Lütfen fikir verin arada kaldım!!!

İşte annem özür bakımda bir arayıp konuşsa keşke belki orta yolu bulunur sorun çözülür. Teyzemle konuşsam o ikna eder ben edemiyorum çünkü.
Kesinlikle ikna edecek birilerini araya sokun. Anneniz hatalı çünkü. Küslük olunca da ister istemez mutsuzluk olacaktır.

Aynen silen silsin yaaaaa annem şehir dışına tayin isteyince asla gelmem dedi taşındık 15 gun sonra geldi
Nişanlımın yanında durduğumu aileme izah etmem lazım bu şekilde. Yani silecekseniz silin anlamda. Gerçekten sileceklerse silsinler. Yanımda olmak isterlerse kararıma saygı duyarlar.

İlla Muğla'da da nikah istiyorlarsa masrafları vs ustlenip kendileri bir nikah organizasyonu duzenlesinler. Kız tarafı kendi şehrinde kendi masraflari karsilasin, erkek tarafı da aynı şekilde kendi sehrindeki organizasyonu duzenlesin

İlla Muğla'da da nikah istiyorlarsa masrafları vs ustlenip kendileri bir nikah organizasyonu duzenlesinler. Kız tarafı kendi şehrinde kendi masraflari karsilasin, erkek tarafı da aynı şekilde kendi sehrindeki organizasyonu duzenlesin
Nisani bile yapmayan bunu yapar mi sizce guc savasina dondurmus kizin ailesi olayi

Onlar karşılar da benimkiler küçük bişey yaparlar olursa da🤦🏽‍♀️

Onlar karşılar da benimkiler küçük bişey yaparlar olursa da🤦🏽‍♀️
İlla istiyorlarsa kendileri bı organizasyon hazırlasın işte masrafları karşılayıp küçük büyük ne fark eder 😅 kayınvaliden söylesin açık açık, biz burda yapacağız ama illa orda da olsun isterseniz siz de orda yapın desin

Gerçekten işin içinden çıkamadım ve çaresiz kaldığımdan siteye üye olup sizlere sormak istiyorum. 😭 Evlilik hazırlığındayım ve nişanlım ve ailem arasında kaos içinde kaldım. Nişan şun yaşadığım şehirde yani Muğla’da ailemin isteği ile yapıldı çünkü akrabalarımın bir kısmı oradaydı. Erkek tarafı kızın memleketinde nişan olur normalde ama akrabaları orda diyerek kabul ettiler. Onlara göre nişanda kız tarafı her şeyi yapar ama bizimkilere göre kız tarafı hiçbir şey yapmazmış. İki aile arasında çatışma olmasın diye nişanda ikiniz elimizden geldiğince birbirimize destek olarak sağ sâlim atlattık. İki aile birbiri ile iletişim kurmadılar aka bizlere baskı yaparak halletmeye çalıştılar hep. Bu yöntemle nikah yeri için de yapıyorlar. Düğün değil nikah olsun masraf olmasın dedik. Erkek tarafı nikah erkek tarafının yerinde olur diyor. Bizimkiler Muğla’da olacak diyor. Birbiri ile konuşmadan ikimize baskı yapıp duruyorlar. Nişanlim da memleketinde istediği için ben arada kaldım gerçekten. En son annem biziz arayıp bir güzel nişanlımı ve beni azarladı ve kardeşimle ağızlarına geleni saydılar. Onların tavrı yüzünden nişanlım sinir krizi geçirdi. Ben zaten anksiyete ve panik atak hastasıyım. En sonunda anneler konuşunca iş tatlıya bağlandı, fakat bu sefer nişanlım ‘ben bu kadar hakareti lafı haketmedim, ailenle konuşmayacağım bir daha. Nikah memleketimde olacak kusura bakma ailenin yüzünden’ diye beni iyice arada bıraktı. Normalde benim isteklerimi önemser ama ailem onu arayıp saydırarak öyle zor durumda bıraktılar ki onun isteğini aileme nasıl açacağını düşünüyorum. Nişana kadar 1 sene sevgililik sürecinde bir kere bile tartışmayan biz aileler yüzünden sürekli tartışıyoruz. Kafayı yiyip intihar eşiğine kadar geldik. Lütfen fikir verin ben nasıl bir yol izlemeliyim?

Moralinizi bozmak istemem ancak bu işin sonunda evlenseniz dahi bu olaylar asla kapanmayacak. Nişanlınız asla ailenizle görüşmek, konuşmak istemeyecek.

Herkes kendi ailesiyle görüşür, sorunu çözeriz diyeceksiniz belki. Eşinizin ailesi evinize gelecek ancak sizin aileniz o evde istenmeyecek. Bunu bir ömür kabul edebilecek misiniz ?

Bu nedenle sona eren yüzlerce ilişki mevcut.

İlla istiyorlarsa kendileri bı organizasyon hazırlasın işte masrafları karşılayıp küçük büyük ne fark eder 😅 kayınvaliden söylesin açık açık, biz burda yapacağız ama illa orda da olsun isterseniz siz de orda yapın desin
Evet ikna edemezsem öyle olacak gibi 🤦🏽‍♀️

Moralinizi bozmak istemem ancak bu işin sonunda evlenseniz dahi bu olaylar asla kapanmayacak. Nişanlınız asla ailenizle görüşmek, konuşmak istemeyecek.

Herkes kendi ailesiyle görüşür, sorunu çözeriz diyeceksiniz belki. Eşinizin ailesi evinize gelecek ancak sizin aileniz o evde istenmeyecek. Bunu bir ömür kabul edebilecek misiniz ?

Bu nedenle sona eren yüzlerce ilişki mevcut.
Evet bu düşüncesini de ifade etti bu yüzden senin ailen de fazla kalamaz şeklinde anlaştık şimdilik. Benim amacım küs kalmasınlar ama istemezse gene görmesin. O olay yüzünden evlendikten sonra çocuk istemiyorum bile dedi o derece öfkeli aileme. Ailelere ihtiyaç olmayacak mı o zaman dediğimde bakıcı tutarız falan diyor. Öfkesinden mantıklı düşünemiyor şuna. Şansına yakın arkadaşları uzakta şuan. Ama dışardan objektif bakan birinin her iki tarafı da durumu anlatması lazım. ☹️

Kusura bakmayın ama nişanlınızın yerine olsam nişanı atardım. Aileniz çok bencil böyle bir aile ile hısım olmak istemezdim. Nişanı kız tarafı yapar bunu bilmeyen yoktur hem kendi yapmaları gerekeni aileniz karşıya yıkıp üstüne düğünüde bizim olduğumuz yerde olacak diye diretip güç savaşına çevirmiş. Evlensenizde aileniz her şeye karışıcak belli ki adam artık yeter diyip boşanır. Aklı varsa evlenip boşa cehennem olacak hayatına masraf yapmamalı

nerelisiniz siz merak ettim.

bizim oralarda nisani kiz tarafi yapar onlarin dedigi yerde olur. gelenek göreneğe göre düğünü de erkek tarafı yapar ister evinde yapar ister köyünde. ikisi farklı şehirde ise ve kız tarafı çok istiyorsa kendi şehrinde bir kına gecesi veya bir düğün organize edebilir. siz işe geleneksel yaklaşıyorsunuz sanırım, aileniz de şimdiye kadar taktığı takılar gelsin diye düğünü memleketinde istiyor olabilir ama empati yapmayo öğrenmesi gerekmez mi? küçük bir düğün merasimi ayarlayın veyahut kınayı yaşadığınız yerde yapın. bizde kız tarafı masraf yapmıyorsa ne nerede nasıla da karışmaz gibi bir adet var biliniz

Evet bu düşüncesini de ifade etti bu yüzden senin ailen de fazla kalamaz şeklinde anlaştık şimdilik. Benim amacım küs kalmasınlar ama istemezse gene görmesin. O olay yüzünden evlendikten sonra çocuk istemiyorum bile dedi o derece öfkeli aileme. Ailelere ihtiyaç olmayacak mı o zaman dediğimde bakıcı tutarız falan diyor. Öfkesinden mantıklı düşünemiyor şuna. Şansına yakın arkadaşları uzakta şuan. Ama dışardan objektif bakan birinin her iki tarafı da durumu anlatması lazım. ☹️

Hatalı olan aileniz ve bu hata maalesef öyle "pardon, afedersin vb" deyip geçiştirilecek kadar basit değil. Nikahınızı yakın dönemde mi yapmayı planlıyordunuz ? Bu sorunu çözmeden nikah masasına oturmamanızı öneririm.

Kusura bakmayın ama nişanlınızın yerine olsam nişanı atardım. Aileniz çok bencil böyle bir aile ile hısım olmak istemezdim. Nişanı kız tarafı yapar bunu bilmeyen yoktur hem kendi yapmaları gerekeni aileniz karşıya yıkıp üstüne düğünüde bizim olduğumuz yerde olacak diye diretip güç savaşına çevirmiş. Evlensenizde aileniz her şeye karışıcak belli ki adam artık yeter diyip boşanır. Aklı varsa evlenip boşa cehennem olacak hayatına masraf yapmamalı
O aileme evet atardı ama beni önemsediği için dayanıyor zaten. Bu benim elimde galiba aileme hanem konusunda mesafe koymam gerek.

nerelisiniz siz merak ettim.

bizim oralarda nisani kiz tarafi yapar onlarin dedigi yerde olur. gelenek göreneğe göre düğünü de erkek tarafı yapar ister evinde yapar ister köyünde. ikisi farklı şehirde ise ve kız tarafı çok istiyorsa kendi şehrinde bir kına gecesi veya bir düğün organize edebilir. siz işe geleneksel yaklaşıyorsunuz sanırım, aileniz de şimdiye kadar taktığı takılar gelsin diye düğünü memleketinde istiyor olabilir ama empati yapmayo öğrenmesi gerekmez mi? küçük bir düğün merasimi ayarlayın veyahut kınayı yaşadığınız yerde yapın. bizde kız tarafı masraf yapmıyorsa ne nerede nasıla da karışmaz gibi bir adet var biliniz
Evet biliyorum tabi ki takısından da değil bizimkiler düğünlere öyle fazla gitmez ki. Olası düğünde benim taraftan gelen az olur bence. Nişanda masrafı kendi aramızda karşıladık hallettik. Adanalıyım

X