mantık evliliği yapmak?

lifely

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2019
529
82
30
sevdiğine kavuşamayıp mantık evliliği yapan var mı? evlenince sevilir diyorlar ne düşünüyorsunuz tecrübesi olanlar? cinsel çekim evlilikte ne kadar önemli? tecrübesi olanlar fikir verebilir misiniz

not: iki kişi sevdim ikiside normal değildi demekki ben yanlış insanları seviyorum, severek evlensem sağlıklı olmaz yanlış insanları seviyorum

Son düzenleme:
sevdiğine kavuşamayıp mantık evliliği yapan var mı? evlenince sevilir diyorlar ne düşünüyorsunuz tecrübesi olanlar? cinsel çekim evlilikte ne kadar önemli? tecrübesi olanlar fikir verebilir misiniz
Cinsellik olmazsa evlilik yürümüyor.Aldatma oluyor sonuda boşanma.Tensel uyum yoksa ne kadar mantık yürütsende olmaz o iş.Birde sevmedigin insanla bir ömür boyu neden yaşarsinki..

Hayır tabii ki. Sevmeden evlenilmez nokta. Sevdiğine kavuşamamak diye bir şey yok, başkasını sevene kadar bekle o zaman. Karşıdaki kişiye haksızlık bu düşünce yapısı. Sevmiyosun ama evlenmek için evleniyorsun. Cinsel çekim de tabii ki çok önemli insan dokunmak öpmek istemediği biriyle niye evlenip ömür geçirmek ister?

Sevmiyorsan mantıklı gelse bile olmaz. Sevmek lazım değer vermek lazım sevmediğin biriyle cinsellik de olmaz. Aklında baskası varken sevmediğin biriyle evlenmek kendine de karsındakine de haksızlık değil mi?
hiçbir zaman severek evlenemeyeceğim sevdiğim kişiler sorunlu çıkıyor. evlenince seversin diyorlar olmaz mı o şekilde?
Cinsellik olmazsa evlilik yürümüyor.Aldatma oluyor sonuda boşanma.Tensel uyum yoksa ne kadar mantık yürütsende olmaz o iş.Birde sevmedigin insanla bir ömür boyu neden yaşarsinki..
erkekler cinselliği herkesle yaşayabiliyorsa duygu olmadan bizde yapamaz mıyız? ben mecburum sevdiğim kişiler sorunlu çıkıyor 😞
Hayır tabii ki. Sevmeden evlenilmez nokta. Sevdiğine kavuşamamak diye bir şey yok, başkasını sevene kadar bekle o zaman. Karşıdaki kişiye haksızlık bu düşünce yapısı. Sevmiyosun ama evlenmek için evleniyorsun. Cinsel çekim de tabii ki çok önemli insan dokunmak öpmek istemediği biriyle niye evlenip ömür geçirmek ister?
sevdiklerim sorunlu problemli çıktı demekki yanlış insanları çekiyorum hayatıma ve mantık evliliği yapan bir sürü insan varmış evlenince seversin diyorlar
Insan sevdigine neler ediyor, sevmediğine neler yapar düşünmek istemem.
Genc yasta mantik evliliği olmaz, ha gelirsin 50 60 yasina, yalnizsindir, bir ses bir nefes olsun der, evlenirsin de, suan için noo
bende otuz yaşındayım ve çok problemli insanlarla karşılaştım o yüzden artık sevmeye de ilişkilere de korkuyorum mantık evliliği yapıp kurtulsam mı diyorum

Diyelim ki mantık evliliği yaptınız. Sonra pat birine aşık olabilirsiniz. Evlendim aşık olmayayım mümkün değil.

Evlilik zor. Tüm düzen değişiyor, tüm hayat değişiyor. Sevmediğim biri için neden anamı babamı bırakıp gideyim ayrıca?

Ayrica sevdiğim adamin zaman zaman her seyi batiyo, bogazlayasim geliyo, sevmedigine hic dayanamazsin, yapma...

Mantık derken mantıklı kısmı nerede? Mesela adamın çok kazandığı güzel bir mesleği mi var? Taksidi bitmiş evi arabası mi var? Çok bonkör, eşine parayı saçan, evlenince seni Fink Fink gezdirecek biri mi? Aileden yüklü bir mal mı kalacak?
Hani boyle bir adayın varsa ben mantık evliliği derim.
Ama sırf evlenmek olmak için orta halli, çift maaşla anca insan gibi gecinebilecek, Evi arabası olmayan senden gelecek destek ve kemer sıkma ile Belki sahip olacak, ortalama tipli, aileci, uyumsuz, ibik bir adamla evlensen bu mantıklı olmaz.
Her gün çalışır bir de eve gelince mutfağa bulaşığa kosarsin, o da TV izler, bir eline sağlık demez, onun maçı varken senin dizin izlenmez, yemek yapmaz, yalandan sofra kaldırıp iltifat bekler, ailesi devamlı para dilenir, kıt kanaat geçinirsiniz, "zaten gusül alicam" diye öncesinde yikanmaz pis pis kendini yalatmaya çalışır, yatakta kötüdür, şeyi küçüktür, işi beş saniyede biter, bencildir falan.
Bu adamın nesi mantıklı?

hiçbir zaman severek evlenemeyeceğim sevdiğim kişiler sorunlu çıkıyor. evlenince seversin diyorlar olmaz mı o şekilde?

erkekler cinselliği herkesle yaşayabiliyorsa duygu olmadan bizde yapamaz mıyız? ben mecburum sevdiğim kişiler sorunlu çıkıyor 😞

sevdiklerim sorunlu problemli çıktı demekki yanlış insanları çekiyorum hayatıma ve mantık evliliği yapan bir sürü insan varmış evlenince seversin diyorlar

bende otuz yaşındayım ve çok problemli insanlarla karşılaştım o yüzden artık sevmeye de ilişkilere de korkuyorum mantık evliliği yapıp kurtulsam mı diyorum
Bu şekilde enerjiler göndermeye devam ederseniz zaten böyle devam eder. Biraz sevgi biraz mantık tamam ama hiç sevgisiz asla

Yaparsiniz ama bir yere kadar sonra sıkılır.Çunki arada sevgi yok sizi bir birinize baglayacak.
Ve siz kendiniz zaten mantıklı düşünmuyorsunuz bazilari öyle oldu diye hepsi öyle olacak diyilya.

Mantık çerçevesine uyan bir aday var mı?

Evlilik sadece mantıkla yürümez. Sadece sevgiyle de yürümez. Sevdiğin insanın mantığına uyması lazım seviyorum diye ipsiz sapsızla evlenilmez. Mantığına uyan adamı da en azından beğenmen lazım çekici gelmesi lazım aynı yatağa gireceksin boru değil.

Ayrıca deli divane severek evlendiği adama bile tahammül edemediği oluyor insanın, sevmediğine mümkün değil. Her şeyi batar.

Bende de mantık agir basiyor ama salt mantikla evlilik yapilmaz diye düşünüyorum.
Çekim önemli. Yani evlilikte dokunamayacagin bir adamla olmaz, yapamazsınız kendinizi de mutsuz hissedersiniz. Illa çok cekici gelmesine gerek yok biraz hoslanma varsa ve elele tutusup opebileceginiz biriyse dolu dizgin aşk olmasina gerek yok. En azindan kendi adima boyle düşünüyorum. Bir de oturup sohbet edebilmek gerekir. Bu adam hasta olsam bakar mi, ortak bir paydada buluşabilir miyiz diye düşünmek gerekir.

Hep yanlış kişilere çekiliyorsaniz ya da sevdiginiz sizi sevmiyorsa o zaman bu konuda destek almaniz daha iyi bir çözüm olabilir. Belki farkinda olmadiginiz bir travmaniz vardir. Ozguven sorununuz da olabilir yani bunlari irdeleyerek bulabilirsiniz bir uzmanla calisin. Bakis aciniz geliştikçe dogru ilişkiler kurma beceriniz de gelisecektir.

Hep yanlış kişilere çekiliyorsaniz ya da sevdiginiz sizi sevmiyorsa o zaman bu konuda destek almaniz daha iyi bir çözüm olabilir. Belki farkinda olmadiginiz bir travmaniz vardir. Ozguven sorununuz da olabilir yani bunlari irdeleyerek bulabilirsiniz bir uzmanla calisin. Bakis aciniz geliştikçe dogru ilişkiler kurma beceriniz de gelisecektir.

++++
Ben olsam durumu duzeltmeye bakarim

not: iki kişi sevdim ikiside normal değildi demekki ben yanlış insanları seviyorum, severek evlensem sağlıklı olmaz yanlış insanları seviyorum
Evlenince sevilmez. Sevmediğin biriyle evlenilmez.

Şöyle yapabilirsiniz; ilk başta size yakışıklı gelmeyen ama karakter, iş olarak vb konularda size uyan biriyle önce arkadaşça görüşürsünüz, baktınız adamdan hoşlanmaya başladınız. O zaman ilişkiniz evliliğe kadar gider.

X