köpek bakımı

köpek çişini istediği ota ağaca çimene yapar onda bir sıkıntı yok ancak köpek kakası öyle bırakılmaz.özel torbaları vardır.site yönetimiyle konuşup tabela astırabilirsiniz çünkü böyle tabelalar var kanunen oraya asılabilen.

Sitede bir köpek var

Eğer Adam gezdirmiyorsa sorun yok evden hızlıca çıkıp dışarıda parka doğru götürüyor yolda boş arsa da var orada hallediyor

Ama oğlu gezdiriyordu bir gün hemen götürmedi oynayan çocuklarla konuştu sevdiler kaçıştılar vs bir komşunun çocuğunun ayağına çiş yaptı

Kakayı almak lazım hele de site içinde ama madem almıyor site görevlisi alıyor biriktirip bir gün kapısına poşet ile bir haftalık hasılatını asıversin

Valla hiç sitede yaşamadım nasıl olur bilmiyorum. Biz köpeğimizi mahallelerde gezdiriyoruz sokakta yani. Kakasını yapınca torbayla alıp çöpr atıyoruz. Çişini de kakasını da insanların evlerinin dibine yapmıyor tabi. Genelde aynı yere yapar. Burası insanlardan uzak gelip geçmediği yerler olur. Ayak altı yer olmaz yani

Ayrıca yoldan geçen birinin köpeğimlr gezerken laf söylemesine çok sinir oluyorum. Olumlu ya da olumsuz.. Millet çenesini kapalı tutsun ya. Şikayeti olan gerekli yerlere yapsın birebir muhatap olmasın

Gerekli yer neresi peki? Gerçekten bilgi edinmek amaçlı soruyorum.
Mesela ben çocuğumun kirli bezini sokak ortasına atmiyorum. Aynı özeni bekliyorum. Cok zor degildir bir posete koyup ortadan kaldirmak. Eğer yapmiyorsa da laf söylenmeyi göze aliyor bence.

Bende köpek bakıyorum. Dışkısını temizlemesi lazım bayanın. Temizlemiyorsa hicbir şekilde haklıdır diyemem. Ama idrar konusunda köpekler yer işaretleme için içgüdüsel olarak her yere az da olsa idrarını bırakıyor. Dışarıda park yerleri,banklar vs. gibi yerlerde ister istemez çocuklar zaten temas olacak

Evet idrar konusunda haklısınız. Bir sekıldı bir yerlerde temas ediyorlar.

Yasalara göre eğer tapuda eklenmediyse yada site yönetimin ilk toplantısında karar defterine sitede hayvan beslemek yasaktır kararı yazılmadiysa mahkemeye de gitse eğer saldırgan değilse o kişiyi yada evcil hayvanı uzaklastiramiyorsunuz.ayrica eğer sitenizde sonradan eklenen krokide olmayan depo komurluk herhangi bir katta balkonu odaya katma odayı sonradan büyütme gb işlemler varsa eğer siz hayvan sahibini şikayet ederseniz artık hayvan sahipleride siteyi ve sizi o yönden vurup ceza aldırmaya başladı.Benimde terierim var ve evde besliyorum fakat benimki saatlerce de dışarıda kalsa kakasını çişini dısarıda yapmıyor illaki evde pedine(bebek alt açma örtüsüne) yapıyor oyle alıştırdim çünkü yazın çok sıcak kışın sel sağnak oluyor antalya'da gene de yanımda mutlaka poset taşırım.antalyada belediyeler bile artık her hafta sonu ormanlık alanlara köpek kulübesi şehir içlerine kedi evleri yapıp besleme yapıyorlar engel olanlara da para cezası kesiliyor ve pankartta asılıyor hayvan hakları ile ilgili.

Siteye böyle bir yasak gelsin istemem açıkçası. Evinde kedisi olan çok ve bu kadın harici 2 köpek sahibi daha var. Kurunun yanında yaş yanmasın durduk yere.
Sadece kadının köpeğin diskisini ortada bırakmamak derdim. Idrar konusunda yazan arkadaş haklı elbet bir yerlerde temas ediyorlar.

Benimde evcil hayvanim oldugu halde dışkısını orta yerde bırakan toplamayanı insanları bende uyarıyorum hiç cekemiyorum.kendi dışkımı nasil ortada birakmiyorsam ona da aynı davranıyorum

valla sorsan çocuğum o benim der, ben çocuğumun tuvaletini, bezini nasıl olsa aidat veriyorum diye ortalığa bırakmıyorum. Sorumsuzluk mu, duyarsizlik mi ne bilemedim.

Yok, olmaz öyle.
Ya akıl mantık var olur mu hiç site içinde.
Dışarı çıkarması lazım, yanında poşetini taşıyıp artıklarını da alması lazım ayrıca.
Köpek hele erkekse her yere ayak kaldırır bunun önlemi pek alınamaz. Site dışına çıkarması lazım ihtiyaç görmesi için.
Ben insanlara şaşırıyorum ya.

Bende :) ne diyeceğimi bilemedim. Kadına e burada ortada kalmasın dediğimde alıyorlar görevleri dedi.
Benim de bildiğim en azından dışkısını için poset kullanması gerektiği. Buna bile erindigi hayvanı niye besler onu da anlamadım

Sitede bir köpek var

Eğer Adam gezdirmiyorsa sorun yok evden hızlıca çıkıp dışarıda parka doğru götürüyor yolda boş arsa da var orada hallediyor

Ama oğlu gezdiriyordu bir gün hemen götürmedi oynayan çocuklarla konuştu sevdiler kaçıştılar vs bir komşunun çocuğunun ayağına çiş yaptı

Kakayı almak lazım hele de site içinde ama madem almıyor site görevlisi alıyor biriktirip bir gün kapısına poşet ile bir haftalık hasılatını asıversin

:) böyle birşey olmamıştır henüz yoksa epey tantana olurdu. Diğer iki köpek sahibi ile sorun yok. Ama denk geldiğimde soracağım nereye goturuyorlar, bu kadına da ogretirler belki :)

6 sene içinde oturduğum 3.site. ilk ikisinde sitede köpek gezdirmek yasak değildi. Ama ben kimsenin dışkıyı olduğu gibi bıraktığını görmedim. Ellerinde faraş gibi şeyler hep oluyordu.
Çocuklar sadece parkta oynamıyor ki yeşil alanlarda da geziyor.
Aklım almadı ilk defa duyuyorum böylesini.
Şuan oturduğum sitede yasak gezdirmek. Hatta sitenin dış kısmında da yeşil alanlara tabela asılı "köpek gezdirmek yasaktır" diye onun sebebini anlayamadım tabi.
Aidat ödüyor diye kendi dışkısını da bıraksın bari sağa sola :)
Sizin site yönetimi pek dişli değil sanırım.
Kiracıysa imza falan toplanıyor bildiğim kadarıyla.

Bir köpek bulun, tam kapısının önüne dışkılasın . Hakkı bu.

Çok saygısız bir kadınmış. Site gorevlillerini kiraladigini düşünecek kadar beyinsiz.

Bir çocuk görse çişini yapan, " ayyy diye diye kaçar bu tipler. Çok medenidirler sorarsan.

Ben olsam bana bu şekilde davrandiktan sonra, imza toplar gerekeni yapardım.

6 sene içinde oturduğum 3.site. ilk ikisinde sitede köpek gezdirmek yasak değildi. Ama ben kimsenin dışkıyı olduğu gibi bıraktığını görmedim. Ellerinde faraş gibi şeyler hep oluyordu.
Çocuklar sadece parkta oynamıyor ki yeşil alanlarda da geziyor.
Aklım almadı ilk defa duyuyorum böylesini.
Şuan oturduğum sitede yasak gezdirmek. Hatta sitenin dış kısmında da yeşil alanlara tabela asılı "köpek gezdirmek yasaktır" diye onun sebebini anlayamadım tabi.
Aidat ödüyor diye kendi dışkısını da bıraksın bari sağa sola :)
Sizin site yönetimi pek dişli değil sanırım.
Kiracıysa imza falan toplanıyor bildiğim kadarıyla.

Site yönetimi dişli değil.
Yeşil alan kısmında önceden oynatiyorduk artık saha yada park kısmında tutmaya çalışıyorum.
Bahcemiz cok bakimli, peyzaji sahane falan ama böyle olmasi için zirai ilaç kullanıyorlar . Ne sıklıkta bilmiyorum. Ne kullanıyorlar onu da bilmiyorum. Ama organik falan degil ona eminim :) Tabi hepten mümkün değil ama çok da yerlerde yatıp yuvarlanma yeşili değil bahce.

Bir köpek bulun, tam kapısının önüne dışkılasın . Hakkı bu.

Çok saygısız bir kadınmış. Site gorevlillerini kiraladigini düşünecek kadar beyinsiz.

Bir çocuk görse çişini yapan, " ayyy diye diye kaçar bu tipler. Çok medenidirler sorarsan.

Ben olsam bana bu şekilde davrandiktan sonra, imza toplar gerekeni yapardım.

bence bir şey yapılamıyor. daha önce giriş katta bahçeye sıfır oturanlarla sorun yaşamış, çözüm olmamış ki devam ediyor.
gerçekten kötü bir şey yahu. sonuçta fark edilene kadar biri üstüne basar, üstüne düşer ne bileyim. site görevlileri 8-5 çalışıyor. kadının kopeginin peşinde gezecek değiller.
ya valla anlamıyorum. geçen yaz da kadının biri, çocugu dondurmasını attı öyle ulu orta parkta bıraktı diye uyarmıştım diye çemkirmişti :) işte birileri arkalarını temizlesinler diye yaşıyorlar demek.

Site yönetimi dişli değil.
Yeşil alan kısmında önceden oynatiyorduk artık saha yada park kısmında tutmaya çalışıyorum.
Bahcemiz cok bakimli, peyzaji sahane falan ama böyle olmasi için zirai ilaç kullanıyorlar . Ne sıklıkta bilmiyorum. Ne kullanıyorlar onu da bilmiyorum. Ama organik falan degil ona eminim :) Tabi hepten mümkün değil ama çok da yerlerde yatıp yuvarlanma yeşili değil bahce.

Site görevlileri de temizlemek zorunda değil ki . Belki tiksiniyor , belki zoruna gidiyor hakkı olmayan bir şeyi temizlemek.

Neden sonuç olmasın ki , her daireden şikayet için imza alırsanız çokta iyi sonuçlanır.

Hatta bir gün bunu yaptığında kameraya çekin , internete verin. :) ünlü olduğunda mecbur temizleyecek.

Kendi evimde oturuyorum 4 tarafı bahçeli kendi bahcemde olsa kesinlikle torbasız çıkmam yapmadığı halde.ben minnosumu biyolojik cocuklarimdan ayırmam hiçbir şekilde ama seven var sevmeyen var. Denize götürmem mesela herkes köpeğin yüzdüğü denizde yüzmek ister mi bakalım benim gb gıda reyonlarina sokmam aynı nedenlerden sadece o konularda arada eksik kalıyorum ama çiş kaka asla kendi çocuğum bile olsa sokağa bir peçete bile atamaz.Kadının kendi gıcık bence o yüzden bence yapabileceğiniz birşey yok kadını dovsen(ancak anlar) bu sefer sen suçlu olursun. Ben hiç şikayet etmedim facebookta terier gruplarında havyan hakları savunucularından duydum bu tapu yönetim kararı olayını bende.sana iyi sabırlar.

yasak zaten de binaysak hayvan haklarına aykırıymış, ısrar ederlerse bu iş mahkemelere
taşınırmış :)
ne zamandır giriş kattakiler özellikle çok şikayetçi. ama alamadılar önünü.
Köpeklerin çişine yapabilecek birşey yok, onu engellemek de yaptığı her yeri temizlemek de mümkün değil ama büyük tuvaletlerini temizlemek ona bakan kişinin sorumluluğunda, sitelerde evciller her yerde gezdirilmez, site yönetimiyle toplantı talep edin, 10 bloklu bir site küçük bir site değildir, geniş bir alana sahip demek ki, köpeklerin tuvalet yapacağı bir alan yapılması gerekiyor, sadece o alana götürüyorsunuz, evcil wc tabelası konuyor ki çocukların ve tüm site sakinlerinin hijyen sıkıntısı olmasın, köpek o alana büyük tuvaletini yapınca temizleyip öyle terk ediyorsunuz orayı.

Onun dışında gezdirmek, spor yapması için dışarı çıkarıyorsanız da bahçe dışına çıkarılmalı, 4,5 yaşında miniğim var, hiç apartmanın bahçesine tuvaletini yaptırmam, ki zaten bahçeyi de evin bir parçası olarak algıladığından tuvaletini yapmaz, biz sokakları turluyoruz, hem doğası gereği istediği gibi her yeri kokluyor, hem de rahat rahat tuvaletini yapıp koşup oynuyor.

Köpek bakmadım zaten evde hayvan beslemeye karşıyım. Konunuza gelecek olursam bu konuda muhatabınız o kadın değil doğrudan yönetici ile konuşup şikayetinizi bildirmeniz gerekiyordu. Hatta mümkünse birkaç rahatsızlık duyan komşunuzla beraber gidip gerekli uyarıyı yapmalarını söyleyin.

sahiplendikleri hayvanların sorumluluklarını almayıp böyle hayvan düşman edilmeniz çok komik. madem öyle poşet taşıyıp temizlemeli çoluk çocuk hasta mı olsun.

3nity 3nity , site yönetmeliğinizi okumalısınız, yönetmelikte evcil sahipleriyle ilgili bir madde vardır illa ki, eğer yoksa yönetmeliğe madde eklettirin, kedi köpek bakanlar evcillerinin dışkısını temizlemekle sorumludur, tespit halinde yaptırımların sıralandığı bir madde olur ve tüm bloklara duyuru yapılırsa iyi olur, aidat ödemeleri hiçbir şekilde kendilerini bu sorumluluktan kurtarmıyor.

Idrari rahatsiz etmez , benim cocuklarim da hic hastalanmadi
Ama diskisini mutlaka posetle alirim taa 92 senesinden beri
Dusun yani ben cocuktum , anam babam surekli uyarirdi yanina poset almadan cikarma oglani diye

Köpeğin kakalarını toplayın kapısının önüne atın sizde :) napacak bakalım. Benimde köpeğim var ve her zaman poşetle gezer ve alırım. Ama çoğu insan almıyor, parklar bahçeler köpek pislikleriyle dolu ve buna kesinlikle karşıyım. Çoğu insan poşetin içinden o sıcak kakayı ellemek istemediğinden yapıyor bunu ama ilerde çocuğu olunca ne yapacak çok merak ediyorum.

Köpeklerin çişine yapabilecek birşey yok, onu engellemek de yaptığı her yeri temizlemek de mümkün değil ama büyük tuvaletlerini temizlemek ona bakan kişinin sorumluluğunda, sitelerde evciller her yerde gezdirilmez, site yönetimiyle toplantı talep edin, 10 bloklu bir site küçük bir site değildir, geniş bir alana sahip demek ki, köpeklerin tuvalet yapacağı bir alan yapılması gerekiyor, sadece o alana götürüyorsunuz, evcil wc tabelası konuyor ki çocukların ve tüm site sakinlerinin hijyen sıkıntısı olmasın, köpek o alana büyük tuvaletini yapınca temizleyip öyle terk ediyorsunuz orayı.

Onun dışında gezdirmek, spor yapması için dışarı çıkarıyorsanız da bahçe dışına çıkarılmalı, 4,5 yaşında miniğim var, hiç apartmanın bahçesine tuvaletini yaptırmam, ki zaten bahçeyi de evin bir parçası olarak algıladığından tuvaletini yapmaz, biz sokakları turluyoruz, hem doğası gereği istediği gibi her yeri kokluyor, hem de rahat rahat tuvaletini yapıp koşup oynuyor.

500 e yakın daire var, köpek besleyen 3 kişi. diğer ikisinden biri bahçe katında olmasına site içinde dolaştırmıyor. sadece arada bahçede oynarken görüyoruz hatta biz de katılıyoruz.
3 kişi için böyle bir alan yapılır mı onu da bilemedim.
ortak alan düşündüğünün aksine çok da geniş değil.
bir yarı olimpik yüzme havuzu ve cevresi, havuz basketbol sahası, çocuk parkı ve bildigin 10-15 kişinin aynı anda sıkış sıkış oturacağı bir çardak :) yeşil alan da bunların toplamı kadar var yok...
köpek oynatmak için olabilir ama gezdirmek için pek uygun değil bence. ki bahçede genelde çocuklar oluyor. örneğin benimkiler üstüne atlıyor sevmek için, bir kısmı da korkuyor.
iki türlü de hayvan için konforlu değil bence.

3nity 3nity , site yönetmeliğinizi okumalısınız, yönetmelikte evcil sahipleriyle ilgili bir madde vardır illa ki, eğer yoksa yönetmeliğe madde eklettirin, kedi köpek bakanlar evcillerinin dışkısını temizlemekle sorumludur, tespit halinde yaptırımların sıralandığı bir madde olur ve tüm bloklara duyuru yapılırsa iyi olur, aidat ödemeleri hiçbir şekilde kendilerini bu sorumluluktan kurtarmıyor.

yarın uğrayayım yönetime. ya site çok sessiz sakin yönetiliyor bizim :) yönetmelik var mıdır emin değilim. sadece işler yürüyor, güvenlik, temizlik, peyzaj, havuz vs.. onun dışında aktif değiller,

iskanı 2010 dan beri olan dairelerimiz için geçen yıl belediyede değişiklik olmuş, kredi çıkmıyor artık onu bile çözmek için heyet kuracaklar 7-8 ay oldu :)
bu kadınla da uğraşacaklarına temizletmeyi kolay buluyorlar muhtemelen.

Köpeğin kakalarını toplayın kapısının önüne atın sizde :) napacak bakalım. Benimde köpeğim var ve her zaman poşetle gezer ve alırım. Ama çoğu insan almıyor, parklar bahçeler köpek pislikleriyle dolu ve buna kesinlikle karşıyım. Çoğu insan poşetin içinden o sıcak kakayı ellemek istemediğinden yapıyor bunu ama ilerde çocuğu olunca ne yapacak çok merak ediyorum.
ben de koyun koyuna yattığın hayvanın kakasını alsa ne olur diye düşünüyorum açıkçası.
zaten o hayvanlar bakanın çocuğu gibi olmuyor mu?

kakasını almak zorunda. ne demek bırakmak. buhar mi olacak o kaka. çiş derseniz çok ayak altı, çocuklarin temas etme ihtimali olan yerlere yaptırmamakta fayda var. 17 sene köpeğimle yaşadım, çişini duvar dibine ne bileyim agaç dibine falan yapardı. kakayı nereye yaparsa yapsin mutlaka topladim, toplamayana çemkirdim.

Evet oluyor. Hiç bir farkı yok. Yemiyorum yediriyorum, her gün üşensem de en az 5-6 km gezdiriyorum koşturuyorum. İnanılmaz veteriner masrafları ödedim. Bir kaka hiç benim için. İnsanlar böyledir her yere çöp atarlar pistirler. Bu köpeği olan bayan da nasıl olsa herkes çöp atıyor bende kakayı almam ne olacak 2 gün sonra kaybolur diye düşünüyordur muhtemelen. Böyle düşünen insan gitsin bahçeli evde yaşasın istediği kadar kaka yaptırabilir :)

X