Kürtaj sonrası şimdi ne olacak

Benimde ilki turner sendromu… ikincisinde nedeni belli değil çok küçüktü test anlaşılmadı. Eşimle benim genetik testimiz temiz çıktı. Kan pıhtılaşması ile alakalıda değilmiş. Bizde anlamadık.

Herkese merhaba. Yaşadığım bu üzücü olay dolayısıyla ben de buraya katılmak istedim benim gibi bu durumu yaşamış insanlardan fikir alıp kafamı rahatlatabilmek istiyorum. 14 haftalık bebeğimi herşey yolunda giderken birden bire kaybettim. Bir gün ateşlendim ve gece acilde enfeksiyonum yüksek çıktı ertesi gün de hastanede yatarken taburcu olmak üzereyken birden suyum geldi. Kalbi atarken bebeğimi düşürmem gerektiğini bana zarar vermeye başladığını söylediler. Bu yüzden bebeğimi normal doğumla dünyaya getirdim. Gebeliğim boyunca herşey o kadar yolundaydı ki haftasından önde giden bir bebeğim vardı bol su içmeye çalışıyordum idrar yolları enfeksiyonum yoktu. Biliyorum herşey Allah’ın takdiri ama hiç beklemediğimiz bir anda çok büyük hayallerimiz varken bebeğimi kaybetmek beni mahvetti. Üzerinden bugün 26 gün geçti ama acım hafiflemiyor maalesef. Fakülte hastanesinde başıma geldiği için orda yaşadıklarım da bir o kadar travmatikti. Malesef kürtaj esnasında hiçbir anestezi yapılmadı. Kürtaj esnasındaki ağrılarım o kadar çoktu ki doğum yaptığım anın ağrılarını hatırlayamıyorum bile :KK43: ağrıya dayanamadığım için kürtajda devam edemediler ve kalan parçayı benim atmamı beklediler çok şükür 2 hafta sonra Prof dr bi sorun olmadığını rahmimin temiz olduğunu söyledi. Şuan 26 gün oldu kanamam biteli bir hafta oldu ama lekelenmelerim ancak bitiyor gibi. Kalbimin acısını sadece yeni bir bebek haberiyle dindirebilirim gibi hissediyorum ne kadar doğru bilmiyorum ama bir an önce regl olup tekrar denemek istiyorum. Doktorların kimisi 4 6 ay kimisi 3 ay en son gittiğim Prof da 1 ay dedi bekleme süresi için. Bebeğimi Rabbim verdi ve o aldı bunu bildiğim için yine verirse o verecek diye düşünüyorum ve dua ediyorum. Etrafımdaki insanlar zaman geçti artık iyi olman gerekiyor dese bile benim içim hala çok acıyor. Biliyorum ki burda da benim gibi bir çok insan var bu yüzden sizlere yazmak istedim. Lütfen gönlümü ferahlatabileceğim güzel örnekleriniz varsa sizlerden rica ediyoru

Herkese merhaba. Yaşadığım bu üzücü olay dolayısıyla ben de buraya katılmak istedim benim gibi bu durumu yaşamış insanlardan fikir alıp kafamı rahatlatabilmek istiyorum. 14 haftalık bebeğimi herşey yolunda giderken birden bire kaybettim. Bir gün ateşlendim ve gece acilde enfeksiyonum yüksek çıktı ertesi gün de hastanede yatarken taburcu olmak üzereyken birden suyum geldi. Kalbi atarken bebeğimi düşürmem gerektiğini bana zarar vermeye başladığını söylediler. Bu yüzden bebeğimi normal doğumla dünyaya getirdim. Gebeliğim boyunca herşey o kadar yolundaydı ki haftasından önde giden bir bebeğim vardı bol su içmeye çalışıyordum idrar yolları enfeksiyonum yoktu. Biliyorum herşey Allah’ın takdiri ama hiç beklemediğimiz bir anda çok büyük hayallerimiz varken bebeğimi kaybetmek beni mahvetti. Üzerinden bugün 26 gün geçti ama acım hafiflemiyor maalesef. Fakülte hastanesinde başıma geldiği için orda yaşadıklarım da bir o kadar travmatikti. Malesef kürtaj esnasında hiçbir anestezi yapılmadı. Kürtaj esnasındaki ağrılarım o kadar çoktu ki doğum yaptığım anın ağrılarını hatırlayamıyorum bile :KK43: ağrıya dayanamadığım için kürtajda devam edemediler ve kalan parçayı benim atmamı beklediler çok şükür 2 hafta sonra Prof dr bi sorun olmadığını rahmimin temiz olduğunu söyledi. Şuan 26 gün oldu kanamam biteli bir hafta oldu ama lekelenmelerim ancak bitiyor gibi. Kalbimin acısını sadece yeni bir bebek haberiyle dindirebilirim gibi hissediyorum ne kadar doğru bilmiyorum ama bir an önce regl olup tekrar denemek istiyorum. Doktorların kimisi 4 6 ay kimisi 3 ay en son gittiğim Prof da 1 ay dedi bekleme süresi için. Bebeğimi Rabbim verdi ve o aldı bunu bildiğim için yine verirse o verecek diye düşünüyorum ve dua ediyorum. Etrafımdaki insanlar zaman geçti artık iyi olman gerekiyor dese bile benim içim hala çok acıyor. Biliyorum ki burda da benim gibi bir çok insan var bu yüzden sizlere yazmak istedim. Lütfen gönlümü ferahlatabileceğim güzel örnekleriniz varsa sizlerden rica ediyorum.
Çok geçmiş olsun. 9 haftalıkken yaşadığım durum. O kadar aynısını anlatmışsınız ki kendim sandım bi an. Kürtaj da aynısı oldu 10 yıl yaşlandım ama benimkini zorla aldılar kalan parçayı. Neyse bende aynı sizin gibi eve gider gitmez bebek yapmak için gittim o kadar psikolojik olarak kötüydüm ki bebeğim olmayacak gibi hissediyordum. Ama eşim durdurdu beni. Bi kere adet oldum 50 gün geçti geçmedi hamile kaldım. 15 aylık bir kızım var. Sizde iyi düşünün olur inşallah. Biraz bekleyin sonra yapın. Allah'ım sağlıklı olanı versin. Kızım sayesinde herşeyi unuttum o günleri darısı size inşallah. Ha bide bazı doktorlar 3 ay diyor bazısı bir adetten sonra diyorlar ama size kalmış ne zaman iyiyseniz o zaman yapın bence doktorlara kalırsak çok bekleriz. Benim gittiğim doktor benle dalga geçti 1 ay da hamile kalmışsın diye sanki bana adetken ilişkiye giriyormuşum muamelesi yaptı o yüzden kendinizi dinleyin boş verin

Herkese merhaba. Yaşadığım bu üzücü olay dolayısıyla ben de buraya katılmak istedim benim gibi bu durumu yaşamış insanlardan fikir alıp kafamı rahatlatabilmek istiyorum. 14 haftalık bebeğimi herşey yolunda giderken birden bire kaybettim. Bir gün ateşlendim ve gece acilde enfeksiyonum yüksek çıktı ertesi gün de hastanede yatarken taburcu olmak üzereyken birden suyum geldi. Kalbi atarken bebeğimi düşürmem gerektiğini bana zarar vermeye başladığını söylediler. Bu yüzden bebeğimi normal doğumla dünyaya getirdim. Gebeliğim boyunca herşey o kadar yolundaydı ki haftasından önde giden bir bebeğim vardı bol su içmeye çalışıyordum idrar yolları enfeksiyonum yoktu. Biliyorum herşey Allah’ın takdiri ama hiç beklemediğimiz bir anda çok büyük hayallerimiz varken bebeğimi kaybetmek beni mahvetti. Üzerinden bugün 26 gün geçti ama acım hafiflemiyor maalesef. Fakülte hastanesinde başıma geldiği için orda yaşadıklarım da bir o kadar travmatikti. Malesef kürtaj esnasında hiçbir anestezi yapılmadı. Kürtaj esnasındaki ağrılarım o kadar çoktu ki doğum yaptığım anın ağrılarını hatırlayamıyorum bile :KK43: ağrıya dayanamadığım için kürtajda devam edemediler ve kalan parçayı benim atmamı beklediler çok şükür 2 hafta sonra Prof dr bi sorun olmadığını rahmimin temiz olduğunu söyledi. Şuan 26 gün oldu kanamam biteli bir hafta oldu ama lekelenmelerim ancak bitiyor gibi. Kalbimin acısını sadece yeni bir bebek haberiyle dindirebilirim gibi hissediyorum ne kadar doğru bilmiyorum ama bir an önce regl olup tekrar denemek istiyorum. Doktorların kimisi 4 6 ay kimisi 3 ay en son gittiğim Prof da 1 ay dedi bekleme süresi için. Bebeğimi Rabbim verdi ve o aldı bunu bildiğim için yine verirse o verecek diye düşünüyorum ve dua ediyorum. Etrafımdaki insanlar zaman geçti artık iyi olman gerekiyor dese bile benim içim hala çok acıyor. Biliyorum ki burda da benim gibi bir çok insan var bu yüzden sizlere yazmak istedim. Lütfen gönlümü ferahlatabileceğim güzel örnekleriniz varsa sizlerden rica ediyor

Herkese merhaba. Yaşadığım bu üzücü olay dolayısıyla ben de buraya katılmak istedim benim gibi bu durumu yaşamış insanlardan fikir alıp kafamı rahatlatabilmek istiyorum. 14 haftalık bebeğimi herşey yolunda giderken birden bire kaybettim. Bir gün ateşlendim ve gece acilde enfeksiyonum yüksek çıktı ertesi gün de hastanede yatarken taburcu olmak üzereyken birden suyum geldi. Kalbi atarken bebeğimi düşürmem gerektiğini bana zarar vermeye başladığını söylediler. Bu yüzden bebeğimi normal doğumla dünyaya getirdim. Gebeliğim boyunca herşey o kadar yolundaydı ki haftasından önde giden bir bebeğim vardı bol su içmeye çalışıyordum idrar yolları enfeksiyonum yoktu. Biliyorum herşey Allah’ın takdiri ama hiç beklemediğimiz bir anda çok büyük hayallerimiz varken bebeğimi kaybetmek beni mahvetti. Üzerinden bugün 26 gün geçti ama acım hafiflemiyor maalesef. Fakülte hastanesinde başıma geldiği için orda yaşadıklarım da bir o kadar travmatikti. Malesef kürtaj esnasında hiçbir anestezi yapılmadı. Kürtaj esnasındaki ağrılarım o kadar çoktu ki doğum yaptığım anın ağrılarını hatırlayamıyorum bile :KK43: ağrıya dayanamadığım için kürtajda devam edemediler ve kalan parçayı benim atmamı beklediler çok şükür 2 hafta sonra Prof dr bi sorun olmadığını rahmimin temiz olduğunu söyledi. Şuan 26 gün oldu kanamam biteli bir hafta oldu ama lekelenmelerim ancak bitiyor gibi. Kalbimin acısını sadece yeni bir bebek haberiyle dindirebilirim gibi hissediyorum ne kadar doğru bilmiyorum ama bir an önce regl olup tekrar denemek istiyorum. Doktorların kimisi 4 6 ay kimisi 3 ay en son gittiğim Prof da 1 ay dedi bekleme süresi için. Bebeğimi Rabbim verdi ve o aldı bunu bildiğim için yine verirse o verecek diye düşünüyorum ve dua ediyorum. Etrafımdaki insanlar zaman geçti artık iyi olman gerekiyor dese bile benim içim hala çok acıyor. Biliyorum ki burda da benim gibi bir çok insan var bu yüzden sizlere yazmak istedim. Lütfen gönlümü ferahlatabileceğim güzel örnekleriniz varsa sizlerden rica ediyorum.
Aynı kaderi yaşamışız sanki. Bende 14 hafta 6 günlükken, ansızın gelen su patlamasiyla bebeğimi kaybettim. 2023 Mayıs ayında. Herşey o kadar yolundaydiki ,doktor bile İdeal hamilelik geçiriyorsun demişti. İki gün önce ultrasonda ikili test yaptırıp mutlu mesut evimize gelmsitik. Şimdi anlattıkça aynı acılari tekrar yaşıyorum sanki. Düşük sonrası 3 ay adette düzensilikler yaşadım sonra enfeksiyondan dolayı olduğu belli oldu. Vajinal kültürde ueraplasma pavrum çıktı. Neyse tedavi oldum eşimle beraber. Devamında prolaktin hormonu yüksekliği yaşadım. Tam onu da tedavi ettiğim ay hamile kaldım bu Ocak. Kalp atışını duymak için gittiğimde durmuşdu maalesef. Yine hüsran anlayacağınız. 3 gündür vakumlu kürtaj oldum kanama yok ağrı var . Şimdi de yeni dert bu oldu. Artık bebek sahibi olmaktan korkuyorum. İkincide genetik pıhtılaşma bozukluğundan şüpheleniyor. Ama ilkinde yoktu şimdi mi çıktı diye düşünmeden edemiyorum. Neyse Allah'tan ümit kesilmez vardır bir bildiği. Verecekse de sağlıklı versin. Böyle düşünün,sağlam hayırlı bir evlat versin Allahim

Aynı kaderi yaşamışız sanki. Bende 14 hafta 6 günlükken, ansızın gelen su patlamasiyla bebeğimi kaybettim. 2023 Mayıs ayında. Herşey o kadar yolundaydiki ,doktor bile İdeal hamilelik geçiriyorsun demişti. İki gün önce ultrasonda ikili test yaptırıp mutlu mesut evimize gelmsitik. Şimdi anlattıkça aynı acılari tekrar yaşıyorum sanki. Düşük sonrası 3 ay adette düzensilikler yaşadım sonra enfeksiyondan dolayı olduğu belli oldu. Vajinal kültürde ueraplasma pavrum çıktı. Neyse tedavi oldum eşimle beraber. Devamında prolaktin hormonu yüksekliği yaşadım. Tam onu da tedavi ettiğim ay hamile kaldım bu Ocak. Kalp atışını duymak için gittiğimde durmuşdu maalesef. Yine hüsran anlayacağınız. 3 gündür vakumlu kürtaj oldum kanama yok ağrı var . Şimdi de yeni dert bu oldu. Artık bebek sahibi olmaktan korkuyorum. İkincide genetik pıhtılaşma bozukluğundan şüpheleniyor. Ama ilkinde yoktu şimdi mi çıktı diye düşünmeden edemiyorum. Neyse Allah'tan ümit kesilmez vardır bir bildiği. Verecekse de sağlıklı versin. Böyle düşünün,sağlam hayırlı bir evlat versin Allahim
Merhabalar bende vakum kürtaj oldum 1 martta kürtaj sonrası 3 gun kanmaa oldum 3 gun temizdi sonrasında adt gibi bol oıhtılı kanama yazadım 5 gun 1 gun kesildi simdi tekrar akıntı tarzı basladı bu durjm normalmi ve kanama baslarken hep bel agrım oluyor

Merhabalar bende vakum kürtaj oldum 1 martta kürtaj sonrası 3 gun kanmaa oldum 3 gun temizdi sonrasında adt gibi bol oıhtılı kanama yazadım 5 gun 1 gun kesildi simdi tekrar akıntı tarzı basladı bu durjm normalmi ve kanama baslarken hep bel agrım oluyor
Ola bilir,her vücut farklı reaksiyon gösterir. Benim ilk 3 gün kanama olmadj leke dahi. Şimdi , kürtajın 4cü günü pıhtı geldi biraz kanama oldu durdu. Değişik bir durum. Size de geçmiş olsun. Bir sonraki hafta randevum var

Ola bilir,her vücut farklı reaksiyon gösterir. Benim ilk 3 gün kanama olmadj leke dahi. Şimdi , kürtajın 4cü günü pıhtı geldi biraz kanama oldu durdu. Değişik bir durum. Size de geçmiş olsun. Bir sonraki hafta randevum var
Meerhabalar sizin kanamanız sonlandımı

Az az iki günde devam etti ,sonra leke olarak bir damla kahverengi gibi bişey oluyor ,o kadar
Bende aynı suan kesildi gibi tamamen . Size doktor korunmanız gerektiğini söylemişmiydi ben korunmasız ilişki yasadım dr korun dememişti zaten zor tedavili cocugum oluyor insallah bir sey olmaz korkuyorum

Canım geçmiş olsun öncelikle. Rabbim gönlüne göre versin hayırlı sağlıklı yavrularla kucağını doldursun 🤲🏼 dediğin gibi verende rabbim alanda. Bazılarımız evlatla sınanıyoruz böyle işte. Rabbim daha kötüsünü yaşatmasın. Tekrar deneme konusunda 5-6 haftalık gebelikte dahi bazı doktorlar 3ay korunma önermekte. Rahmin kendini toparlaması için. Enfeksiyon konusunu araştırabilirsin kanından tamamen temizlensin. Rahminin hala 14 haftalık bebeğe yer açmış olduğunu o genişlikte olduğunu düşün. Ne kadar sürede toparlanır bunu araştırmada fayda var. Tekrarında düşük olmasın allah korusun

Bir sene önce ilk hamileliğim dış gebelikti devlette kürtaj oldum. 2.si dört ay önce yinr dış gebelik kürtaj oldum. Şimdi hamileyim. Cuma günü 6haftalık geç döllenme olabilir dendi bebeğin kalbi çok zayıftı. Bugün tekrar gittik kalbi durmuş gelişim durmuş. Çarşama tekrar gelin dedi doktor. Kürtaj olucak büyük ihtimal. Hayırlısı olsun. Devlette olmaya korkuyorum özelde fiyat sorucaz bakalım. Rabbim bizi böyle sınıyor demekki

X