LEVOTİRON 25 MG KULLANANLAR

Bicare58

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2021
255
34
50
Herkese sağlıklı günler. Bir ay önce ilk defa tsh hormonum yüksek çıktı. Doktor bonumdan usg istedi iki küçük 4 mm nodül çıkınca levotiron 25 mg ilaç yazdı. Benim ara bi kalp carpintim oluyor kardiolojiye gittim sorun cikmadi. Dahiliye doktoru carpintin tsh hormonun az calisiyor ondan ilaca başlarsan gecer dedi. Geçen ay 6 küsür olan tsh degerim bu hafta aile hekimliginde ki kan testinde 4 e dusmustu. Ama ilactan hiç içmedim. Ilacı korkudan icmiyorum kalbi cok zorladigini ve bir çok yan etkisi oldugunu okudum. Bu ilacı kullanip yan etkilerini yaşayan var mi?

Herkese sağlıklı günler. Bir ay önce ilk defa tsh hormonum yüksek çıktı. Doktor bonumdan usg istedi iki küçük 4 mm nodül çıkınca levotiron 25 mg ilaç yazdı. Benim ara bi kalp carpintim oluyor kardiolojiye gittim sorun cikmadi. Dahiliye doktoru carpintin tsh hormonun az calisiyor ondan ilaca başlarsan gecer dedi. Geçen ay 6 küsür olan tsh degerim bu hafta aile hekimliginde ki kan testinde 4 e dusmustu. Ama ilactan hiç içmedim. Ilacı korkudan icmiyorum kalbi cok zorladigini ve bir çok yan etkisi oldugunu okudum. Bu ilacı kullanip yan etkilerini yaşayan var mi?
Siz doktor musunuz doktordan daha iyi mi bilip arastiracaksiniz? Bu hormon destegini ulkemizdeki kadinlarin yarisi kullaniyordur. Hipotiroidi cok yaygin bir hastalik. Sormussunuz ya 75 100 kombinasyonuyla kullaniyorum. Carpintiniz buyuk ihtimal tsh yuksekliginden. Kalbe zarari filan da yok. Omur boyu kullaniyor cogu hipotiroidi hastasi. Nodulunuz de varmis. Birakin artik su google doktorculugunu. Doktoru dinlemeyecekseniz de bosa gitmeyin yani pes artik bu kadarina da.

Hormon ilacı bu ya. Vucudunnun üretemediği hormonu dışardan alıyorsun. Kendi başına neden bırakıyorsun? Hiç başlamıyorsun ya da

Ben kullanıyorum hatta Bayadır kontrole gidemedim yükseldi büyük ihtimalle. Dozu yetersiz geldi. Fark ediyor ama yani vucudum bunu bana belli ediyor.

Ayrıca bazı tipleri kendilerini topluyor belli zamandan sonra ilaca gerek kalmıyor. Bana mesela ömür boyu demişti doktor. Bilgilendirme yapmıştı.

Yanlış yapmışsın kullanmamakla

Siz doktor musunuz doktordan daha iyi mi bilip arastiracaksiniz? Bu hormon destegini ulkemizdeki kadinlarin yarisi kullaniyordur. Hipotiroidi cok yaygin bir hastalik. Sormussunuz ya 75 100 kombinasyonuyla kullaniyorum. Carpintiniz buyuk ihtimal tsh yuksekliginden. Kalbe zarari filan da yok. Omur boyu kullaniyor cogu hipotiroidi hastasi. Nodulunuz de varmis. Birakin artik su google doktorculugunu. Doktoru dinlemeyecekseniz de bosa gitmeyin yani pes artik bu kadarina da.
Estağfirullah tabi ki doktor degiliz ama doktorlar oturup derdimizi tam dinlemiyor ki. Beynimde üç kılcal damar tıkalı ayrıca hemotolojiye gönderildim. Orda genetiğe kanim yollandı. Lym bir iki rakam yüksek diye direk kemik iliği biyopsisi falan dedi.daha genetik sonucum cikmadan korkuyu saldı bana. Dediğim birinde 6 küsür cikan tsh bir hafta önce 4 küsür artık kime inanacagimizi bilemiyoruz😔

Hormon ilacı bu ya. Vucudunnun üretemediği hormonu dışardan alıyorsun. Kendi başına neden bırakıyorsun? Hiç başlamıyorsun ya da

Ben kullanıyorum hatta Bayadır kontrole gidemedim yükseldi büyük ihtimalle. Dozu yetersiz geldi. Fark ediyor ama yani vucudum bunu bana belli ediyor.

Ayrıca bazı tipleri kendilerini topluyor belli zamandan sonra ilaca gerek kalmıyor. Bana mesela ömür boyu demişti doktor. Bilgilendirme yapmıştı.

Kullanmama firsat kalmadı ki surekli kan aliyorlar ilac icme gel diyorlar beyinde kilcal damar tikali nöroloji oraya yolluyor kan sulandirci verirler diyor. Hemotoloji biyopsiden bahsediyor ben ne yapacagimi bilmiyorum. O yuzden sordum icenlerde kalp carpintisi oluyor mu? Zaten carpintim var benim

Kullanmama firsat kalmadı ki surekli kan aliyorlar ilac icme gel diyorlar beyinde kilcal damar tikali nöroloji oraya yolluyor kan sulandirci verirler diyor. Hemotoloji biyopsiden bahsediyor ben ne yapacagimi bilmiyorum. O yuzden sordum icenlerde kalp carpintisi oluyor mu? Zaten carpintim var benim
İçmeyenlerde oluyor diye biliyorum ben de.
Alınan kanlar bu hastalığa bakmak için değilse aldığınız ilacın ne zararı var ki? Bunu sormadınız mı, sordunuz mu? Troid ilacını alabilir miyim diye. Dediğim gibi ilaç gibi bakmaktansa hormon olarak bakmak daha doğru. Vucudunnun salgılayamadığı şeyi sen dışardan alıyorsun. Eksikliği kapatıyorsun

Yaşım 50 sigara da kullaniyorum doktora da kullandigimi soyledim. Adette olmuyorum. Bu ilaci icersen olursun adet diyor 50 yas zaten menopoza
İçmeyenlerde oluyor diye biliyorum ben de.
Alınan kanlar bu hastalığa bakmak için değilse aldığınız ilacın ne zararı var ki? Bunu sormadınız mı, sordunuz mu? Troid ilacını alabilir miyim diye. Dediğim gibi ilaç gibi bakmaktansa hormon olarak bakmak daha doğru. Vucudunnun salgılayamadığı şeyi sen dışardan alıyorsun. Eksikliği kapatıyorsun
Ben sormadim doktor yazdi. 50 yasindayim adette olmuyorum iç olursun dedi. Menopoz yasi ilac ic olursun demek te sacmalık. Ayrıca sigara da iciyorum. Kontrollerden dolayi kanda yaniltmasin diye icme kanlarin alindiktan sonra baslarsin dedi hemotoloji doktoru. Icer bi denerim baktim yan etkisi oluyor doktora giderim

Kullanmiyorum.ama sanirim bu ilac tiroid icin veriliyor ismi tanidik geldi
Acikcasi yan etkiler prospektuste yazar ama siz kullanin bir yan etki sezerseniz doktorunuza danisirsiniz buradan sormaniz cok saglikli degil
Mesela bana verilen bir cok ilaci ben kullanamiyorum ama yine de doktoruma sorarim kullanabilir miyim diye eger kullanabilirsin derse kullaniyorum. Gecen hafta aile hekimi israrla verilen agri kesiciyi yarim doz da olsa kullanmalisin dedi kendi doktorumu aradim direkt yasak dedi.
Yani her hasta kendine ozeldir ve tedavisi de size ozeldir. Lutfen kafaniza göre ilaci birakmayin, doktora sormadan da hareket etmeyin eger alerji geliştirdiyseniz o zaman ilaci kullanmayi bırakıp acile gidin. Sizin yapabileceginiz bunlar... Burada verilen hic bir tavsiye doktorunuzdan daha oncelikli olmamali

Eğer icmezseniz o zaman dahada artacak kalp çarpıntıniz.

Diğer konunuzda da yazdim yıllardır kullanıyorum şuan 150 lik kullanıyorum,ben de ilk 25 le başladım tiroid olduğumu bilmedigim dönem kalp carpintim vardı ek olarak başka belirtiler çok şükür carpintim yok ,ama değerlerimde bir değişiklik olursa belirtisi gösteriyor uyku,yorgunluk,üşüme gibi mesela.

Bu ilacı kullanmanız gerek çünkü ömür boyu kullanılıyor.

Yaşım 50 sigara da kullaniyorum doktora da kullandigimi soyledim. Adette olmuyorum. Bu ilaci icersen olursun adet diyor 50 yas zaten menopoza

Ben sormadim doktor yazdi. 50 yasindayim adette olmuyorum iç olursun dedi. Menopoz yasi ilac ic olursun demek te sacmalık. Ayrıca sigara da iciyorum. Kontrollerden dolayi kanda yaniltmasin diye icme kanlarin alindiktan sonra baslarsin dedi hemotoloji doktoru. Icer bi denerim baktim yan etkisi oluyor doktora giderim
Saçmalık değil aslinda 50 yaşında olup menopoz girmeyenler vardır çünkü tiroidin bir Belirtisi adet düzensizliği de yapıyor bir çok kişide tedaviye başlayınca düzeliyor .

Saçmalık değil aslinda 50 yaşında olup menopoz girmeyenler vardır çünkü tiroidin bir Belirtisi adet düzensizliği de yapıyor bir çok kişide tedaviye başlayınca düzeliyor .
Ne bilim 50 yasinda olup tekrar olmak sorun olur mu? Bilemedim

Estağfirullah tabi ki doktor degiliz ama doktorlar oturup derdimizi tam dinlemiyor ki. Beynimde üç kılcal damar tıkalı ayrıca hemotolojiye gönderildim. Orda genetiğe kanim yollandı. Lym bir iki rakam yüksek diye direk kemik iliği biyopsisi falan dedi.daha genetik sonucum cikmadan korkuyu saldı bana. Dediğim birinde 6 küsür cikan tsh bir hafta önce 4 küsür artık kime inanacagimizi bilemiyoruz😔
Diger hastaliklariniz icin gecmis olsun tek vakitte sifa bulun ama 4 kusur de sinir bir deger. Benim mesela senelerce 4 5 arasi gezdi sonra bir anda hic tahmin etmedigim bir testte pat diye 17 cikti. Bir de nodulunuz varmis nodul olunca sadece tsh degeri onemli olmuyor. Siz yine de doktorun dediklerini cok fazla arastirip sorgulamayin teyitte sikinti yasiyorsaniz dumduz baska bir doktordan gorus alin cunku artik internet paranoya yuvasi gibi bir sey. Her soyleneni teyit etmeye calismak sagliginizi bozar. Bir de bu tip endiselerinizi doktora aktarmadan muayeneyi sonlandirmayin, odadan kovacak degiller. Arada tersleyeni oluyor ama terslenecegim korkusuyla sormaktan cekinirseniz belki alacaginiz ic rahatlatici cevaptan da olacaksiniz.

25 ve 50 mg olarak kullandım bende de solda 5mm lik zararsız nodül vardı zaten sisiyordu arada ilaç kullandım gebelikte gebelik bitti bıraktım kan testinde normal çıktı fakat hormon testi de yaptırmak gerekiyormuş ben de hiçbir yan etki yapmadı hatta şişlik indi rahatladım

Adet olmuyorum derseniz o yorumu yapar, menopoza girdim derseniz yapmaz cunku tsh yuksekligi adette duzensizlik sebebi ve duzensizlige adet olamamam da dahil. Yani aslinda siz dogru soruyu ya da cumleyi kurarsaniz doktor da ona gore yorum yapar. 50 yasinda olmak menopoza girme icin uygun yas olsa da doktor sizi menopoza kesin girmis olarak kabul edemez tahlillerinizi vs gormedikce. Siz adet olmuyorum diyince ister istemez hala adet gorup de adetten kesildiniz duzensizlik bu yuzdendir seklinde yorumlayip o cumleyi kurmustur. He eger menopoza girdim tamamen adet gormuyorum dediginize ragmen bu cumleyi kurduysa o zaman evet biraz baglantisiz olmus olur.

Yaklaşık 5 senedir tiroid hastasıyım. Ve bu ilacın 3 gün 75 mg 4 gün 100 mg içiyorum. Yani sizin dozununuzun 4 katı. Tsh bir ilaç değil takviye bir hormon. Normalde ihtiyacınız olan hormonu vücudunuz üretemediği için dışarıdan hormon alıyorsunuz. İlacı içerken hiç yan etki yaşamadım. İçmediğimde ise çarpıntı, tansiyon düşüklüğü, baş ağrısı, aşırı saç dökülmesi, sürekli olarak yorgunluk, sinirlilik ve zaman zamanda tiroid iltihabı yaşadım. Tabi siz bilirsiniz ama bence doktorları dinlemekte fayda var.

Kullanacağınız doz, en düşük doz. 12. yılımdayım bu ilacın muadilini kullanıyorum.
Kafamıza göre başlayıp bırakacağımız bir ilaç değil.

X