Medical Park Göztepe Hakkında

onun durumu neymıs? sorun nerden kaynaklanıyormus? rahım agzı yetmezlıgı mı? o da mı hep yatmıs? serklaj uygulanmıs mı ona? benım serklajım da yok . o yuzden cok rısklı..

onun durumu neymıs? sorun nerden kaynaklanıyormus? rahım agzı yetmezlıgı mı? o da mı hep yatmıs? serklaj uygulanmıs mı ona? benım serklajım da yok . o yuzden cok rısklı..

canım bu hafta ayrıntılıya girdiğimde bil hassa Mine Hanıma Rahim ağzı genişliğini sordum.
şimdisi için erken ama bakalım dedi. 3,8 çıktı....
biz senle 2,5 ... 3 normal diye konuşmuştuk dimi aklımda öyle kalmış,, benim anormal o zaman :))

Hayır canım senin iyi :) 2.5 cm altı risklidir. Gebelik haftası ile de alakalı tabiiki de. Çünkü rahim büyüdükçe baskı artıyor ve rahim boyu dikiş yoksa daha da kısalabiliyor ve erken doğum oluyor. Doktorlar daha önce düşük yapmadıysan çok fazla sorgulamıyorlarmış bunu. İlla kayıp mı vermek lazım dimi...Benim 2.2 idi en son. Gerçi Gökmen bey rahim ağzı boyu yok kalmamış dedi aynı gün başka doktor 2.2. idi. Sonuçta her doktor aynı ölçüyü veremeyebiliyor. Sonuç kısa olup olmadığı benim kısa. Senin normal. 7 ayda falan tekrar bi sor ama.

Melek nasıl oldun? Şikayetin var mı? Benim 50 gr şker yüklemem 155 çıktı Gökmen Bey 100 gr istedi.Yarın onu yaptıracağım bakalım.İnşallah az çıkarda diyete gerek kalamaz.

ben iyi olmaya calısıyorum fıstık yatıyorum devamlı. Yazmıssın Mart annelerıne.gordum ama uzulme. sınırın coookk ustunde degıl. 100 lukde farklı cıkabılıyor. Ac kalma saatın etkıleyebılıyor. Sen kafana takarsan daha da yukselır. Takma ama yemene de bır duzen getır..

Benım sonrakı randevum 25 aralıkta bu arada

rahimağzı yetmezliği evet oda hep yatmış onada hastanede kal demişler sadece 2 gün kalmış sonra evde devam etmiş ondada dikiş falan yok yeni oldu doğum zaten 1 hafta erken doğurdu sadece.Dr sadece tuvalet için kalk demiş evde hiçbir şey yapma demiş hep yatmış oda.Hergün iğneleride vurulmuş canım.Bebekte 3,600 doğmuş ve çok sağlıklı...

masallah darısı basıma ınsallah canım ama kısıye gore durumlar degısebılıyor. taam rahım agzı kısalmıs olabılır ama benım kalmamıs gıbı bısey dedı doktor ve bebek dogum pozısyonunda bası legen kemıklerının ıcınde. Dolayısı ıle baskı yapıyor asagı. Dua edın banada darısı basımaaa:Saruboceq:

masallah darısı basıma ınsallah canım ama kısıye gore durumlar degısebılıyor. taam rahım agzı kısalmıs olabılır ama benım kalmamıs gıbı bısey dedı doktor ve bebek dogum pozısyonunda bası legen kemıklerının ıcınde. Dolayısı ıle baskı yapıyor asagı. Dua edın banada darısı basımaaa:Saruboceq:
ediyoz merak etme...erken doğsa bile inşallah çok kısa zamanda toparlar..Hep dua edicez...

melekcım Allah yardımcın olsun canım dualarımız senınle ve tum hamıle arkadalsarımızla
uzme kendını emı

senem ıpek esra hayat ısmını sayamadıgım bır cok arkadasım desteklerınız ıcın cok tesekkur ederım moral oluyor bana...:1hug:

Hayır canım senin iyi :) 2.5 cm altı risklidir. Gebelik haftası ile de alakalı tabiiki de. Çünkü rahim büyüdükçe baskı artıyor ve rahim boyu dikiş yoksa daha da kısalabiliyor ve erken doğum oluyor. Doktorlar daha önce düşük yapmadıysan çok fazla sorgulamıyorlarmış bunu. İlla kayıp mı vermek lazım dimi...Benim 2.2 idi en son. Gerçi Gökmen bey rahim ağzı boyu yok kalmamış dedi aynı gün başka doktor 2.2. idi. Sonuçta her doktor aynı ölçüyü veremeyebiliyor. Sonuç kısa olup olmadığı benim kısa. Senin normal. 7 ayda falan tekrar bi sor ama.

teşekkür ederim hayatım;
bu arada sen nasılsın,moral çok önemli , bu yüzden aklına kötü şeyler getirme, senin gibi melek oğlunda sağlıklı gelecek bak gör .

Son düzenleme:
iyiyim canım gayet iyi. Habire yaıyorum...:) Yatmak sıkıcı ama napiimm:nazar:
Ay bu durumumu öğrendiğimde canım o kadar çok sigara çekti ki anlatamam size.

Ay bak seninde takvimin ortaları geçmiş artık zaman çabucak geçer inşallah :)

ya melek banada aynıoluyor biliyormusun

iki gun evel çokaz kahverengi lekelenmem oldu can bey i aradım gelmene gerek yok amaiçinrahat etsin istiyorsan gel dedi bgun gittim yolkkesesinide gorduk çoksukurhaftaya randevum vardı zaten insalah kalp atısını haftayaduyacagız ondan sonra daha rahat olacagım insallah
ama insanolumsuz birseyyasadımı sigara içenbiri ise eskiden hemen eski dost sigara akla geliyor
ne yazıkkı boyle
sigaranın tadını hiç almamıs olmayı çokisterdimm::KK43:(((

esracıgım sakıın sakınnn sen aklımdan bıle gecıreyım deme. Zaten ılk zamanların onemını deneyımlı bır anne olarak benden ıyı bılıyorsun. O yuzden :nazar: sigara yok.

Gerçi kız kardeşim hamileliği boyunca sigara içti kız 40 haftada sancııyı bekliyoruz. Ben hamıle oldugumu ogrenınce sigarayı bıraktım( erken doğumun sancıların nedenlerınden bırıymıs ya) sımdı sancılarım oluyor yatıyorum :eek:

İyi olmaya çalışıyorum. Bilenler var kızkardeşimde hamile ve 40 haftasını doldurdu artık. Ama kızdan bende olan sancının onda biri yok :CüvCüv:

Doktor demiş Pazartesi gel sunni sancı verelim zamanın geldi geçiyor demiş. Yarın serüven başlıyor. Ve ben kardeşimin bu zamnında yanında olamayacağım için çok üzgünüm :nazar::teselli:

Kızlar dua edin kardeşime çok sancı çekmeden açılması olsun kolay doğumları olsun.:Saruboceq:

amin inşallah bir avazda doğurur ahahhah öle derler dimi....sen kendine dikkat et kardeşin nasılsa iyi olacak...ha gayret...seninde güzel haberlerini duyarız inşallah

canım kardeşin için ne güzel bir gün ;
uzun bir maratonu en sonunda bitiriyor, ve en güzel hediyesine kavuşuyor;
darısı hepimizin başına ;

İyi olmaya çalışıyorum. Bilenler var kızkardeşimde hamile ve 40 haftasını doldurdu artık. Ama kızdan bende olan sancının onda biri yok :CüvCüv:

Doktor demiş Pazartesi gel sunni sancı verelim zamanın geldi geçiyor demiş. Yarın serüven başlıyor. Ve ben kardeşimin bu zamnında yanında olamayacağım için çok üzgünüm :nazar::teselli:

Kızlar dua edin kardeşime çok sancı çekmeden açılması olsun kolay doğumları olsun.:Saruboceq:

Allah hayırlı haberler almayı nasip etsin teyzecik :)))
Benim 3 yeğenim var okadar farklı bir sevgi ki anlatamam.Yaşamana az kalmış zaten kaydirigubbakcemile3

Bu arada şeker yüklemesinin 100 gr lığını yaptırdım hepsi normal çıktı çok şükür.Tam Gökmen Be in ddiği gibi gidiyorum şimdiik bakalım her ay bir kilo.:nazar::CüvCüv:

X