Lütfen bir akıl verin oynatmak üzereyim

küpe konusuna takıldım yerinizde olsam anne bir tak nasıl duruya kulağında bakayım derdim.takıncada sana dahada yakıştı sen tak derdim :KK37:

Küpe ve kullanilmis giysiler konusunda haklisiniz. Acikcasi ben de o tek küpenin pesine düserdim. Anne ne amacla yaptin bunu gercekten hediye mi ettin yoksa cocugu eglendirmek icin mi yaptin diye sorardim. Cocuklar böyle seyleri sever. Benim kiz bazen oyuncaklarini böyle sarar hediye paketi yapip verir bana. Böyle birsey mi acaba, yoksa tek ve pasli küpenin neresi hediye olur ki?

Ama maddi beklentiler konusunuda haksizsiniz. Nisanliyken size de ev alacagiz diyorlardi ama simdi konusu bile gecmiyor hatta ben aciyorum konuyu diyorsunuz. Canim ev istemeye hakkiniz yok. Böyle bir beklenti icindeyseniz de bunu dile getirecek olan esiniz. Kendi anne babasi. Kayninizin yaptigi büyük haksizlik. Bu yasa gelmis evlenmis evini anne babasina aldirdigi yetmiyormus gibi kurduklari isi de batirmis. Simdi yine kredi cektiriyor. Nisaliyken de arayip kayinvalidenize hesap sormussunuz o niye alinmiyor , bu söz niye yerine getirilmiyor diye. Esinizle elinize gecenle kendi yaginizda kavrulun. Bakin herkes borc harc krediyle zorla aliyor evini. Kayniniz isyerini batirmayip düzenli bir gelir sahibi olsaydi belki ugrasip yaparlardi size birseyler. Haksizliga ugradiginizi düsünüyorsaniz biraz mesafeli olursunuz esinizin ailesine karsi. Siz degil esiniz muhatap olsun bu konularda.

kayınvalideme bu konuyu soramadım maalesef konu o sekilde kapandı gitti çünkü cok daha büyük gelişmeler oldu eltim ve kaynın boşanıyorlar :KK43: konu burdayken bende kendi içimde hallettim konuyu napalım herkesin kayınvalidesi aynı davranısları sergilemiyor ne yazık ki kimileri öyle kimileri böyle:KK43:

Sanırım kayınvaliden genelde anlattığın kadarıyla iyi bir insan.Evladı zor durumdaymış yardım etmek istemiş edebilir.Anne o.Senin eşin aynı durumda olsa,aynıını ona da yapar.Kimseden birşey belememelisin,kimse mecbur değil.Kendi ayaklarınız yere basıyorsa evlenin.2.el eşyaya gelince,en ünlü sanatçılar bile ünlü markaların 2.elini alıp giyiyorlar.Kaldı ki,sen beğenmiş ve almışsın.Al bunlar senin olsun dememiş.Zorlama yok.Daha sonradan aklına ne taktıysan,ya da kim seni etkilediyse rahatsızlık duymuş ve geri vermişsin.Burda kadının kötü niyetini göremiyorum.İnce düşünememiş olabilir.Küpe olayına gelince bende yiğenime evdeki bir eşyayı paket yapıp hediyeleşmeyi öğretmek adına oyun oynuyoruz.Oyunda olabilir saçmalamışta olabilir.sen de cevabını vermişsin.çOK TAKACAK BİRŞEY YOK.iNSANLARIN GENEL DAVRANIŞLARI İYİYSE,AYRINTILAR YERSİZ

Hanımlar merhaba size uzun zaamandır aklımı kurcalayan olayları sormak istiyorum bazen ben mi fesat düşünüyorum acaba diye kendi kendimle kavga etmiyor da değilim ben işin içinden çıkamadım lütfen benim le düşündüklerinizi paylaşmaktan cekinmeyin ben 2 buçuk aylık evliyim ve yaklaşık 1 senede nişanlı kaldım eşimle kendimiz tanısarak evlendik ailelerimiz farklı sehirden..1 sene nişanlı kaldık çünkü maddi sıkıntılar yüzünden beklemek zorundaydık evliliğimizi kendmiz yaptık düğünümüzü esyalarımızı herseyimizi..Eşimin anne babası da emekli çift maasları var ve evleri kendilerine ait bize düğün yapamayacak akdar kötü durumda değillerdi fakar onların söylemesine göre eşimin abisine yardım etmişler ona ev almışlar ona iş kurmuşlar vs vs..sonra abisi işi batırmış borçlara girmiş bi sürü tantana abisine en lüks yerden ev almışlar ve eşim de yardım etmş (biz şuan kiradayız)
Ve nişanlılık boyunca eşimle en ufak tartışmamız olmadı artık düğünümüze bir kaç ay kala çokl büyük tartışma yaşadık eşim ailesinin evimize eşya alamayacağını gerekli imkanları sağlayamayacağını vs vs hiç birini yapamayacağını syledi herseyi kendim yapacağım onardan bi şey beklemeyeceğiz abim battı ailem onlara yardım ediyor gibisinden konustu ve o gün benim patlama noktamdı annesini aradım ve neden böyle olduğunu söyledim gayet acınaklı bir ses tonuyla işte abin çok battı evine ekmek alamıyor çocuklarına süt alacak parası yok biz 10 binliralık kredi ceekebiliriz ancak geri kalanını nişanlın yapsın da o da kredi ceksin yapcak bişey yok da suan zor bir dönemden geciyoruz bilmem ne bi sürü sey anlattı bu arada ben acgözlü ve halden anlamayan bir insan değlim fakat söylenen şeyler ile gördüklerim farklı olunca çıldırıyorum oğlumun evine ekmek alacak parası yok diyor evlerine gidiorum ben zenginim diyen ailenin dolabında o yiyeceklerden yoktur sigarası en pahalı sigara gezme dersen altlarında arabayla geziyorlar vs vs :KK43:
Asıl konu ve en cok beni düşündüren sylerden biri de bir gün kayınvalidemlerdeyken o zamanlar nişanlıyım bana ihtiyac sahipleri olan birilerine eski kıyafetler vereceğini ona da büyük eltimin yengesinin verdiğini söyledi.eltimin yengesi kayınvalideme ihtiyac sahipleri birilerine ulaştırması için 3 torba kıyafet vermiş gel bak içlerinde cok güzel seyler var dedi ben de gittim baktım ve salak kafam kıyafetleri görünce içlerinden sectim ayırdım kendime aldım o kadar salağım ki çocukluğumda bile annem baskalarının eskilerini giydirmdi bize ama ben nişanlı bi kızken kayınvalidemin evinden eskileri aldım o da niye alıyosun demedi tabi almam için gösteriyordu zaten nitekim.aklım basıma bi kaç gün sonra geldi ve geri hepsini verdm o olay orda kapandı 2.buna benzer vakada yakınlarda yaşandı.evlendim ve suan yeni gelinim 1 hafta önce eltimin oğluyla bana süpriz yapmışlar güya çocuğun eline hediye paketi vermiş yengeee bunu senin için aldık diye kosturuyor bnde yine saflık bende tabii içimden aa bana hediye almışlar gibisinden seviniyorum paketi açıp baktığımda içinden eşi olmayan paslanmış bir küpe gördüm bu ne diye sorunca da al sen kullanıosun böle küpeler sana hediye veriyoruz dedi kayınvalidem o cümleyi duyunca kafamdan asağı kaynar sular döküldü bunun eşi bile yok ve paslanmıs istemiyorum kalsın diyebildim sadece ama o kadar cok bozuldum ki tabi o hiç bi seyin umrunda değil haala toununa gel yengene hediye paketi yapalım içinde hediye var sansın onu kandıralım diye cümleler kuruyor üzerine..:KK43: o laftan da ne anlarsanız anlayın artık..akşamı dayanamadım eşime söyledim bana herseyi cok fazla kafaya taktığımı böyle seylerin normal olduğunu annesinin kötü bir niyet tasımadığını gencken onun da hep baskalarının eskilerini giydiğini ve takılarını taktığğını söylüyor ama o zamanla bıu zaman bir değil ki ya da bn o deilim ve bu hareketler yeni geline yapılır mı önceki yaptığı da nişanlı kıza?
BEN Mİ ÇOK FESAT DÜŞÜNÜYORUM KIZLAR Bİ YOL CARE SÖYLEYİN NOLUR?

Valla fesat değilsin ama çok temiz kalplisin bence.Herkesi kendin gibi sanıyorsun.Benimde mikrop bir eltim var.Aynı dediğin gibi.Herşeyin en lüksünü alır,yer,kullanır kredi kartlarını doldurur ve bunları benim aptal kocam ödermiş.Sülük gibi yaşamışlar yıllarca.Ben evlenince ekmek teknemiz gitti diye benden nefret ettiler.Yıllar oldu.Ama şimdi anlıyorum ki asıl suç onlarda değil,her zaman onlar kayırıp koruyan kocamdaymış.Anladım ki kocam beni hayatında eğreti gördüğünden hep onların tarafında olmuş.Sen daha yeni evlisin.Bence kocana karşı açıkca tavrını koy ki kimsenin sana bunları yaşatmasına izin vermesin.Yaşatıyor ve önemsemiyorsa O'nun hayatındaki yerini sorgula derim.Şunu hiç unutma ki taviz tavizi doğuruyor.Sana böyle davranmalarına müsaade etme bence.Müsaade edeni de al karşına konuş.Herkes yerini ve haddini bilsin

X