Oyle yoruldum ki.. Sanırım aklımı kaçıracağım.

Verecekseniz almayacaktınız çok günah şimdi alıştırdınız başka birine vereceksiniz vicdanınız sızlar.bakın ben yurtta kalmak zorunda kalınca kuşumu verdim inanın o kadar pişman oldum ki daha kaç yıl geçti eve hayvan girmedi ondan sonra.şimdi tekrar bir hayvan edinmek istiyorum ama resmen çocuk yapacakmış gibi planlıyorum herşeyi düşünüyorum.baştan eşinizle konuşmanız lazımdı o artık sizin ailenizden biri vazgeçmeyin.

Ne kadar uzun olmuş hepsini okumadım.Kedi köpek bakmak tek bi kişinin isteğiyle olacak bişey değil eşiniz istemiyor köpeğin mutlu olacağı bi yer bulup verin hayvana da yazık

Çok tatlı amaa ya:KK43: şu an yaşadığım yere sahiplenemem çünkü annem bir canın sorumluluğunu daha almak istemiyor ama kendi evime cikmis olsaydim şehir fark etmez gelir sahiplenirdim. Ben sizin yerinizde olsam , köpekten vazgeçmez eşimden vazgecerdim. Eşiniz hem saygısız hem merhametsiz biri kusura bakmayın da. Hani çok iyi bir insan bile olsa ben yavrumu vermezdim. O da sizi cidden seviyorsa sizin hatriniza katlanirdi istemese de.

Zaten şu minnacik dünya tatlısı şeyi evine sigdiramiyor ya insanlar şaşırıyorum. Şimdi veririm diyorsunuz ama inanın verince çok zor gelecek. Her yerde onu arayacaksiniz, çok uzuleceksiniz. Köpeğin psikolojisi de etkilenecek, uzun zaman geçmiş size alışmış. Terk edilme psikolojisine bürünecek. Kopek yerine anlayışsız kocanizi gonderseniz keşke.

Merhabalar. Ben aslında derdimi anlatmak istiyorum. Üç yıllık evliyim. Eşim evlendiğimizden beri bir kere çalıştırmak istemedi. Cok sıkılıyorum evde dedim dinlemedi. Bi kopek hayalimizdi kendi evimiz olursa, ama kirada bulunduğumuz evde de sorun olmayacağı için ve bana can yoldaşı olsun diye geçen sene iki aylık bir kopek aldık. Pekinezdi cinsi, yani en yılışık ve bağlı kopeklerden :)
Kayınpederimle her konuda çok iyi anlaşırız. Kremalı yemekler ve evde hayvan beslemek dışında. Hep korkutularak büyütülmüş desem, onun kardeşi de kendi evinde pug besliyor. Yani bu olana kadar hak veriyordum yetişme tarzı sevmeyebilir diye, ama bundan sonra demek ki kişisel tercih dedim. Kişisel tercihe de saygı duyulur da, evde hayvan var diye elimden yemek yenmezse evime gelinmezse geldiyse bile kaçmaya çalışırsa hemen kopegime host hist diye bağırırsa ben duyamam, kimse duymaz. Hele ki her konusu açıldığında “bunun vadesi doldu artık paketleyin bunu kızım” dedikçe neredeyse soğuyacak gibi oluyorum. Canlı ya canlı, paketlemek ne demek ?
Kopegimizi eve getirdik, daha evin içine bırakır bırakmaz pesimden tın tın geliyor. Çocuğum yok bu arada, onu çocuğum gibi sevdik. Ağzı süt kokuyordu çünkü daha. İlk vukaatini yapmış. Yatak odasının kapısına bize bir emanet bırakmış. Eşim görmüş tabi kızarak söylenerek geldi bana. “Ne bekliyordun, klozete mi yapsın ? Sifonu da ceksin mi?” Dedim. Alıştır bak bunu böyle olmaz dedi. Ama ne alıştırma..
Kopekler ilk yavruyken küçük oda eğitimi görürler. Gazeteye alıştırılır. Biz başarılı bir şekilde alıştık. Evde olduğum zamanlar içerisinde (hep evdeydim) gitti gazetesine yaptı. Daha sonra tuvalete koydum gazeteyi. Arada bir olan kazalar dışında yine oraya yaptı. Ama yakın zamanda annem ameliyat oldu. Ben dört beş gün onunla kaldım, her gün sabah gittim aksama kadar gelmedim iki hafta. Eşim deseniz anca arada bir “aferin oglumaaa” demeyi bilir. Hayvancağız sevinip dizine çıkmaya çalışınca ellerini ceker değmesin diye. Mikrop yuvası çünkü hayvanımız. Her ay asilari oluyor üç günde bir banyo bizim yaşadığımız yerde yasıyor ama mikrop iste.
O donem ilgilenemedigim için hayvanın psikolojisi bozuldu. Eve geliyorum oyuncağı ağzında genzinden hınkırarak ağlıyor bırakmıyor beni. Salondayım koltuğumun dibine yatıyor, tuvaletteyim tuvaletin kapısına yatıyor. Evin içinden bahçeden sesimi duysa balkona fırlıyor ağlıyor. Apartmana girince kapıya gidip bekliyor. Halıları kaldırdık, cisini ben yokken her yere yapıyor. Ben varken gazeteye. Eşim ciğeri agrisa “kıl mi kaçtı acaba” midesi bulansa “sarılık mi oldum acaba” oysa ben eve beşlik çamaşır suları sirkeler taşıyorum. Hergun her dakika silinmekten ev kopek gelmeden öncekinden daha temiz yani. Yerini biliyor aslında ama ben yokken ilgilenen de olmadığı icin üzülüyor. Eşimde zAten çıkaralım dolaştıralım da hayvan bir hava alsın demek Yok. Tek çıksam sokak kopekleri var kaç kere üstüme atladılar Kopegim yanımda diye. Cisini dışarı alıştıralım Çimen kokusu alan kopek eve bi daha yapmazmış diyorum. Çocuk olunca çocuğunu bırakıp cise mi cikarcan diyor. Sen çıkarırsın diyorum çıkartamam ben diyor. Alırken çocuk olacağını bilmiyor muyduk yazık değil mi diyorum. Senin yüzünden aldık diyor. Bakmayın, oğlum onu da çok seviyor. Ama her insana ayni işlemiyor, ayni dokunmuyor içine. Oysa ben hep özendim çocuklu köpekli ayni evde videolara. Çocuklarıma hayvanlardan değil insanlardan korunmayı öğretmek istedim. Ama yavrum evde bir sığıntı gibi İnan’ın :’( ve artık pes ettim. Evde her gün kavga her gün şamata. Neymiş onun yüzündenmis. İnan’ın kopek artık gideceği halde tamam dediğim halde hala daha çık len dışarı diyor kızıyor. Zararı olmadığı halde yetinen geç deyip korkutuyor, Şakar yaptığını sanıyor. Kızdığımda da “kopek icin benle mi kötü olcan?” Deyip kavga ediyor. Onunla kavgalıyken oğlumu sevince de kavga ediyor. Kopegi ona tercih ediyormuşum.
İşten erken geldi bugün midesi agriyormus yattı salona. Kuşlarımız da var sürekli bağırıyorlar. Git istersen yatak odasına yat dedim. Yatmadı. Oglum da benim bir eşyamı aldı koştu koridora. Aldım elinden koydum yerine bi daha almış vurdum bu sefer poposuna hayır diye. O da şımarıklığı tuttu ordan oraya koşuyor ordan oraya enerji geldi hayvana bir an. Dışarı çıktığı Yok malum :’( eşim bir bağırdı bi de kufur etti :’( bilmem ne yapayim böyle yaşantıyı dedi. Ben de “istersen kopegi de alıp gidebilirim daha güzel bir yaşantın olsun diye” dedim. Ben bulursam fırlatırım şimdi sana dedi. Ağrıma gitti konuşmadım. Geldi konuşmaya çalışıyor benle kopegi karalıyor o yüzden kavga ediyormuşuz. Normalde cok geçimli bir insanmış gibi. Ben de bağırdım artık. Gidecek zAten herkes kurtulacak yeter artık zahmetine herşeyine ben katlandım bir sene ama bir gün of demedim hep sevdim onu çoçuğum gibi ama ben hariç herkesin konuşmaya hakkı var Yok gitsin Yok söyle Yok böyle yeterin artık dedim. O da gidecek bu kopek annem babamla da konuscam bisey demeyecekler artık sana. Ama kimse kimseye birsey demeyecek die bağırdı bana eşim. Benim ailem hep saygı duyar biseye karışmaz oysaki. Bundan sonra da seninle iyi olanın bilmem n’apayim dedi. Ben de azdan az çoktan çok gider sıkıntı Yok dedim. Ailesi sürekli kopek olan eve melek girmez bereket girmez tuyunu yutar ölürsünüz diye korkuttu onu. Kv bi yere kadar sevdi hep Reis-i elinin ucuyla da olsa ilgileniyordu yani. İki gün önce o da gitsin iyi olmaz falan diye konuştu. Oysa kimse lafını etmesin diye annem bütün acılarını oyuncaklarını mamasını en kalitelisinden falan kendi alır. Sırf masrafı oluyor deyip gondermesin eşim diye bir senedir o masraf eder kopege. Cok da sever babamla birlikte. Tatile gittik beş gün onlar baktı kendi evlerinde düşünün. Esiminkiler eve gelmiyorlar doğru düzgün. Biraz karışık olduysa kusura bakmayın. Oyle doluyum ki. Ben oğlumdan ayrılacağım ani düşünürken ağlamaktan kendimi alikoyamazken insanlar çok basit görüyor herşeyi. Bir sene boyunca ben büyüttüm onu ben gördüm her anını bogazina elma takıldı olecek gibi oldu nefesi kesildi ben kurtardım basında ağlaya ağlaya. Annem gördü o anı ağladı. Evladın gibi olmuş dedi bana. Evde deli deli koşarken kafasını vurdu bayıldı gözleri gitti kucağımda korkudan içim geçiyordu ağlamaktan helak oldum hemen kafasını yıkadım su içirdim. Banyoyu temizlerken domestos yaladı diye korkup yoğurt yedirdim ellerimle. Bazen hasta oldu gece gündüz basında durdum. Kusacagi zaman yeri geldi elime kustu. Traşını oldu anestezi almıştı tır tır titriyordu üzerime isedi tutamadı. (Normalde hayatta yapmaz) bunları ben yaşadım kimse bilmiyor. Sokaktaki hayvanlara yapılanlara insan olmanın utancıyla şahit olurken, ona bakmak vicdanımı biraz olsun rahatlatıyordu. Keşke tüm hayvanlara ben bakabilsem diyordum hep. Bağrıma basıyordum onu. Ama biz ona canlı gözüyle bakamadık bile. Çıkarıp dolaştırma zahmetinde bulunamadık. Cok söyledim eşime hadi bak kopekler var sokakta ben kendimi savunamam o an Kopegimizi de savunamam onlar benim boyum kadar dedim. Bana hiç destek olmadı. Yani ben oğlumu uğraşmak istemediğim icin ve kurtulmak icin değil, onu bizden kurtarmak icin vereceğim. O gidince konuşacak olanlara da “ben yine vermezdim oğlumu ama sevilmediği yerde tutup ona kötülük etmek istemedim herkeste hayvan sevgisi olan bir aileye verdim” demek istiyorum. Onu da düşünüyorum. Nasıl bilcem iyi bakıldığını nasıl güvenicem hiç bilmiyorum. Eşim satmaktan bahsediyor ben de satın almış olabiliriz ama öncelik iyi bakılacak bir ailede olması diyorum. Sahiplenen insan kâr etmeye çalışabilir ama parayla alan insan para verdim der bakar diyor. Ben de biz para verdik bakabildik mi? Diyorum. Milyonları verseler iyi bakamayacak aileye vermektense ücretsiz güzel bakacak aileye veririm. Gunahina giremem onun. Cok istedim bir tanıdığım olsun hem bileyim emin olayım hem bazen göreyim ama yok. Su anda uyuyor bakıp bakıp ağlıyorum. Bu arada ücretli hayvan almaya karşıyım. Ama evin içinde besleyecegimiz icin barınağa gittiğimizde küçük ırk kopek yoktu. İnternette de ücretsiz bulamadık ve petshop şartları da iyi değil diye gittik onu kurtardık. Şimdi daha kötü bir yere göndermeme çabasındayım. Ama bana sorsanız o cisini kakasını ömrü boyunca ben evden gidince tutamayacak olsa da ben yasardım onunla. Tek yaşasaydım veya evli olmasaydım İnan’ın yapardım bunu. Yaparım da sandım, ama insanları gördüm. Oğlum insallah daha mutlu olur :’( ona son kez sarılırken ne yapicam bilmiyorum. Bunu söylerken hıçkıra hıçkıra ağlıyorum. Ben hiç iyi değilim. :’( sanki Çan’ımdan can kopuyor. Evde olmadığım zamanlar bile acaba suyu var mi uyuyor mu su an diyorum. Başka birine gidince sorma hakkım bile olmayacak. Cok ağrıma gidiyor bu. Benden gidecek yani aslında hep benim kalacak ama bilemeyeceğim iyi mi kötü mü. Hem iyi ki girmiş hayatıma diyorum hem keske hiç karşılaşmasaydık diyorum. İçinde biraz hayvan sevgisi olan herkes beni anlayacaktır. Okuyan herkese teşekkür ederim.

“Seni çok seviyorum oğlum. Eminim insanların ve hayvanların birlikte yaşayacağı bir cennet vardır. O günü bekliyorum..”Eki Görüntüle 2169862
Eki Görüntüle 2169859
Ahh ya sanki benden alıyorlarmış gibi hissettim üzüntünüzü..inşallah iyi bir aileye denk gelir

Kötü birşey söyleyerek sizi daha da üzmek istemiyorum ama bu adamla devam etme olayına gerçekten emin misiniz?

Hele ki bu adamla çocuk büyütme fikri çok korkunç geldi bana özür dilerim bu söylediklerim için ama aklima direk çocuğun tuvalet eğitimi geldi onu da bağırıp korkutmaz umarım

Ben olsam ben de evde köpek beslemem.
Ama baştan eve alıp da sonra ona kötü davranmak, onu istememek zalimliktir bana göre.

'Dışarı çıkarmıyoruz' dediniz ya o kadar üzüldüm ki,zavallı hayvan doğası gereği davranamıyor,mahkum gibi.
Hayvana üzüldüm gerçekten yazık...

Şimdi sayfalarca size veryansın ederdim ama yok yapmayacağım.
Yuva bulmadıysanız ne yapacağınızı bilmiyorsanız size yardımcı olabilirim.
Zira kötü ellere düşebilir, damızlık olarak kullanılabilir, sizsizlikten intihar edebilir.
Ya da siz arayacaksanız nelere dikkat etmeniz gerektiğini yine size söyleyebilirim.
Her şekilde bu köpeğe yardımcı olabilir, yönlendirebilirim iyi bir aile için.
Lütfen bunun için benimle iletişime geçin hiç değilse bu köpeğe bir faydam dokunsun.

Ay yazık kıyamam ya. Bugün benimde başıma bir olay geldi hala etkisinden çıkamadım. Şuan tatil amaçlı memleketteyim. Kırsal alan burası. Evin ihtiyaçları için markete gittim uzak bir mesafede. Öyle ıvır zıvır aldım. Dönüş yolunda çöp konteynirjnin yanında 5 tane yavru köpek muhtemelen kardeşler. Yaklaşınca korkup cimenlige saklandılar. Anneleri basında yoktu o an dua ettim inşallah karnını doyurmak için bir yere gitmiştir geri gelir anne köpek diye. Yiyecek olarak posetimde kahvaltılık gevrek vardı yerler mi yetmezler mi bilemedim açtım içinden bir kaç tane koydum yere bi baktım hepsi teker teker bi yerden fırlayıp geldi :'( sonra paketi tamamen açıp kaldırımın kenarına bıraktım hepsi başına toplanıp yediler. O an keske bi kaç paket fazla alsaydım diye o kadar pişman oldum ki.

Dik durun bence vermeyin oğlunuzu kimseye . Hayvanları heleki yavru olunca çok sevdiğim halde annemin küçükken ellemeyin pistir ısırır pire bulaşır diye uzaklaştırması yüzünden psikolojik olarak elleyemiyorum. Bide tuhaf ama dayım ben küçükken kuş besliyordu yemek yemiyorum diye cocuk akli iste kustan korktuğumu fark edince yemek yemezsen kuşu eve salarım diye korkutması hala beni etkiliyor.

Oturdugum site evcil hayvana musade etmiyor . Esim babası sayesinde hayvanlarla çok icli dişli olmuş küçükken. O yüzden ona diyorum oğlumuza hayvanları sevmeyi öğret ben çok zorlaniyorum diye.

Konuyu cok uzattim ama deginmek istedigim nokta evde evcilhayvaniniz varken bir çocuğunuz olursa ne güzel hayvansever bir birey olarak yetişir. Bu şekilde çocuklar yetiştirirsek o haberlere çıkan hayvan zulümlerinin anca önüne geçebiliriz. maviningolgesi maviningolgesi

Turkiye de kopek beslemek ile Avrupa da yetistirmek arasinda dunyalar kadar fark varmis, anladim simdi.
Kusura bakmayin, siz bence o kopege iyi bakamiyosunuz. Hicbir kopek evde hapsolamaz, hapsolmamali. Cevremde kopek sahiplerine bakiyorum gunde en az 5 kez gezdiriyor adamlar kopeklerini, yagmur camur demeden. Muhabbet kusunuz varmis, neyinize yetmedi bide kopek almissiniz? Ne acayip yahu.
Ayrica kopek ortaligi pislerse gayet normaldir esinizin istememesi. Yetistirme kulupleri kurslari var, gidip ogrenseydiniz ihtiyacini nasil gidermesi gerektigini ogretmeyi.

Kucucuk hayvan ne cok dert olmus. Siz esinizi bilmiyor musunuz ya? Cocugum yok diye kopek aldim nedir? Cocugun olsa el aleme veremezsin cocuum coccum demeyin simdi.
Tamam cok duygusalsiniz ,cok agladiniz, agliyorsunuz ama vicdani olan bir insan 1 sene o kopegi evde kapali tut maz.
Kedi mi bu? Kediyi bile bazen gozetimim de disari birakiyorum. Bu kopekcigi Almadan disarda kopek oldugunu gormediniz bilmiyor muydunuz? Bit kadar kopek tasima kutusuyla bile cikarir musait yerde serbest birakabilirdiniz.
Verin de kurtulsun hayvan ilgisizlikten esaretinizden. Ama insallah alan insan gibi insanlar olur. Cok kotusunuz.

Disari cikartmamaniz gunluk temiz hava almamasi gercekten o hayvana eziyet.
Cisini kakasini eve yapan kopek ben ilk kez duydum , kediler yapar bilirdim kopegi ilk kez duyuyorum.
Acikcasi olacak sey degil evde gazeteye dahi cis kaka yapmasi.
Yavruyken tamam ama buyumus artik.
Kv nin uc kopegi var,ucunu de disari alistirdi.
Evin icinde delirir hayvan.
Duygusallik iyi hos ama bu isi kotaramamissiniz.
Yasadigim yerde kar buz demiyor insanlar, sabah aksam en az iki kere disaridalar.

Son düzenleme:
Kopek olan eve melek girmezse , muhtemelen cocugunuz da olmaz demislerdir.. aklini karistirmis olabilirler esinin. Ben olsam vermezdim vermedimde zaten. Benden size bir tavsiye esiniz bile olda insanlara taviz vermeyin

Hayvan edinmeye bu sebeple karşıyım. Insan evlat gibi bağlanıyor. Ölümü , kaçması ya da başka bir sebeple ayrılığı cok zor oluyor. Sadece hayvan edinmeye değil birilerini bi şeyleri çok sevmeyi hep endişe verici bulmusumdur.

Çocuk çok sevimli. Ve çok küçücük. Bu kadar dert edecek ne vardı anlamadım.

Eşiniz köpeği kuması sanıyor galiba. Bir garibanın günahına giriyor.

Çok özleyeceksiniz ve unutamayacaksınız onu..

Ve eşinize benden not;merhamet etmeyene merhamet edilmez .

Arkadaşlar merhaba. Küçük bir can söz konusu olduğu için yermeyip sırf onun iyiliği için insanligimizi sorgulamadan yorum yazanlara bilgi amaclı yazıyorum. Halimden anlayan da vardı. Anlamayıp her evlilik kendi evliliğiymiş gibi düşünüp kocayı at evden diyen de. Ben yavrumu ölüme terk etmeyecektim. Sahiplendirme ilanını actigim an otuz kişi aradı. Sözleşme diye birşey varmış o sozlesme olunca hayvandan gerek üretim gerek kâr saglayamiyorlar. Eşim bunu duyunca öyle yap o zaman sahiplendirelim ücretsiz dedi. Yani amacı oglumdan para kazanmak değil parayla alan kişinin satmayıp sahip çıkacağını düşündü. Zaten ona demistin öyle birşey olsa bile o paranın hepsine mama alır her gün kapımın önüne koyarım sırf o amaçla ücretli sahiplendirirsek demistim. Ama sonra her ne olursa olsun hayvansever bir aile denk gelir dedim ve ücretsiz karar verdik. Kayinbabam bile laf çarptı bedavaya veriyorsunuz ama satarlarsa diye. Ben de dedim ben en iyisi olacağı aileyi inceleyerek vericem yüzyüze görüşmeden ve yaşadıkları yeri görmeden asla. Hem sözleşme var. Hem sözleşme olmasa bile neyin zararından bahsediyorsunuz bize annem tarafından hediye geldi bu köpek kimsenin cebimden birşey çıkmadı kimse de düşünmesin dedim. Ve bir aileyle görüştük. Sadece telefonda. Emekli polisti yetmiş yaşında ve ömrünün yarısından çoğu hayvan beslemiş. Benim.cevremdekiler gibi asla değiller. Büyük bir bahçeleri ve kangalları var bahçede tavşanları muhabbet kuşları vs. Sahil kenarinda Kızı ve torunuyla yaşıyor. Kızı oğluna hayvanlardan ötürü hep kardeşin onlar senin diye öğretmiş. Bana da eğer olursa istediğiniz zaman gorebilirsin sen onun hep ilk annesisin dedi. Olabilecek en iyisi onlardı o kadar kişinin içinden. Ama ben vermeye ilk karar verdiğimde görmesem de olur psikolojisi için derken vermeye karar verince haftada bir görürüm dedim ve bunun da bana yetmeyeceğini düşünüp çok ağladım. Günlerce. Oğlum da yanımda yatmaz oldu yemek yemez oldu şu içmez oldu. Başını yerden kaldırmadı. Ona baktıkça hep ağladım. Artık kalacağına dair umudum yoktu ve ben sadece gideceği yerde mutlu olsun diye çok dua etmeye başladım. Ve hayırlısı kimse o olsun hayırlı olmayana bir engel çıksın dedim. (Çok arayan çok güzel sartlarda bakacak vardi) lâkin bu düşündüğümüz ailede engel cıktı ummadigim şekilde. Başka aile bakarken (acaba kim.hayirlisi) derken eşim yine ağladığım bir vakit karşıma oturdu ve sen daha o gitmeden böyleysen gidince düşünemiyorum dedi. Kalsın vermiyoruz kimseye ama artık bi köpek gibi yaşasın dedi. Nasıl dedim. Ne kadar çıkarmam dolaştırman gerekiyorsa yap çişini de alıştır dışarı eve yapmasın tüylerine de dikkat et sıkıntı yok dedi. Etraftan konuşanlar ne olacak dedim. Biz karar verdikten sonra onlar anca konuşurlar sen yeter ki dikkat et dışardan biri geldi mı evde koku olmasın kimsenin ağzına laf vermedikten sonra herkes alışmak zorunda dedi. Resmen oğlumu ileride bebegimle büyütecegim. Çünkü artık gitme konusu açılamayacak. Çünkü üç gündür dışarıya yapıyoruz cisimizi kakamizi. Resmen hayata baglandım arkadaşlar. O da üzmüyor beni sabaha kadar tutuyor çişini. Resmen bi mucize gibi. Dışarı çıktığımız an litrelerce yapıyor tek seferde anlıyorum ben de sabahı beklediğini. Öyle güzel birşeymiş ki bir hayvana hava aldırmak doğal yaşamıyla beslemek. Kimse bana artık gitsin diyemeye ek. Çünkü evimize hiç bir zararimiz yok. Dışarıdan gelenlere havlamaları da azaldı. Çünkü artık hergun başka insanlar görüyor. Tek sorunumuz dışarıdaki diğer canlar. Kediler bile saldırmaya çalışıyor. Ama ben kendi hayvanını korumak için disaridaki hayvanlara sözle bile olsa çekinmeden bağıran taş atan insanlara çok kızdigimdan gireceğim sokağa önceden bakıp öyle giriyorum. Ne o canlar rahatsız oluyor ne benim oğlum. Herkesin ozgurce yaşamaya hakkı var. Bu sorun da hallolduguna göre sizi seviyoruz :KK66::KK200:

Çok sevindim :KK9:konuyu okurken gözlerim doldu resmen. Şu son gelişme ve oğlunuzun sizde kalması çok mutlu etti beni. Umarım bundan sonra herşey çok güzel olur sizin için.

Arkadaşlar merhaba. Küçük bir can söz konusu olduğu için yermeyip sırf onun iyiliği için insanligimizi sorgulamadan yorum yazanlara bilgi amaclı yazıyorum. Halimden anlayan da vardı. Anlamayıp her evlilik kendi evliliğiymiş gibi düşünüp kocayı at evden diyen de. Ben yavrumu ölüme terk etmeyecektim. Sahiplendirme ilanını actigim an otuz kişi aradı. Sözleşme diye birşey varmış o sozlesme olunca hayvandan gerek üretim gerek kâr saglayamiyorlar. Eşim bunu duyunca öyle yap o zaman sahiplendirelim ücretsiz dedi. Yani amacı oglumdan para kazanmak değil parayla alan kişinin satmayıp sahip çıkacağını düşündü. Zaten ona demistin öyle birşey olsa bile o paranın hepsine mama alır her gün kapımın önüne koyarım sırf o amaçla ücretli sahiplendirirsek demistim. Ama sonra her ne olursa olsun hayvansever bir aile denk gelir dedim ve ücretsiz karar verdik. Kayinbabam bile laf çarptı bedavaya veriyorsunuz ama satarlarsa diye. Ben de dedim ben en iyisi olacağı aileyi inceleyerek vericem yüzyüze görüşmeden ve yaşadıkları yeri görmeden asla. Hem sözleşme var. Hem sözleşme olmasa bile neyin zararından bahsediyorsunuz bize annem tarafından hediye geldi bu köpek kimsenin cebimden birşey çıkmadı kimse de düşünmesin dedim. Ve bir aileyle görüştük. Sadece telefonda. Emekli polisti yetmiş yaşında ve ömrünün yarısından çoğu hayvan beslemiş. Benim.cevremdekiler gibi asla değiller. Büyük bir bahçeleri ve kangalları var bahçede tavşanları muhabbet kuşları vs. Sahil kenarinda Kızı ve torunuyla yaşıyor. Kızı oğluna hayvanlardan ötürü hep kardeşin onlar senin diye öğretmiş. Bana da eğer olursa istediğiniz zaman gorebilirsin sen onun hep ilk annesisin dedi. Olabilecek en iyisi onlardı o kadar kişinin içinden. Ama ben vermeye ilk karar verdiğimde görmesem de olur psikolojisi için derken vermeye karar verince haftada bir görürüm dedim ve bunun da bana yetmeyeceğini düşünüp çok ağladım. Günlerce. Oğlum da yanımda yatmaz oldu yemek yemez oldu şu içmez oldu. Başını yerden kaldırmadı. Ona baktıkça hep ağladım. Artık kalacağına dair umudum yoktu ve ben sadece gideceği yerde mutlu olsun diye çok dua etmeye başladım. Ve hayırlısı kimse o olsun hayırlı olmayana bir engel çıksın dedim. (Çok arayan çok güzel sartlarda bakacak vardi) lâkin bu düşündüğümüz ailede engel cıktı ummadigim şekilde. Başka aile bakarken (acaba kim.hayirlisi) derken eşim yine ağladığım bir vakit karşıma oturdu ve sen daha o gitmeden böyleysen gidince düşünemiyorum dedi. Kalsın vermiyoruz kimseye ama artık bi köpek gibi yaşasın dedi. Nasıl dedim. Ne kadar çıkarmam dolaştırman gerekiyorsa yap çişini de alıştır dışarı eve yapmasın tüylerine de dikkat et sıkıntı yok dedi. Etraftan konuşanlar ne olacak dedim. Biz karar verdikten sonra onlar anca konuşurlar sen yeter ki dikkat et dışardan biri geldi mı evde koku olmasın kimsenin ağzına laf vermedikten sonra herkes alışmak zorunda dedi. Resmen oğlumu ileride bebegimle büyütecegim. Çünkü artık gitme konusu açılamayacak. Çünkü üç gündür dışarıya yapıyoruz cisimizi kakamizi. Resmen hayata baglandım arkadaşlar. O da üzmüyor beni sabaha kadar tutuyor çişini. Resmen bi mucize gibi. Dışarı çıktığımız an litrelerce yapıyor tek seferde anlıyorum ben de sabahı beklediğini. Öyle güzel birşeymiş ki bir hayvana hava aldırmak doğal yaşamıyla beslemek. Kimse bana artık gitsin diyemeye ek. Çünkü evimize hiç bir zararimiz yok. Dışarıdan gelenlere havlamaları da azaldı. Çünkü artık hergun başka insanlar görüyor. Tek sorunumuz dışarıdaki diğer canlar. Kediler bile saldırmaya çalışıyor. Ama ben kendi hayvanını korumak için disaridaki hayvanlara sözle bile olsa çekinmeden bağıran taş atan insanlara çok kızdigimdan gireceğim sokağa önceden bakıp öyle giriyorum. Ne o canlar rahatsız oluyor ne benim oğlum. Herkesin ozgurce yaşamaya hakkı var. Bu sorun da hallolduguna göre sizi seviyoruz :KK66::KK200:

Oooooh beeee . 1 yas az değil. Sana cok alışmıştır cok tatli
Gezdirirken hep tasmayla gezdir güvenme birini görür koşar kedi görür koşar. Motor cikar bi yeerden Allah korusun
Sevindim suanda son karara sevgiler....

X