misafire gelme denir mi cok mu ayıp bu durum

Yahu bu insanlar mongol falan mı, g.t kadar eve onca insan nasıl sığacaklar :bicak: akıl fikir yok mu bunlarda? Eşin de ayrıca salak, biz taşıncaz ondan sonra gelin diyememiş mi? Baştan aşağı fiyasko valla kabus gibi 1 hafta mülteci kampı adeta!
Sence de gerçekten mongol olanlara ayıp olmuyor mu :))

Yorumları tam okumadım, öncesini ve sonrasını da dolayısıyla anlamadım.
1+1 eve yeğen görmek için bile gitmem. Ya otele geçerim ya da büyük bir eve geçmelerini beklerim. Ev sahibini geçtim insanlar hiç mi kendi rahatını düşünmüyor ya. Banyo bile mesele üstelik çocuk var.
şeyi anlamıyorum gelen misafir hiç mi kendi konforunu düşünmüyor ya
1 hafta boyunca g.t kadar yerde neden sıkış tepiş kalayım mesela misafir olsam
ben arkadaşlarıma gidip kalan bi insanım . arada çağırırlar, bazen toplanırız 3 kişi falan sabaha kadar
sohbet ederiz eğleniriz güzel vakit geçer 1 gece 2 gece
bekarız zaten kimsede çoluk çocuk yok
bi keresinde arkadaşım yatılı çağırmıştı, gittim 1 gece kaldım . ertesi gün şehir dışından misafiri gelecekti
yatak sıkıntısı olacaktı ev küçüktü çünkü , 4 kişi sıkıntı olurduk
ertesi gün de kalmamı istedi ama misafiri geldiğinde benim koltukta yatmam gerekecekti
sırf koltukta yatmak istemediğim için kalmadım :KK70: niye konforumu bozayım çünkü
böyle 1+1 evde 1 hafta yerde orda burda uyumak misafirlik değil işkence yani bana göre

Zaten öyle. Görümcenin niyeti bebek görmek olsa doğum zamanı gelir hastanede görürdü. Ya da şimdi gelip görüp kayınvalidenin yani kendi annesinin evine kalmaya gidebilir. Otel parasını bebeğe hediye parası yapıp gezecekler aklısıra. Burada bunları savunanların da tek mantıklı açıklaması kendilerinin de aynı zihniyete sahip olmaları. Kurnazlıklarını saklamak için olayları çarpıtıyorlar hepsi bu kadar. Eşim çok kardeşli çoğu gezilecek şehirde kardeşi vardır. Bu şehirlere gezmeye gittiğimizde direkt otel ayarlayarak gideriz. Çünkü biz şehri gezmeye gidiyoruz onları ziyarete değil. İnsanın kendine karşı dürüst olması da önemli. İyi niyetli insan otelini ayarlar. Sabah olunca da soru sahibini arayıp araba kiraladık biz kalktık hadi seni de alalım kahvaltıya gidelim şuraya gezmeye gidelim sen de kafanı dağıt derdi zaten. Bunlar yok biz zaten özlediğimiz yemekler var onları yemeye gitcez diyor. Yani sizi otel olarak kullancaz anlamına geliyor bu da. Burdaki arkadaşların yorumuysa aa bak size yük olmamak içim yemeği de dışarda yiyeceklermiş olmuş. Yani bu akıl tutulmasının tek mantıklı açıklaması kendilerinin de aynı zihniyete sahip olması. Böyle yaparak gerçek niyetlerinin anlaşılmayacağını düşünüyorlar sanırım. Bazı insanlar vardır karşındakini salak yerine koymaya çalışır ama en büyük salak kendidir. Durum bundan ibaret..
Sabahtan beri okuyorum yorumlari şu yorumu yapan insan kendi kayınvalidesine bebek baktiriyor sınır yok iyi niyet bilmem ne tamamen tatava geliyor . Ikisi mantıklı bir zeminde oturmuyor çünkü .

Birkaç yılda bir hafta misafir ağırlamak sınırlara hakaret her gün kayınvalidenin gelip evinin içinde olması çocuğa kendi tarzında eğitim vermesi değil . Üstelik gerçekten asgari ücret +sigorta olayında kahkaha patlatacaktim . Keşke üyelik iptali yapmasaydiniz.

Evet eniştenin evde olması hele ki küçük evde benim içinde can sıkıcı , evet küçücük evde insan ağırlamak zor . Ama arkadaşlar bahsettiğimiz kişi kardeş gelip gidip bunu hatırlatma gereği duyuyorum. Bu düzenli olarak yapılır artık sırf gezmeye sizi kullanirlar hop dersin durdurursun orası ayrı . Eşin için bir hafta kardeşini cekemiyorsan ileride senin de yüzün kalmaz ki birşey istemeye .benim kardeşim geldi bir ay kaldı çocuk bakarken . Bir sebepten sizin ailenizden de bir hafta gelmek isteyen olacak o zaman ne yapacaksiniz

şeyi anlamıyorum gelen misafir hiç mi kendi konforunu düşünmüyor ya
1 hafta boyunca g.t kadar yerde neden sıkış tepiş kalayım mesela misafir olsam
ben arkadaşlarıma gidip kalan bi insanım . arada çağırırlar, bazen toplanırız 3 kişi falan sabaha kadar
sohbet ederiz eğleniriz güzel vakit geçer 1 gece 2 gece
bekarız zaten kimsede çoluk çocuk yok
bi keresinde arkadaşım yatılı çağırmıştı, gittim 1 gece kaldım . ertesi gün şehir dışından misafiri gelecekti
yatak sıkıntısı olacaktı ev küçüktü çünkü , 4 kişi sıkıntı olurduk
ertesi gün de kalmamı istedi ama misafiri geldiğinde benim koltukta yatmam gerekecekti
sırf koltukta yatmak istemediğim için kalmadım :KK70: niye konforumu bozayım çünkü
böyle 1+1 evde 1 hafta yerde orda burda uyumak misafirlik değil işkence yani bana göre
Öğrenciyken, bekarken insan yine dayanır bir kaç gün. Evde çocuklar var, emziren var, sabah işe girmesi gereken var, banyo, abdest almak gerekir. Küçücük evde biri WC ye gitse ses gelir, kimisi sabah erkenden girip yarım saat işini görür. E hadi ayıp olmasın diye yapmadan çıkamazsın 😂 valla köylerde bile dışardaymış eskiden. Erkekler kadınları çocuklarla bırakıp bahçeye, avluya inermiş. Bu evlerde kaçacak yer de yok.

Sabahtan beri okuyorum yorumlari şu yorumu yapan insan kendi kayınvalidesine bebek baktiriyor sınır yok iyi niyet bilmem ne tamamen tatava geliyor . Ikisi mantıklı bir zeminde oturmuyor çünkü .

Birkaç yılda bir hafta misafir ağırlamak sınırlara hakaret her gün kayınvalidenin gelip evinin içinde olması çocuğa kendi tarzında eğitim vermesi değil . Üstelik gerçekten asgari ücret +sigorta olayında kahkaha patlatacaktim . Keşke üyelik iptali yapmasaydiniz.

Evet eniştenin evde olması hele ki küçük evde benim içinde can sıkıcı , evet küçücük evde insan ağırlamak zor . Ama arkadaşlar bahsettiğimiz kişi kardeş gelip gidip bunu hatırlatma gereği duyuyorum. Bu düzenli olarak yapılır artık sırf gezmeye sizi kullanirlar hop dersin durdurursun orası ayrı . Eşin için bir hafta kardeşini cekemiyorsan ileride senin de yüzün kalmaz ki birşey istemeye .benim kardeşim geldi bir ay kaldı çocuk bakarken . Bir sebepten sizin ailenizden de bir hafta gelmek isteyen olacak o zaman ne yapacaksiniz

Dip not kayinvalideye yerleşme planı - kayinvalidenin gidip gelmesi değil
Güya olmamış olsaymış asgari ücret vs hepten karisiyor

Öğrenciyken, bekarken insan yine dayanır bir kaç gün. Evde çocuklar var, emziren var, sabah işe girmesi gereken var, banyo, abdest almak gerekir. Küçücük evde biri WC ye gitse ses gelir, kimisi sabah erkenden girip yarım saat işini görür. E hadi ayıp olmasın diye yapmadan çıkamazsın 😂 valla köylerde bile dışardaymış eskiden. Erkekler kadınları çocuklarla bırakıp bahçeye, avluya inermiş. Bu evlerde kaçacak yer de yok.
valla benim bu arkadaşın evi 1+1 idi. amerikan mutfak zaten salonla beraber. tuvalet de salonun ordaydı.
ne zaman tuvalete girsem aynı anda sifona da basardım ses gitmesin diye :KK70:

Amannnn atın yere yatak olsun bitsin madem çok gelmek istiyorlarsa çok gelmek isteyene ben her yolu bulurum sınırlı kaldıkları sürece abartılmadığı sürece

iyi geceler herkese,
1+1 evde eşim ve bebeğimle yaşıyorum. son zamanlarda gündemimizde büyük bi eve taşınmak var sürekli ev ilanlarına bakıyoruz içimize sinen bütçemize uygun bi ev bulunca taşınmayı düşünüyoruz.
çünkü kaldıgımız evde yatılı misafir ağırlamak cok zor oluyor hem kücük hem de amerikan mutfak oldugu icin ben zorlanıyorum.
ev aradıgımızı tüm aile biliyor, eşimin ablası eşi ve 5 yaşlarındaki kızları yurtdışında yaşıyorlar, 4 aylık bebeğimi henüz görmediler, az once eşime mesaj yazıp bebeği artık görmek istediğini o yüzden 20-25 gün sonraya bilet alıp gelmek istediklerini söylemiş.
eşim benim bu konudaki hassasiyetimi biliyo sadece onun ailesine özel değil kendi annem babam içinde geçerli yatılı misafie gelince zor oluyor heleki 3 kişi, bize bu zamana kadar sadece 1 kişi yatılı geliyodu, allah aşkına siz söyleyin 3 kişi onlar 3 kişi de biz kücücük evde nasıl kalalım? hunu gelmek isteyen misafirin düşünmesi gerekmez mi? eşim diyoki yere de yatak yaparız kalınır bi şekilde nolacak sanki onlar konforlu yer aramaz yabancı değil vsvs..
onlar konforlu yer aramaz ama evsahibi rahat edebilir mi diye düşünen yok, evet kalınır bi şekilde biz kücükken de yan yana bir sürü kişi kalırdık anneanne evinde ama bizim ev durumunu biliyolar ev aradıgımızı biliyolar 4 ay bebeği görmemişsiniz zaten biraz daha bekleyip biz başka eve taşınınca gelmeleri daha iyi değil mi? eşim bana soruyo sen ne düşünüyosun ne dersin diyo bu saatten sonra gelmesinler diyemeyeceğime göre ne diyim?
ben böyle bi plan yapacak olsam düşünürüm ev sahibi uygun olur mu bizi ağırlayabilir mi sıkıntı yaşar mı diye, bi yanım sinir oluyo bi yanım da iki üç için sorun çıkaran biri olma idare et diyo ama neden bu düşüncesizlik yani asıl kızdıgım konu o, sizce ne söyleyim eşime nasıl davranıyım
1+1 ev ve 4 aylik bebek+yatili misafir hem de 3 kisi.benim burda kalbim sıkıstı valla. gelecek olan kisilere esiniz biz tasinmak uzereyiz yeni evimize bekleriz dese karsi taraf anlar bence.1+1 eve gelinir mi arkadas ya. hem onlar da rahat edemez ki..gece bebek aglayacak durmayacak belki, onlar da uyuyamayacak rahat edemeyecekler.

1+1 bebekli eve gitmek çok sıkıntı.Bebek olmasa bile ben yatılı gitmeyi max bikaç günden fazla tercih etmezdim.Benimde bebeğim var kolikti ve hala uyku düzeni vs yok o nedenle misafiri kaldıramıyorum ve sizi çok iyi anlıyorum.Ayrıca 1 hafta çook uzun bisüre çok can sıkıcı gerçekten

Yorumlar ne kadar abartılı ya. Euro kazanan insan bu ülkede zengindir, otel tutmamalari büyük bencillik.

2. Olarak da nasıl saç göz rengimiz farklıysa karakterimiz de farklı farklı. Küçük ağlayan bebekle 1+1 evde 4 kişi ağırlamak bazı insanlar için zulümdür. Yok kocası da annesini istemesinmiş o zaman falan filan. Bu evde yemeği temizliği yemeği kimin yaptığı, Tüm gün misafirle kimin kaldığı ortada. Öyle eşitlikçi bir ülke değiliz maalesef. Adam akşam eve gelip yapılmış yemek temizlikle sosyallleşicek, lohusa kadın da misafirle uğraşacak kutu gibi evde. Birisinin annesi gelseydi, ya da hala kendi gelseydi sadece yorumum farklı olurdu, belki yardım eder falan derdim ama bu çift gezmeye gelmiş gibi. Üstelik de 4 kişiler.

X