Piercing, Hızma Kulak Kıkırdağını deldiren var mı?

kızlarr selam.2 hafta önce kıkırdağımı deldirdim bende.ilk günler birşey yoktu sadece üstüne yataken biraz acıyordu o kadar.ama 2 gündür müthiş bir acı çekiyorum.kulağım resmen zonkluyo.şişti kızardı.çıkarmak da istemiyorum.antibiyotik kullanıyorum şimdi.ama agrı devam ederse galiba çıkarıcam,dayanamıyorum.:çok üzgünüm:

Valla benim hiç acısız geçti ya:S hemde 15 yaşımdaydım kıkırdağımı deldirdiğimde.Sadece ilk küpeyi çıkartıp başka küpe takma gafletinde bulundum:KK70: bir daha küpeyi takamadım filan... O sinirle ağlamıştım:) O an çok kurcaladım kulağımı ondan azcık acımıştı.Ama doğrudur üstüne yatması biraz zor.Ama acı yok bence.

bende deldirdim. deldrmeye giderken çok bilgim yoktu. yanyana 2 yer vardı birine sordum 3 lira dedi. diğerine sordum 20 lira demişti. farkını sorduğumda o tabancayla deliyor ben iğneyle çünkü bu daha sağlıklı açıklamasında bulundu. ona deldırmeye karar verdım. inanın kulağımda o iğneyi görene kadar deldiğine inanmamıştım. hiç acıma diye bişey olmadı ne iltap ne de yara oldu bikaç gün bakıma gittim sonra da iyileştiini düşünüp braktım. sakın ola ki tabancayla kıkırdak delimi yaptırmayın. kıkırdak o şiddetle zedeleniyo ve ağrı iltap yapıyo. söylediğim tavsiyelere uyun sonradan tanıştığım uzman piercing yapan arkadaşımdan aldım tüm tüyoları. güzel görünücem diye sağlığınızla oynamayın eczanede bile deldirseniz tabancayla her türlü ssağlıksız oluyor.

Ben deldirdiğimde ilk 4 5 ay flan üstüne yatamadım galiba :) ama şimdi bişeycik yok hemde ilk zamanlardaki gibi kupe takmayınca kapanmıyo hemen. kapanırsa tekrar deldirmeye cesaret edemem zaten çok canım yanmıştı :KK70:

benim kıkırdakta 3 tane var ancak son deldirdiğimde acısı uzun sürdü.. kıkırdak hassas oluğu için her bi yere deydiğinde hemen küçük bi kanama oluyordu:S cok gec iyileşti baya bi acısını cektim.. şimdi kıkırdağa küpe takmıyorum

kızlar beim deldirmek istediğim yer şu kulağımızın üst kısmı kıkırdaktan aha çok kemik gibi olan yeryani =)ama bir türlğ cesaretedip deldiremiyorum 5 sene önce tabancayla deldiriştim bihafta üstüne yatamadığım içn çıkarmıştım haliyle kapandı tabi şimdi ağrısız olabilmesi için iğneylemi deldirmeliyim yada özel bişey kulanıomusunuz ağrı acı olmaması içn?

kızlar beim deldirmek istediğim yer şu kulağımızın üst kısmı kıkırdaktan aha çok kemik gibi olan yeryani =)ama bir türlğ cesaretedip deldiremiyorum 5 sene önce tabancayla deldiriştim bihafta üstüne yatamadığım içn çıkarmıştım haliyle kapandı tabi şimdi ağrısız olabilmesi için iğneylemi deldirmeliyim yada özel bişey kulanıomusunuz ağrı acı olmaması içn?
2 yöntemi var: tabanca ve iğne(veya şiş gibi birşey).İğneyle deleceklerinde uyuşturup yapılıyor.Ama sadece o an acımıyor ki zaten tabancayla da delerken acımıyor.Deldirdikten birkaç saat sonra kızarıyor bazen şişiyor, iltihaplanıyor.Bir müddet krem vs ile kendin tedavi etmelisin.
Tabi bunlar kişiden kişiye değişir.Tabanca veya iğneyle delmekle alakası yok önemli olan temiz bir yer olması.Ben temiz bir yerde tabancayla deldirmiştim ama 2-3 ay boyunca iltihaplandı, daha sonra tamamen iyileşti normal kulak dedikleri gibi şu an.

2 3 ay o şekilde şiş olarak ve ağrı çekilmesi normal mi yani?

Normal=)
Aslında şişmez falan diyorlar delerken ama mutlaka şişme veya iltihap oluyor.Benim çevremde deldirenlerin hepsinde oldu farklı yerlerde deldirmemize rağmen.
Benim kulağımın şişkenki halini görsen korkarsın o derece şişmişti ama iyileşiyor merak etme=)
Eczaneye anlat onlar uygun kremi biliyorlar, verirler onu sür mutlaka.Ben hatırlayamadım adını.

beni baya korkutmuşlardı deldirdiğimde hastalık kaparsın falan diye bende bi hafta geçmeden çıkarmıştım=))

benimde kıkırdağım delik bende deldirmeden önce bir sürü kişi yok acıyor şişiyor falan dedi bende tüm cesaretimi topalyıp deldirdim bir gıdım bile acımadı sonrasındada acımadı sadece oğlum kulağıma vurdu ve şişti ama onla alakası yok (yani kıkırdağı deldirmekle)
bence bu olaylar kulak deldirme burun deldirme falan acı oalyı kişiden kişiye tenden tene değişiyor o yüzden ne kadar sorararsa sorsun insan herkes farklı birşey der deneden anlaşılmaz yani anlatılmaz yaşanır...............

Sağ kulağımın kıkırdağında 5,kulak memesinde 3,sol kulağımın iç kısmındaki çıkıntıda 1,kıkırdağında 1 tane köprü,kulak memesinde 4 delik var hiçbirinde sorun yaşamadım sadece iç kulak çıkıntıma deldirdiğimin iyileşmesi diğerlerinden geç sürdü okadar. seve seve kullanıyorum :)

kızlar tüm cesaretimi toplayıp kıkırdağımı deldirdim 1 hafta önce ve hiç ağrı bile olmadı sadece yataken deldirdiğim kulağımn üstüne yatamadım onun dışında hiç bir problem yok hç çıkarmadım deliğimide küpe değişimi yapmak istiyorum sizce biraz daha beklemelimiyim çıkarmak için?

arkadaşlar dün akşam üstüne yatmışım ve bugün acayip şişti sice ne yapmalıyım krem vs hiçbişeyde kullanmadım kıl verin bana?

ben 15 yaşında kıkırdağımı deldirmiştim, üstüne yattığımda benim de şişiyordu çok normal bu. ben şiştiğinde özel bir şey yapmamıştım, sadece fazla dokunmamaya çalışıyordum bir süre sonra kendiliğinden geçiyor zaten. sonraları çıkardım ama bilirsiniz kıkırdaklar iyileştikten sonra bir daha kapanmaz, o kısım yenilenmiyo çünkü. hala bazen takarım üstünden 6 yıl geçmesine rağmen. ama geceleri çıkarıyorum çünkü üstüne yatınca yine şişiyor bir şey farketmiyor. tavsiyem iyice iyileşene kadar sabretmeniz ve tam olarak iyileştikten sonra gece yatarken çıkarmanız.

ayrıca kulak içindeki kıkırdak kısma piercing yaptırdım ben 3 yıl önce, onda hiç ama hiç sorun çıkmadı çünkü yatarken o kısım iç tarafta kaldığı için orda baskı oluşmuyor ve hiç ağrı olmuyor. herkes nasıl cesaret ettin orayı deldirmeye, çok acımadı mı diye soruyor ama inanın üst kısımdaki kıkırdaktan çok daha sorunsuz bir bölge :)

Son düzenleme:
walla bende solda 3 sağda 2 delik vardır çocukken deldirmiştim... geçenlerde gümüşçüme gittim bir anda esti ve kıkırdağı deldirdim :KK66: tüm stres deldirene kadar... spreyi sıktıktan sonra hiçbi şey hissetmiyorsunuz zaten 2 sn.de olup bitiyor... deldirdiğim akşam çok rahat geçti ancak üstünden 3 gün geçti sanırım çok fazla elimle oynadım ki biraz kızarıklık ve ağrı başladı şimdi. ama sanırım o da 1 haFTA İÇİNDE geçer. yani kıkırdak acırmı diye merak eden arkadaşlar hiç tereddüt etmeden deldirin derim çünkü gerçekten çok şık duruyor ufak taşlı bir küpe taktığınızda :KK51:

kuzenim bende görüp burnunu deldirmeye heveslenmişti gittik gümüşçüye ama o illaki sen önce kulağını deldir dedi kulak mememde yer yoktu bende kıkırdağı deldirmek zorunda kaldım
daha önce 2 kez burnumu deldirdim iki kulağımda toplam 7 delik var hiç biri bu kadar acımamıştı tam 1 yıl onun acısını çektim sağ tarafıma hiç yatamadım 1 yıl sonunda anca anca iyileşti ama tabi o 1 yıl boyunca küpeyi sadece temizlemek için çıakrıyordum hemen geri takıyordum öyle olunca çok iyi kaynadı kulak şimdi hi çtakmadığım halde o delik orada varlığını sürdürüyor :-)

X