KPSS,kitap,yayınevi. Bir bakar mısınızz?

Başarılar dilemeye geldim. Çok çok çalış ve hedefine ulaş inşallah.Ben inanıyorum başarılı olacağına.

Merhabalar sizi uzaktan takip ediyordum devamlı.en son kimlik değiştirme durumu vardı galiba ondan sonra da epeydir yoktunuz, ne oldu değiştirebildiniz mi kimliğinizi? Bu arada ben de kpss yenhazırlanıyprum. Yayın olarak pegemi tercih ettim ben tavsiye ederin

Evet değiştirdim. Yaklaşık 10 gün önce. Adliyeye gidip kesinleştiğini dair kaşeli evrak vs götürdüm nüfusa öyle oldu .. ertesi gün de yeni kimlik geldi zaten. Bu arada tavsiye için teşekkürler. Birkaç gün içinde gidip alacağım kitap. Orda düşünmeyeyim, kararımı vermiş olarak gideyim diye konu açma gereği duydum. Pegemde karar kıldım bakalım.

Hanımlar merhabalar, yine ben :)
Yaklaşık bir ay önce hesabımı dondurmuştum. Bu hesapla çok mutsuz olduğum günlerde,konular açtığım İçin hep o günleri hatırlattığı İçin. Bir de KPSS çalışmak istediğim, ve devamlı girmekten kendimi alıkoyamadığım için.
Ama düşündüğüm düşüncenin yanlış olduğunu ve burdan birkaç kişiyle olan sohbetimizi çok özlediğim için yeniden aktifleştirdim. :)

Size bir konuda danışmak istiyorum.
Ben KPSS çalışmaya başlayacağım inşallah. Bir türlü başlayamadım, hep bir aksilik çıkıyor.
2020 Önlisans sınavına gireceğim ve hedefim +90.
Şimdi şöyle bir durum var. Benim sıkıntım tarih,Türkçe,vatandaşlık.
Matematik ve coğrafyayı severim. Geçen girdiğim sınavda çalışmadan 30 soruda 20 civarı net vardı matematikte.
Kurs vs düşünmüyorum. Zaman kaybı olacağını düşünüyorum benim için.
Ama öyle ki tarih bilgisi ciddi anlamda sıfır.
Netten araştırdım, ünlü bir tarihçi var ondan ders video izleyerek,Türkçe de aynı şekilde.

Etrafımda KPSS çalışan yayın tavsiyesi alabileceğim kimse yok. 2020 yayınları çıkmaya başlamış ve o kadar çok yayın var ki . Yargı,pegem,Murat,isem,data,ihtiyaç,yediiklim ve daha bir sürü.
Bana ciddi anlamda fayda sağlayacak, ÖSYM müfredatına en uygun, şununla hazırlandım çok memnun kaldım dediğiniz yayınları paylaşır mısınız benimle..
murat hariç diğerleri iyidir murat aöf yayını o konuda uzman
bir kpss uzmanı olarak diyebilirim ki o videoları izle sonrasında sürekli soru çöz
yanlış basımla karşılaşmamak ve hatanı o anda görmek için mutlaka çözümlü ve konu konu ayrılmış soru bankalarını tercih et
en en önemlisi ösymnin son yıllarının sorularını çöz en az beş on yıllık

Soru bankası olarak Pegem akademi çözümlü kaynaklarını ayrı ayrı almayı düşünüyorum..
Fakat konu anlatımında kararsız kaldım. Onu da mı pegem alsam yoksa isem yayınları var evveliyat adı altında konu anlatımlı tek tek kitapları var. Onu mu alsam bilmiyorum :KK43:
Geçmiş seneler huzursuzluk,sıkıntı içinde geçti hep sınav dönemi ve ben kendimi hiç derse veremedim. Bu yıl ciddi anlamda hazırlanacağım inşallah. Olursa olur. O yüzden başka şansım olmadığı İçin en donanımlı hangisi ise onun arayışındayım.

Evet değiştirdim. Yaklaşık 10 gün önce. Adliyeye gidip kesinleştiğini dair kaşeli evrak vs götürdüm nüfusa öyle oldu .. ertesi gün de yeni kimlik geldi zaten. Bu arada tavsiye için teşekkürler. Birkaç gün içinde gidip alacağım kitap. Orda düşünmeyeyim, kararımı vermiş olarak gideyim diye konu açma gereği duydum. Pegemde karar kıldım bakalım.
Hayırlı olsun. Umarım bundan sonra çok mutlu olursunuz esasen ben sizi çok merak ediyorum. Neden bilmiyorum ama en merak ettiğim üyelerden birisiniz 😊

Tarihte Ramazan yetgin, coğrafyada ise Engin Eraydın ı düşünüyordum..
Vatandaşlık ta Emrah Vahap özkaraca.
Ben Ramazan Yetgin hocayla devam edememiştim. Celal hocanın anlatımını daha çok beğeniyorum. Engin Eraydın'ı bilmiyorum ama Bayram Meral google earth kullanıyor dersinde, ben coğrafyayı onunla halletmiştim.

Ben Ramazan Yetgin hocayla devam edememiştim. Celal hocanın anlatımını daha çok beğeniyorum. Engin Eraydın'ı bilmiyorum ama Bayram Meral google earth kullanıyor dersinde, ben coğrafyayı onunla halletmiştim.
Ramazan yetgin den videoyu birkaç dakika dinledim ama tarih adına pek bir bilgim zaten olmadığı İçin anlamadım doğal olarak. Nasıl çalışacağımı da bilmiyorum. Önce kaynaktan konu okuyup video mu izlesem. Ya da video izleyip sonra mı kaynaktan okusam ve soru çözsem bilmiyorum. Başlı başına bela benim için bu ders :/ Engin eraydın ın anlatımını da çok beğendim, akıcı seri bir anlatımı var..

Ramazan yetgin den videoyu birkaç dakika dinledim ama tarih adına pek bir bilgim zaten olmadığı İçin anlamadım doğal olarak. Nasıl çalışacağımı da bilmiyorum. Önce kaynaktan konu okuyup video mu izlesem. Ya da video izleyip sonra mı kaynaktan okusam ve soru çözsem bilmiyorum. Başlı başına bela benim için bu ders :/ Engin eraydın ın anlatımını da çok beğendim, akıcı seri bir anlatımı var..
Tarih çok unutkan olduğum için benimde başıma belaydı. Celal hocayı keşfettim akılda kalıcı bir anlatımı var. Ben yazarak çalışan biriyim o yüzden celal hoca anlattı ben notlar aldım(unutmayacağım gibi ayrıntılı notlar) videolar bitince notlarımdan tekrar ettim. Bir de çok aklımda tutamadığım fakat önemli gördüklerimi minik yapışkanlı not kağıtlarına yazıp duvarlara yapıştırdım. (Wcye bile😁) Coğrafya'da ise Bayram hoca hep görsellerle anlattığı için kalıcı öğrendim. Daha önce düz anlatımlarla karşılaşmıştım ve hiç işe yaramamıştı.

Tarih çok unutkan olduğum için benimde başıma belaydı. Celal hocayı keşfettim akılda kalıcı bir anlatımı var. Ben yazarak çalışan biriyim o yüzden celal hoca anlattı ben notlar aldım(unutmayacağım gibi ayrıntılı notlar) videolar bitince notlarımdan tekrar ettim. Bir de çok aklımda tutamadığım fakat önemli gördüklerimi minik yapışkanlı not kağıtlarına yazıp duvarlara yapıştırdım. (Wcye bile😁) Coğrafya'da ise Bayram hoca hep görsellerle anlattığı için kalıcı öğrendim. Daha önce düz anlatımlarla karşılaşmıştım ve hiç işe yaramamıştı.
Wc mi 😳 aslında küçük postitlere yazıp dediğiniz gibi yapıştırmalı😄 Hangi filmdi tam hatırlamıyorum da incir reçeli olabilir duvarı notla doldurmuştu ya halil sezai. Onun gibi ben de yalnız yaşayacağım İçin evi notlarla doldurabilirim😊 şaka maka tarihten çok tırsıyorum

Wc mi 😳 aslında küçük postitlere yazıp dediğiniz gibi yapıştırmalı😄 Hangi filmdi tam hatırlamıyorum da incir reçeli olabilir duvarı notla doldurmuştu ya halil sezai. Onun gibi ben de yalnız yaşayacağım İçin evi notlarla doldurabilirim😊 şaka maka tarihten çok tırsıyorum
Yalnız çok fazla notla doldurursan işe yaramaz karışıklık oluyor ve beyin algılayamıyor. Tavsiyem her odada 5-6 postiti geçmesin. Öğrendiğini düşündüğün notla yenisini değiştirerek yap. Tarih devamlı tekrar isteyen bi ders. Kolay gelsin😀

Sizin matematik iyiymiş buarada. Düzenli çalışmayla 25 yapabilirsin,ki bu seni çok çok iyi puanlara taşır. BEnim de matematik yok işte maalesef. Ne zaman çalışmaya başlamayı düşünüyorsun?

Sizin matematik iyiymiş buarada. Düzenli çalışmayla 25 yapabilirsin,ki bu seni çok çok iyi puanlara taşır. BEnim de matematik yok işte maalesef. Ne zaman çalışmaya başlamayı düşünüyorsun?
Evet inşallah düzgünce çalışacağım.
Siz de özel ders,video anlatımlarıyla destekleyebilirsiniz.
Adım adım matematik kitabı ile ilk temeli oluşturup ta.
Aslında başlamam lazım,planlarıma göre şimdiye çoktan başlamış olmam gerekiyordu . Ama istediğim gibi gitmedi bazı şeyler maalesef.düzen oturtamadım bir türlü.. En yakın zamanda başlamam lazım artık. Kitaplar çıkmış çoğu. Müsait zamanımda alıp yavaştan Türkçe ve matematiğe giriş yapacağım.

Henüz başlayamadım 😔 annemlerde olduğum sürece de çalışamam gibi geliyor. Annem de babam da benim şuanda onlardan ayrı evde kalmamı istemiyorlar 😏 zaman çok hızlı geçiyor. Planlarım hiç böyle değildi ya
Oda sıkıntısı mı var ? Ailen de yalnız kalmanı istemiyor demekki.
Daha çalışırsın sınava çok var sıkma kendini

Oda sıkıntısı mı var ? Ailen de yalnız kalmanı istemiyor demekki.
Daha çalışırsın sınava çok var sıkma kendini
Hayır. 3+1 kocaman ev. Hatta salon yalnızca bana ait ,hiç giren çıkan bile yok 😄
Sorun benim sese karşı çok duyarlı olmam. Konuşma sesi, tv sesi vs en ufak ses benim ders çalışırken dikkatimi dağıtır . E evde de haliyle başkaları yaşarken illaki ses oluyor.
Ben anne babama da müdahale etmem şöyle böyle yapın diye.
O yüzden ayrı olmam şart..

Hanımlar merhabalar, yine ben :)
Yaklaşık bir ay önce hesabımı dondurmuştum. Bu hesapla çok mutsuz olduğum günlerde,konular açtığım İçin hep o günleri hatırlattığı İçin. Bir de KPSS çalışmak istediğim, ve devamlı girmekten kendimi alıkoyamadığım için.
Ama düşündüğüm düşüncenin yanlış olduğunu ve burdan birkaç kişiyle olan sohbetimizi çok özlediğim için yeniden aktifleştirdim. :)

Size bir konuda danışmak istiyorum.
Ben KPSS çalışmaya başlayacağım inşallah. Bir türlü başlayamadım, hep bir aksilik çıkıyor.
2020 Önlisans sınavına gireceğim ve hedefim +90.
Şimdi şöyle bir durum var. Benim sıkıntım tarih,Türkçe,vatandaşlık.
Matematik ve coğrafyayı severim. Geçen girdiğim sınavda çalışmadan 30 soruda 20 civarı net vardı matematikte.
Kurs vs düşünmüyorum. Zaman kaybı olacağını düşünüyorum benim için.
Ama öyle ki tarih bilgisi ciddi anlamda sıfır.
Netten araştırdım, ünlü bir tarihçi var ondan ders video izleyerek,Türkçe de aynı şekilde.

Etrafımda KPSS çalışan yayın tavsiyesi alabileceğim kimse yok. 2020 yayınları çıkmaya başlamış ve o kadar çok yayın var ki . Yargı,pegem,Murat,isem,data,ihtiyaç,yediiklim ve daha bir sürü.
Bana ciddi anlamda fayda sağlayacak, ÖSYM müfredatına en uygun, şununla hazırlandım çok memnun kaldım dediğiniz yayınları paylaşır mısınız benimle..
Pegem. beyaz kalem. benim hocam. aşina bunlar guzel ogretici yayınlar. Türkçe için rüştü hoca dinlemelisin kesin. Vakit problemini süper hallediyor. Bende çalışmaya başlayacağım cok araştırdım o yüzden yazıyorum

X