Mastürbasyon yapan çocuğa nasıl davranmalıyız?

konuyla ilgilimi bilmiyorum ama merak ettim sormak istedim size benim kızım 5buçuk yaşında ve birlikte tv izlerken öpüşme sevişme sahnesi çıktığında dikkatini dağıtmaya çalışıyorum kanalı değiştirmek yerine sanki değiştirince daha çok meraklanacakmış gibi geliyor sizce doğrumu yapıyorum

benim kardesim suan 12 yasında. bunu yapmayı ögrendiginde yada biz ögrendigimizde 7_8 yaslarındaydı. annemden temiz bi dayak ve azar işitmişti hatırlıyorum. bi gün yine yaptıgını farkedince gece yarısı önce sordum söylemedi farkettim deyince söyledi. gıdıklanıyorum hosuma gidiyo demişti. kıpkırmızı olmustummm. ablacım normal bunlar yani mutlaka yapıcaksın ama daha cok erken vücuduna zarar verir. biraz daha büyümelisin falan demiştim. ay bende 17 yasında falandım zaten en fazla. maksadım onu dayaktan korumaktı. ama ondan sonra hiç görmedik duymadık. orta 1 e basladı bazen hoslandıgın biri var mı falan diyorum cocugun agzından tık kız adı konusu cıkmıo. acaba o zaman yedigi dayak soguttu mu cocugu. bastırıldı mı kendince die cok korkuyorum. ilerde cinsel problemler yasar diyede. :KK50:

bizim de çocuğumuz var. yararlı bir bilgi. heran başımıza gelebilir tabii...tüm arkadaşlara şimdiden sabırlar diliyorum, çünkü onlar hiç ummadığınız zamanlarda öyle şeyler yapıyolar kı biz mahcup oluyoruz.... zamana yayarak unutturmak lazım...

selam arkadaşlar benimde 26 aylık bir oğlum var ve yaklaşık iki ydır yapıyor bunu ,bizimki de sehpanın üzerine uzanıyor debelenip duruyor..babasıyla ben hiç kızmadık ona ve görmezlikten geldik..normal olduğunu da biliyorum ancak abartmasından ve alışkanlık yapmasından korkuyorum birde acaba psikolojik bir olayın sonucumu diye endişeleniyorum ...offff çocuk büyütmek ne zormuş yahu eskiler beşer onar çocuğu nasıl büyütmüş ben biriyle başedemiyorum..:KK37:

benim arkadaşımın 4 yaşındaki kızıda sürekli yapıyormuş ama kendine dokunmadan. kendini sıkıyor sıkıyor ter içinde kalıp sonra birden rahatlıyormuş.tv deki öpüşme sevişme sahnelerinide deli gibi izliyormuş.benimde 4 yaşında bi kızım var hiç şahit olmadım böyle birşeye umarımda hiç olmam.çok üzülürüm.böyle şeyler için çok küçük.ne yaptığının,neden zevk aldığının bile farkında olmazken yaptıklarının ayıp,utanç verici olması düşüncesinin ağırlığını taşıyamayacak kadar küçükler.vereceği tepkiyi bilememek de anne baba için zor.
umarım hepimizin evlatları herşeyi zamanı gelince yaşar.

belki de televizyon programları bu hale getiriyor. ne kötü

çok faydalı bir konu...
ben hiç dusnmemiştim bugune kadr bunu ama bazı arkdslr cocuklrnn daha yasına gırmedn buna benzr seyler yaptgndn bahsetmssnz benmd eoglum var 14 aylık bundn sonra dıkkt edecegım. umarm hepmz kontrollu davrnr z bu konulrda

Arkadaşlar bu konuyu ben derste görmüştüm. Sadece ama sadece uyarmaktan ileri gitmeyin. Söylerken çok normal konuşun. Senizi asla yükseltmeyin. Çünkü bastırılmış duygular her zaman daha çekici geldiğini hatırlatmak isterim. 5. sınıfa kadar gayet doğal ve hoş karşılanıcak bir durum. Fakat taciz olaylarınada dikkat edilmesi gerekir.

Arkadaşlar bu konuyu ben derste görmüştüm. Sadece ama sadece uyarmaktan ileri gitmeyin. Söylerken çok normal konuşun. Senizi asla yükseltmeyin. Çünkü bastırılmış duygular her zaman daha çekici geldiğini hatırlatmak isterim. 5. sınıfa kadar gayet doğal ve hoş karşılanıcak bir durum. Fakat taciz olaylarınada dikkat edilmesi gerekir.

selam arkadaşlar benimde 26 aylık bir oğlum var ve yaklaşık iki ydır yapıyor bunu ,bizimki de sehpanın üzerine uzanıyor debelenip duruyor..babasıyla ben hiç kızmadık ona ve görmezlikten geldik..normal olduğunu da biliyorum ancak abartmasından ve alışkanlık yapmasından korkuyorum birde acaba psikolojik bir olayın sonucumu diye endişeleniyorum ...offff çocuk büyütmek ne zormuş yahu eskiler beşer onar çocuğu nasıl büyütmüş ben biriyle başedemiyorum..:KK37:

slm canım benmde kızım var 3.5 yaşında oda öpüşmelerden etkileniyo bunun ayıp olmadıgını ama küçük ve cici kızlar yapmaz diye söylüyorum kendi bebeğini öperken gördüm ama ileri derecede şeyler bilmiyo senin çocuk çok küçük şaşırdım amaann işimiz zor kızlarda daha da bi zor Allah hepimize yardım etsin

benım oglum 7 yasında okula yenı basladı ınt.oyun oynuyor ama ılk fırsattaa opusmeyle ılgılı sıtelee gırdırıgını gordum.uzuldumçne yapacagımı bılemedım.konustum ama pek yarararı olmamıskı bugun tekrar gırdıgını gordum.bılıyorum cok erken ve bu dogsl bı surec ama elının altında ınternet var ve daha kotu seylerle karsı karsıya gelebılır.:KK25:

ben cocugumu bu halde gorsem herhalde cok uzulurum ya bu duyguya engel olamam gıbı gelıyor :S

özelden cevap yazamağım için buradan yazıyorum (mesaj sayım 100 olmamış çünkü)
selamlar,

kızım hala yapmaya devam ediyor maalesef :KK43: ama eskisi gibi sık değil. ve artık bizden gizli yapmaya başlıyor. çünkü bir kaç kez tepkimizi anladı. hatta ben onunla konuştum o bacaklarını sıkma esnasında ayağnını biraz içeri kıvırdım bak ayağın böyle kalır dedim dr. gideriz dedim. biraz başlarda tırstı ama yalnız kaldıkça baktım yapıyor.
şöyleki; o an içinde kimse ilgilenmezse, ben ev işi baba tv başındaysa bakıyorum gidip yapıyor, bunu farkedince yani sıkıldığında kendini yalnız hissettiğinde yaptığını farkedince mümkün oludğunca yalnız bırakmıyoruz. tabi bende çalışan anneyim babaanesi bakıyor, onuda çok tembihledim. onun yanında hiç yapmamıştı sadece 1 kere şahıt olmuş. yani çok sık yapmıyor, oda mutfakta iş yaparken (yani ilgilenmezkeni) yaparken görmüş. bende haftalardır yaptığına şahit olmadım. ama biliyorum bir yalnız kalsa yapacak, fırsat tanımıyoruz o yüzden. artık büyüdü ve bunun yanlış olduğunun idrakına vardı. çokta korkutmak istemiyorum üstüne düşmek istemiyorum, dikkat çekmek istemiyorum ama o farkına varmış bizim tavırlarımızdan bakışlarımızdan. o yüzden bizim aşama artık gizli yapma aşamasında :KK43:
bende bir çok pedagogla yazıştım, çok internetten araştırma yaptım. hepsi aynı yerde birleşiyor, dikkat dağıtını unutturun ve zamanla unutur. yok yani unutmuyorlar...
allah kolaylık versin bizlere.

özelden cevap yazamağım için buradan yazıyorum (mesaj sayım 100 olmamış çünkü)
selamlar,

kızım hala yapmaya devam ediyor maalesef :KK43: ama eskisi gibi sık değil. ve artık bizden gizli yapmaya başlıyor. çünkü bir kaç kez tepkimizi anladı. hatta ben onunla konuştum o bacaklarını sıkma esnasında ayağnını biraz içeri kıvırdım bak ayağın böyle kalır dedim dr. gideriz dedim. biraz başlarda tırstı ama yalnız kaldıkça baktım yapıyor.
şöyleki; o an içinde kimse ilgilenmezse, ben ev işi baba tv başındaysa bakıyorum gidip yapıyor, bunu farkedince yani sıkıldığında kendini yalnız hissettiğinde yaptığını farkedince mümkün oludğunca yalnız bırakmıyoruz. tabi bende çalışan anneyim babaanesi bakıyor, onuda çok tembihledim. onun yanında hiç yapmamıştı sadece 1 kere şahıt olmuş. yani çok sık yapmıyor, oda mutfakta iş yaparken (yani ilgilenmezkeni) yaparken görmüş. bende haftalardır yaptığına şahit olmadım. ama biliyorum bir yalnız kalsa yapacak, fırsat tanımıyoruz o yüzden. artık büyüdü ve bunun yanlış olduğunun idrakına vardı. çokta korkutmak istemiyorum üstüne düşmek istemiyorum, dikkat çekmek istemiyorum ama o farkına varmış bizim tavırlarımızdan bakışlarımızdan. o yüzden bizim aşama artık gizli yapma aşamasında :KK43:
bende bir çok pedagogla yazıştım, çok internetten araştırma yaptım. hepsi aynı yerde birleşiyor, dikkat dağıtını unutturun ve zamanla unutur. yok yani unutmuyorlar...
allah kolaylık versin bizlere.

keşke öyle birşey yapmasaydın sen öyle davrandığın için gizli gizli yapıyor malesef benim kızım 3 yaşında sürekli olmasada ara sıra yapıyor ama hiç umursamıyorum eğer ilk başta senin gibi korkutsaydım oda yağpardı
dikkatini başka yöne çekmeye çalıştım ilgilendim ama o konuyla ilgili hiç konuşmadım ve alışkanlık haline gitrmedi çok şükür bo normal bir durum çocuğunuza sapıkmış gözüyle bakmayın ve kötü davranmayın lütfenn !!!

çok afedersdinizde nasıl yapıyo ne yapıyo yani 12 13 aylık bebeklerdende bahsedilmiş burda onlar nasıl yapabilirki benimde 6 yaşında kızım var acaba diyorum kendi kendime.nasıl anlıcam bilmiyorumki

çok afedersdinizde nasıl yapıyo ne yapıyo yani 12 13 aylık bebeklerdende bahsedilmiş burda onlar nasıl yapabilirki benimde 6 yaşında kızım var acaba diyorum kendi kendime.nasıl anlıcam bilmiyorumki

benim kızım oyuncaklarının üzerine oturup haraket ediyordu
herhangi bişeye sürtünerek yaparsa anlarsınız zaten

çocuklar genelde ilgisiz kaldıklarında ya da böyle hissettiklerinde ,örnegin bi kardeşi doğduğunda ,kendi dünyalarına dönüp işin içinde bu şekilde iç güdüsel olarak tercih ediyorlar....çocukla yaptıklarının kendilerini tatmin etmek olduğunun farkında degil ,fakat ailenin bunu ortadan kaldırmaya çalıştığını hissederse daha fazla yapıyorlar,çocuklar bu davranışı yaparken ilgilerini farklı bi yere çekmeli fakat bunu yaparken onlara hissetirmeden bunu yapmalıyız ve bi süre sonra emin olan gecicektir.

Genelde kızlardan bahsedilmiş acaba erkek cocuklarına göre kiz cocukları daha mı fazla yapıyor? Ben oğlumu hiç öyle yaparken görmedim. Bir ara 2-3 yas arası elliyordu, keşfetmeye çalışıyordu, hiç engel olmadım ama sürekli gözlemledim. Çok şükür ileriye götürmedi. Birkaç defa altını değiştirirken ellemek istedi, dur oğlum daha silmedim dedim. Pisik kremi sürerken bazen kendisi sürmek istiyordu birkaç defa izin vermiştim. Belki esnek bıraktığım icin maşallah öyle bir sorun yasamadık.

X