Çocuk Hastalıkları Laktoz intoleransı bebeğim

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Öncelikle sesine kulak verip dinlediginicin ve geri gondugun icin teşekkür ederim şimdi bebelac lf yi alıyor biraz pirinç unundan mama yapıyorum sabahları yumurta sarısı veriyorum biraz daha iyi çorba patates havuç haslyip biraz tereyağ koymuştum beni emmeyi 3aylikken bıraktı birde dün milupa 7tahilli verdim pek sevmedi muz el aya bayiliyo ama kafam çok dolu karışık üzgün kötü.......inşallahggeçer yarın yoğurt deniycem tesekurler.............
Öncelikle sesine kulak verip dinlediginicin ve geri gondugun icin teşekkür ederim şimdi bebelac lf yi alıyor biraz pirinç unundan mama yapıyorum sabahları yumurta sarısı veriyorum biraz daha iyi çorba patates havuç haslyip biraz tereyağ koymuştum beni emmeyi 3aylikken bıraktı birde dün milupa 7tahilli verdim pek sevmedi muz el aya bayiliyo ama kafam çok dolu karışık üzgün kötü.......inşallahggeçer yarın yoğurt deniycem tesekurler.............

kkkaracattım Nie gelmuyo okudunuzmust: 39963221 .!.:
Endişelenme, çorba yap, önce patates pirinç başla, sonra havuç kat,daha sonra mevsim sebzeler sırayla kat pişir ve rondodan çekin,benim kızım mama vs hiçbir sey almadı çorbayla büyüttüm,
Ben size mesaj attim ama galiba okumadınız geri donmediniz neden?????

WQUOTE="kamile2003, post: 39995495, member: 666377"]Öncelikle sesine kulak verip dinlediginicin ve geri gondugun icin teşekkür ederim şimdi bebelac lf yi alıyor biraz pirinç unundan mama yapıyorum sabahları yumurta sarısı veriyorum biraz daha iyi çorba patates havuç haslyip biraz tereyağ koymuştum beni emmeyi 3aylikken bıraktı birde dün milupa 7tahilli verdim pek sevmedi muz el aya bayiliyo ama kafam çok dolu karışık üzgün kötü.......inşallahggeçer yarın yoğurt deniycem tesekurler.............[/QUOTE]
Q

Imdaaat Arkadaslar benim bebegim dogudugundan beri hic susmayan bir bebekti zaten suan 2 yasinda:KK42: ve Sizin anlatiginiz gibi cok asiri gazi oluyor zor cikartiyor kiramplar vs cok agliyor :emir_bebek::110: Doktora götürdüm Inek Sütü Alerji Testi yapildi Temiz cikti dedi:KK57: iyi dedim rahatladim sewindim Vs ama ictigi zaman cocuk cok KÖTÜ oluyor susmuyor durmadan agliyor ne yapcami sasiridim artik 2 yasina geldi hala devam ediyor bu sikayetler:KK35:acile götürdüm heryere götürdüm peki o zaman bu cocuk Inek sütü ictigi zaman neden böyle kiramplara neden oluyor Anneler ben daha neyapmaliyim :KK17:Laktoz icermeyen Sütleri bile denedik ama faydasi yok yine ayni :mad: cocugum hic Mutlu degil hergün aglamakta:KK17: Bilen anneler bana Lütfen yardimci olun :KK64:

Merhaba oğluma laktoz intoleransi teşhisi konuldu. Laktazm damla başlandı ama ishali geçmedi. Önerileriniz var mı?

Arkadaşlar laktoz intoleransında doğumdan itibarenmi ishal oluyor? Benim kızım 3 aylık son 4 gündür ishali var. 8-10 kez yapıyor. Çok ishal gibi sulu değil ama. Bulunduğum yerde pediatrik gastrolog olmadığı için çocuk alerjisine götürdüm. Deri testinde bişey çıkmadı. Kan aldılar sonucu 15 gün sonra çıkıcak. Laktoz intoleransı için gastrolog olmadığı için kaka tahlili yapamadık. Ama alerji dr. U öyle bişey yoktur dedi. Olsa ishali doğumdan beri olur dedi. Ve çok fazla olur. Kusar dedi. Şimdiye kadarki kilo alımı 800-900 gr dı. Sadece son ay 400 gr almıştı. Emme sıkıntısı uykusuzluk var. Dr. Gazdandır dedi. Kafam çok karışık.

Merhaba benim oğlum 2. Haftadan beri ishal ve mukus var. Mukustan dolayi gecmeyen pisik olustu. Biz pisik icin basvurduk asil ama intolerans cikti. Gündüz çok bez değiştirdiğim için uyku sorun oluyor ama gece 2 defa uyanıyor ve 2 defa bez değiştiriyorum.

Merhaba benim oğlum 2. Haftadan beri ishal ve mukus var. Mukustan dolayi gecmeyen pisik olustu. Biz pisik icin basvurduk asil ama intolerans cikti. Gündüz çok bez değiştirdiğim için uyku sorun oluyor ama gece 2 defa uyanıyor ve 2 defa bez
Merhaba oğluma laktoz intoleransi teşhisi konuldu. Laktazm damla başlandı ama ishali geçmedi. Önerileriniz var mı?

Arkadaşlar laktoz intoleransında doğumdan itibarenmi ishal oluyor? Benim kızım 3 aylık son 4 gündür ishali var. 8-10 kez yapıyor. Çok ishal gibi sulu değil ama. Bulunduğum yerde pediatrik gastrolog olmadığı için çocuk alerjisine götürdüm. Deri testinde bişey çıkmadı. Kan aldılar sonucu 15 gün sonra çıkıcak. Laktoz intoleransı için gastrolog olmadığı için kaka tahlili yapamadık. Ama alerji dr. U öyle bişey yoktur dedi. Olsa ishali doğumdan beri olur dedi. Ve çok fazla olur. Kusar dedi. Şimdiye kadarki kilo alımı 800-900 gr dı. Sadece son ay 400 gr almıştı. Emme sıkıntısı uykusuzluk var. Dr. Gazdandır dedi. Kafam çok karışık.

Merhaba benim oğlum 2. Haftadan beri ishal ve mukus var. Mukustan dolayi gecmeyen pisik olustu. Biz pisik icin basvurduk asil ama intolerans cikti. Gündüz çok bez değiştirdiğim için uyku sorun oluyor ama gece 2 defa uyanıyor ve 2 defa bez değiştiriyorum.
değiştiriyorum.

Arkadaşlar benim kızımda da 3 ayliktan itibaren yani 1 aydır laktoz intoleransı teşhisi kondu. İshal benimde kafama takılıyor. Bizim ishal doğduğundan beri değil. Teşhis kondukan sonra başladı diyebilirim. O esnada rota aşısı da vurulmuştu ben ishalin ondan kaynaklandığını düşünüyordum ancak 1 aydır hala geçmedi. Kızım günde 2 ya da 3 kez yapıyor sümüklü ve cıvık çok gürültülü oluyor. Ayrıca gunde 2 kez kaledion adlı bir damla kullanıyoruz. Ben ishal damlanın yan etkisi olabilir diye de düşünüyordum ancak değil sanırım.
Size şunu sormak istiyorum. İShal bu durumda normal bir süreç mi? Bu arada süt ve süt içeren şeyler yemiyorum.
Ayrıca sizin bebekleriniz günde kaç kez yapıyorlar?

Merhaba..
Bebeğim 3 aylık doğduğundan beri sulu ve mukuslu kaka uykusuz huzursuz aglayan bir Bebek sut ürünlerınden şüphelenerek 1 bucuk ay diyet yaptım ama kakamız degısmedi gelişimi guzel hatta ileride gidiyor.. Doktor anne sütünü kesip mama deneyelim dedi (bebelac lf) gaitada reduktan maddeye bakılamadı cunku 2/3 gunde bir kaka yapıyor,, beklıyoruz yaptığı Zaman kakasını göturecegım doktora dun gittik,, laktazim damlaya şimdiden başlasam ne olur?
Bu arada 10 gundur emmek istemıyor zorla yatarak ayakta ugrasarak emziriyorum.. Cok üzgünüm ..

Merhaba..
Bebeğim 3 aylık doğduğundan beri sulu ve mukuslu kaka uykusuz huzursuz aglayan bir Bebek sut ürünlerınden şüphelenerek 1 bucuk ay diyet yaptım ama kakamız degısmedi gelişimi guzel hatta ileride gidiyor.. Doktor anne sütünü kesip mama deneyelim dedi (bebelac lf) gaitada reduktan maddeye bakılamadı cunku 2/3 gunde bir kaka yapıyor,, beklıyoruz yaptığı Zaman kakasını göturecegım doktora dun gittik,, laktazim damlaya şimdiden başlasam ne olur?
Bu arada 10 gundur emmek istemıyor zorla yatarak ayakta ugrasarak emziriyorum.. Cok üzgünüm ..
Merhaba ishal ve pisik doktora başvuru nedenimizdi. Biz yakın zamanda doktor değiştirdik. Tufan kutlu hocaya gittik. Laktoz iintoleransi olmadığını inek sütü alerjisi olduğunu söyledi. Dana eti ve ciğerini yeme dedi. İshal ve pisik gitti. Laktazimi de biraktik

Merhaba ishal ve pisik doktora başvuru nedenimizdi. Biz yakın zamanda doktor değiştirdik. Tufan kutlu hocaya gittik. Laktoz iintoleransi olmadığını inek sütü alerjisi olduğunu söyledi. Dana eti ve ciğerini yeme dedi. İshal ve pisik gitti. Laktazimi de biraktik

Süt ve süt ürünleri ayrıca dana etı ve ciğeri mi tüketmıyorsunuz.. ? Laktazmin herhangı bir faydasını da görmedınız o zmn öylemi? Kafam cok karısık :KK43:

Süt süt ürünleri dana eti ve cigerini tuketmiyorum. Bebek diyetle düzeldi. Laktazm kullanarak ve süt ürünleri tuketmeyerek sonuca ulaşamadım. Dana etini tuketmeyi bıraktım. Süt ürünleri zaten yemiyordum. İshal ve pisi geçti.

İstanbulda yaşıyorsanız Prof Dr tufan kutlu yu şiddetle tavsiye ederim. Çok çaresiz kaldığım bir dönemde doğru yönlendirdi.

Bebeğim şuan 80 günlük. Doğduğu günden beri çok sık kaka yapıyor. Sulu,mukuslu köpüklü ve son zamanlarda artık kanlı olmaya başladı. Bi ay önce doktor süt alerjisi olabilir dedi. Bi takip edelim dedi. Ama bebeğimin gelişimi normal. Boyu kilosu gayet iyi. Ama doğduğu günden beri hep bi emme isteksizliği zar zor kırk takla ata ata emziriyorum. Doktor süt alerjisi dedi 4 gün önce. Diyete başladım. Benim bebeğimde ki en büyük şikayet hiç uyku yok sürekli ağlıyo. Hele gündüzleri hiç durmak yok. Nefesi kesiliyo artık ağlamaktan. Gece gündüze göre en azından 1 saat bazen 2 saat uyuyo daha akıllı gündüze göre. Napcağımı bilmiyorum. Kollarımda derman kalmadı. Sürekli kucağımda. Bugün yine çok ağlayınca doktora götürdüm laktoz alerjiside olabilir dedi. Laktazm damla verdi. Benim sorum şu bu iki alerji aynı anda olabiliyor mu. Bi de bu huysuzluk diyete dikkat edersek ve damlayı kullanırsak bebeğimiz normale dönüyor mu

Süt süt ürünleri dana eti ve cigerini tuketmiyorum. Bebek diyetle düzeldi. Laktazm kullanarak ve süt ürünleri tuketmeyerek sonuca ulaşamadım. Dana etini tuketmeyi bıraktım. Süt ürünleri zaten yemiyordum. İshal ve pisi geçti.
Bebeğiniz de huysuzluk ve ağlama varmıydı acaba

Bebeğim şuan 80 günlük. Doğduğu günden beri çok sık kaka yapıyor. Sulu,mukuslu köpüklü ve son zamanlarda artık kanlı olmaya başladı. Bi ay önce doktor süt alerjisi olabilir dedi. Bi takip edelim dedi. Ama bebeğimin gelişimi normal. Boyu kilosu gayet iyi. Ama doğduğu günden beri hep bi emme isteksizliği zar zor kırk takla ata ata emziriyorum. Doktor süt alerjisi dedi 4 gün önce. Diyete başladım. Benim bebeğimde ki en büyük şikayet hiç uyku yok sürekli ağlıyo. Hele gündüzleri hiç durmak yok. Nefesi kesiliyo artık ağlamaktan. Gece gündüze göre en azından 1 saat bazen 2 saat uyuyo daha akıllı gündüze göre. Napcağımı bilmiyorum. Kollarımda derman kalmadı. Sürekli kucağımda. Bugün yine çok ağlayınca doktora götürdüm laktoz alerjiside olabilir dedi. Laktazm damla verdi. Benim sorum şu bu iki alerji aynı anda olabiliyor mu. Bi de bu huysuzluk diyete dikkat edersek ve damlayı kullanırsak bebeğimiz normale dönüyor mu

Canım ikisi bir arada olur evet öncelikle bunu belirteyim. Ama senin belirtilerin cok net süt ve süt ürünleri alerjisi laktoz int kan olmaz bebek bu kadar sancı içinde aglamaz. Sen diyetine dikkat et 1 hafta sonra hersey yoluna girecek bebek sakinleşecek. Sıkı bir diyet yapman gerekiyor ilk etapta. Ben patates marul zeytin salatalık yiyordum. Çok sancısı oldugundan uyuyamıyor ve aglıyor muhtemelen :KK43: Allah yardımcın olsun. Diyet yaparsan hepsi çözülür mama alıyormu?

X