kuzenim düğününe çağırmadı

Kızlar annemdeyim sürekli düğün konusunu açtı dedim beni ilgilendirmez teyzem beni aramadı. Diyor sen çok fesatsın hep kötü düşünüyorsun dedim anne bunla be alakası var teyzem bana ayıp etti kaç kere. İnsanlar bana irite irite bakıyormuş toplumda öyle şeyler diyor.yani sanki ben bunu hakediyormuşum gibi. Dedim sen bizi saydırmadığın için böyle sen pasif bir annesin . Diyor bana ki ben senden ümidi kestim
Aramayın sormayın gitmeyin gelmeyin yigeni evlat bacısı yoldaş olsun ona anneniz yalnız kalmaktan korkup sizi yalnız bırakıyor bakın sizin kızınız var siz yalnız kalmazsiniz arkadaşınız yanınızda hiç uzulmeyin

Bi de o teyzemin kızı annemden kına da takmak için eşarp istemiş o da tmm demiş whatsappda kalpler öpücükler havada uçuşuyor
Teyzenizin kızıyla aranız nasıl?
Çok kırıcı buldum bu durumu. Ben olsam belki kuzenimi arar bunun sebebini sorar, ama sonradan çağrılsam bile asla düğüne gitmezdim.
Anneniz de çok değişikmiş, sorun onda gibi görünüyor aslında.

Teyzenizin kızıyla aranız nasıl?
Çok kırıcı buldum bu durumu. Ben olsam belki kuzenimi arar bunun sebebini sorar, ama sonradan çağrılsam bile asla düğüne gitmezdim.
Anneniz de çok değişikmiş, sorun onda gibi görünüyor aslında.
Cillop gibidir araları toz kondurmaz

Aramayın sormayın gitmeyin gelmeyin yigeni evlat bacısı yoldaş olsun ona anneniz yalnız kalmaktan korkup sizi yalnız bırakıyor bakın sizin kızınız var siz yalnız kalmazsiniz arkadaşınız yanınızda hiç uzulmeyin
Teşekkür ediyorum yorumlarınız için

Ben anlamadım size 300 lira takmıs sızde ona oyle takın . Bırde bukadar yakın teyzenız olunca davetıye beklemeye gerek varmı . Bizde daha uzaklara verılır aılemız yakınlarına fazla gelırse dagıtırız. Tabı verılsın hoş olur ama verılmedı doyedecbenı cagırmadılar demem. Siz neden cagrılmadıgınızı düşünüyorsunuz. Bazen komsuların olumca anneme verırler bizide beklediklerini soylerler ve bana davetıye verılmemıs demem giderim.

merhaba kızlar;
benim bi teyzem var önceki konularda da bahsetmiştim kuzenimle 1 ay arayla evlendik ona çeyrek taktı bana 300 tl :) ki annem onun kızına altın bileklik çeyizine bir sürü bişeyler aldığı halde. neyse teyzemin çocuğu evleniyor bana davetiye gelmedi.annemde habire bi hazırlık modunda onlarla bohça vermeye gidiyor. bana kıyafet atıyor nasıl düğünde giyicem diye canımı sıkıyor bu durum. niye böyle yapıyor teyzem anlamıyorum ve anneminde durumu kabulleniş şekli beni üzüyor.yani hiç birşey söylememesi .nasıl davranayım yarın anneme gidicem annem sürekli düğün konusunu açıp duruyor. yani ne diyim konu açılınca.
Beni düğününe çağırmayana ben hiç de tenezzül edip gitmem. Anneniz muhtemelen kardeşi diye bir şey demiyor ama ne olursa olsun ayıp bu yapılanlar ben de tahammül edemiyorum, yapılanları da asla unutmuyorum. Annenize üzüldüğünüzü, farklı muamele gördüğünüzü, yapılanları unutmamasını anlatın diyeceğim ama pek bir önemi olmayacak kendimden biliyorum.

Ben anlamadım size 300 lira takmıs sızde ona oyle takın . Bırde bukadar yakın teyzenız olunca davetıye beklemeye gerek varmı . Bizde daha uzaklara verılır aılemız yakınlarına fazla gelırse dagıtırız. Tabı verılsın hoş olur ama verılmedı doyedecbenı cagırmadılar demem. Siz neden cagrılmadıgınızı düşünüyorsunuz. Bazen komsuların olumca anneme verırler bizide beklediklerini soylerler ve bana davetıye verılmemıs demem giderim.
Dememişler işte davetiye illa gelsin demiyorum arayıp haber verebilirdi ama annem vasıtasınile haber de yollayabilir o da yok

Kendi düğünümde hiçbir kuzenime davetiye vermedim, davet bile etmedim çünkü gerek yoktu zaten geleceklerini biliyordum, aynı şekilde onlar da böyle yaptılar. Gerek benim gerekse onların düğün zamanları whatsapptan ya da buluştuğumuz zaman kim ne giyecek, hangi ayakkabı daha uyumlu, kuaföre nereye gitsek gibi muhabbetler yaptığımız için davet etmek ya da edilmek aklımıza bile gelmedi o yüzden sizin bu durumunuz bana çok yabancı geldi ancak belli ki sizde bunun öncesi ve sizin içinizde kalan çok şey var. Annenizi alın karşınıza sinirlenmeden bağırmadan çağırmadan sakin sakin duygularınızı anlatın, neden böyle hissettiğinizi açıklayın ama bir tavsiye annenizden sizin yaralarınızı saracak cevaplar beklemeyin muhtemelen vermeyecek.

Kendi düğünümde hiçbir kuzenime davetiye vermedim, davet bile etmedim çünkü gerek yoktu zaten geleceklerini biliyordum, aynı şekilde onlar da böyle yaptılar. Gerek benim gerekse onların düğün zamanları whatsapptan ya da buluştuğumuz zaman kim ne giyecek, hangi ayakkabı daha uyumlu, kuaföre nereye gitsek gibi muhabbetler yaptığımız için davet etmek ya da edilmek aklımıza bile gelmedi o yüzden sizin bu durumunuz bana çok yabancı geldi ancak belli ki sizde bunun öncesi ve sizin içinizde kalan çok şey var. Annenizi alın karşınıza sinirlenmeden bağırmadan çağırmadan sakin sakin duygularınızı anlatın, neden böyle hissettiğinizi açıklayın ama bir tavsiye annenizden sizin yaralarınızı saracak cevaplar beklemeyin muhtemelen vermeyecek.
Biz de sizinki gibi değil mesela benim düğünümde tek tek herkese davetiye yazılıp verilir ama akrabaya davetiye şart değil ama teyzem bi kere bile aramadı biz de illa bi haber verilir yani çünkü bi ortamda bu konu konuşulmadı konuşulmayımca da insan bi bekliyor

Biz de sizinki gibi değil mesela benim düğünümde tek tek herkese davetiye yazılıp verilir ama akrabaya davetiye şart değil ama teyzem bi kere bile aramadı biz de illa bi haber verilir yani çünkü bi ortamda bu konu konuşulmadı konuşulmayımca da insan bi bekliyor
Siz annenizle sakin sakin konuşun gitmeyeceğinizi net bir şekilde söyleyin sonra bırakın, anneniz çözmek isterse çözer bu konuyu.

Siz annenizle sakin sakin konuşun gitmeyeceğinizi net bir şekilde söyleyin sonra bırakın, anneniz çözmek isterse çözer bu konuyu.
Maalesef annemle sakin konuşmak mümkün değil her konuda beni suçlu bulduğu için ki mesela bu konuda ben düğüne çağrılmadım ya diyo bana ki sen fesatsın gibi bütün hata ben de gibi konuşuyor haliyle sesler yükseliyor bi yerden sonra insan dayanamıyor hep aynı şey aşamıyor bu durumu kabullenmiyor

Hem annenize hem teyzenize ders vermek istiyorsanız o düğüne gitmeyin. Hatta hastayım gelemem diyip düğün günü tatil story si falan atın. Aşırı eğlenceli bir paylaşım olsun. Düğünden önce ve sonra da bol bol atın da kudurtun herkesi

bana davetiye gelmediği için gitmicem zaten de yarın anneme gidicektim yine düğünden bahsedecek ben ne diyeyim ona sanki o da çağırılmadığım için düşüncemi merak ediyor gibi ama ben hiç yorum bile yapmadım anneme bu konuda

ya ben hiç bir kuzenimi düğünüme davet etmedim. Zaten herkes bir şekilde düğün günü salonu vs biliyordu. Ama el gibi davetiye götürmedim hiç birine. Kuzen sonuçta. Davetiyeyi ele verdik biz hep

Maalesef annemle sakin konuşmak mümkün değil her konuda beni suçlu bulduğu için ki mesela bu konuda ben düğüne çağrılmadım ya diyo bana ki sen fesatsın gibi bütün hata ben de gibi konuşuyor haliyle sesler yükseliyor bi yerden sonra insan dayanamıyor hep aynı şey aşamıyor bu durumu kabullenmiyor
Haklısınız insanın siniri yıpranır ama bağırdıkça olay amacından sapar başka yöne kayar siz amacınıza ulaşamazsınız. Mümkün olan en kısa cümlelerle anlatıp ve mümkün olduğunca annenizin olayları saçma taraflara çekmesine müsade etmeden sonlandırıp kalkıp gidin.
Neden fesatmışınız peki? Neyin üstüne söyledi bunu?

Teyzeniz sizi neden davet etmemiş peki, anneniz bunu nasıl açıklıyor? Davet etmelerine gerek yok sen yinede gelmi diyor yoksa sizin gelmemenize razı mı?

Teyzeniz sizi neden davet etmemiş peki, anneniz bunu nasıl açıklıyor? Davet etmelerine gerek yok sen yinede gelmi diyor yoksa sizin gelmemenize razı mı?
İşte sorun da bu razı:) yani bi çocuğunu saydırma yok annemde . Mesela yengemin yengesini de çağırmamışlar yemgem demiş davetiye neden gitmedi diye hemen göndermişler annem de aynı ortamdaydı diyebilirdi o da . Canımı sıkanda bu yengem yengesini saydırırken annem kızını saydırmıyor

Kendi ne yorum yapiyo cagrilmayisinla ilgili?
Ben neden çağrılmadım demesem hiç yorum yapmayacaktı kabullenmişti durumu. Yorum olarak şunu diyorsen çok fesatsın girdiğin her ortamda insanlar sana irite irite bakıyor.ben senden ümidi kestim diyor. Sürekli beni eleştiriyor. Psikolojimi bozdu küçüklükten beri aynı yorumlar o yüzden gittiğim her arkadaş ortamında kendimi rahatsız eden bi varlık olarak görüyordum ama artık durumu farkttim ve kendimi düzelteceğim bu konuda

İşte sorun da bu razı:) yani bi çocuğunu saydırma yok annemde . Mesela yengemin yengesini de çağırmamışlar yemgem demiş davetiye neden gitmedi diye hemen göndermişler annem de aynı ortamdaydı diyebilirdi o da . Canımı sıkanda bu yengem yengesini saydırırken annem kızını saydırmıyor
Benim annemde her zaman akrabalarina bizden daha çok önem verir, asla bizim için onlarla tartışmaz. Benim de yengem beni kuzenimin nişanına çağırmadı mesela. Sonrada nişana 2 saat kala arayıp ayy biz seni unuttuk hemen hazırlan gel dedi dalga geçer gibi. Annemi aradım, diyoki madem aradı sende çık gel hemen, gelmezsen çok ayıp olur. Kadın hem benim gelmemi istemiyor, hem dayıma ben çağırdım o gelmedi diyebilmek için son dakka beni arıyor ama ayıbı o değil ben yapıyorum. Annemin yerinde olsam kızım davetli değilse bende gelmiyorum der gitmem ama annem asla öyle biri değil maalesef. Bende konuşarak değiştirmeye çalışmıyorum artık. Akrabalarından kazık yiye yiye düzelir inşallah ☺️

X