Mastürbasyon yapan çocuğa nasıl davranmalıyız?

bebek ve çocukların iç çamaşırları, pantolonları çok dar olmasın. çocuk tesadüfen haz aldığını fark eder ve devamını getirir. çıplak halde gezmesine, uzun(!) süre izin vermeyin (havalanması için kısa süre çıplak bırakmanızda sakınca yok)

Çocuk masturbasyona başlamışken dikkatini dağıtmanız zor olur. Belli zamanlarda yapıyorlar, bir iş ile uğraşmazken daha çok, kendi bedeniyle oynuyor sonra. iyi gözlemleyerek, ne zaman başlayacağını anlayabilirsiniz ve başlamadan dikkatini dağıtmaya çalışın.
çocuklar, öğlen uykusuna yattıklarında, uykusu yoksa ve zorla yatırırsanız da başlıyorlar. elleri yorgan vs üstünde uyusun, içeri almasın (alışkanlık edinmişse...)

bunun için çocuğunuza kızmayın. sakin dille uyarın, dikkatini dağıtın.

benimde oğluşum küçük yaşta oynamaya başlamıştı.ben netten çok araştırdığım için biliyordum sessiz kalmıştım.kayınvalidem sürekli bak gene oynuyo sapık olacak bu çocuk v.s derdi.bende hep vücudunu tanıyomuş der sustururdum çocuğa yanlış bişey söylemesin die.taaa kii hasta olana kadar.idrar yolu enfeksiyonu olmuş meğerse yavrum :KK43: doktor görmüyonmu çocuk kaşıyıp duruyo dedi bende doktora ben farklı anlamıştım diyemedim sünnetle sonuca ulaşmıştık ondan sonrada ellemedi zaten :)

benımde oglum 3 yasında
tuavelte gıtmeye basladı 15 gundur sankı oda arada elını esofmanından ıcerıde tutup oynuyor gıbı gelıyor bu durum benı cok uzuyor :S
daha cok kucuk
oturup aglamak gelıyor ıcımden oyle oldugunu fark edınce
ama tam olarak ne y aptıgını anlıyamadım ben :KK43:

çok şaşırdım paylaşım için teşekkürler

Hay Allah.Ben 2 çocuk annesiyim ve hiç birinde görmedim böyle bir şey.Küçük kızımdan şüpheliyim ama biraz 5 yaşında nasıl anlarım?

Ben çocuğumda henüz böyle bir şey görmedim ama maalesef çocukluğumda ben yapıyormuşum hatırlıyorumda zaten. Maalesef beni görmeyen kalmadı dayılar, halalar, enişteler. Şuan bile düşündükçe utanıyorum. Halam '' uykun geldiğinde seni uyutan ilgilenen yoktu der (annemi kastediyor). Sende bunu yaparak uyuyordun diyor. Yorulup rahatlayıp uyuyordum demek:) Hangi ara bıraktım hatırlamıyorum...

Merhaba konu eski ama çocuklar hep aynı oğlum 5,5 yaşında geçen hafta babaannesi ile kendi isteği ile 1 haftalığına çatalcaya gitti ve biz bir hafta görüşemedik normalde anneye çok bağlı bir çocuk. Sanırım dillendirmese de etkilendi psikolojik olarak ve geldiğinden beri 2 defa denk gelmiş yapıyormuş bu hareketleri. Ben çalışıyorum ben denk gelmedim ama babaannesi bakıyor bir iki defa denk gelmiş bende dikkatini dağıtmasını asla uyarıda bulunmamasını söyledim.
İnşallah geçici bir süreçtir çünkü etraftan duyduğum bir konuydu ilk hamileyken oğlun olacak dediklerinde bile aklımdan geçmiş ürkmüştüm.Normal bir süreç olduğunu bir çok çocuğunda yaptığını biliyorum ama nedense başıma gelince endişelendim korktum kızımda var 14 yaşında onda böyle bir dönem yaşamamıştık inşallah sorunsuz atlatabiliriz.

X