Lekeler, Çiller Madêcassol (sivilce Lekeleri,çatlaklar,yaralar...)

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Kızlar gecen hafta tatilde güneş zehirlenmesi yaşadım ve yüzüm canavar gibi olmuştu soyulmak degil deri degistiriyordum yara olarak resimlerini hergun cektim ve eczacım madecassol krem verdi günde 3 kere kullandım benim ağır bir durumum oldugu icin ve tam 3 gunde tertemiz oldu keşke resimleri yükleyebilsem ve gorseniz :/ şimdi vücudum normal olmayan bir şekilde soyuluyor ve bugun de onun için başladım.

$FOTORA~1.jpg

Arkıadaşlar, 3 hafta önce sol dizime aşırı sıcak bir çay döküldü ve sol resimde görüldüğü gibi iz yaptı. Ben sadece hametan sürmüştüm ve iz kalacağından emin olduğum için çok üzgündüm.Eczaneye danıştım ve daha önce hiç duymadığım Madecassol verdi ve düzenli yatmadan sür dedi. Çok düzenli her akşam sürdüm ve 3 haftada sağ resimdeki hale geldi. Siyahlıkları kavladı ve yeni deri oluşturdu.

Diyeceğim o ki bu krem hücre yeniliyor mu ?yara iyileştiriyor mu?, iz geçiriyor mu? evet geçiriyor ..
Ama bu demek değil ki hurra cildimize boca edelim..yarayı bile günde bir defa ince bir tabaka ile iyileştiriyorsa,sabırlı bir şekilde ve dozunda bir kullanımla, sivilce izleri,yanık yara güneş lekeleri vs. geçireceğine eminim.

Çatlaklara gelince, benimde bol miktarda var, fakat şu gerçekte var ki çatlak alt deride oluşan bir şey,yanık,yara ise üst deride..yani çatlaklara çok uzun vadede etki edebilir veya etmeyebilir..ama denemekte zarar görmüyorum..

Son olarak şunu önemle söylemeliyim ki kremlerin ilaçların yağların birbirine karıştırılarak kullanımlarına karşıyım. Hepsinin etken maddesi farklı olduğundan yan etki yapabilir veya bir diğerinin etkisini sıfırlayabilir..O yüzden ben hep ayrı kullanmayı tercih ediyorum

Benden de böyle bir katkı olsun..hepinize sevgiler :)

kızlar bendede çatlak lar vardı malum doğumdan sonra olan şeyler ben forever epiblanc forever alpha e factor gibi üeünleri kullanarak geçirdim gerçekten çok faydalı

arkadaşlar ben de 6.5 aylık gebeyim ve elimde yıllardır kendini tekrarlayan ekzama var çok kaşıntı yapıyo ve yanıyo şimdiye kadar advantan kullanıyordum sabah almak için eczaneye gittim eczacı ilacın içinde kortizon olduğunu ve kullanmamın uygun olmadığını söyledi.. ama şu ana kadar gebeyken bile kullanıyodum inş. bi zararı olmamıştır allahım korusun:26::26:.. sonra aile hekimine gittim doktor kesinlikle kullanma dedi hiç bişe kullanma dedi ellerimin çok kaşındığını söyleyince medicassol kremi yazdı bitkisel olduğnu söyledi inş. etki eder..

Arkadaslar bu krem artik uretilmiyomus onun yerine ne kullanabiliriz ?

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Ah şu mucizevi krem medacassol..
alalı tam 1 hafta oldu, sivilce izlerim azaldı yara şeklinde olan sivilcelerim iyileşti..
1 ay önce acnelyse krem kullanmaya başlamıştım sağ yanağımda türeyen akneli sivilcelerim için onlar kurudu geçti ama izleri kaldı, acnelyse etkili ancak 3 gün üst üste kullandığımda 2 gün süre kızarıklık yapıyordu biri tokat atmış gibi geziyorum..
kızarıklığının geçmesi için medacassol aldım lakin bu krem acnelyse in pabucunu tavana attırdı :)
hem sivilcelerimi kurutuyor , izlerini geçiriyor , kızarıklık yapmıyor hemde kaşlara bol miktarda uygulandığında kaşlar gürleşiyor
hemen şu soruyada cevap vereyim normal tüyü arttırmıyor siyah kıl olan bölgelerdekileri arttırıyoru örneğin kaş, kirpik , bıyık vs
ben evimden medacassol u eksik etmem diyorum başka bişey demiyorum :KK14:

Merhaba dün online olduğunuzu görünce çok sevindim lütfen cevap verir misiniz aradım taradım bir eczanede bu kremi madecassol u buldum yanaklarımda biraz kırmızı sivilceden kalma lekeler var siz hala memnun musunuz hala tavsiye eder misiniz? alayım mı sizinkiler geçti mi tamamen lütfen ona göre alacağım cildim biraz hassas bu arada..

merhaba ben bu kremi forumda okuyum 4 gün önce kullanmaya başladım
daha önce sivilcelerim kurusun diye aksil kullanıyordum aksil benim sivilcelerimi çok hızlı kurutuyor, her ne ise cildim aksilden dolayı biraz tahriş olmuştu. sonra madecassol süreyim dedim. ilk gün fazla bi etki görmedim. ikinci gün yanaklarım kapkara oldu birden lekelendi gibi oldu çok korktum böyle mi kalacağım diye neredeyse ağlayacaktım. o sabah buna rağmen kremi sürdüm ve öğlen aynaya korkarak baktım, yanaklarım hala kapkaraydı hiç böyle kötü olmamıştım. elimi attım yüzüme azıcık ovalamamla tüm karalıklar elime geldi yüzüm bembeyaz oldu mucize gibiydi seviçden çıldırdım :KK70:

hala sivilce lekelerim yanaklarım da var ama çok çok az bu kremin onları da geçireceğini düşünüyorum daha evvel siyah ve eskiyken şimdi pembeleştiler, büyük kısmıda kayboldu.

sanırım cildimin soyulup çabuk etki göstermesinde öncesinde aksilin cildimi kurutup tahriş etmesinin faydası oldu. yani diğerleri gibi zamanla değil adete tca kullanmış gibi soyuldum. onu hiç kullanmadım gerçi, bir de benim sivilcelerim hep yüzeysel çıktılar yıllardır çıkarlar 7 8 senedir. son 1 yıldır sadece regl dönemlerimde 2 3 tane çıkıyor, lekeler kalıyor uzun vadede onlar geçse de yüzüm hep lekeli kalıyordu. bu krem sayesinde kurulmayı umuyorum :))))):KK36:

Merhaba ben de alıcam bu kremden yanaklarımdaki kırmıız sivilce lekeleri için hala önerir misiniz? tamamen kayboldular mı?

Merhaba ben de alıcam bu kremden yanaklarımdaki kırmıız sivilce lekeleri için hala önerir misiniz? tamamen kayboldular mı?
ben hayatım boyunca sivilce ve izleriyle gezdim. ergenlik döneminde bi basladı daha da bitmedi. biri önermişti banada gecen sene medicassol bepanten ve e vitamini ampulu karıstır gece kremi olarak kullan diye. kullandım ve cok memnun kaldım. kesinlikle denemelisin. yalnız 1 hafta kullanıp sonuc bekleme hemen. düzenli olarak kullan, yaz aylarında yapış yapış olduğum için kullanamıyorum ama 2 senedir her kış her gece kullanıyorum. hatta bugün gittim aldım malzemeleri yine aksam hazırlıcam kremi bu sfer içine bepanthol ampul de kıracam ama onu ilk defa deneyeceğim için henüz tavsiye edemeyeceim tabi. ama diğer üçlüyü kesinlikle denemelisin.

ben hayatım boyunca sivilce ve izleriyle gezdim. ergenlik döneminde bi basladı daha da bitmedi. biri önermişti banada gecen sene medicassol bepanten ve e vitamini ampulu karıstır gece kremi olarak kullan diye. kullandım ve cok memnun kaldım. kesinlikle denemelisin. yalnız 1 hafta kullanıp sonuc bekleme hemen. düzenli olarak kullan, yaz aylarında yapış yapış olduğum için kullanamıyorum ama 2 senedir her kış her gece kullanıyorum. hatta bugün gittim aldım malzemeleri yine aksam hazırlıcam kremi bu sfer içine bepanthol ampul de kıracam ama onu ilk defa deneyeceğim için henüz tavsiye edemeyeceim tabi. ama diğer üçlüyü kesinlikle denemelisin.

Yani tamamen geçti mi?

Yani tamamen geçti mi?
eskiden yüzümün her yerinde sivilce ve izleri vardı. şimdi sadece yeni sivilce çıkıyor izleri gitti :) ama benim cilt yapım böyle sivilce üretiyorum sürekli. yanaklarımda ki kırmızı sivilce izleri için demişsin, onları tamamen gecirir. benim izlerim çok daha farklıydı yıllardır duran sivilce izleri kızarıklıklar falan vardı, senin izlerin nasıl bilmiyorum ama kızarıklık şeklindeyse eğer beni tedavi ettiyse seni muhakkak eder. ama 1-2 haftada sonuç beklememelisin. kış geliyor şimdi kış boyu gece kremi olarak kullan bence, bahara kadar biter hepsi. bende öyle olmuştu en azından.

eskiden yüzümün her yerinde sivilce ve izleri vardı. şimdi sadece yeni sivilce çıkıyor izleri gitti :) ama benim cilt yapım böyle sivilce üretiyorum sürekli. yanaklarımda ki kırmızı sivilce izleri için demişsin, onları tamamen gecirir. benim izlerim çok daha farklıydı yıllardır duran sivilce izleri kızarıklıklar falan vardı, senin izlerin nasıl bilmiyorum ama kızarıklık şeklindeyse eğer beni tedavi ettiyse seni muhakkak eder. ama 1-2 haftada sonuç beklememelisin. kış geliyor şimdi kış boyu gece kremi olarak kullan bence, bahara kadar biter hepsi. bende öyle olmuştu en azından.

Sağ ol canım benim küçük sivilceler vardı yani aslında leke bırakmıcak türdendi ama onlar kırmızı kaldı bir çoğunun ucu bile yoktu hametan var bende ama kullanmadım dediğini not aldım teşekkür ederim

Merhaba merhem olarak aldım ben bulamadığınızı söylemişsiniz ben o sorunu hiç yaşamadım yüzümde cam kesiği izleri var freaksiyonel lazer sonrası verdi Dr. Kullanıyorum ama görünür de bişi yok inşallah a az da olsa etki eder

Merhaba merhem olarak aldım ben bulamadığınızı söylemişsiniz ben o sorunu hiç yaşamadım yüzümde cam kesiği izleri var freaksiyonel lazer sonrası verdi Dr. Kullanıyorum ama görünür de bişi yok inşallah a az da olsa etki eder
ben de eczaneeri dolaşıyorm ama madeccasol piyasadan kaldırılımış .. artık üretilmiyormuş.. :KK43:( siz nerde buldunuz acaba

bende buradakı eczanelere sordum kactanesıne tek tek kaldırıldı dedi birtanesi son 1 tane var demıstı sansıma :)

sonunda buldum kremleri.. bugün de cilt bakım ampullerini eczaneden alıp kremlerle karıştırp yüzüme gece kremi olarak kullanıcam.. Karışımım şöyle olacak=madecassol-bepanthen-bepanthen plus-bepanthen ampul-avicap ampul-evigen ampul-redoxon ampul... ampullerden birer tüp ve kremlerden ise birer kutu olacak. :KK39:

arkadaslar bende almak istiyorum bu kremden üretimden kalkmısmı cidden ya :KK43: bide doktor tavsiyesi olmadan veriyolarmı eczanede acaba

X