Makyaj Yapmayan Varmi benim Gibi

beyza ablacım emin ol bende hiç makyaj yapmam yapmadımda.ama arkadaşlarımı görünce imreniyorum ne yalan söyleyim.tabiki abartılı makyaja karşıyım bir rimel bide dudak parlatıcısı aslında yeter artar bile ama yapmıyorum işte.sanki onları sürünce herkes sadece o görünüşe alışacaklar ve beni makyajsız görüncede aaaaaa sen çirkinmişin diycekler ya ne biliyim.doğallık daha çekici geliyor.beni sevenler bu halimle sevsizler boyalı halimle değil.bilmiyorum ben böyle düşünüyorum.

ben makyaj yapmayı çok seviyorum,yapmayanları da anlamıyorum.. az da olsa yapmak lazım bence, insana renk getiriyo.. makyajsız gerçekten çok güzel diyebileceğim 2 kişi gördüm hayatımda,yüz hatlarından bahsetmiyorum,çekicilik olarak,makyajlı gibi gözüküyolar.. çoğu insan makyajsız esmer olsa bile soluk, renksiz, suratının heryeri aynı renkmiş gibi geliyor.. ayrıca biraz da tarz meselesi.. yani giyim tarzınızla kendinizi belli ediyosanız, kulağınızda 2 kilo küpeyle, ayağınızda topuklu ayakkabıyla geziyosanız,az da olsa makyaj yapmak lazım, yoksa hiç yakışmıyo,bişeyler eksik kalmış gibi, bu tamamen benim fikrim..

ben makyaj yaparım, göz kalemi,ruj, allık, özel günlerde belki renkleri biraz daha koyulaşır, o kadar... bana da sürdürmez arkadaşlarım,yanaklarım kıpkırmızı ama ben sevmem mesela, bronz sürerim..yani aslında makyajlı dolaşıp dolaşıp sonra bigün insanların makyajsız halini beğenmeme korkusu bende de vardı..sanki kandırıyomuş gibi.. ama bişey olmuyo, eninde sonunda makyajsız halini görüyolar zaten, sen de cilt rengini,üstündeki lekeleri,sivilceleri kapamayacak, burnunu küçültmeyecek, gözlerini büyütmeyecek,hilesiz makyaj yaparsın, insanlar şaşkınlık geçirmez :CüvCüv:

ben yüz hatlarına çok güvenen kızlardan biriyimdir cildimde çok beyaz ve berrak duruyoo tabi biraz renksiz allık kullanmak yetiyor makyaj yapmayıda çok severim aslında ama sevgilim doğallıktan yana olduğu için yapmamı istemio belkide daha çekiçi gösterdiği için kıskaniyo olabilir:asigim:bence her kadin bi rujla bile daha alımlı olabilir ve biraz makyajın kimseye zararı olmazsositososito

ben de yapmıyorum makyaj hatta o malzemelerin nasıl kullanıldığını bile adam akıllı bilmiyorum arkadaşlarım alay ediyolar bazen

evde otururken deneyebilirsin Ececim kendindeki değişikliği farketmen için iyi gelir amaa abartmadankaydirigubbakcemile5

ben sadece 1 kat rimel kullanmayı çok seveim onun dışında makyaj malzemelerimde yok gibi zaten
bir allık bir rimelim vardır yetiyor

keyfim yerinde olursa yaparim keyfim yerinde olmazsa ozel gunlerde yaparim morel durumuma bakiyor.

bende yapmam ama dudağım çatladığında nemlendirici ruj sürerim hem ne var ki makyaj da herkes doğal güzellik die tutturdu ama insan çirkinse illa doğal olcakk die hayata mı küssün sonuçta hayata bi kez geliyoruz ve hergün özel zamanım olsa bende herşeyiyle yaparım ama okuyorum işte

makyaj yapmayı bende sevmiyorum.. gece yatmadan silmesi zor oluyor :) ama arada sırada nadirde olsa far ve rimel sürerim... öyle çok özenmem...

ne kadar az makyaj, o kadar az deforme olmuş bir cilt demek tabi. e herkes makyajsız güzel olamıyor, kimi de güzel olduğu halde makyajsız yapamıyor, kimi güzeli makyaj çirkinleştiriyor, kimi çirkini makyaj güzelleştiriyor. kimi de zaten çirkinim diyip makyaj yapmıyor. aynısı güzel olan için de geçerli. öyle ya da böyle, bu bir tercih meselesi. ihtiyacı olan ya da sırf süslenmeyi sevdiği için yapan yapsın, ama size tavsiyem, mutlaka akşamları makyajınızı en doğal makyaj temizleme ürünü ile, yani bildiğimiz SÜT ile silin. iyi makyajlar...

bayramdan bayrama düğünden düğüne... o da bir kalem, far, rujdan ibaret.. fazla sevmiyorum.. yüzümde maskeyle dolaşıyormuşum gibime geliyor.

Ben hiç makyaj yapmıyorum, buna hiç gerek görmüyorum, neysem oyum, kimseye güzel görünmek zorunda değilim. Hem İslamda kadının kocasından başkasına süslenmesi yasak. Başkalarına hoş görünücem diye Allahın koyduğu sınırı aşmak istemem şakkıdı.

Ben hiç makyaj yapmıyorum, buna hiç gerek görmüyorum, neysem oyum, kimseye güzel görünmek zorunda değilim. Hem İslamda kadının kocasından başkasına süslenmesi yasak. Başkalarına hoş görünücem diye Allahın koyduğu sınırı aşmak istemem şakkıdı.

ne alaka yaa herkesin bi gururu war kurandamı yazıo hem o insan kendisi için kendine özen gösterir kocası için deil bi insan kişiligini nası çiğnerki

bende canım hele de bu yaz günlerinde asla çekemem biraz rahatıma düşkünüm ben özel samanlarda sadece çok az yaparım o da sade bir makyaj onun haricinde hiç yapmam hele de bu yaz heralde hiç yapmadım düğünede gidemedim hiç

ne alaka yaa herkesin bi gururu war kurandamı yazıo hem o insan kendisi için kendine özen gösterir kocası için deil bi insan kişiligini nası çiğnerki

İyi madem şöyle diyelim: kendiniz için süslendiniz, makyaj yaptınız, taktınız takıştırdınız, bu şekilde sadece erkek olarak kocanıza ve kardeş, amca, dayı gibi nikah düşmeyen yakınlarınıza görünebilirsiniz. İslamda kadının süslenmesi ile hüküm böyledir, isteyen uyar istemeyen uymaz.

çok nadir makyaj yaparım.O da özel günlerde.Davetlerde, nişan, düğün vs...
Doğru bir biçimde makyaj yapmayı biliyorsan yap.Bilmiyorsan hiç yapma.Kötü bir makyaj kadını çirkinleştirir.Doğal olmak daha iyi...

İyi madem şöyle diyelim: kendiniz için süslendiniz, makyaj yaptınız, taktınız takıştırdınız, bu şekilde sadece erkek olarak kocanıza ve kardeş, amca, dayı gibi nikah düşmeyen yakınlarınıza görünebilirsiniz. İslamda kadının süslenmesi ile hüküm böyledir, isteyen uyar istemeyen uymaz.

islamda ona bakarsak erkeklerin nefsi hangi kadını kızı iisterse beraber olabilirde war ablacım kime göre bu ya sölesene içinde ALLAH KORKUSU WARSA GEÇ BUNLARI SIĞ DÜŞÜNE DÜŞÜNE GERİLEDİ TÜRKİYE

İçinde patlamaya hazır yanardağları saklayan ama bi türlü dışarı çıkaramayan arkadaşlar....imaj herşeydir topiğinin altında makyaj yapmayan varmı diye soran bi arkadaşımıza cevap olarak illa mecburmusunuz İslamı karıştırmaya?soran mı olmuş günah mı değil mi diye....cevap verirken bile bi kışkırtma var cümlelerinizde...

Ben makyajın kralını yaparım...sürüp sürüştürür dolaşırım..her renk far ruj vardır çantamda..yıkanır gibi parfüm sıkarım..bikini giyer denize girerim...günahıda benim cezası da..itirazı olan varmı?:kahve:

ben de aşırı olmamak kaydıyla makyajımı yapıyorum ve kendime özen gösteriyorum. bu da hoşuma gidiyor!
sırf kendime bakıyorum diye bana kötü gözle bakacak erkek varsa bu onun terbiyesizliğidir...

X