Leyla idim ultra Leyla oldum

leylosvemecnun

Cennet kuşu Deniz'im ❤
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2014
4.645
6.246
Son zamanlarda ben buralara giremez oldum sebebi ise 3 yaşındaki sebgili cadaloz kızım.Ben artık uyku problemlerinden inatlıklarından illallah ettim yemin ederim dogdugu günden belli oluyor bir cocuk.Ise giderken bakıcı bakiyor bakıci dediysem yabanci değil yengemiz cok iyi bakiyor bir ara ondan bize gelmek istemiyordu pedagog desteğiyle cözdük bu yaz tuvalet eğitimi verdim ki akla zarar 10 sene gitti benden 🤣 3 yaşa ramak kala gündüz uykusunu birden bire kesti ne bakıci ne ben uyutamadık sabah erken uyandıriyorum ise giderken bırakiyoruz saat 8 den önce uyanmış oluyor 7 15 20 gibi uyanıyor.Sonra öğlen uykusuna uykusu olsa dahi yatmak istemiyormus.
Enerjisini atsin parka götür öyle uyusun yorulmis olur dedim nafile ki haftasonlari ben de denedim bunu uyumuyor.
Demek ki dedim ihtiyacı kalmadı ama akşam 9 bucuk 10 gibi yatmaya götürüyoruz götürüyoruz diyorum cünkü esim ya da ben salonda olamayiz uyuyacaksak hep beraber uyumalıyiz aglıyor inatlik yapıyor ayaklarini yere vuruyor uyumayi sevmiyorum diyerek.
Normal bir aglama degil kendini yerlere atar tarzda.Alt katta ev sahibim oturuyor çık diyecek artık gürültüden gece 1 oluyor 2 oluyor yok bebeklerini yere atmalar oyuncak firlatmalar biz mi otoritesiziz yeteneksiziz anlamadim.Herhalde diyorum beceremiyoruz 3 senede gram ilerlemedik.
Eşim ayri deniyor ben ayri deniyorum artik en son aglayarak pardon binayi ayaga kaldirarak uykuya direnerek uyuyakalıyor.Hic bir aksam bilmem ki bagırıs cağırış olmadan uyusun yok hep bir tantana.5 dk kafam rahat sessiz bir sekilde durmaya o kadar ihtiyacim var ki cocuk uyuyunca biz pert kafa dinleyecek hal kalmıyor o pert ben pert hop uyku es olarak birbirimizle vakit geciremez olduk fenomenler 4 u 6 yi siraya koydu biz sarilacak vakti bulamıyoruz vesselem 🤣 yatagini da istemiyor park besik normal besik baza yer yatagi hepsini denedik uyusa bile gece aglayarak geliyor yanimiza.Problem yataginda yatmamasi bile değil artik uyumamasi uyusa yataginda yatmamasini sorun edebilirim belki ama uyumuyor.Doktora götürdüm acaba kortizol hormonu mu cok salgilanıyor neden uyumuyor diye her tahlil değeri temiz bir sorun yok sadece alerjik bir cocuk oldugundan biraz geniz eti var ama o da uyutmayacak seviyede degil bazi cocuklar uyumaz dedi.Eşimle artık 4 saatlik uykuyla ise gidiyoruz moral motivasyon kalmadi sürekli başım ağriyor.Pedagogdan uyku konusunda destek almak mi iyi gelir yoksa uyku egitimi mi artik is yerinde bile isleri yanlis yapar oldum biri bana malsin dese suratına boş bos bakarim herhalde basına gelen çözen sunu yaptım diyen var mı ? Uyku surubu tarzı seylere ben cok karsıyım ama artik denesem mi diyecek hale geldim bir cocuk nasil 17 18 saat uykusuz kalir da hala uyumak istemiyorum der ? Rutinse rutin banyosu pijamasi dis fircalamasi hepsi var gercekten stresten ona travma olmasın diye kendimi sıkmaktan ben travmatik oldum.

Son düzenleme:
Bir de sey oluyor cocuk cok agladigi zamanlarda aşagı ses gitmesin cocuk sakinlessin diye onu sakinlestirmeye calisirken karnim tok olsa da birden asıri aclık cekiyorum elim ayağım titriyor psikolojik aclik böyle bir sey mi ?

Son zamanlarda ben buralara giremez oldum sebebi ise 3 yaşındaki sebgili cadaloz kızım.Ben artık uyku problemlerinden inatlıklarından illallah ettim yemin ederim dogdugu günden belli oluyor bir cocuk.Ise giderken bakıcı bakiyor bakıci dediysem yabanci değil yengemiz cok iyi bakiyor bir ara ondan bize gelmek istemiyordu pedagog desteğiyle cözdük bu yaz tuvalet eğitimi verdim ki akla zarar 10 sene gitti benden 🤣 3 yaşa ramak kala gündüz uykusunu birden bire kesti ne bakıci ne ben uyutamadık sabah erken uyandıriyorum ise giderken bırakiyoruz saat 8 den önce uyanmış oluyor 7 15 20 gibi uyanıyor.Sonra öğlen uykusuna uykusu olsa dahi yatmak istemiyormus.
Enerjisini atsin parka götür öyle uyusun yorulmis olur dedim nafile ki haftasonlari ben de denedim bunu uyumuyor.
Demek ki dedim ihtiyacı kalmadı ama akşam 9 bucuk 10 gibi yatmaya götürüyoruz götürüyoruz diyorum cünkü esim ya da ben salonda olamayiz uyuyacaksak hep beraber uyumalıyiz aglıyor inatlik yapıyor ayaklarini yere vuruyor uyumayi sevmiyorum diyerek.
Normal bir aglama degil kendini yerlere atar tarzda.Alt katta ev sahibim oturuyor çık diyecek artık gürültüden gece 1 oluyor 2 oluyor yok bebeklerini yere atmalar oyuncak firlatmalar biz mi oteritesiziz yeteneksiz miyiz anlamadim.herhalde diyorum beceremiyoruz 3 senede gram ilerlemedik.
Eşim ayri deniyor ben ayri deniyorum artik en son aglayarak pardon binayi ayaga kaldirarak uykuya direnerek uyuyakalıyor.Hic bir aksam bilmem ki bagırıs cağırış olmadan uyusun yok hep bir tantana.5 dk kafam rahat sessiz bir sekilde durmaya o kadar ihtiyacim var ki cocuk uyuyunca biz pert kafa dinleyecek hal kalmıyor o pert ben pert hop uyku es olarak birbirimizle vakit geciremez olduk fenomenler 4 u 6 yi siraya koydu biz sarilacak vakti bulamıyoruz vesselem 🤣 yatagini da istemiyor park besik normal besik baza yer yatagi hepsini denedik uyusa bile gece aglayarak geliyor yanimiza.Problem yataginda yatmamasi bile değil artik uyumamasi uyusa yataginda yatmamasini sorun edebilirim belki ama uyumuyor.Doktora götürdüm acaba kortizol hormonu mu cok salgilanıyor neden uyumuyor diye her tahlil değeri temiz bir sorun yok sadece alerjik bir cocuk oldugundan biraz geniz eti var ama o da uyutmayacak seviyede degil bazi cocuklar uyumaz dedi.Eşimle artık 4 saatlik uykuyla ise gidiyoruz moral motivasyon kalmadi sürekli başım ağriyor.Pedagogdan uyku konusunda destek almak mi iyi gelir yoksa uyku egitimi mi artik is yerinde bile isleri yanlis yapar oldum biri bana malsin dese suratına boş bos bakarim herhalde basına gelen çözen sunu yaptım diyen var mı ? Uyku surubu tarzı seylere ben cok karsıyım ama artik denesem mi diyecek hale geldim bir cocuk nasil 17 18 saat uykusuz kalir da hala uyumak istemiyorum der ? Rutinse rutin banyosu pijamasi dis fircalamasi hepsi var gercekten stresten ona travma olmasın diye kendimi sıkmaktan ben travmatik oldum.
Uyku eğitimi veriyor Pınar hanım. Sadece telefonda bile konuşabilirsiniz, çok sıcak ve samimi biridir. Dİnler, yol gösterir, anlar.

Allah kolaylık versin gerçekten bunu uzaktan birinin anlaması mümkün değil ama konuşsa uykudan nefret ediyorum diyecek bi kızı var benim de. Korkunç uykuya geçiş seansları. 2 yıldır her gece 3te uyanık, işin daha değişik tarafı hamileyken de 3te inanılmaz hareket ederdi karnımda artık hareketinin acısından uyanır beklerim gün doğana kadar. Bence terapi desteği alın. Oyun terapisinden fayda sağlayabilirsiniz diye düşünüyorum. En azından uykuya neden bu kadar tepkili oyunla ifade edebilir. Mesela biz oyuncak bebekleri de uyutamıyoruz. Sene içinde böyle devam ederse ben de tekrar götüreceğim.

Uyumayan çocuk annesi olarak çok sabırlar diliyorum size.... oğlum tam 8 yaşında elhamdülillah sabah 9 a kadar uyumadin daha...gece kaçta yatarsa yatsın mutlaka 7 ile 7.30 arası uyanır ki gündüz yeminle 6/7 saat aşağıda oynamasına rağmen...ben uykuyu sevmiyorum diyor çıkıyor işin içinden...

Uyumayan çocuk annesi olarak çok sabırlar diliyorum size.... oğlum tam 8 yaşında elhamdülillah sabah 9 a kadar uyumadin daha...gece kaçta yatarsa yatsın mutlaka 7 ile 7.30 arası uyanır ki gündüz yeminle 6/7 saat aşağıda oynamasına rağmen...ben uykuyu sevmiyorum diyor çıkıyor işin içinden...
Sanirim benim kızım da aynı uyumasin hadi ona da raziyim ama yaptigi gürültüyü tahmin edemezsiniz kendimi sıkmaktan hasta oldum ona yansıtmayayim derken

Allah kolaylık versin gerçekten bunu uzaktan birinin anlaması mümkün değil ama konuşsa uykudan nefret ediyorum diyecek bi kızı var benim de. Korkunç uykuya geçiş seansları. 2 yıldır her gece 3te uyanık, işin daha değişik tarafı hamileyken de 3te inanılmaz hareket ederdi karnımda artık hareketinin acısından uyanır beklerim gün doğana kadar. Bence terapi desteği alın. Oyun terapisinden fayda sağlayabilirsiniz diye düşünüyorum. En azından uykuya neden bu kadar tepkili oyunla ifade edebilir. Mesela biz oyuncak bebekleri de uyutamıyoruz. Sene içinde böyle devam ederse ben de tekrar götüreceğim.
Gercekten psikolojik olarak cok yipratici onunla birlikte benim de desteğe ihtiyacim var diye düsünüyorum kendimi en son bagırırken buluyorum istemsiz olarak aman travma olmasin aman etkilenmesin derken benim devreler yandı

Yakın yaşlarda kuzenim oğluda böyle. Birde dikkat gerektiren bir işi var. Okula verdi, yüzmeye filan yazdırdı. Psikologa götürdü, psikolog otorite boşluğu yaşadığını söylemiş. Çok rahat bir bakıcısı vardı. Bir de ilk ve tek erkek torun olunca bizimkilerde biraz şımarttı, onlar da tek bebe diye şımarttı. Şu anda okulla düzelme var dedi teyzem ama hala cok hareketlilik ve yorucu bir çocuk.

Belki sizde destek alabilirsiniz. Belki fark etmediğiniz bir yer de sıkıntı vardır.

Uyumayan çocuk uyumuyor.
Size güzel sözler söylemeyi çok isterdim ama 5 yaşına doğru geçti kızımın uyku sevmemezliği.
Gece uyku saati gelince evdeki tüm ısıkları kapatıp uyku mücadelesine başlardık bizde.
Annem bile hala söyler ben gece olsun hiç istemezdim, ne çok ağlıyordu uyumamak icin. Ki annem ayda yılda bir gidip kalırsam şahit olurdu bu duruma.
Öğlen uykusunu da erken bırakti.
Ben artık canımda cıksa kar kış demeden park bahçe gezdiriyordum gündüz,yoruyordum da akşam uyuyordu ama dediğim gibi 4-5 yaş civarı oldu bu da.
Şimdi 11 yaşında uzandığı yerde uyur😄 okula giderken biraz daha anne der ,en az 5 kez gidip kalk kızım geç kalıyoruz hadi diyorum😁 onda da en son kalkıyor sanki hiç uyumamış surat 5 karış. Ki haftaici en geç 10da yataktadır,
diyorum kızım zorun benimlemiydi eskiden uyumak bilmiyordun,şimdi kalkmak😄
Kendinizi üzmeyi yipratmayı bırakın Leyla. Cidden değmiyor buna. Aynılarını hatta fazlasını(gece arabaya atlayıp saatlerce sokak aralarında sürerdim ki uyusun,uyuyunca sessizce kucaklayıp eve götürüp yatırıyordum 2 -3 saat sonra acıktım diye kalkıp yemek hazırlatmaya başlamıştı sonra baktım her gece kalkıyoruz birde ona kriz inatlaşma yaşayıp gece kalkmalarından vazgeçirmeye cabaladım)yaşamış bir anne olarak cidden sağlık sorunu yoksa ki yokmuş,uykuyu sevmiyor diye kabullenin gecin.
Çok zor biliyorum ama gercek bu. Ilerde degişecek tabi ama şimdi inatlaşmaya gelmiş iş.
Sağlıkla büyüsün.

Işıkları kapatıp hep birlikte uykuya geçeceksiniz uyuyacaksın derseniz uyumaz kendisi oylanirken uyuyakalacak.
Işıkları uzun vermezse sarteller kapatılır elektrik kesildi denir bizde yapardik

Gercekten psikolojik olarak cok yipratici onunla birlikte benim de desteğe ihtiyacim var diye düsünüyorum kendimi en son bagırırken buluyorum istemsiz olarak aman travma olmasin aman etkilenmesin derken benim devreler yandı
Benimde 4,5 ve 2,5 yaşında iki kızım var . İkiside aynı odada yatıyor. Yatma saati gelince rutinleri uyguladiktan sonra ikisinide yatağına bırakıyorum. Uyumak istemiyoruz diye kalkmak istiyorlar. Ama ben kararlı davranıyorum , sessiz olun ,komşular rahatsız olur ,gözlerinizi kapatıp uyuyun diyorum, bide int ninni müziği açıyorum . Işıklarını kapatıp cikiyorum her gün bu şekilde yapiyoruz

5 yasindaki oglumda kucukken surekli kalkiyordu yanimda yatiyordu direniyordu vs vs pedagoga danistik oyun terapisi ve yonlendirmeleriyle cozduk bu konuyu. Bosuna eziyet cekiyorsunuz uykuyu aevmiyor diye bisey olamaz bence biraz otorite sorunu var sizde pedagog ile cozersiniz

Oğlum da 4 yaşında ve iki haftadır gece en az 10 kere sesleniyor bize. Rüya görüyor, ağlıyor, yanımda durun diyor... Gece de uyuması zor da o konuda taviz vermiyoruz. Vakit gelince odaya gidip pijama+ gece lambası+ masal.. uyuyunca lambayı kapatıp çıkıyoruz ama gece kalkmalarına anlam veremedik çözemiyoruz.

Biz özel eğitime başlayacağız başka sebeplerden ötürü. Oraya gittiğimde danışacağım. Dişe dokunur bir tavsiye alırsam muhakkak paylaşırım 🥰

5 yasindaki oglumda kucukken surekli kalkiyordu yanimda yatiyordu direniyordu vs vs pedagoga danistik oyun terapisi ve yonlendirmeleriyle cozduk bu konuyu. Bosuna eziyet cekiyorsunuz uykuyu aevmiyor diye bisey olamaz bence biraz otorite sorunu var sizde pedagog ile cozersiniz
Ne kadar sürede çözdünüz acaba?

X