Medipol Hastanesi, Kadın Doğumcu

selam arkadaşlar ben 13 haftalık hamıleyım hakan beye gıdıyordum ama hakan bey doğumlara genelede gırmıyomuş evı bakırköydeymişş.. bana medıpolde yenı bır dr tavsıye edermısınız.. ama güler yüzlü ve ilgili olsunn yerimseniben

benim doktorumda hakan bey medipolde çatı muayenesi için cevahir hanıma gitmiştim o da çok şeker bir doktorudu hiç canımda öyle yanmadı hatta tavsiye edebilirim ama bi kere ayaküstü muayene olmuştum kanamam olduğu için diğer kadın doktorlarınıda tanımıyorum malesef

merhaba kızlar

ben 34. hafta dayım ve anadolu yakasına yeni taşındım. Doktorum bahçelievler hizmet hastenesinden Meltem hanım ama değiştirmek zorundayım.

Medipol e giden arkadaşlar .
hastaneyi ve doktorları ya da hangi doktorları tavsiye edersiniz
doğumum sezaryen olacak ve 3 haftam kaldı
ooofffff çok az zamanım kaldı
lütfen yardım edin arakadaşlar

Ben de 32. haftamdayım, ilk kez geçen cumartesi Seval Hanım a gittim Medipol de. İlk izlenimim olumlu. Genelde Leyla hanım çok tavsiye ediliyor ama ondan randevu almak çok güç. Hakkınızda hayırlısı inşaAllah.

cevahir hanımdan memnundun?hayırdır bir şey mi oldu sezeryan yanlısı mı?

açıkcası çok memnundum ve çok seviyordum ama onu tanıyan bir arkadaş cevahir hanımla ilgili bir kaç şey anlattı soğudum ben de. normal doğuma elverişli iken sezeryana yönlendirmiş ve zorunlu sezeryan yapılmış.:KK50:

açıkcası çok memnundum ve çok seviyordum ama onu tanıyan bir arkadaş cevahir hanımla ilgili bir kaç şey anlattı soğudum ben de. normal doğuma elverişli iken sezeryana yönlendirmiş ve zorunlu sezeryan yapılmış.:KK50:

ben de ona gidiyorum memnundum şimdiye kadar .sen kaç haftalık hamilesin?doğum ne zaman kısmetse. artık kime güveneceğimizi şaşırdık valla....

Kızlar ben de seval pata ya gidiyordum, gittiğime bin pişman etti beni, önceden bir melekti, son gittiğimde ise tam bir ş.....n olmuştu. Alttan muayenemde çok acı çektim, çatıma bakamamış, halbuki çok ta kanama oldu. Asla burada sana normal doğum yaptıramam, çok istiyorsan devlete zeynep kamil doğumevine git, orada ölsen seni sezaryana almazlar dedi, resmen hastaneden kovdu beni. Şimdi Fatih te Dr. Gülhan Cengiz e gidiyorum.

ben 22. haftama girdim.

önce dragos şifa hastanesi,nde mine ergül'e gidiyodum ama bostancıda oturduğum için uzak geldi.

sonra medipol de cevahir tekcan a başladım ve çok ısınmıştım. güler yüzlü ve pozitif bir bayan ama daha sonradan ne yazık ki sezeryan yanlısı old. duydum ve bıraktım

medipolde prof.dr.gürkan zorlu ya başladım şimdi. ama profların geneli sezeryancı oluyor. güven duymuyorum ama napim çaresizim.

leyla altntaşı merak ettim ama onunda hastası fazla. randevuyu 1 ay sonraya veriyorlar.:KK50:

kızlar medipolde yeni bir doktor başladı

prof.dr.gürkan zorlu? kendisine giden var mı, sezeryancı mı kendisi?

arkadaşlar bendemedipolde seval pata ya gidiyorum . yazılanları okuyunca tedirgin oldum. bu arada son 2 gidişimdede nnormal doğuma girdiğini gördüm ve biraz içim rahatladı hatta birine tam bana sıra gelmiştiki girdi ve 15 dk sonra doğurtup geldi hayran kaldım ..sezeryanına hiç denk gelmedim ilk doğumum olacak çok korkuyorum . sezeryan dersede yapacak bişi yok artık ne yapalım kader sağlıklı olsunda herşey :KK43:

Merhaba bende 1,5 senedir Seval PATA'ya gidiyorum ve çok memnunum. Benim soru sormama gerek kalmadan zaten herşeyi izah ediyo. İnşallah hepte böyle gider . Şu anda 11 haftalık hamileyim. Bi aksilik olmazsa doğumuda onunla düşünüyorum.

ben 22. haftama girdim.

sonra medipol de cevahir tekcan a başladım ve çok ısınmıştım. güler yüzlü ve pozitif bir bayan ama daha sonradan ne yazık ki sezeryan yanlısı old. duydum ve bıraktım

aynen öyleymiş:
normal doğum yapmak isteyenler için ben kendisini önermiyorum. 2 canım cicime kanan millet olarak bu kadını tatlı dilinden ötürü sevenler olabilir, açık sözlülüğü, ilaç yazmaya karşı duran tavrı, rahatlığı filan tercih edilme nedeni sayılabilir ama ondan asıl ne istiyorsunuz ve karşılığını alabiliyor musunuz bu önemli. ben ilk baştan beri hiç saklamadığım normal doğum isteğimi 39. haftamda da koruyorken, bana bebeğin başının büyük olduğundan bahsederek "seni kesicez heralde" gibi çirkin söylemlerle sezaryene yönlendirmeye çalıştı. zaten bunu arar ara hep yaptı ama güya beni üzülmeyeyim diye "hazırlıoyrdu" sezaryen fikrine. neyse, son görüşmemiz, içindeki canavarın çıktığı görüşme oldu. asıl niyetini anladım. diyaloğumuz şöyle gelişti:

-sancıların başlamadan bir an önce karar ver, bu gebeliği bitirelim.
-ben son ana kadar sezaryen olmak istemiyorum
-bebeğin kafası büyük, normal doğum yaparsan parçalanırsın!!!!
-o zaman sancılarımı bekleyip ardından sezaryen olmak istiyorum
-öyle bir sezaryen şekli yok. o da riskli.
-ben öyle olmak istiyorum. ayrıca bunu düşünmem gerekiyor
-sancıların gecenin 2sinde başladığında o saatte seni ameliyat yapamam. nöbetçi dr. kimse o yapar artık!!!
- :-/ olsun...

böyleydi işte. çok byük hayal kırıklığı yaşadım velhasıl. tüm derdi zorunun keyfinin bozulmaması olduğunu anladım. kimse herhangi bir risk yokken, içerde mışıl mışıl uyuyan çocuğumu bana ordan zorla çıkarttıramaz. "bu bebk senden önce benim" diyor hanfendi ama yok öyle bişey. bu bebek benim ve hakkındaki kararları da ben veririm. elbette ki hayati risklere karşı da alınacak önlemler konusunda aptallık ederek direnecek değilim ama şu anda -maaşallah- öyle riskler de yok. eee, ne istiyorsun o zaman, ne hakkın var!?

ayrıca bugün başka bir dr.a daha sordum, kafa ölçüsü 40. hafta ile uyumlu gidiyor, suyu da normal. ben senin dr.unun yerinde olsam en az 1hafta daha beklerim bu bebeği dedi. sonrasına bakarız. bence de. onu o zaman düşünürüz, acelemiz yok.

off, sinir yaptım yine. ezcümle, bi dr.u tek yönden değerlendirmeyin arkadaşlar. ne istediğinizi, tavrınızı net olarak ortaya koyun. ben koyduğum halde son haftalarda bunu yapıyor ama en azından kararımdan vazgeçmiyorum. bunda diretin derim...

Cevahir hanimla gecen sene gebeligimin 4. ayinda tanistim oda tamamen bir tesaduften ibaret idi. aslinda arkadasimin tavsiyesi uzerine sema ovaliya randevu almistim lakin kendisi randevu tarihini erteleyince bende Cevahir hanima yonlendirildim.. iyikide oyle oldu... 4. aydan dogum yapacagim gune kadar sezeryanin lafi bile gecmedi.. 35. haftada erken dogum riski yasadim bana ardarda 2'ser celestone recetesi yazdi boylece o riski atlattim. 37. haftada sancilarim sabaha dogru 3te basladi sanci sikligi 3 dakikada 1'e dusunce hastanenin yolunu tuttum. saat 7:30 da hastanedeydim nst ye baglandim sancilar artinca dogumu hizlandirmak icin suni sanci serumu baglandi saat 9:30 gibi. epidural istiyordum ama Cevahir hanim son dakikaya kadar diretti ( benim iyiligim icin tabi ) en son benim tum hastaneyi inleten cigliklarima dayanamayip anestezi uzmanina epidural talimati verdi saat 10:45 te epidural oldum ve saat 11 de normal dogumum gerceklesti. Cok rahat, cok samimi ve en onemlisi insana guven veren bir kisilige sahip. simdi ikinci cocuguma hamileyim.. ama bu seferki biraz sorunlu. 24. haftada bebegin gelisimi aniden yavaslamaya basladi Cevahir hanim durumu Dr. Hakan Apaydin la paylasip daha sonra ikisinin oratk karari ile prof. dr recep has'in engin deneyimleriyle kontrol altina aldi. Durumun neticelendirilmesi icin bir takim kromozomal testler yaptirdim allaha sukur hepsi temiz cikti fakat bebegim normal gelisiminin 3 hafta gerisinde ve tibbi zorunluluk yuzunden 36. haftada gebeligimin sonlandirilmasi gerekiyor, bu zaman dilimi icerisinde bir suru arastirma yaptim,1000lerce makale okudum ve gercektende benim durumumda olan birisi icin alinacak en dogru karar olduguna inandim. Yarin hakan bey ve cevahir hanimla sezeryan tarihini belirleyecegiz buyuk bir ihtimaal haftaya bayramdan hemen sonra bir gune denk gelecek. Hakan bey ve Cevahir hnm mukemmel otesi doktorlar. Cevahir hanim kesinlikle sezeryan yanlisi bir doktor degil tamamen normal dogum taraftari hatta epidurali bile kolay kolay yaptirmiyor. Umarim Cevahir hanim hakkinda kafasinda soru isareti olan arkadaslarin tedirginliklerini bu yazimla bertaraf ederim.herkese sevgiler...:emir_bebek:

ilk çoçocuğumda leyle hanımın hastasıydım ikincide bahar hanımın.ikisi de iyiydi.leyla hanım da suni sancıyla doğuma girdim. o gece nöbetçiydi.doğum yavaş ilerliyoru.biryere kadar gidip geleceğini söyledi.o gittikten sonra birden açılma oldu.artık nefes alamaz duruma geldim.ben söylemesem hiç bakmıyorlar. orda bulunan başka bir doktor ve ebe doğumu yaptırdı .o sadce dikişleri yaptı..bahar hanımda da yine suni sancıyla başladık açılma olmayınca sezeryan yaptı.memnun kaldım

:nazar::nazar:ilk çoçocuğumda leyle hanımın hastasıydım ikincide bahar hanımın.ikisi de iyiydi.leyla hanım da suni sancıyla doğuma girdim. o gece nöbetçiydi.doğum yavaş ilerliyoru.biryere kadar gidip geleceğini söyledi.o gittikten sonra birden açılma oldu.artık nefes alamaz duruma geldim.ben söylemesem hiç bakmıyorlar. orda bulunan başka bir doktor ve ebe doğumu yaptırdı .o sadce dikişleri yaptı..bahar hanımda da yine suni sancıyla başladık açılma olmayınca sezeryan yaptı.memnun kaldım

X