merhaba pkolular burda toplanalım mı??

kızlar gun boyu evde degılım cok yogun bır tempoyla calısıyorum bazen gunde 12 saatı buluyor.ıs yerıme gelmek ıcın sabahları 30 dk yuruyorum 6 aydır donerkende oyle.yedıklerımede dıkkat edıyorum ama kilolarda gram oynama yok en azından ustune koymuyorum dıye sevınıyorum :KK43:(( bu arada doktorum muayene esnasında cok akıntın var dedı.üstünede progestan dıye bır ılac verdı...bu ilacı alırken eczanedekı bayan hamılemısın dıye sordu.anlamadım bır umut beklıyorum....:KK43:((

canım sen hap hakkını tamamen bitir bence klomen 6 ay serophene 3 ay kullanılıyo die biliyorum sana hangi ilacı verdiki doktorun
3 ay klomen bir ay serophen kullandım ben ama 3 aydan fazlası zarar diyorlar ve 3 tane içmeme rağmen günde sadece bir yumurtam oldu geçen ay ona da şükür önceki ay hiç yoktu:S
off akşama gideceğim bakalım artık ne derse yapmak zorundayım burada alternatif doktor çok az:S

bi inatçı dr da seninki demek. ben bu ay ağlayacaktım kist olmuş dediğinde gözlerim doldu hemşiresi orta yaşlı drumun kadın üzüldü olcak olcak daha küçüksün inan olcak diye moral vermeye çalıştı. her defasında aynı klomen yaramıyor bana dedim. drumda sen çok üzülüyorsun moralinde bozuluyor doğru klomenle sonuç alamıyoruz kisti eritelim mayısta iğne ve aşılama dedi.1 ay önce iğne daha iyiymiş ben normal yollardan hamile kalamayacağım herhalde aşılama mı yapsak dediğimde hayır demişti ama herhalde oda gördü halimi vazgeçti inadından

bana da öyle yapıyor bekle acele etme diyor ama benm yaş 29 ya çok tedirginim rezervim azalır diye çok korkuyorum ben bide o ne hiç bilmiyorum test falan yapmadım amh idir nedir:S
sizler yaptınız mı

3 ay klomen bir ay serophen kullandım ben ama 3 aydan fazlası zarar diyorlar ve 3 tane içmeme rağmen günde sadece bir yumurtam oldu geçen ay ona da şükür önceki ay hiç yoktu:S
off akşama gideceğim bakalım artık ne derse yapmak zorundayım burada alternatif doktor çok az:S

bana da öyle yapıyor bekle acele etme diyor ama benm yaş 29 ya çok tedirginim rezervim azalır diye çok korkuyorum ben bide o ne hiç bilmiyorum test falan yapmadım amh idir nedir:S
sizler yaptınız mı

amh yumurtalık rezervini gösteriyor. bende yaptırmadım hiç ama drlar ya önlem bütün testleri yapalım yada bişeyden şüphelendiklerinde yapıyolarmış.bende 3 ay klomen kullandım 2 sinde kist oldu birindede gelişmedi. yani zararı oldu yararı olmadı

Son düzenleme:
kızlar gun boyu evde degılım cok yogun bır tempoyla calısıyorum bazen gunde 12 saatı buluyor.ıs yerıme gelmek ıcın sabahları 30 dk yuruyorum 6 aydır donerkende oyle.yedıklerımede dıkkat edıyorum ama kilolarda gram oynama yok en azından ustune koymuyorum dıye sevınıyorum :KK43:(( bu arada doktorum muayene esnasında cok akıntın var dedı.üstünede progestan dıye bır ılac verdı...bu ilacı alırken eczanedekı bayan hamılemısın dıye sordu.anlamadım bır umut beklıyorum....:KK43:((

hamilelerde bebek tutunsun diye veriyorlar düşük ihtimalinde eltim kullanıyor ondan biliyorum ama sana niye vermişler bi fikrim yok

Progesteron yumurtlama ve adet döngüsünün düzenlenmesinde rol alan, önemli bir kadın cinsiyet hormonudur.

Progesteron henüz menapoza girmemiş ancak vücuttaki progesteron eksikliği yüzünden adet göremeyen kadınlarda adetin gerçekleşmesi için kullanılır. Progesteron ayrıca menapoz sonrası östrojen yerine koyma (replasman) tedavisi gören kadınlarda rahim astarının aşırı büyümesini engellemek için kullanılır.

Progestan Kapsül (Progesteron) aşağıdaki durumlar ile ilgili bir ilaçtır:

adet düzensizlikleri;

adet öncesi sendromu*;

menapoz öncesi dönem ve / veya menapoz dönemi;

memeleri etkileyen iyi huylu hastalıklar;

hormon yetersizliğinden kaynaklanan kısırlık;

düşük tehlikesi veya belirli hormon yetmezliğine bağlı tekrarlayan düşüklerin önlenmesi;

belirli durumlarda erken doğum riskinin önlenmesi.

merak ettim netten baktım adet ol diye vermiş sanırım

tesekkur ederım verdıgın bılgıler ıcın.
bu ay kasıklarımda ıgne gıbı ara ara batmalar oldu bır ıkı gun surdu sadece ondan berıde akıntı sorunu yasıyorum.cıvan percemı ve aslan pencesı kaynatıp kaynatıp ıctım sıfa nıyetıne :)
bakalım bunlar hormonlarıma nasıl etkı edıcek

amh yumurtalık rezervini gösteriyor. bende yaptırmadım hiç ama drlar ya önlem bütün testleri yapalım yada bişeyden şüphelendiklerinde yapıyolarmış.bende 3 ay klomen kullandım 2 sinde kist oldu birindede gelişmedi. yani zararı oldu yararı olmadı

neyden şüpheleniyorlar acaba da istiyorar ya azsa:KK43::KK43:
puffffff

canmm ya zor bi durum senin için nereye yetişeceğini şaşırıyor inşallhh

sen de benim gibisin düşünüyorum düşünüyorum üniversite sınavına girdiğim aydan başka olmayan adet hatırlamıyorum anneme soruyorum yok. evlendim ilk ay olmadım bebek düşünmediğim için sürekli test yaptım hamileysem diye sonra olmadığım aylar çoğalmaya başladı evliilkte olur öyle dedi herkes.sonra korunmayı bıraktım dra gittim adet olamıyorum gebe de değilim diye. yapılan ilk testte fsh 7,34 lh 20,09. sonra 1 yılını tamamla gel dediler. bu yıl ocakta yaptırdığım tahlilde normal değerlere inmişti ikiside. sonra geciksede her ay oldum adet yaklaşık 6 aydır da 29-30 günde bir adet oluyorum.kilo problemim de var evlenince birden aldım geçen yıl 8 kg verdim bu yıl da yeniden başladım 2 kg daha vermişim. zayıfta olsan 1-2 kg vermek işe yarıyor karın yağları hormon üretimini kötü etkilermiş.mayısa kadar bi 5 kg daha hedefim ilk aşılamayla hamile kalırsam kilo kilo diye hamileliğimde bunaltmayım kendimi. strese girme olumsuz düşünme bu hastalıkta en çok bunlara dikkat et. rabbim ol dedikten sonra herşey hikaye. demek ki buda bizim imtihanımız sonuçta burası imtihan dünyası demi. sen tedavine devam et olacağına inan yaşında küçük daha. içten dua et rabbim içten edilen duaları geri çevirmez günü gelince bizimde bebişlerimiz olcak ve bugünleri unutup yaramazlıklarından dert yancaz burda birbirimize.biraz uzun oldu kusura bakmaEki Görüntüle 641286 Eki Görüntüle 641288

canım benim destek olduğun için teşekkür ederim. çok dua ediyorum kendime de bütün yavrusu olmayıp isteyenlere de... kilo problemim de yok doktorum kilon çok iyi muhafaza et alma da vermene de gerek yok dedi. yine de vermeye çalışıyorum belki bi faydası olur diye. insan bişeyler yapmak istiyo ne yesem ne içsem ne yapsam diye düşünüp duruyorum. Allahım dermansız dert vermesin yine halimize şükür bari tedavisi var diye umutlanıyoruz. dua edip bekliyoruz kurban olduğum Allahım güldürsün yüzümüzü sağlıklı sıhhatli kendine hayırlı kul bize hayırlı evlat olacak yavrularımızı gönderiversin inşaallah... söylediğin gibi bebişlerimizdende bahsedelim birbirimize hayali bile öyle güzelki...

canım benim destek olduğun için teşekkür ederim. çok dua ediyorum kendime de bütün yavrusu olmayıp isteyenlere de... kilo problemim de yok doktorum kilon çok iyi muhafaza et alma da vermene de gerek yok dedi. yine de vermeye çalışıyorum belki bi faydası olur diye. insan bişeyler yapmak istiyo ne yesem ne içsem ne yapsam diye düşünüp duruyorum. Allahım dermansız dert vermesin yine halimize şükür bari tedavisi var diye umutlanıyoruz. dua edip bekliyoruz kurban olduğum Allahım güldürsün yüzümüzü sağlıklı sıhhatli kendine hayırlı kul bize hayırlı evlat olacak yavrularımızı gönderiversin inşaallah... söylediğin gibi bebişlerimizdende bahsedelim birbirimize hayali bile öyle güzelki...

aminn amin:KK14:

tesekkur ederım verdıgın bılgıler ıcın.
bu ay kasıklarımda ıgne gıbı ara ara batmalar oldu bır ıkı gun surdu sadece ondan berıde akıntı sorunu yasıyorum.cıvan percemı ve aslan pencesı kaynatıp kaynatıp ıctım sıfa nıyetıne :)
bakalım bunlar hormonlarıma nasıl etkı edıcek

cnm banada doktor progestan verdi.bende bebek için uğraşıyorum.adetin 15.günü içmeye başla dedi.sanırım adet olmak için verdi.çünkü adet olunca gel 3 .gün tahlilleri yenileyecez dedi.sadece düşük önlemek için deil adetin gelmesi içinde kullanılıyor yani.

selam kızlarr yarın adatten sonra 5. günüm doktora gideceğim artık ilaç kullanmak istemiyorum ama doktorum nedense iğne vermiyor bana:S4 ay kullandım hap zararlı değil mi ki:S

toplamda 6ay canım...
merhaba kızlar.bugün çatlatma iğnesinden sonraki 13. günüm.sabah sabırsızlıktan test yaptım.2.çizgi açık pembe çıktı.ben şimdi hamilemiyim.çok şaşkınım :KK53:
6 seneden beri ilk defa testte böyle birşey görüyorum.
ayyy hadi inşaallahhh canımmmmmmmm bekliyorumm güzel haberlerini:):)
çatlatma iğnesi 10 gün etki gösteriyor diye biliyorum inşaallahh hadi bakalım:):9

merhaba kızlar aranıza yeni katıldım.bende 16 yasına kadar hıc adet gormedım.İlk adetimi dra gidip görmüştüm hiç unutmam.Ogün bugundur cok cok nadirdir kendılıgınden adet gormem.
yıllarca yasmın kullandım.Evlendım suan 26 yasındayım.3,5 yıllık evlıyım ve bebek istiyorum.Hangı dra gıtsem cok zor gebe kalırsın oldu.Ve tedavımı hep yarım kestım psıkolojık olarak cok yıprandım.yıllarca yasmın kullanıp bırden bırakınca bır yıl ıcınde tam 30 kilo aldım
Şimdi yenıden tedavı olmak ıstıyorum.Bugün yenı bır dr yenı bır umut dedım gıttım.Aylardır sogan suyu ıcıyorum.Civanpercemı aslanpencesı karıstırıp ıcıyorum ama kistlerim beni o kadar cok sevmiş ki terketmemiş hala.Adet olmak ıcın yıne ilaç yazdı dr um
bıttıgınde kan tahlılı yapacak.Bana dıyorkı pko kilo yapıyor ama kiloda pko.kısır döngü kırmak için kilo vermen lazım dedı ve esının kartını verdı.Eşi akupuntur uzmanıymıs.Haftalık seansı 100 liraymış...bana yardım etmek ıcın mı yoksa para tuzagı ıcınmı böyle yonlendırdı bılmıyorum.Sizce ne yapmalıyım dr mu degıstırsem?? cunku haftalık 100 tl yı odeyecek maddı gucum yok :KK43:
canımm bence spora ağırlık ver işin tadı gelirr boşver o işleri hepsinde bir zarar var.doğal yoldan şaşama arkadşaım...

toplamda 6ay canım...

ayyy hadi inşaallahhh canımmmmmmmm bekliyorumm güzel haberlerini:):)
çatlatma iğnesi 10 gün etki gösteriyor diye biliyorum inşaallahh hadi bakalım:):9

canımm bence spora ağırlık ver işin tadı gelirr boşver o işleri hepsinde bir zarar var.doğal yoldan şaşama arkadşaım...
ne bılleyım canım ya spora baslayacagım ama haklısın..
bazen lanetlendıgımı dusunuyorum :KK43:
edıt:eek:zel mesaj yazamıyorum sanırım 100 mesaj yazmam gerekıyormus

Son düzenleme:
yumurtalar gelişirken bendede olmuştu öyle ağrı. bekliyorum yeni haberlerini

cnm ya çok mutluyum şimdi geldim doktordan herşey çok güzel dedi hormon sonuçlarına baktı çok iyi dedi bu aralar ilişki önerdi perşembe ultrasona gel dedi iğneye devam bu arada :) ama cuma günkü sonuçlarla bugünkü sonuçlar arasında çok fark var bakalım konuştuk biraz doktorumlada biraz zaman gerekiyo dedi herşey iyiye gidiyo görünüyo şuanda dedi gebelik olur dedi olmaz diyemem dedi ama dediğim gibi zamana ihtiyacımız var dedi uzun bi zaman olduğunu sanmıyorum içimden bi ses yakın zamanda inş.diyo bitanem hayırlısıyla inş.senden de ilerleme sonuçlarını iyi haberlerini alırım allahım inş.hepimizin yardımcısı olsun yarabbim...bu arada ankaradaydın istersen benim gittiğim doktordan bi randevu al cnm bide buna git bakalım ne diyecek...

cnm ya çok mutluyum şimdi geldim doktordan herşey çok güzel dedi hormon sonuçlarına baktı çok iyi dedi bu aralar ilişki önerdi perşembe ultrasona gel dedi iğneye devam bu arada :) ama cuma günkü sonuçlarla bugünkü sonuçlar arasında çok fark var bakalım konuştuk biraz doktorumlada biraz zaman gerekiyo dedi herşey iyiye gidiyo görünüyo şuanda dedi gebelik olur dedi olmaz diyemem dedi ama dediğim gibi zamana ihtiyacımız var dedi uzun bi zaman olduğunu sanmıyorum içimden bi ses yakın zamanda inş.diyo bitanem hayırlısıyla inş.senden de ilerleme sonuçlarını iyi haberlerini alırım allahım inş.hepimizin yardımcısı olsun yarabbim...bu arada ankaradaydın istersen benim gittiğim doktordan bi randevu al cnm bide buna git bakalım ne diyecek...

Canım bende Ankaradayım... hangi hastane, hangi doktor senin takibini yapan acaba bana da söyleyebilir misin?

ne bılleyım canım ya spora baslayacagım ama haklısın..
bazen lanetlendıgımı dusunuyorum :KK43:
edıt:eek:zel mesaj yazamıyorum sanırım 100 mesaj yazmam gerekıyormus

olmaz canımm saın lanetlenmiş gibi hissetmee rabbim öyle büyük hgüzellikler bahşetmiş ki çok zor durumda insanlar var sdece sabır canım...

çok sevindim canım hadi hayırlısı inşaallah...

kızlar size güzel haberlerle geldim.beta hcg yaptırdım.sonuç 125.50
:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
daha adetime 2 gün var.sanırım ikizlerim yolda.doktor bu ay 2 yumurtamın olduğunu benden ikiz beklediğini söylemişti.
allaha çok şükür bugünleride gördüm :KK49::KK49::KK49:

kızlar size güzel haberlerle geldim.beta hcg yaptırdım.sonuç 125.50
:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
daha adetime 2 gün var.sanırım ikizlerim yolda.doktor bu ay 2 yumurtamın olduğunu benden ikiz beklediğini söylemişti.
allaha çok şükür bugünleride gördüm :KK49::KK49::KK49:

hayırlı olsun cnm inş sağlıkla kucağına alırsın.darısı bizlere inş.tedavi ile mi oldu ne kullandın?bende bu ay klomen tedavisine başlıcam hayırlısı ile bana da nasip olur inş.

teşekkür ederim cnm.ist.da deilim ankaradayım. ben 1 ay oldu pcolu olduğumu öğreneli.kilo aldıktan sonra bu sorun başladı bende.doktorum progestan verdi ayın 2sinda başlıcam 10gün.adet olunca gel 3.günü tahlil yapalım dedi sonra klomen tedavisine başlıcaz dedi.özel bi kadın sağlığı merkezine gidiyorum.eşimin sperm sayısı fln iyi çıktı. doktorum sizin çocuğunuz olur Allahın izniyle dedi ama ben bize moral için mi dedi bilmiyorum.bu arada glifor 850mg kullanıyorum 23 gündür.bana da dua et cnm hamişlerin duası kabul olurmuş.bende en kısa zamanda hamiş olayım :KK43: sende sağlıkla meleğini kucağına alırsın inş cnm.

Son düzenleme:
teşekkür ederim cnm.ist.da deilim ankaradayım. ben 1 ay oldu pcolu olduğumu öğreneli.kilo aldıktan sonra bu sorun başladı bende.doktorum progestan verdi ayın 2sinda başlıcam 10gün.adet olunca gel 3.günü tahlil yapalım dedi sonra klomen tedavisine başlıcaz dedi.özel bi kadın sağlığı merkezine gidiyorum.eşimin sperm sayısı fln iyi çıktı. doktorum sizin çocuğunuz olur Allahın izniyle dedi ama ben bize moral için mi dedi bilmiyorum.bu arada glifor 850mg kullanıyorum 23 gündür.bana da dua et cnm hamişlerin duası kabul olurmuş.bende en kısa zamanda hamiş olayım :KK43: sende sağlıkla meleğini kucağına alırsın inş cnm.

anladığım kadarıyla çok yeni evlisin.olur allahın izniyle hiç düşünme.dediğim gibi benim olduysa herkesin olur :KK34:
glifor çok doğru seçim.zaten pkolular için çok iyi bir ilaç.
belki senin klomenle ilk denemende bile olur.
3.gün hormon sonuçlarına göre tam pkolu olup olmadığın belli olur.
çok dua edicem canım sanada.:KK16:

X