Mart 2024 Tüp Bebek Sürecine Başlayanlar

Bir şey sorabilir miyim benim de 13-14 tane döllenme oldu ama 2 transfer 3 dondurma oldu. Devlette yaptırdım bu prosedür mü yani daha fazla dondurma olamaz mıydı?
VALLA size yine dondurma hakkı vermişler. Ben de devlette tedavi oldum hiç öyle bi hak vermediler. Direk çift transfer yaptılar gerisini bilmiyorum.

Gerçekten mi ya. İmza aldılar dondurmak için bizden. Ama olmazsa süreçleri tekrar yaşamak zor ya 😥
Evet maalesef gerçek. Allah korusun negatif çıkarsa. Sil baştan herşeyi tekrar yaşayacağım. İnşallah siz de yaşamazsınız. Hiç kimse yaşamasın. Zaten maddi manevi çok zor bir tedavi. Rabbim herkesin yüzünü güldürsün.

Evet maalesef gerçek. Allah korusun negatif çıkarsa. Sil baştan herşeyi tekrar yaşayacağım. İnşallah siz de yaşamazsınız. Hiç kimse yaşamasın. Zaten maddi manevi çok zor bir tedavi. Rabbim herkesin yüzünü güldürsün.
Amiin inşallah hiçbirimize gerek kalmaz. Zor gerçekten dediğiniz gibi 😔

Yoo aslında 3.denemem demek istemiştim. İlkinde pgt’li embriyom tutunamadı maalesef. İkinci tedavimde pgt’den sağlıklı gelen olmadı. Transfer aşamasına gelemedik. O yüzden şu an 3.kez başladık sürece. Her iki tedavimde de 3’er embriyom 5.güne ulaşıp pgt’ye gitti.
Pgt nedir ?

Yoo aslında 3.denemem demek istemiştim. İlkinde pgt’li embriyom tutunamadı maalesef. İkinci tedavimde pgt’den sağlıklı gelen olmadı. Transfer aşamasına gelemedik. O yüzden şu an 3.kez başladık sürece. Her iki tedavimde de 3’er embriyom 5.güne ulaşıp pgt’ye gitti.
Pgt nedir
Billiyorum doğrudur tsh test progedteron testi yapmak zorundalar değerler yüksek olursa düşüğe yol açar benim doktorum biraz garantisi herhaşde benim 4 ay ertelendi
Teşekkür ederim:)

Merhaba arkadaşlar konu açtım ama sizinde konunuz aktif burdaki arkadaslardan gören olursa bilgi verebilirmisiniz acaba.Randevu aldım bir kadın dogumdan o beni tup bebek merkezine yönlendirecekmiş.
Tüp bebek aşılama hangisi yapılacak bilmiyorum bu sürecde,ögrenmek istediğim benim panik atağim var agrı eşiğim çok düşük ve yüksek tansiyon korku ve heyecan oluyor.Bu yapılacak tedaviler alttan muaynelerde ağrılı ve acılı işlemlermi anestezi yapılıyormu yumarta toplarken falan yada transfer sürecinde dayanılacak biseymi lutfen bilgi verebilirmisiniz.uzun oldu hakkinizi helal edin.

Merhaba arkadaşlar konu açtım ama sizinde konunuz aktif burdaki arkadaslardan gören olursa bilgi verebilirmisiniz acaba.Randevu aldım bir kadın dogumdan o beni tup bebek merkezine yönlendirecekmiş.
Tüp bebek aşılama hangisi yapılacak bilmiyorum bu sürecde,ögrenmek istediğim benim panik atağim var agrı eşiğim çok düşük ve yüksek tansiyon korku ve heyecan oluyor.Bu yapılacak tedaviler alttan muaynelerde ağrılı ve acılı işlemlermi anestezi yapılıyormu yumarta toplarken falan yada transfer sürecinde dayanılacak biseymi lutfen bilgi verebilirmisiniz.uzun oldu hakkinizi helal edin.
Korkucak kadar bişey yok sakin olun muayenede hiç ağrı sızı olmuyor iki dakikalik iş. Yumurta toplama işlemi zaten anestezi ile oluyor sen hiç anlamıyorsun bile uyanınca odaya çıkarıp dinlendiriyorlar zaten ağrı olsada ağrı kesici yapıyorlar. Benim 1 Nisan'da yumurta toplama işlemi yapıldı âdet olmayı bekliyorum transfer için o da muhtemelen bayramdan sonra inşallah Allah nasip ederse 🤲

X