Saç Rengi ve Saç Boyama loreal casting mi natural colors mı?

doğal saça yumuşak parlak oluyo akmıyor fakat malesef
tek bir beyaz bile kapatmadı üstelik boyanın üstüne de tutmadı kolestondan şaşmam

bende bal köpüğü almayı düşünüyorum arkadaşım boyadı bayıldım ilk 2 gün akıyo sonra hiç akma olmuyor.Şiddetle tavsiye ederim bende boyamayı düşünüyorum en kısa sürede

cnm bu balköpüğü mrengi hangi boyada adını yazrmısın ben bulamıyorumda sen ağlama

nar kızılına boyamayı düşünüyorum bende lorealin.deneyen var mı? ne kadar zamanda akıyor cidden 28 yıkamaya kadar dayanıyor mu?bide belirli bi süre sonra yumuşaklığını kaybedip yıpranmalar çıkıyor mu ortaya boyadan dolayı.bu arada annem onun çikolata rengini kullanmıştı bikaç yıkama sonra beyazları açığa çıktı yine.

ben de yaziim tecrübemi. Bi kere loreal casting colors gerçekten güzel bi boya, saç tellerini diğer boyalar gibi kaplamıyor, ikincisi boyamanın üstünden aylar da geçse saçta yıpranma belirtisi gözlenmiyor(tabi ben çok bakım yaparım o da var). üçüncüsü ve bence en önemlisi saçtan tamamen çıkması meselesi: eğer saçınızdan daha açık bir tona boyadıysanız içindeki peroksit nedeniyle saç renginiz açılacaktır, dolayısıyla boya aksa bile saç renginiz peroksitle açıldığı için eski haline tamamen dönmeyecek, boyanan yerle dipler arasında mutlaka bir fark olacaktır. Benim saçım kumral normalde, casting color 700 ile boyamıştım şubatta, bence boya aktı,ama dipten gelelerle boyanan saçım arasında baya fark var çünkü peroksit saçımı 2 ton kadar açtı.

ben de yaziim tecrübemi. Bi kere loreal casting colors gerçekten güzel bi boya, saç tellerini diğer boyalar gibi kaplamıyor, ikincisi boyamanın üstünden aylar da geçse saçta yıpranma belirtisi gözlenmiyor(tabi ben çok bakım yaparım o da var). üçüncüsü ve bence en önemlisi saçtan tamamen çıkması meselesi: eğer saçınızdan daha açık bir tona boyadıysanız içindeki peroksit nedeniyle saç renginiz açılacaktır, dolayısıyla boya aksa bile saç renginiz peroksitle açıldığı için eski haline tamamen dönmeyecek, boyanan yerle dipler arasında mutlaka bir fark olacaktır. Benim saçım kumral normalde, casting color 700 ile boyamıştım şubatta, bence boya aktı,ama dipten gelelerle boyanan saçım arasında baya fark var çünkü peroksit saçımı 2 ton kadar açtı.

evet canım söylediğin şeye katılıyorum...benim doğal saç rengim koyu kestane (yani siyahın en açık tonu da denebilir) ve saçımı doğal saçımla aynı renk olan casting color 300 koyukestane boyadım.. (renk değişimi için değil parlaklık katsın diye cila amaçlı boyadım) boyayalı 3 ay oldu ve yıkandıkça açıldı...fakat diplerimdeki doğal saçlarım aynen senin dediğin gibi orijinal saçımla aynı değildi..(üstelik saçımı boyadığım rengin doğal saç rengimle aynı koyulukta olmasına rağmen) diplerimdeki doğal saç rengimi de açmış....doğal saç rengimin hiçbirşekilde sarımsı yansıması yokken şimdi diplerim sarımsı parlıyor ki diplerde önceden boya yoktu doğal saç üzerine boya yapıldı...
bu konuda dikkatli olun gerçekten arkadaşlar...doğal saçı açıyor baya.....saç diplerim sanki güneşte açılmış gibi veya papatya suyuyla açılmış gibi bir hale döndü....oysa koyu kestane ve siyah saçlar en ufak bir şekilde ışıkta sarı parlamaz....

Son düzenleme:
ben ikidir kullanıyorum,
boyanın üzerindeki rengi tutturma şansı çok az,bence parlaklıkta minimum.
boyalı saç bakımlı durur,ben bu konudada tatmin olmadım,anlayacağınız sevmeyenler grubundanım.

dibimdeki doğal saçları da sarımsı parlamalı yaptı sinir oldum valla....
hani tamam geçen sene yazın saçlarımı açtırıp kumral yapmıştım ama bu zamana kadar o açılan saçlar hiç mi uzamadı... 1cm bile mi uzamadı 1 sene içinde....mümkün değil...saçlar genelde ayda 1cm kadar uzarlar ortalama...buna göre benim saçlarımın bu zamana kadar 12 cm uzamış olması lazım (ki zaten uzamayı gözümle gördüm)
hiçmi aşağıya doğru gitmedi o renkli kısım...mümkün değil....en dibimdeki saçlar da sarı parlıyor...resmen boya sararttı saçlarımı
herkesin renk konusunda bir hassas olduğu sinir olduğu bir nokta vardır mutlaka
benimde en sinir olduğum şey koyukestane veya siyah gibi oldukça koyu tonların sarımsı parlamasıdır...
yani ben saçımın yansıması daha açık olsun isteseydim amonyaksız boya kullanmazdım ki zaten....direkt olarak amonyaklı olan açıcı boyalardan kullanırdım öyle değil mi ?....yada renk olarak koyu kumralı tercih ederdim...neden koyu kestane alayım ?
nerde kaldı amonyaksız boyanın farkı ?
natural colors deniycem bir dahaki sefere...bu ne böyle ya....

Son düzenleme:
Şimdi kızlar beyazları kapatıyor mu, kapatmıyor mu.. kaydirigubbakcemile3

Ben kestane şekeriylesıcak çikolata rengini çok beğendim castin serisinin.. Ama beyazları kapatmıyor yazılmış..

Ya çikolata karamel çok güzel ama:KK43: röflenin üstüne olur mu ki? diplerim kestane.

valla kızlar saçlarım açık kestaneydi yer yer uçları sararmıştı, diplerden beyazlarım çıkmıştı. Loreal excelance 7.1 kumral ile boyadım saçlarım iğrenç oldu
boyadan önce bakım serumu uygulamama rağmen kupkuru yaptı saçlarımı ve beyazlarımın %70'ini kapatmadı. Bikere renk aşırı derecede mat. Bir hafta saçıma bakım yapıp hemen kuaföre gitcem yada palette ile boyicam. 3-5 sene önce gene lorealle boyamıştım saçlarımı aşırı derecede kurutmuştu. şimdi baktım herkes loral değişti eskisinden iyi filan diyince tekrar aldanıp boyadım. boyamaz olsaydım. saçlarım yanıkmış gibi oldu

Arkadaşlar 3 gün önce bakır kızıl saçlarımı, casting kestane şekeri rengine boyadım. Gerçekten inanılmaz memnun kaldım ayrıca saçlarım kalın telli ve sert olmasına rağmen yumuşaklaştı. Işıkta hafif kızıl yansımalar oluyor ama bu da benim çok hoşuma gitti. Fakat şöyle bir durum var annem de aynı markanın başka rengini denedi ama beyazlarını kesinlikle kapatmadı.

canımm ben ikidir loreal castingin 700 kumralına boyuyorum sacımı gayet de memnunum en ufak bı yıpranma dokulme olmadı saclarım pırıl pırıl parlıyo ve yumusacık hemen akmıyo ayrıca.siddetle tavsiye ederim yerimseniben

kızlar bi sorum olucaktı ben dha önce koleston 3,0 koyu kahve aldım saçım kopkoyu bi syah oldu açtırmak zorunda kaldım ama ben tatlı bi kahve istiyorum ne koyu ne açık şimdi de koleston 5,0 açık kahve aldım sizce istediğim renk olur mu? saçımda turunculuklar da var kapanır mı tamamen?

kızlar be nde casting serisinin sıcak çikolatasına boyadım. saçımda yer yer beyazlar var, onları ilk seferde açık yaptı diğer renge göre. ikinci kez boyadığımda daha koyu bir renk halini aldı.. artık daha sonrakilerde ne olur bilemiyorum.

gerçekten süper bir boya ama, en ufak bir yanma kırılma, dökülme olmadı çok şükür. şimdi ise kestane şekerine dönmeyi düşünüyorum. kullananlar varsa yardımcı olabilirler mi?

daha önce bir yerde okumuşltum, çok koyu oluyor yazmışlardı kestane şekeri için. Size castingle boyadıktan sonraki saç rengimi ekleyeceğim şimdi.. ona göre karar verin siz..

arkadaşlar ben palette diyorum ve devamlı kullanıyorum hiç şikayetim yok.

size bir tespitte bulanayım saç rengini açık bir tona boyadığınızda saçlarda maalesef yıpranma olur.En iyi boya bile yıpratır ama saçı koyu bir renge boyadığınızda ışıldar ve ırılmaz yıpranmaz bunu göz önüne alın.

X