Kredi çektim ve dolandırıcılara para kaptırdim borclarımı nasıl ödücem bilmiyorum 😭 evde paketleme işiyle para kazanan var mı yardımcı olur musunuz ?

Aynı mesajsa eğer bana da defalarca gelmişti, “Merhaba Seher domestos ben xxxx, sana iş teklifim var, Hepsiburadadan yazıyorum” şeklinde. Dolandırıcı oldukları çoook belliydi. Hatta hebsiburadaya atmıştım, hazır bir post atmışlardı dolandırıcı olduklarına dair.
Banada sahibinden comda link atip duruyorlardi.herseyi deniyorlar gozumuz surekli acik olacak

Bu gaflet anı falan değil ya. Bence artık herkesin kolay kolay dolandırılamaz kıvamda olması lazım ben inanmıyorum hala bu mesajlara kananlara. Ha birine borç verirsin falan öyle kandırılırsın ayrı ama yok telefonla aranıp terör örgütü muhabbetine evde paketleme işine yada banka adı altında gelen değişik mesajlara aldanarak falan kanmak bana gerçekten saçmalık geliyor yani. Heleki kandırılırken kredi çekmek allahım x2 zarar yani bilmiyorum giden gitti ama gerçekten böyle şeylerede kanan insan kalmasın ya nasıl hemen çıkarıp para verebiliyorsunuz.
ya şu terör örgütü muhabbetinde beni de aradılar ev telefonundan adamlar konuşurken arkadaki ses sanki hipnotize ediyor çok ciddiyim neyse baskın bi adam dövecek gibi bilmem ne karakolu falan sonra bişey oldu kapı çaldı bizim o sesten bi anda başka bi sese yönlenince kendime geldim sövdüm kapattım o yüzden dikkatli olmak lazım çok bunu meslek haline getirdiler

ya şu terör örgütü muhabbetinde beni de aradılar ev telefonundan adamlar konuşurken arkadaki ses sanki hipnotize ediyor çok ciddiyim neyse baskın bi adam dövecek gibi bilmem ne karakolu falan sonra bişey oldu kapı çaldı bizim o sesten bi anda başka bi sese yönlenince kendime geldim sövdüm kapattım o yüzden dikkatli olmak lazım çok bunu meslek haline getirdiler
Arkada ne sesi oluyordu? 🤔

bende dyson alacam diye dolandırıldım,bende kolay kolay dolandırılacak bi tip değilşm ama hayat olarak zor bir dönemimdeydim duygusal olarak yıpranmış her şeyi boşvermiş dönemimde sanki biliyorum ama yine de gönderdim gönderiri göndermez kesin bunlar dolandırıcı dedim ve öyle çıktı çok tuhaf oldu yani ben o yüzden kimseye nasıl dolandırıldı diyemiyorum anlık bir boş bulunma duygusal bi çöküntü yetiyor beyse ki benimki 5500 dü çokyüksek meblalar değildi Allah konu sahibinin yatdımcısı olsun çok sinir bozucu ve zor bi durum bu arada ben dyson alacam diye dolandırıldım sahibinden sitesinin aynısını kopyalamışlar aman kimse kanmasın
İste dolandirilmak çok anlık bir şey.
Ben de az kalsın şöyle dolandiriliyordum;
Sevgilim sehrime gelecekti, ona birkaç aylık eşyalı bir ev arıyordum. Ama mümkün değil bulmak. Her gün iş çıkışı tekinsiz emlakcilar beni gezdiriyordu falan. Derken sahibinden'de tam istediğim muhitte ve gayet uygun fiyatli eşyalı bir ev buldum. Hemen aradım, adam dedii ki 'ben şehir dışındayim, anahtarı size göndereyim. Beğenirseniz oturursunuz' falan. Tamam dedim ben de. Sonra adam dedi ki 'bugun kargoya giderim. Ama size nasıl guvenecegim, bana kapora niyerine 100 lirayı (2019 yuz lirası) şimdi verin, ben anahtarı öyle göndereyim'
Zaten haftalardır ev aramaktan nevrim dönmüş, çocuk geldi gelecek hala bulamamisim. Adamin dediği bir an mantıkli geldi . Bir de kapora kılıfında söyledi ya, zaten konuştuğum emlakçılar da benden kapora isterdi evleri çocuk gelene kadar başkasına kiralamamak için.
Adama tamam dedim, hevesle çocuğa yazdim.
Sonra yemek isimleri dışında bir gram Türkçe bilmeyen çocuk bana şunu yazdı
IMG_20230614_120116.jpg

:KK70: :KK70: :KK70:
O böyle diyince aydınlandım, dolandirici olabilir. Sonuçta o muhit hala komşuluğun olduğu bif muhit, pekala anahtarı komsusuna birakabilirdi böyle şeyler için. Mantıklı mı yani tanimadigi birine yollamak.
Sonra internete bi yazdım ki bir sürü insan böyle dolandirilmis hemen engelledim adami.
Yani bazen de insan inanmak istiyor, zor durumda kalınca

Aaaaa bu benim beyinsiz eşim değil mii?
Reklamlarda figüran olmak ek gelir sağlamak için tıklayın. Ayda şu kadar para
Bizim süper zeka da tıklıyor. Kayıt parası yolla, bloke var yolla , zart oldu yolla,zırt oldu yolla. 15 bin lira dolndırılıyor 2 yıl önce.

Aradan uzun zaman geçti. Sövmek için aradı. Adam diyoki abi acıdım sana paranı yollucam ama şu kadar para göndermen gerek.
Allah'tan bu sefer yemedide yollamadı
Ahahahaha acıdım sana önce para yolla mi 😂😂😂 çok güldüm ya geçmiş olsun. Bu seferde yollasaydi kafasına vura vura anlatırsın heralde😂😂😂😂😂😂

bende dyson alacam diye dolandırıldım,bende kolay kolay dolandırılacak bi tip değilşm ama hayat olarak zor bir dönemimdeydim duygusal olarak yıpranmış her şeyi boşvermiş dönemimde sanki biliyorum ama yine de gönderdim gönderiri göndermez kesin bunlar dolandırıcı dedim ve öyle çıktı çok tuhaf oldu yani ben o yüzden kimseye nasıl dolandırıldı diyemiyorum anlık bir boş bulunma duygusal bi çöküntü yetiyor beyse ki benimki 5500 dü çokyüksek meblalar değildi Allah konu sahibinin yatdımcısı olsun çok sinir bozucu ve zor bi durum bu arada ben dyson alacam diye dolandırıldım sahibinden sitesinin aynısını kopyalamışlar aman kimse kanmasın

Geçen gün dyson satan bir arkadaşım almak isteyen kişiye fatura, garanti fotoğraflarını falan atmış. O kişide kendisi satıyormuş gibi ilan açıp birini dolandırmaya çalışmış. Allahtan bi şekilde uyanıp arkadaşıma ulaşmış almak isteyen kişi. Çok çok dikkat etmek lazım. Geçmiş olsun, şikayet ettiniz mi?

Geçen gün dyson satan bir arkadaşım almak isteyen kişiye fatura, garanti fotoğraflarını falan atmış. O kişide kendisi satıyormuş gibi ilan açıp birini dolandırmaya çalışmış. Allahtan bi şekilde uyanıp arkadaşıma ulaşmış almak isteyen kişi. Çok çok dikkat etmek lazım. Geçmiş olsun, şikayet ettiniz mi?
evet ettim ama henüz bi sonuç alamadım çok varmış böyle dolandırılan özellikle dyson üzerinden sahibindeni kopyalayarak güvenli site param güvende olunca kandık ama her şeyin bir yolunu bulmuşlar

Yalnız sizin dolandırılmanız sizin suçunuz değil. İkinci el alımda insan piyasadan az görünce alayım diyebiliyor. Araç ev vs alırken de öyle yapıyoruz sonuçta. Suç alenen siteyi kopyalayanları takip etmeyip, yakalamayıp ceza kesmeyenler de. Bir de her şey çok pahalı, bize ekonomi yaptıranlar da. Kusura bakmayın yazmadan duramadım.

İste dolandirilmak çok anlık bir şey.
Ben de az kalsın şöyle dolandiriliyordum;
Sevgilim sehrime gelecekti, ona birkaç aylık eşyalı bir ev arıyordum. Ama mümkün değil bulmak. Her gün iş çıkışı tekinsiz emlakcilar beni gezdiriyordu falan. Derken sahibinden'de tam istediğim muhitte ve gayet uygun fiyatli eşyalı bir ev buldum. Hemen aradım, adam dedii ki 'ben şehir dışındayim, anahtarı size göndereyim. Beğenirseniz oturursunuz' falan. Tamam dedim ben de. Sonra adam dedi ki 'bugun kargoya giderim. Ama size nasıl guvenecegim, bana kapora niyerine 100 lirayı (2019 yuz lirası) şimdi verin, ben anahtarı öyle göndereyim'
Zaten haftalardır ev aramaktan nevrim dönmüş, çocuk geldi gelecek hala bulamamisim. Adamin dediği bir an mantıkli geldi . Bir de kapora kılıfında söyledi ya, zaten konuştuğum emlakçılar da benden kapora isterdi evleri çocuk gelene kadar başkasına kiralamamak için.
Adama tamam dedim, hevesle çocuğa yazdim.
Sonra yemek isimleri dışında bir gram Türkçe bilmeyen çocuk bana şunu yazdı
Eki Görüntüle 3261242
:KK70: :KK70: :KK70:
O böyle diyince aydınlandım, dolandirici olabilir. Sonuçta o muhit hala komşuluğun olduğu bif muhit, pekala anahtarı komsusuna birakabilirdi böyle şeyler için. Mantıklı mı yani tanimadigi birine yollamak.
Sonra internete bi yazdım ki bir sürü insan böyle dolandirilmis hemen engelledim adami.
Yani bazen de insan inanmak istiyor, zor durumda kalınca
Sen çok saf Bi kızsın mı 😂😂😂😂
Ben de arkadaşıma hediye alacaktım benim baktığım şey 2bin 3bin bandında instegramda baktım bin tl ye buldum kampanya falan yazıyor. Yorumları falan da güzel yüzlerce yorum var. Ödemeyi hemen istedi. Normalde güvenmem ama bulmuşum ya ucuza küçük aklımla beynimi kapamışım. 😂😂😂
Sonra eşimi aradım acaba diye dedi o dolandırıcı kim 3binlik malı bin liraya verir. 😂😂🤦‍♀️ Sonra bakınca Şikayet varda falan bir sürü dolandırılan var ucuz yırttım. Ben de çok saf Bi kızım 😇😇

EVde paketleme isinden nasi dolandirilir ki insan? Isi teslim edince parani mi odemiyolar?
Instagramda cok yaygin bu dolandiricilik taktigi. Hepsiburada olur, Trendyol olur is imkani diye sponsorlu reklam verirler. Kimse aldanmasin
Bende unlu bir sitede saticiyim, kullanmadigim 0 ya da 1 kere giydiklerimi koyuyorum vakit buldukca. Orjinal 5binlik camperlari (500tl'ye veriyorum, genelde erkek alicilarim var. Abercrombie, Lacoste orjinal 5binlik ustleri 300 500 veriyorum. Kimi zaman ucretsiz verdiklerim oluyor. Taaaa universite yillarimdan kalan chanel birebir replika cantami sattim. 1 hafta sonra cantam sitede satistaydi. Alici cantamin icine sahte bir barkod basmis, orjinallik kodu gibi gosteriyor ve fahis fiyata insanlari dolandiriyor :) Turkiye'nin kerizi bitmez, yiginla alici sirada bekliyor almak icin... bu saticinin hesabini 1 yildir kapali tutuyorum. Satis yapamiyor artik hangi hesabi acsa buluyorum. Bana bulastigina pisman sanirim, en son farkli hesaplardan "nolur sikayet etme cantayi yollayim diyor" 2 kurusluk canta benim umrumda mi ? Ben haftada 2 yemege 5 bin bırakıyorum. Insanlari dolandirdigi icin buna kil oldum. Hatta kadini buldum bile cekerkoz taraflarinda boyle geciniyor, dupeduz dolandirici.Orjinal urunleri mutlaka yerinden alin

Instagramda cok yaygin bu dolandiricilik taktigi. Hepsiburada olur, Trendyol olur is imkani diye sponsorlu reklam verirler. Kimse aldanmasin

Bende unlu bir sitede saticiyim, kullanmadigim 0 ya da 1 kere giydiklerimi koyuyorum vakit buldukca. Orjinal 5binlik camperlari (500tl'ye veriyorum, genelde erkek alicilarim var. Abercrombie, Lacoste orjinal 5binlik ustleri 300 500 veriyorum. Kimi zaman ucretsiz verdiklerim oluyor. Taaaa universite yillarimdan kalan chanel birebir replika cantami sattim. 1 hafta sonra cantam sitede satistaydi. Alici cantamin icine sahte bir barkod basmis, orjinallik kodu gibi gosteriyor ve fahis fiyata insanlari dolandiriyor :) Turkiye'nin kerizi bitmez, yiginla alici sirada bekliyor almak icin... bu saticinin hesabini 1 yildir kapali tutuyorum. Satis yapamiyor artik hangi hesabi acsa buluyorum. Bana bulastigina pisman sanirim, en son farkli hesaplardan "nolur sikayet etme cantayi yollayim diyor" 2 kurusluk canta benim umrumda mi ? Ben haftada 2 yemege 5 bin bırakıyorum. Insanlari dolandirdigi icin buna kil oldum. Hatta kadini buldum bile cekerkoz taraflarinda boyle geciniyor, dupeduz dolandirici.Orjinal urunleri mutlaka yerinden alin
Anam ben alayım ya :KK70:

03.06.2023 tarihinde dolandırıldım Instagram üzerinden Hepsiburada günlük yüksek kazanç yazısıyla bir linki tıkladım üye oldum olmaz olaydım. Benden parça parça toplamda görev bitene kadar 150bin tl yatırmış oldum işlem bitene kadar anlamış değildim durumu bu hafta karakola gidip şikayette bulundum ve 3 ayda savcılığa sevk edileceğini 3-5 seneye de sonuçlanabileceğini söyledi. Ben bir sürü kredi, kredi kartı avansı çektim aylık ödemeleri çok yüksek aldığım yetim aylığı da kesilirse iki yaşındaki kızımla ortada kalacağım bu dolandırıcı lar dan paramı geri almak imkansız olabilirmiş napmam gerekiyor hiç bilmiyorum her ayın 4ü kredi kartı ve kredi ödeme günüm .
Ya offf hala evde paketleme diyor kendi paketlenmis haberi yok hanimefendi onlarda dolandirici instgram uzerinde sabun bilmem ne onlarada inanmyin ya

Ahahhahahahash bu taraflara esim bakiyor dolandiricilkktan hemen paket etsinmi😁

X