KPSS,kitap,yayınevi. Bir bakar mısınızz?

garipbirhayat

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2017
3.451
1.922
Hanımlar merhabalar, yine ben :)
Yaklaşık bir ay önce hesabımı dondurmuştum. Bu hesapla çok mutsuz olduğum günlerde,konular açtığım İçin hep o günleri hatırlattığı İçin. Bir de KPSS çalışmak istediğim, ve devamlı girmekten kendimi alıkoyamadığım için.
Ama düşündüğüm düşüncenin yanlış olduğunu ve burdan birkaç kişiyle olan sohbetimizi çok özlediğim için yeniden aktifleştirdim. :)

Size bir konuda danışmak istiyorum.
Ben KPSS çalışmaya başlayacağım inşallah. Bir türlü başlayamadım, hep bir aksilik çıkıyor.
2020 Önlisans sınavına gireceğim ve hedefim +90.
Şimdi şöyle bir durum var. Benim sıkıntım tarih,Türkçe,vatandaşlık.
Matematik ve coğrafyayı severim. Geçen girdiğim sınavda çalışmadan 30 soruda 20 civarı net vardı matematikte.
Kurs vs düşünmüyorum. Zaman kaybı olacağını düşünüyorum benim için.
Ama öyle ki tarih bilgisi ciddi anlamda sıfır.
Netten araştırdım, ünlü bir tarihçi var ondan ders video izleyerek,Türkçe de aynı şekilde.

Etrafımda KPSS çalışan yayın tavsiyesi alabileceğim kimse yok. 2020 yayınları çıkmaya başlamış ve o kadar çok yayın var ki . Yargı,pegem,Murat,isem,data,ihtiyaç,yediiklim ve daha bir sürü.
Bana ciddi anlamda fayda sağlayacak, ÖSYM müfredatına en uygun, şununla hazırlandım çok memnun kaldım dediğiniz yayınları paylaşır mısınız benimle..

Ben 4 yıl önce ihtiyaç yayınlarından çalışmıştım. Hangisi iyi bilemem dinleyerek daha iyi öğrendiğim için dershaneye de gitmiştim. Sözel dersler çok çabuk unutuluyor not çıkararak sürekli tekrar yaparak çalışmanızı tavsiye ederim

Pegem çok iyidir soruları çok kaliteli açıklamalar çok güzel. Üniversite sınavına hazırlananlar bile pegem den yararlanıyorlar. Murat yay. Asla alma. Kendi hocaları bile kitapların çok kötü olduğunu kabul ediyordu

90 puanları kasıyorsan piyasa da çözmediğin yayın kalmasın hepsini al çöz her türlü soru tipine aşina ol önlisans olsan bile lisans kitaplarını da çöz konu anlatımı olarak benim hoca yayınları bence yeterli zaten önemli olan soru çözmek.

Pegem çok iyidir soruları çok kaliteli açıklamalar çok güzel. Üniversite sınavına hazırlananlar bile pegem den yararlanıyorlar. Murat yay. Asla alma. Kendi hocaları bile kitapların çok kötü olduğunu kabul ediyordu
Bu yorum iyi oldu,teşekkür ederim. Murat yayınlarına da yakındım. Demek öyle.
Pegemin KPSS de çok iyi bir yayın olduğunu duymuştum zaten. Konu anlatımı olarak ta mı pegemi tercih edeyim sizce?

Bu yorum iyi oldu,teşekkür ederim. Murat yayınlarına da yakındım. Demek öyle.
Pegemin KPSS de çok iyi bir yayın olduğunu duymuştum zaten. Konu anlatımı olarak ta mı pegemi tercih edeyim sizce?
Ben dershaneye gittiğim için konu anlatımlı kitap kullanmadım ama onların da iyi olduğunu duymuştum. Murat kullanırsan bildiğini unutursun ya da yanlış bilgiler edinirsin o kadar kötü sakın yakın durma Murat a🤭😁 pegem in çözümlü soru bankalarından çok şey öğrendim soruların açıklaması çok iyiydi. Arada kalınacak şıkları da açıklıyor neden cevap olmadığını. Konu anlatımlı tek yayın al iyi araştır en doğrusu güvenilir olanı olsun. Farklı kaynaklardan konu anlatımına çalışırsan üslup farklarından aklın karışabilir. Soru çözümüne ağırlık ver. Soru çözerken daha iyi öğreniliyor konular pekişiyor

Merhaba tarih de Mehmet Celal Özyıldız'ı tek geçerim ve onun hazırladığı aşina tarih soru bankası tabikii. Coğrafya da Bayram Meral. Ben yayın olarak yediiklimden memnun kaldım. Başarılar dilerim.

Ben dershaneye gittiğim için konu anlatımlı kitap kullanmadım ama onların da iyi olduğunu duymuştum. Murat kullanırsan bildiğini unutursun ya da yanlış bilgiler edinirsin o kadar kötü sakın yakın durma Murat a🤭😁 pegem in çözümlü soru bankalarından çok şey öğrendim soruların açıklaması çok iyiydi. Arada kalınacak şıkları da açıklıyor neden cevap olmadığını. Konu anlatımlı tek yayın al iyi araştır en doğrusu güvenilir olanı olsun. Farklı kaynaklardan konu anlatımına çalışırsan üslup farklarından aklın karışabilir. Soru çözümüne ağırlık ver. Soru çözerken daha iyi öğreniliyor konular pekişiyor
Teşekkür ederim yaa, gidip Murat alabilirdim bile ben :) ilk etapta soru bankası kesinlikle pegem alacağım. Sağ olun. Fakat işte en doğru en güvenilir dediğiniz konu anlatımlı hangisi olabilir acaba, ben de onun İçin açtım konuyu zaten :)

Teşekkür ederim yaa, gidip Murat alabilirdim bile ben :) ilk etapta soru bankası kesinlikle pegem alacağım. Sağ olun. Fakat işte en doğru en güvenilir dediğiniz konu anlatımlı hangisi olabilir acaba, ben de onun İçin açtım konuyu zaten :)
Rica ederim 😊 KPSS yollarından geçmiş biri olarak herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.Üstte bir üye yazmış bazı yazarların kendi çıkardıkları konu anlatımlı kitaplar var. Her alanda en iyi yazarın konu anlatımlı kitabını alabilirsiniz araştırarak ama hangisi iyidir onu bilemiyorum

Merhaba tarih de Mehmet Celal Özyıldız'ı tek geçerim ve onun hazırladığı aşina tarih soru bankası tabikii. Coğrafya da Bayram Meral. Ben yayın olarak yediiklimden memnun kaldım. Başarılar dilerim.
Tarihte Ramazan yetgin, coğrafyada ise Engin Eraydın ı düşünüyordum..
Vatandaşlık ta Emrah Vahap özkaraca.

Ben kpss ye girmeyeli yıllar oldu. En son girdiğimde 88 almıştım. Lisans mezunuyum. Tercih yapmamıştım.
Sadece uzaktan takip ediyordum sizi kendiniz için bişeyler yapmanız ve hayatınızın direksiyonunu elinize almanız çok hoşuma gitti. Başarılar diliyorum.
İlk ve son girdiğim yıl piyasadaki neredeyse tün yayınları incelenmiştim. İhtiyaç pegem yargı yediklim (bunlar hala var mı bilmiyorum) bunların tüm deneme ve test kitaplarını çözmüştüm. Eksik hissettiğim konular için ekstra kitap almıştım.

Tarihte ramazan yetgin.
Cografyada engin eraydin.
Mat iyiymis baya. Tarih ve cografyada dedigim hocalari dinle bi kafana uyarsa onlarin kendi soru bankalari var pekistirirsin iyice
Ben oyle yaparak atandim.
Vatandaslikta pek iyi degildim kafamin aldigi bir hocada bulamadim zaten.
Turkceyi bol bol paragraf cozerek aşacaksin baska yontemi yok. Dil bilgisinde iyi degildim hic hala oyleyim ne yazik ki

Ben kpss ye girmeyeli yıllar oldu. En son girdiğimde 88 almıştım. Lisans mezunuyum. Tercih yapmamıştım.
Sadece uzaktan takip ediyordum sizi kendiniz için bişeyler yapmanız ve hayatınızın direksiyonunu elinize almanız çok hoşuma gitti. Başarılar diliyorum.
İlk ve son girdiğim yıl piyasadaki neredeyse tün yayınları incelenmiştim. İhtiyaç pegem yargı yediklim (bunlar hala var mı bilmiyorum) bunların tüm deneme ve test kitaplarını çözmüştüm. Eksik hissettiğim konular için ekstra kitap almıştım.
:KK54:Çok teşekkür ederim. Şartlar öyle gerektirdi, düştüm ama daha güçlü kalktım düştüğüm yerden . Şükür . Şimdi daha iyi neler yapabilirim, neleri nasıl kurtarabilirim onu düşünüyorum. Saydığınız yayınlar var, zaman uzun . Muhtemelen yavaş yavaş o yayınların hepsini tararım inşallah 😊

Tarihte ramazan yetgin.
Cografyada engin eraydin.
Mat iyiymis baya. Tarih ve cografyada dedigim hocalari dinle bi kafana uyarsa onlarin kendi soru bankalari var pekistirirsin iyice
Ben oyle yaparak atandim.
Vatandaslikta pek iyi degildim kafamin aldigi bir hocada bulamadim zaten.
Turkceyi bol bol paragraf cozerek aşacaksin baska yontemi yok. Dil bilgisinde iyi degildim hic hala oyleyim ne yazik ki
Türkçe de şöyle bir sıkıntım var maalesef en son girdiğim sınavda 10 doğrum 15 yanlışım vardı :oops:
Yanlışlarımın hepsini de doğru sanarak yaptım oysaki.. ve de 30 sorunun içinden 1 saatte çıktım :KK43:
O yüzden Türkçe de gözümü korkutmuyor değil...

Ben 2016 da murat ile hazırlandım. 80 almıştım çok daha iyi beklerken. Ama murat yayınını çok sevmiştim uyarılarını çok beğenmiştim gittim yine murat aldım pişman değilim ama burdaki yorumlar gözümü korkuttu. Lise mevzunuyum ne yazık ki benimde hedefim +90 ve katiplik . Hayırlısı inş olur

Ben 2016 da murat ile hazırlandım. 80 almıştım çok daha iyi beklerken. Ama murat yayınını çok sevmiştim uyarılarını çok beğenmiştim gittim yine murat aldım pişman değilim ama burdaki yorumlar gözümü korkuttu. Lise mevzunuyum ne yazık ki benimde hedefim +90 ve katiplik . Hayırlısı inş olur
Murat’ı ben de düşünmüyor değildim. Ama yukarıda arkadaşlardan bazıları olumsuz yorumlar yaptı,battık almam. Siz de memnun kaldı iseniz daha önce,konu anlatım tarzı boşunuza gitti ise endişe etmeyin. İnşallah siz de istediğiniz puanı alıp,hedefinize ulaşırsınız.

X