Kreşte kaybolan botlar

Hocam eleştiri olur sıkıntı değil de,
itham hoş olmuyor.
Bir de bu platformda sadece yorumlardan veya bir olaya yaklaşımdan yola çıkarak birinin kişiliği,iş yapış tarzı hakkında kesin yargılara varmak ne derece doğru?
Yanılmıyorsam biz sizinle bir konuda birbirimize muhalefet edip saygı çerçevesinde tartışmıştık.
Bununla birlikte üslup ve seviyeyi korumuştuk.
Ben size o zaman hayran olmustum. Sizinle bir konuda epey catismistik ama mantik ve nezaket cercevesinde. Keske sizden daha cok olsa keske sizin gibi insanlarla fikir ayriliklarini konusabilsek. Bende bir iz biraktiniz. Sevgilerimle.

o botla çekilmiş fotoğrafı vardır çocuğunuzun ordan sadece botun resmini basıp ben olsam okulun kapısına altına bir notla asarım gıcıklığına.

Ben okul öncesi 3 yıl eğitim gördüm. Annem her ay yeni ayakkabı alırdı hırka, atki-bere, hak getire. Çocuk bunlar hırsız değiller karışmış olabilir. kaybolmuş olabilir. oyun olsun diye bahçeye falan fırlatmış olabilirler. Eminim diğer çocuğun annesi de farketmiştir nasıl olsa pazartesi tekrar götürürüm demiştir. Ayakkabılar altın kaplama falan değilse çok da takilmayin

Dalga geçiyor aklınca :) :)
Insanlar neden bu konuyla dalga geciyor anlayamadim ben , hergalde herkeste para bol , sacacak yer ariyorlar
Bir bebek botu 250 tl , ben kizima bu kis sadece bir bot alabildim , zor durumdayim ve kreste kaybolsa cidden kiyameti kopartirim , yani nedir burda dalga konusu cidden anlayamiyorum ben
Ben cocugu okula nasil teslim ediyorsam onlarinda bana o sekilde teslim etmesi gerekiyor
Atlet , hirka vs karistirabiliyorlar , onlari anlarim da bot yahu nasil karisir hala kafam basmiyor benim

Velinin biri bilerek çocuğuna sizin botu giydirdiyse yada karıştırıp bir daha getirmediyse yardımcı anne bunu fark etmediyse öğretmenin suçu ne ya

30 tane çocuk gelse öğretmen her gün sabah geldiğinde çocuğum bugün sen hangi ayakkabıyı montu giydin tek tek kontrol edeceğim herkesi çıkarken mi demeli

Öğretmeni görüyor ya hemen sert konuşma başka bir mesleğe yapamazlar bunu

hiç öyle ok filan yazma. Bu ülkede kanun var nizam var. Kimse adamın biri gelip sert konuşsun diye öğretmen olmuyor. Ayrıca öğretmenin is tanımı da bellidir mesai saatleri dışında cevap vermek zorunda değil.
Esine de söyle öyle kurulup kurulup sert konuşma haddini bulmasın kendinde dağ başı değil burası. Sonra yargı meşgul oluyor :))))
+10000
Hoş kreşe Çocuğuna patates kızartması çıkmadığı için olay çıkaranlar olduğuna göre bu durum normal

Velinin biri bilerek çocuğuna sizin botu giydirdiyse yada karıştırıp bir daha getirmediyse yardımcı anne bunu fark etmediyse öğretmenin suçu ne ya

30 tane çocuk gelse öğretmen her gün sabah geldiğinde çocuğum bugün sen hangi ayakkabıyı montu giydin tek tek kontrol edeceğim herkesi çıkarken mi demeli

Öğretmeni görüyor ya hemen sert konuşma başka bir mesleğe yapamazlar bunu

Gerçekten yoruldum su laflarımi cimbizlayip cimbizlayip durmayin.Takilmışsiniz sert konuşma kısmına hayir ne anlıyorsunuz ben anlamadım ki okul mu basıyoruz ,fiziksel şiddet mi uyguluyoruz ,karşımda dalga geçen bir insan varsa sert konuşurum kim olursa olsun öğretmen diye dokunulmazlığı yok kimsenin.Neyse ya pişman ettirdiniz konu acacagima.

Herkese iyi hafta sonları dileyip konumu açıyorum .

Oğlum kreşe gidiyor,okulundan ve öğretmeninden genel olarak memnunum fakat ,cuma akşam okuldan almaya gittiğimde ,oğluma başka bir çocuğun botlarını giydirdiklerini gördüm ve bu oğlumun botu değil diye uyardım üstlerini giydiren görevliyi .

Kendi botunu tarif ettim fakat ,burda öyle bir bot yok diye bir cevap aldım.Görevli kişi ,öğretmen ve ben hep beraber tüm dolapları aradık fakat botlar yok .Öğretmen başka bir öğrenciye giydirilmis olabilir pazartesi günü belli olur dedi .Kalan botlar oglumun ayaklarını sıkmış çünkü küçük numara.Sinirlendim ama okul çıkışı bir yere gitmek zorunda olduğumuz için çok bir şey diyemedim.Aksam öğretmenine oğlumun botunun resmini gönderdim ,bir duyuru yapar mısınız hangi çocukta ise pazartesi getirir değiştiririz dedim .Öğretmenden gelen cevap "acaba başka bir yerde mi karıştı botlar "dedi .Okula her gün aynı mont ve aynı bot ile gönderiyorum sırf karistirilmasin diye dedim.Cumadan beri öğretmenden ses yok olumlu ya da olumsuz .Şimdi yarın okula gidince ne yapacağımı bilemiyorum.Anlayamadigim diğer bir konu bir veli cocugundaki yabancı eşyayı nasıl fark edemez.Bu durumda botlar bulunmazsa nasıl bir yol izlemeliyim.Daha önce hirkası kayboldu bulunmadi.Eşim ben konuşayım yarın dedi ama ona da güvenemiyorum benden daha fazla tepkili olaya,ağzından çıkanı kulağı duymaz ,hakliyken haksız duruma dusmeyeyim dedim .Sizler ne düsünüyor sunuz?

Güncelleme
Okula gittim ,öğretmen karşıladı beni :) ve ben bir şey söylemeden bana sorduğu sorular :
Botlardan bir haber var mı ?
Acaba başka bir yerde mi kayboldu ?
Kapı önünde ayakkabı bırakıyor musunuz?Belki biri çok sevip almıştır diyip gülmeler filan resmen dalga geçti benimle .X hanım ben size cuma akşamı bir duyuru yapar mısınız dedim yapmadınız ,pazar günü tekrar hatırlatma yaptım cevap yazmadınız ki bence iletisim halinde olmalıydık, çocukların eşyalarını takip edemezsiniz ama o botlar okulda karıştı veli olarak hiç bir sorumluluğum yok benim dedim.Ogretmen hanım pazartesi geleceğini düşündüğüm için cevap yazma gereği duymadım dedi :) en azından olumlu ya da olumsuz cevap verebilirdiniz ve bugün yetkililerle durumu paylaştiniz mi dedim hayır dedi. Giydirilen çocuğun velisinin o botu fark etmemesi imkansız o da ayrı bir konu velhasıl botlar ortada yok .Üstüne bir bardak su içmeden önce bu haftayı da gecireyim de cuma gününe kadar bir umut belki gelir .Gelmez ise müdüre hanım ile görüşme yapacağım.
çok enteresan bir öğretmeniniz varmış kızım 2,5 yaşında eylülden beri kreşe gdiyor ilk başlarda bazen çiş yapma vs durumlarda kıyafet kalmadı ise başkasının kıyafetlerini giydirdikleri oluyordu ve bana da söyleniyordu hemen yıkayıp ertesi gün geri gönderiyordum, birkaç kez ayakkabılarını da başka çocukların giydiği oldu tamamen karışıklıktan ötürü zamanla herkesin eşyası öğretmen ve görevliler tarafından öğrenildiği için bu tarz karışıklıklar ortadan kalktı...
hatta geçen matarası kayıptı ben okulda olduğunu biliyordum,öğetmeninde dikkatini çekmiş görmeyince bana sordu bende eve getirmedi deyince aradı her yeri bulup çantasına koydu evet eşyaları takip etmeleri zor ama belirli eşyaların kime ait olduğunu mont ayakkabı matara yada özel bir oyuncak gibi bilmeleri ve takip etmeelri gerekiyor.
bence bot bulunmazsa şikayetçi olun okuldan ..

Öğretmenin şu umursamaz tavrını haklı bulup,sert konuşacağız dememi eleştirenleri gerçekten anlamıyorum .Bu durumda ne yapayım acaba ? Bot ister altın kaplama olsun ister 20-30 TL lik olsun bize ait bir eşya ve kayip ve okulda karıştı .Aramamiz sormamız kadar doğal bir şey yok .Öğretmene illa takip et ara bul demiyorum ama biraz ilgilenmeli durumla, bu durumu dün okula yansıtmaliydi ama yapmadı ,whatsup grubu yok olsa kendim sorarım zaten ogretmene yazmam şu an iletişim kurabildigim sadece öğretmen varken ne yapabilirdim başka ve evet bu sorumsuzluk yüzünden yeni bir bot almak zorunda kaldim.Laflarimi cimbizlayip yorum yapmayın ne olur konuyu bütünüyle anlayıp yorum yapmaya çalışın .Üstelik bu eleştirme yapanlar kendilerinde "cimere yaz bot kayıp diye hahaha"deme haklarını kendinde bulurken ,ben öğretmenle sert konuşacağım diyince neden kabahatli oluyorum .Kimse hatasız değil ,kimse suçsuz değil ,kimse elestirilemez degil , işin sorumluluğunu almak bambaşka umarım anlatabilmişimdir artık çünkü gerçekten yoruldum ,anlasilmamaktan yoruldum .Her konuya yaptığım yorumları iyi kötü bilen bilir üslubumuda keza az çok bilirler.

Öğretmenin hiç cevap vermemesi ile "pazartesi ilgileneceğim " diye bir cevap vermesi arasında fark var ki bu bile benim için yeterliydi en azından ama, oda olmadı ne yazık ki yoksa ben öğretmen olarak sen bulacaksın demedim dememde, ha ayrıca 12-13 kişilik sınıf burası ,çoğunlukla kendileri giydiriyor öğretmenlerin hani eşyasını bilmeme gibi bir durum yine çok söz konusu olamaz 4 aydır okula gidiyor çocuğum.

Gerçekten çok şaşırdım. Pztesi kesin gelir karışmıştır diye düşünüyordum. Genelde böyle olur çünkü... size gelen bot kiminmiş bu belli mi?

X