Kreşte kaybolan botlar

Benim anlamadığım burada asıl veli, benim kızım başka bir çocuğun botunu giyse vakit kaybetmeden öğretmenle iletişime girer hemen geri getirirdim.

Haberler de çoğu anaokulu ve kreşte öğretmen şiddetine maruz kalan ağlıyor diye üzerine cullanip nefessiz bırakılan çocuklar vardı. İyi olan kesimi tenzih ederim ama bütün öğretmenlerde melaike değil kimse de kusura bakmasın. Öyle sallar gibi arama gereği duymadım derse karşımda ki öğretmen ben de haliyle sinirlenirim. Açıklama yapmak zorunda, diyebilirki ben mesul değilim onu anlarım hak veririm ama sen kimsin muamelesini hiç kimse hiç kimseye yapamaz.

Ben sizin yerinizde olsam yönetimle konuşup watsapp okul anneleri grubu kurulmasını isterim.

Dün okula gelmeyen olmuş mu?

Oğlumun sınıfından gelmeyen çocuk yokmuş onuda sordum ama başka sınıflarda gelmeyen çocuk var mı yok mu bilmiyorum ,o nedenle cumaya kadar bekleyeyim diyorum olur ya başka bir sınıfta karışmıştır ,belki çocuk okula gelmemiştir .Cumaya kadar gelmez ise müdüre hanımla görüşme yapacağım ve ne yazık ki bu işin takibi bana düştü .

Oğlumun sınıfından gelmeyen çocuk yokmuş onuda sordum ama başka sınıflarda gelmeyen çocuk var mı yok mu bilmiyorum ,o nedenle cumaya kadar bekleyeyim diyorum olur ya başka bir sınıfta karışmıştır ,belki çocuk okula gelmemiştir .Cumaya kadar gelmez ise müdüre hanımla görüşme yapacağım ve ne yazık ki bu işin takibi bana düştü .
Sizin çocuğunuz büyük sınıfta sanırım. Ayağındaki bot küçüktü , küçük sınıftan bir çocuğa karışmıştır da gelir inşallah. Olmazsa evet müdireye gitmelisiniz elbette

Benim anlamadığım burada asıl veli, benim kızım başka bir çocuğun botunu giyse vakit kaybetmeden öğretmenle iletişime girer hemen geri getirirdim.

Haberler de çoğu anaokulu ve kreşte öğretmen şiddetine maruz kalan ağlıyor diye üzerine cullanip nefessiz bırakılan çocuklar vardı. İyi olan kesimi tenzih ederim ama bütün öğretmenlerde melaike değil kimse de kusura bakmasın. Öyle sallar gibi arama gereği duymadım derse karşımda ki öğretmen ben de haliyle sinirlenirim. Açıklama yapmak zorunda, diyebilirki ben mesul değilim onu anlarım hak veririm ama sen kimsin muamelesini hiç kimse hiç kimseye yapamaz.

Ben sizin yerinizde olsam yönetimle konuşup watsapp okul anneleri grubu kurulmasını isterim.

Whatsup grubu iki sene önceye kadar varmış sonra kaldırmışlar .Okula kayıt için gittiğim gün bilgi vermişlerdi .Gereksiz mesaj yoğunluğundan dolayi yani öyle dediler .

Diyorum ya ilgilenilmeyi bırak dalga geçildi resmen .Uçarak bıraktım çocuğu okula sanki

Çocuğun botu evde kapıda alınmış olsa nasıl gelecek kreşe, pes! basit bi duyuru bile bu sorunu çözecekken belli ki tınlamamış, en sevmediğim insan tipi, sonra da veliler öğretmenleri şikayet ediyor diye yakınıyor çoğu öğretmen, biraz empati yapsalar keşke..
Allah tüm çocuklarımızı korusun, serviste unutulan küçük bir kuzu vardı, nasıl üzülüp ağlamıştık ülkece , hatırlarsınız, ben yapmam o yapsın diye sorumluluk almamaktan kaçınıp çocuğu unutmuşlardı sonra da suçu birbirlerine atmışlardı, maalesef ülkemizde ciddi bir sorumluluk almama , takip etmeme, ben yapmam kim yaparsa yapsın mantığı hakim, evden çıkarken bile ocak acık mı diye kontrol etmiyor muyuz, yazık günah ya..
Burdaki olay basit bir olay tamam ama böyle böyle sorumluluk almama mantığı başlar, sonuçta minik kuzuların emanet edildiği öğretmen küçük bi duyuru ile bu sorunu çözebilir, çözmeye yanaşmıyor, böyle öğretmenleri uyarmak lazım, gerekirse kreş müdürüne bildirmek lazım.

2 sene önce oğlumu kresten almaya gittim botlarını bir türlü giyinemiyordu . oğlum acele et hadi diyorum anne olmuyor diyor . sonra nasıl olmaz filan derken meğer aynı botun 2 numara küçüğünü giyen başka bir öğrenci daha varmış. o öğrenciyi de abisi aldığı için kreşten hiç farketmemiş ayağına büyük geldiğini . yani demem o ki olabiliyor böyle şeyler. sakince beklemekte fayda var .

dün yazdığım cevaba istinaden sabah güncellemeyi okudum ve ben şok :) öğretmen hanıma "farkında mısın bilmem ama belkide bir hırsızlık yaşanıyor ve siz idareye bile bildirme zahmetinde bulunmamışsınız " der hemen gider görüşürdüm müdüre hanımla...ayrıca kamera sistemi yok mu okulda ? sinir oldum şuan :sinirli:

Çocuk kac yaşında?ismi yazmiyor mu? Birde cocuklar giyinirken o bölüme bildigim veli giremiyor bizimkinde öyle kapida bekliyoruz. Yanlışlıkla biri giymiş ama aile neden göndermemiş bu cok ilginç

Çocuk kac yaşında?ismi yazmiyor mu? Birde cocuklar giyinirken o bölüme bildigim veli giremiyor bizimkinde öyle kapida bekliyoruz. Yanlışlıkla biri giymiş ama aile neden göndermemiş bu cok ilginç

Ayakkabı dolabında isim yazıyor ama sabah o hengamede yanlis konabiliyor ayakkabılar şimdiye kadar böyle bir sorun yaşamadık yani ayakkabı karışıklığı hiç başımıza gelmedi .O kısıma veliler giremiyor biz çocuğu kapıda beklerken hazır bir şekilde geliyor yani o an fark etmese bile cuma cumartesi pazar illa ki dışarı çıkılmıştir fark edilmemesi imkansız ki büyük numara ,fark edildiği anda başka bir sınıfta olsa da veli haber vermeliydi.Orasi daha başka sorun da neyyse .Bahsettigim çocuklar 4-5 yaş grubu

Ayakkabı dolabında isim yazıyor ama sabah o hengamede yanlis konabiliyor ayakkabılar şimdiye kadar böyle bir sorun yaşamadık yani ayakkabı karışıklığı hiç başımıza gelmedi .O kısıma veliler giremiyor biz çocuğu kapıda beklerken hazır bir şekilde geliyor yani o an fark etmese bile cuma cumartesi pazar illa ki dışarı çıkılmıştir fark edilmemesi imkansız ki büyük numara ,fark edildiği anda başka bir sınıfta olsa da veli haber vermeliydi.Orasi daha başka sorun da neyyse .Bahsettigim çocuklar 4-5 yaş grubu

Bence cumayı beklemeyin, müdürle konuşun. Öğretmenin tavrı gerçekten çok sinir bozucu. Kimse kusura bakmasın benimle bu şekilde konuşan öğretmen olsa şikayette ederdim, lafımıda söylerdim. Bende öğretmenim hiçbir veliye saygısızlığım olmadı, hiçbir velinin bana saygısızlık yapmasınada izin vermedim. Çocuğun eşyaları nasıl öğretmenin sorunu değil anlamıyorum, çocuğun geldiği gibi gitmesi hem okulun, hem öğretmenin sorumluluğu. Burada bahsedilen 35-40 kişilik devlet okulu değil, 12-13 çocuk var hepi topu.

Ben ortaokulda ogretmenim, ogrencilerimin yasina ragmen bir seyleri kaybolsa veli benden rica etse, kesinlikle ilgilenirim.

Benim isim degil demem cunku benim isim insanla ve insanin oldugu yerde bu tur olaylar hep olur. Kaldiki bu insanlar henuz cocuk.

Bebeklerle ilgili olsaydim cok daha fazla ilgilenirdim, biz onlar icin okulda hem anne hem babayiz sonucta

Bence çocuk gelmiyor okula ama yinede okulla iletişime gecebilir kendi sinif öğretmenine diyebilir. Neyse ayakkabı bence gelir gelmesinede iste ne zaman orasi belli değil.

Gerçekten yoruldum su laflarımi cimbizlayip cimbizlayip durmayin.Takilmışsiniz sert konuşma kısmına hayir ne anlıyorsunuz ben anlamadım ki okul mu basıyoruz ,fiziksel şiddet mi uyguluyoruz ,karşımda dalga geçen bir insan varsa sert konuşurum kim olursa olsun öğretmen diye dokunulmazlığı yok kimsenin.Neyse ya pişman ettirdiniz konu acacagima.
Ben sizi haklı gördüm .
Bir üye daha demiş bir çocuk botu 250 tl den başlıyor .iyi o zaman herkes kreşte rasgele birbirinin şeyini giysin gitsin .eger okul buna çözğm bulamazsa kesinlikle sert konuşulmayı da hakediyor .
Ayrıca öğretmen haftasonu cevap vermek zorunda değil diyenler var ama o iş de öyle değil.ben de normalde haftasonu çalışmıyorum ama bir müşterim aradığında açıp konuşuyorum ,haftasonu diyerek kapamıyorum .hele ki mesajları gördüğü halde pişkin pişkin geçip karşımıza ben önemsemedim o yüzden cevap vermedim dese daha da sinirim bozulur .o öğretmen o zaman çocuğumuza nasıl sahip çıkacak ?önem derecesi ne olacak ?

Su aralar hastalik cok yaygin belkide giyen cocuk krese gelmedi daha...eger oyle olduysa annesinin rahatligi da ilginc... yada modelleri ayniysa numara farkını farketmemiste olabilir...

Hala bulunmadı sanırım botlar?
Nedense şaşırmadım. Kızım bir kez başkasının montu giydirilmiş halde geldi,kapıda hemen değiştirttim bu mont bizim değil diye. O gün kendi öğretmeni yokmuş ,diğer öğretmene kızım söylemis ama sanırım dinlememiş başkasının montuyla getirdi kapıya. Çıktık kızim dedi ki anne soyledim benim değil diye dinlemedi öğretmenim beni diye.
Okulda bunun dışında kayıp yada sorun yaşamadık zira kızımın malı çok kıymetlidir zaten benden önce o sorun çıkarır.
Öte yandan geçen sene bale okulunda okuldan satın aldığım çanta kayboldu ve geri gelmedi. İnsan farketmez mi ya. Hadi yanlışlıkla aldın gittin eve gidince de mi farketmedin? Alan gitti geri getirmedi. Hayret ettim ben olsam rahatsız olurdum yani başkasının malını alıp gitmekten. Bende yenisini almadım zira herkeste aynı çantadan var dedim gerek yok. Gayet haklısınız bence.
Tamam karışıklık olabilir ama uyarılabilir.
Geçen sene birinin ayakkabısı kaybolmuştu okulda ,öğretmen iletişim için kullandığımız platformdan yazmıştı hemen. Bulundu bulunmadı bilemem ama sonuçta üzerine düşeni yaptı öğretmen.

Yahu karisiklik olsa geri getirilirdi illa farkedilip.. birileri botlari begenmis almis giydirmiyo sakliyo... giydirmiyo ki kimse gormrsin.. normal okul olmadigi gun giydirir yada olay unutulunca... yafa satar... bence bekleme.. zaman aleyhine yani... mudurle konus... hala ilgilenmezlerse polis cagir ben cagirirdim

Böyle olayları insan kendi başına gelince çok güzel anlıyor o yüzden aman alt tarafı bot, ne kadar abartmışsınız tarzındaki yorumları ciddiye almayın.

Giden gitmiş ama öğretmenin tavrını, ilgisini, veliye saygısını yakından görmüşsünüz. kreşle ilgili gözünüzü dört açmanız gerekiyor. Bot bir şekilde bulunsa bile artık kullanacağınızı sanmıyorum ama ben olsam böyle başlarından savamayacaklarını göstermek için sormaya devam ederdim müdürü de haberdar ederdim.

X