Kızım uyumayınca çok sinirleniyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Böyle rezil bir sözde evliliğe çocuğu eziyet etmek için doğurdunuz başka bir açıklaması yok.
Hayır onun için doğurmadım sadece son bir kaç haftadır eşimle yaşadığım problemlerden dolayı kendi yaptığım bir aptallikti daha önce kızıma vurmadım eşimle aramızdaki problemde sürekli olan bir şey değil lütfen yapmayın Allah aşkına cok pişmanım bir daha yapmayacağım lütfen böyle yazmayın

Bakın oğlum doğduğundan 2.5 yasina gelene kadar yatirirdim 11 gibi 1 1.30 arasi uyanirdi ve size yeminn ediyorum hergun sabah en az 7 8 e kadar ayagimda sallatirdi 6 7 8bsaat bazen 9 saat salliyordum inanmasi guc ama durum hergun boyleydu asla uyumazdi oyle bakardi yere koysam biraksam yastigi ayagima ceker salla derdi bu tam 2.5 sene hergun surdu eşim nöbetli calisan birisi evde olmazdi cogu zaman tut diyebilecegim kimse yoktu esim ayakta sallamayida beceremezdi cocuk asla durmazdi onda uykuyla isi olan biri degilim ben bile uykusuzluktan 1 sefer bayilmistim cocuguma bir kere bile vurmadim kendimi cok cimcikledim sinirden o ayri sizi yürekten anliyorum inaninki cok zor ama yapacak hicbisey yok buyumesini beklemekten baska bu mesaji size 15 aylik kizimi uyutmaya calisirken yaziyorm oda guzel uyumuyor ama abisi gbi degil diye sukrediyorm nolur tutun kendinizi kiziniza vurmayin travma yasatmayin minicik bebege esinizde siddet uyguluyormus size uzuldum durumunuza acikcasi
Sizede üzüldüm😔 hiç kan değerlerine baktırdınız mı? Bir de gün içi uyku saatleri nasıldır? Dediğiniz saatlerdeyse güne geç başlıyorlardır? Allah sabır versin arkadaşım

Sığınma evine git, temizliğe git, babanın evine git, boşan, çocuğu kuruma ver…
Welcome to tuzu kuru kadınlar kulübü.
Şeker hastası olmanı sinirinizle bir alakası olabilir mi acaba?
Kötü bir hayat yaşamışsınız ve yaşıyorsunuz ama bu günahsız bebeğinizin sizden başka kimsesi yok bunu unutmayın. Öfke kontrolü ve pozitif düşünme için youtube da videolar vardır belki işe yarar sizin için.
Doğru söylüyorsunuz burda yazan olumlu olumsuz her şeyin bana faydası oldu

Bakın oğlum doğduğundan 2.5 yasina gelene kadar yatirirdim 11 gibi 1 1.30 arasi uyanirdi ve size yeminn ediyorum hergun sabah en az 7 8 e kadar ayagimda sallatirdi 6 7 8bsaat bazen 9 saat salliyordum inanmasi guc ama durum hergun boyleydu asla uyumazdi oyle bakardi yere koysam biraksam yastigi ayagima ceker salla derdi bu tam 2.5 sene hergun surdu eşim nöbetli calisan birisi evde olmazdi cogu zaman tut diyebilecegim kimse yoktu esim ayakta sallamayida beceremezdi cocuk asla durmazdi onda uykuyla isi olan biri degilim ben bile uykusuzluktan 1 sefer bayilmistim cocuguma bir kere bile vurmadim kendimi cok cimcikledim sinirden o ayri sizi yürekten anliyorum inaninki cok zor ama yapacak hicbisey yok buyumesini beklemekten baska bu mesaji size 15 aylik kizimi uyutmaya calisirken yaziyorm oda guzel uyumuyor ama abisi gbi degil diye sukrediyorm nolur tutun kendinizi kiziniza vurmayin travma yasatmayin minicik bebege esinizde siddet uyguluyormus size uzuldum durumunuza acikcasi
Evet çok haklısınız bende benzer süreçlerden geçtim yaptığımın hiçbir bahanesi olamaz doğru söylüyorsunuz

Şikayet etsenizde bişey olmayacak ben bu sitede baska konularda ettim bişey olmadı. Yalnız kadin korkudan siteden cikmiyor çocuğunu ihmal ediyor. Pişman olduğu acik bende yazdım ama kadın pişman
Yapmayacağım lütfen bu saat oldu hala ağlıyorum lütfen kızım saat 8 45 de 5 dakika içinde uyudu gerçekten başarabildim bunu

Bunaldın diye nasıl el kadar bebeye vurabiliyosun git psikiyatriye tedavi ol yaptığının hiçbir açıklaması yok, bir de namaz kılıyorum diyorsun utanmadan o bebeğe vurduktan sonra ister dizlerini döv ister saçını başını yol ne faydası var, sizin gibi insanlar nasıl çocuk sahibi oluyor bir de tedaviyle yapmışsınız o bebeği ya bu kadar mıydı vereceğiniz kıymet, o bebek hepsini hatırlayacak ileride bu vurmalarının, korkunçsunuz karı koca
Bakın gerçekten bu sürekli olan bir şey değil bir kaç defa olan bir şey ve zaten çok pişman olup üzüldüğüm için buraya yazdım lütfen yapmayın. Haklısınız ben ne yaşarsam yaşayayım ona dokunmaya hakkım yok doğru söylüyorsunuz

Eşime vuruyorum dediğim yerde de doğru düzgün yazamamışım ben durup dururken eşime vurmuyorum sinirlenince kendine hakim olamayıp ağzından kufur çıkıyor bende kötü laf kufur duyunca sinirleniyorum bağırıp çağırıp itekliyorum ve bu Allah’a yemin ederim ki çocuğumun gözünün önünde sadece bir kez oldu onun dışında tartıştığımızda içeride konuşalım der ya da evden gider evet biraz sinirli birisi onun da yardım alması lazım burda yazan herkes çok haklı evladımın saçının teline dokunmaya hakkım yok ama bu benim 21 aydır sürekli yaptığım bir şey gibi zannetmişsiniz öyle değil eşimle aramdaki problem hep var ama bu çocuğumun gözü önünde bana sürekli vurup döven biri değil. Yaptığımı savunmuyorum buraya yorum yazan herkesten de Allah razı olsun yaptığımın ne kadar kötü bir şey olduğunu anladım

Sallayarak uyuttum bu zamana kadar su an odasını ayırdım yatağına yatırıp yanına oturuyorum arada pis pis yapıyorum yüzünü seviyorum karnını oksuyorum gerçekten çok uykusu geliyor ama gözünü kapatmıyor bir türlü. Sallarken de durum aynı böyleydi. Gündüz 12 de uyur 2 de kalkar akşam 9 da yatırırım 8 de uyku hazırlığına başlarım bazen kısa sürede uykuya dalar bazen uzun ama gece uyanması beni mahvediyor gecen gün bıraktım gecenin saat ucu hiçbir şey olmamış gibi evin içinde geziniyor gözleri kapanıyor yürürken ama yatağa yatmıyor yatağa yatsa zorla kendini uyandıracak şeyler yapıyor resmen. Uyku düzeni 6.ayinda beri var bizim sorunumuz uykuya dalma süreci koskoca 21 ay ben çok yorulmuşum uyutmaya çalışmak beni çok yormuş dilim damağım kuruyana saatlerce kadar pis pis diyorum bazen insan ister istemez sinirleniyor doğru söylüyorsunuz hakim olmalıyım kendime
Her gün en az 1 saat dışarı rutininiz olsun akşam yemeğini yedirince çıkarıyorum ben gelince kirlenme durumuna göre ya komple ya da sadece vücuduna hızlıca bir duş aldırıp bırakıyorum zaten yorulduğu için kendisi uyumak istiyor.

Merhaba ben 27 yaşında daha önce cok fazla ailevi problem yaşamış genç bir anneyim. Eşimle 22 yaşında evlendik eşim cok sinirlendiği zaman bana vurduğu olur ve çokça kufur eder. Kendi ailemden kurtulmak için erken yaşta bir evlilik yaptım eşimi seviyorum ama sinirlenince bambaşka bir insan oluyor ve artık yorulduğum için iyice yıpranmış durumdayım. 21 aylık bir kızım var bu hayattaki tek varlığım o. Bir tanecik yavrumu meleğimi çok seviyorum ama doğduğundan beri çok ciddi uyku problemi var. Gündüz uykusunda sıkıntı yoktur ama bir gece uyusa iki gece uyumaz 7 saat uyusun diye beşik salladığımı bilirim. Eşim hiçbir zaman kızımı uyutmadı yemek yedirmekte uğraşmadı 21 aydır hep tek basımayim evden dışarı bile çok nadir çıkarım çünkü dışarda sürekli ağlardı şimdi büyüdü yerinde hiç durmuyor ve inanın peşinden koşacak halim yok bu arada tıp 1 diyabet hastasıyım doğum süreci hastalığıma bağlı olarak gözlerimde gorme kaybına neden oldu. Açıkçası çocuk beni çok çok çok yıprattı. Geçen hafta saydım 7 gün içinde tam 23 saatimi kızımı uyutmaya çalışarak geçirmişim ve bu 21 aylık hali doğduğundan beri sürekli böyle. Her gün her gece saatlerce onu uyutmakta uğraşıyorum ve artık çok sinirleniyorum kızımın ayaklarına poposuna vuruyorum. Kendimi tutamıyorum kucağıma alıyorum yatağa neredeyse atarak bırakıyorum sonra çok pişman oluyorum pişmanlıktan dizlerimi dovmekten dizlerim mosmor oldu. Psikolojim çok bozuldu beni uyumuyor diye sinirlenmiş gören eşim beni sakinleştirip bırak ben uyutayım diyeceğine bana bağırıyor sen başlamıyorsun sen uyutamıyorsun benim annem 3 çocuğu nasıl büyüttü bilmem ne. Gece kızıma öyle vurduğum için gündüz çok moralim bozuluyor ve haliyle 21 ayın verdiği uykusuzlukla kizimla ilgilenemiyorum bile vakit geçsin diye sürekli ev temizliyorum o da benim peşimden dolanıp duruyor. Bir de bunların üzerine eşim beni cinsel yönden çok zayıf buluyormuş hiçbir cazibem kalmamış yatakta bir şey yaşamıyormuşum. Yapmaya hal kalmıyor ki bi günde toplam iki saat uyumuşum çocuk uyuyunca bende yatmak istiyorum yorgunum yapamayacağım diyorum eşime ne yaptın da yoruldun ki bütün gün evde yatıyorsun diyor. Annelik çok çok stresliymiş geçer diye hep bekliyorum ama sürekli yeni bir şey çıkıyor ne yapacağımı bilemez haldeyim isyan etmiyorum haşa Rabbime şükürler olsun kızım sağlıklı ama ona zihinsel olarak travma yaratacak bir şeyler yapmış olmaktan çok korkuyorum kendi travmalarım aklıma geliyor ve çok üzülüyorum buraya yazıp içimi dökmek istedim çünkü bunları eşim dahil hiç kimseyle konuşamıyorum
Yukarıda yaptığınız hiç bir açıklama bebeğinize vurmanizi gerektirmez depresyonda olabilirsiniz bir doktor yardımı alın ne bilim bir ilaç bir sakinlestirici ne bilim yani yazık nasıl kiyiyorsunuz

Eşime vuruyorum dediğim yerde de doğru düzgün yazamamışım ben durup dururken eşime vurmuyorum sinirlenince kendine hakim olamayıp ağzından kufur çıkıyor bende kötü laf kufur duyunca sinirleniyorum bağırıp çağırıp itekliyorum ve bu Allah’a yemin ederim ki çocuğumun gözünün önünde sadece bir kez oldu onun dışında tartıştığımızda içeride konuşalım der ya da evden gider evet biraz sinirli birisi onun da yardım alması lazım burda yazan herkes çok haklı evladımın saçının teline dokunmaya hakkım yok ama bu benim 21 aydır sürekli yaptığım bir şey gibi zannetmişsiniz öyle değil eşimle aramdaki problem hep var ama bu çocuğumun gözü önünde bana sürekli vurup döven biri değil. Yaptığımı savunmuyorum buraya yorum yazan herkesten de Allah razı olsun yaptığımın ne kadar kötü bir şey olduğunu anladım
Eşinizle de oturup konuşmalısınız çocuğun önünde kavga etmemeye söz verin birbirinize ya da kızınız için kavgaya sebep olan beklentilerinizi daha düşük tutun adam anlayışsızsa yapacak bir şey yok maalesef.
Ağlamalar ve öfke nöbetleri kitabinı okumanızı tavsiye ederim hem kızınız için hem kendiniz. Kendinizden de çok şey bulacaksınız o kitapta, muhtemelen sizi yetiştiren ebeveynleriniz de size karşı böyle tahammülsüzdü. Yarın yavrunuz da böyle olmasın istiyorsanız zinciri kırın🙏

Yukarıda yaptığınız hiç bir açıklama bebeğinize vurmanizi gerektirmez depresyonda olabilirsiniz bir doktor yardımı alın ne bilim bir ilaç bir sakinlestirici ne bilim yani yazık nasıl kiyiyorsunuz
Doğru söylüyorsunuz diyecek bir şeyim yok gerçekten buraya bunu yazarak terbiye edilmem gerekiyormuş anladım bir daha asla ve asla yapmayacağım

Her gün en az 1 saat dışarı rutininiz olsun akşam yemeğini yedirince çıkarıyorum ben gelince kirlenme durumuna göre ya komple ya da sadece vücuduna hızlıca bir duş aldırıp bırakıyorum zaten yorulduğu için kendisi uyumak istiyor.
Bu gun aynen dediğiniz gibi yaptim dışarıdan gelince hep çabuk uyuyor zaten

Ben kızıma sürekli bunu yapmadım evimizde sürekli bir siddet ortamı yok yazdığımdan bu anlaşılmasın lütfen eşim zaten çoğu zaman iştedir üçümüzün beraber olduğu zamanlar çok fazla mümkün olmuyor büyük çoğunlukla o uyuduktan sonra geliyor sürekli bizim tartışmamıza maruz kalmış gibi anlaşıldı öyle bir şey yok kızımı öyle canıni acıtarak aglata aglata vurmadım öyle anlaşılıyor yine yanlış biliyorum şakadan bile olsa vurmamak lazım biliyorum Allah biliyor son bir kaç haftadır kendimi kaybettim ve böyle bir aptallik yaptım ve çok pişman olduğum için buraya yazdım elim kolum ayağım gözüm kulağım ona feda olsun pişmanlığımdan yazdım burya üzüldüğüm için yazdım

Sizede üzüldüm😔 hiç kan değerlerine baktırdınız mı? Bir de gün içi uyku saatleri nasıldır? Dediğiniz saatlerdeyse güne geç başlıyorlardır? Allah sabır versin arkadaşım
Çok teşekkür ediyorum ölüyorum sandım ama ölmedim denecek bir durum oldu baktirmazmiyiz yapmadigimiz kalmamisti sorun yoktu bende bebekken boyleymisim genetik sanirim ..

kendisi şuan 6 yaşında hiç aklıma gelmezdi ama şimdi ben kalk diye başında bekliyorum uyymadigi icin 11 de falan uyaniyordu tabi bende bölük pörçük 3 4 saat uyuyabilirsem ne ala öyle böyle derken geçti şimdi kızımı büyütüyorum allah tüm annelere sabırlar versin ne diyelim ❤️

ben durup dururken eşime vurmuyorum sinirlenince kendine hakim olamayıp ağzından kufur çıkıyor bende kötü laf kufur duyunca sinirleniyorum bağırıp çağırıp itekliyorum
Bakın bu da normal bir davranış değil. Normallestirmeyin, üzerine gidin ki hatanızdan dönün. Ikinizinde öfke kontrolünde problem var. Kendiniz sağlıksız bir çocukluk geçirmiş olabilirsiniz ama bunu çocuğunuza yasatmayin. Küfür de, bağırıp çağırmak iteklemek de normal, her evde olan şeyler değil.
Bu arada lütfen çocuğunuzla dışarı çıkın, parka gidin. Düştü diye illa kötü bir şey olacak değil ya. Düşer, kalkar. Yola çıkacak olursa da alırsınız kucağınıza. Babasi tek başına dışarda bakıyor da siz mi bakamayacaksiniz... Dışarda zaten gözümüz hep çocukta oluyor. Dışarı çıkmak, parkta iki insanla sohbet etmek size de iyi gelecektir. Evde çocukla bir başınıza kala kala iyice yipranmissiniz. Kendinizi de çocuğu da yıpratmayın. Yazık, günah...
Burdaki tavsiyelere uyunca çocuğunuz 5 dk da uyumus. Demek ki problem çocuğunuzda değil, sizin ona uyguladığınız yanlış yönlendirmedeymis. Yoksa yine uyumazdı. Bazı çocuklar var anne ne yaparsa yapsın uyumuyor. Biraz araştırın, neyi yanlış yapıyoruz, nasıl yapmalıyız diye. Tecrübeli annelerden yardım isteyin.
Psikolojik yardım almaya bütçeniz el vermezse de çok güzel videolar,podcastler var. Dinleyin. Ben sıkıldıkça Beyhan Budak'ı dinlerim. Bir yandan ütü yapar, bir yandan sıkıntımla ilgili bir konuyu dinlerim mesela. Namaz kılan insanın psikoloğa ihtiyacı olmaz mantığı safsata. Namaz kılabilirsiniz ama içinden çıkamadığınız dertlerde yardım almalısınız.

Biz çocuğumuz olsun diye nelerden geçiyoruz sen ne yapıyosun.
Çocuklar yara bandı yada sizin sorunlarınızı çözebilecek unsur değil. Tercih edip anne oluyorsanız Allah aşkına biraz düşünün.
Bile bile o ortamda öyle birinden çocuk yapmak niye? Hadi yaptın hala çocuğa gösterdiğiniz o ortam.
Gerçekten Allah akıl fikir vicdan versin.

Çok teşekkür ediyorum ölüyorum sandım ama ölmedim denecek bir durum oldu kendisi şuan 6 yaşında hiç aklıma gelmezdi ama şimdi ben kalk diye başında bekliyorum uyymadigi icin 11 de falan uyaniyordu tabi bende bölük pörçük 3 4 saat uyuyabilirsem ne ala öyle böyle derken geçti şimdi kızımı büyütüyorum allah tüm annelere sabırlar versin ne diyelim ❤️
Amin🙏 3 yaş sonrasında kalkmadan uyuyabiliyorlar zaten 3 yaşa kadsr bir yetişkin uykusu gibi beklemek hata ama ben çoğu uykusuzlukta kan değerleri , gün içi aktivite ve uyanma uyuma saatlerinin yol göstereceğine inanıyorum. Şifre çözer gibi😅

Burda bu şekilde sert yorum yapan veya sosyal hizmete devlete ver diye yazan kişileri anlıyorum ama ben kızımı öyle pata küte vurmadım hirpalamadim sadece anlık bir sinirle olan şeyler (asla savunmuyorum pişmanlıktan hüngür hüngür ağlıyorum sonra) eşimle aramızdaki siddet tarzı olaylar sürekli olan şeyler değildi beki bir kaç kez olmuştur bundan sonra da ondan korkmadan bu konuyu konuşacağım ve durumu düzelteceğim kızım için. Ben genel anlamda bir kaç kez de olsa bunları sindiremedigim ve unutamadığım için sürekli moralim bozuk oluyor ama onun dışında evimizde sürekli kavga dövüş hali tabii ki yok eşim de kızımla oynar kahkahalarla güldürür hatta sgoren herkes gıpta eder öyle bi baba kız ilişkisi var ama bu ilişki sadece oyun oynama çerçevesi içinde gelişti. Kızımın bakımıyla alakalı herhangi bir şeye yardımı pek dokunmadı ve bu da beni çok yıprattı ama bu gün burda yazılanları okuduktan sonra daha da kahroldum kızım o sırada uyuyordu ve uyanınca aklımda ne varsa hepsini çıkardım ev işi yapmadım sadece onunla ilgilendim oyun oynadım akşam uyku rutinine benzer şeyler yaptık (zamanla inşallah oturacak) ve kızım az önce 5 dakikada uyudu. Allah bin kere razı olsun buraya yorum yapan herkesten. Ben sadece anlık bir sinirle kızıma bir kaç kez vurduğum için duyduğum korkunc vicdan azabı ve pişmanlığı yazmak istedim ve faydası da oldu. Bundan sonra her şeyi unutup sadece ve sadece kızımla ilgileneceğim
Hala o çocuğa yazık diyorum. Yaşadıklarınız için bir anne adayı olarak ben kahroldum. Hala o andaval kocanız savunuyorsunuz. Yazık. Hayatınızda başarılar.
Burda bu şekilde sert yorum yapan veya sosyal hizmete devlete ver diye yazan kişileri anlıyorum ama ben kızımı öyle pata küte vurmadım hirpalamadim sadece anlık bir sinirle olan şeyler (asla savunmuyorum pişmanlıktan hüngür hüngür ağlıyorum sonra) eşimle aramızdaki siddet tarzı olaylar sürekli olan şeyler değildi beki bir kaç kez olmuştur bundan sonra da ondan korkmadan bu konuyu konuşacağım ve durumu düzelteceğim kızım için. Ben genel anlamda bir kaç kez de olsa bunları sindiremedigim ve unutamadığım için sürekli moralim bozuk oluyor ama onun dışında evimizde sürekli kavga dövüş hali tabii ki yok eşim de kızımla oynar kahkahalarla güldürür hatta sgoren herkes gıpta eder öyle bi baba kız ilişkisi var ama bu ilişki sadece oyun oynama çerçevesi içinde gelişti. Kızımın bakımıyla alakalı herhangi bir şeye yardımı pek dokunmadı ve bu da beni çok yıprattı ama bu gün burda yazılanları okuduktan sonra daha da kahroldum kızım o sırada uyuyordu ve uyanınca aklımda ne varsa hepsini çıkardım ev işi yapmadım sadece onunla ilgilendim oyun oynadım akşam uyku rutinine benzer şeyler yaptık (zamanla inşallah oturacak) ve kızım az önce 5 dakikada uyudu. Allah bin kere razı olsun buraya yorum yapan herkesten. Ben sadece anlık bir sinirle kızıma bir kaç kez vurduğum için duyduğum korkunc vicdan azabı ve pişmanlığı yazmak istedim ve faydası da oldu. Bundan sonra her şeyi unutup sadece ve sadece kızımla ilgileneceğim
Üzülmenizi istemem ama siz kocanızı savunmaya geçmişsiniz zaten. Şiddetin azı çoğu olmaz, fizikseli ya da psikolojiği hepsi aynı. Çocuğunuz her ana şahit oluyor ve belleğe kaydediyor. Gerçekten üzülüyorum böyle hayat yaşamanıza, yoksa banane ben burada maksimum yorumumu yazarım sonra kendi hayatıma dönerim. Bazen insanların sert yorum alması gerekir ki bazı şeyler dank etsin. Yine söylüyorum çocuğa yaptığınızı yanlış buluyorum. Belli ki psikolojik açıdan da sağlıklı değilsiniz. Ailecek. Benim için ne olursa olsun şiddet gördüğüm bir yer yuvam olamaz. Madem çocuğunuza yaptığınızda pişmansınız, her şeyin bir çözümü var. Boşarsınız o andavalı, ayaklarınızın üzerinde durana kadar sığınırsınız devlete. Ondan sonra çocuğunuz ve kendiniz psikolojik destek alıp sağlık ve mutlulukla hayatınızı idame ettirebilirsiniz. Umarım kendinizde bu gücü bulursunuz ama savunmaya geçmenizden pek bunu çıkarmadım. Hayatta başarılar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X