşini dövmüş. Babası yüzünden çıldırmış hiç üzülmesin. Babasını kim bilir kim çıldırttı yazık oda üzülmesin. Yakında dövülen kızkardeşte terör estirir. O da üzülmesin. Amacına, böyle şiddet uygulayarak odaklanamaz. Bu olaylar eğer gerçekse her an çok daha kötü şeyler olabilir.

37 sayfa yorum ve verdiğiniz cevaplar hep aynı
-hayır tedavi olamam
-evet ben böyleyim
-ama babam da önceden beni dövdü

Tek suçlu siz olmadığınız gibi tek suçlu aileniz de değil. Beraber çözmeniz gerekiyor evet ama şu an ergenlik hormonlarınız gereği buna yanaşmıyorsunuz anlıyorum sizi. Tek başınıza da olsa gidin psikiyatra. 3 kere daha ağlar 4.de bişeyler anlatabilirsiniz elbet. Başka türlü kendi iyiliğiniz için bir adım atabilmeniz mümkün değil. He ailenizin bence en büyük suçu sizin bu halde olduğunuzu göre göre sizi tedaviye götürmemek ama her insan bu olgunlukta olamıyor maalesef.
Ayrıca çok güzel tavsiyeler gelmiş, onları dinlemeyi neden düşünmüyorsunuz da kendinizi odaya hapsedip yıkanmadan sadece yiyerek “parazit” hayatını layık görüyorsunuz. Sürekli dışarıdan yemek söyleyecek paranız olduğuna göre çıkın dışarıda yiyin. Gidin kendinize ilginizi çekecek kitaplar alın. Telefondan dizi film izleyip o dünyaya dahil olun. Aileniz hatalı evet ama çukurda yaşamaya direnen sizsiniz. Çıkabilirken kolay yolu seçip kaderim bu diyip yaşamayı tercih ediyorsunuz. Umarım başınıza kötü şeyler gelmeden silkinip kendinize gelebilirsiniz.

Ailece kliniğe yatın bence hepinizin aklı dengenizde sorun var. Bilmıyorum ama çok saygısızsınız. Ben bu yaşıma kadar kardeşime babama hiçbir saygısızlık etmedim aynı şekilde ne babam ne kardeşlerim aramızda böyle kötü kelimeler geçmedi.

Yediğiniz Hamburgerler de hayvancağızlardan yapılıyor. Artık yemeyin.
İste bu sivri dille bu saygısızlıkları yaptım. Geri de alamam. Ben unutsam onlar unutmaz. Böyle de bir çukur. Tüm apartmana mahalleye akrabalara rezil olmuşum adım çıkmış. Nasıl düzelsin ki tüm bunlar. İnşallah çok hayırlı bir evladınız olur
Ben sizi gayet aklı başında gördüm. Odanızdaki çöp bile düzenli. Bunlar çok kolay düzelir. Siz şiddeti bağırmayı kesin. Hatta akrabalar komşular fazla beklenti içinde olmadığından sakin olmanız bile takdir edilir.
Kıskançlık duygunuzu törpüleyin yeter.

Siz kardeşinizi kıskanıyorsunuz. Babanız sizin kolunuza vurdu diye sizde onun koluna vurdunuz... İntikam aldınız. İçiniz kin ve nefret dolu. 7 yaşında iken doğdu ve bir anda prenseslik bitti. Sürekli kardeşine iyi bak, onunla oyna dediler. Kardeşiniz ağlamasın diye size ait şeyleri ona verdiler. Sevilmediğinizi düşündünüz yalnızlaştınız ve isyan ettiniz...Buda durumu daha kötü yaptı.
Doğru mu?

Siz kardeşinizi kıskanıyorsunuz. Babanız sizin kolunuza vurdu diye sizde onun koluna vurdunuz... İntikam aldınız. İçiniz kin ve nefret dolu. 7 yaşında iken doğdu ve bir anda prenseslik bitti. Sürekli kardeşine iyi bak, onunla oyna dediler. Kardeşiniz ağlamasın diye size ait şeyleri ona verdiler. Sevilmediğinizi düşündünüz yalnızlaştınız ve isyan ettiniz...Buda durumu daha kötü yaptı.
Doğru mu?
Koluna mı vurdum? Anlayamadım
Doğduğu andan itibaren olan sorunlar değil ki bunlar.
Son 5 yıldır var ve artarak devam etti bugüne kadar.
Evlatlar arasında ayrım, haksızlık yapıldığını düşünüyorum ve bunu sindiremiyorum sorun bu.
Mesela benim o yaşlarımda annemin bana nasıl davrandığını hatırlıyorum. Şimdi oğlu o yaşta ama her şeyini tolere ediyor. O zamanlar babamla sorunlarımız yoktu. Onunla da beni dövdükten sonra başladı.

Ailece kliniğe yatın bence hepinizin aklı dengenizde sorun var. Bilmıyorum ama çok saygısızsınız. Ben bu yaşıma kadar kardeşime babama hiçbir saygısızlık etmedim aynı şekilde ne babam ne kardeşlerim aramızda böyle kötü kelimeler geçmedi.
Ne güzel
Sevindim sizin adınıza

Koluna mı vurdum? Anlayamadım
Doğduğu andan itibaren olan sorunlar değil ki bunlar.
Son 5 yıldır var ve artarak devam etti bugüne kadar.
Evlatlar arasında ayrım, haksızlık yapıldığını düşünüyorum ve bunu sindiremiyorum sorun bu.
Mesela benim o yaşlarımda annemin bana nasıl davrandığını hatırlıyorum. Şimdi oğlu o yaşta ama her şeyini tolere ediyor. O zamanlar babamla sorunlarımız yoktu. Onunla da beni dövdükten sonra başladı.
Daha sonra kardeşimle fiziksel bir kavgamız oldu. Kolunda sinirden kumanda kırdım.

Bunu siz yazmadınız mı?

Bence siz kardeşinizi kıskanıyorsunuz. O sizden küçük, bir çok aile bu hatayı yapıyor. Bebek gelince bir öncekini büyümüş sayıp sorumluluk yüklüyor. Bunu kasıtlı yada sevgi farkından yapmıyorlar. Emin olun aileniz sizi çok seviyor. Ayrımcılık yapmıyorlar. Ama hatalılar.

Daha sonra kardeşimle fiziksel bir kavgamız oldu. Kolunda sinirden kumanda kırdım.

Bunu siz yazmadınız mı?

Bence siz kardeşinizi kıskanıyorsunuz. O sizden küçük, bir çok aile bu hatayı yapıyor. Bebek gelince bir öncekini büyümüş sayıp sorumluluk yüklüyor. Bunu kasıtlı yada sevgi farkından yapmıyorlar. Emin olun aileniz sizi çok seviyor. Ayrımcılık yapmıyorlar. Ama hatalılar.
Yanlış anlamışım yazdığınızı

Böyle hayat gecer mi ablacım bu ne allahaskina ,iletisiminin bir sınırı ne bileyim bir hüviyeti olsun.Durman geren yerde dur
, karismaman gereken yerde karisma,banane demeyi öğren.Öfkeni kontrol altina almak adina tedavi gör.Yazik degil mi ailene de sana da.Bu hayatta bizi en cok annemiz babamiz kardeslerimiz sever. Sen büyük bir sevgiye basit olaylari büyüterek hayir diyorsun.Ve onlari da sevginden mahrum ediyorsun.Yapma lutfen.

Bu ne saygısızlık bu ne terbiyesizliktir. Benim de sorunlarım var bipolar hastasıyım ve mani atağının zirvesini yaşadım ama böyle kelimeler çıkmadı ağzımdan. Senin karakterin de sorun var nasıl denir bilmiyorum ama yanlış olmaz inşallah kullanacağım kelime; sorunlu olmandan ziyade edepsiz ve saygısız olduğunu düşünüyorum. Psikolojik sıkıntın olduğunu zannetmiyorum sadece fazla sinirlisin ve terbiyeli bi şekilde de sinirini çıkarabilirsin. Yazık. ..

Herkes kıza yüklenmiş ama, sevgi dolu, düzgün iletişimin olduğu, bireylerin değer gördüğü bir ailede hiçbir çocuk zamanla bu hale gelmez.

Yaptığınızı hiçbir şekilde tasvip etmiyorum. Ama sizin bu hale gelmenizde ebeveyninizin payı olduğunu düşünüyorum. Ancak siz artık bir yetişkinsiniz. Durumunuzla ilgili bir çözüm üretmelisiniz, ailenizi ya da kendinizi suçlayarak bir şey elde edemezsiniz.

Anladığım kadarıyla öfke kontrolü sorununuz var. İmkanınız varsa lütfen terapi alın. İleride yuva kurduğunuzda benzer sorunları eşiniz ve çocuklarınızla yaşayabilirsiniz.
farki ama cok dogru bir bakisi
soylediklerinizin her kelimesine katiliyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X