merhaba pkolular burda toplanalım mı??

öyle mi dersin canım yumurta çatlarken de ağrı olur mu? böyle belime doğru bacağıma doğru yayılıyo batma kasığımdan doğru şimdi yok bak yine gelir birazdan... değerlendirsem mi ne yapsam dediğin gibi belli de olmaz bide yumoş çatlar kaçırırım Allah tamamına erdirsin canım hayırlısıyla sağ salim kucağınada al bebeğini inşaallah hayırlı evlat eylesin Rabbim

canım yumurta çatlama ağrısı da belki kişiden kişiye farklılık gösteriyordur benim kasığıma anlık bi kramp girdi doktora söledim ovulasyon olmuş dedi ama belki senin bünyende bu şekilde tepki veriyor olabilir

merhaba hanimlar.. geçmi$ olsun hepinize ..
bugun bi arkada$imi gordum , çokk ama çokk kilo almi$ :KK43:
bebek olmuyormu$ tabi çunku pko var dedi
3.5 ya$inda kendiliginden olan bi kizi var
dr zayiflayinca olur demi$ galiba bebek için
ama nasil gidecek o kilolar
pko varken zayiflamayi ba$aran varmi, varsa nasil yapitiniz
uzuldum kadina gerçekten , her gordugumde gozume biraz daha $i$ geliyor sanki

Son düzenleme:
selam kızlarr yarın adatten sonra 5. günüm doktora gideceğim artık ilaç kullanmak istemiyorum ama doktorum nedense iğne vermiyor bana:S4 ay kullandım hap zararlı değil mi ki:S

canım sen hap hakkını tamamen bitir bence klomen 6 ay serophene 3 ay kullanılıyo die biliyorum sana hangi ilacı verdiki doktorun

canım pkoda genelde insülin direnci oluyor zaten o yüzden kiloluyuz :KK1:ama doktor insülin direnci için ilaç veriyo ve onunla kilo veriliyo ama be sadece tempolu yürüyüş yaparak vermiştim gerçi hepsini geri aldım ama azmettikten sonra kilo verilebiliyo

canım pkoda genelde insülin direnci oluyor zaten o yüzden kiloluyuz :KK1:ama doktor insülin direnci için ilaç veriyo ve onunla kilo veriliyo ama be sadece tempolu yürüyüş yaparak vermiştim gerçi hepsini geri aldım ama azmettikten sonra kilo verilebiliyo

him bi ara diayabet falan da demi$ti ama bana onu diyeli 1 yil oldu nerdeyse
çokdandir gormuyordum , bugun çok farkediliyordu aldigi kilo
yani son 1 yil oncekine gore daha kiloluydu , ilaç i$e yaramadi demekki
ama zayiflamaya çali$madiginida soyluyor gerçi yani diyeet falan girmemi$ en azindan

him bi ara diayabet falan da demi$ti ama bana onu diyeli 1 yil oldu nerdeyse
çokdandir gormuyordum , bugun çok farkediliyordu aldigi kilo
yani son 1 yil oncekine gore daha kiloluydu , ilaç i$e yaramadi demekki
ama zayiflamaya çali$madiginida soyluyor gerçi yani diyeet falan girmemi$ en azindan

çabalasa arkadaşın eminim verir sadece normal bi insandan daha yavaş verir ama verir yani:KK55::KK55:ben şahsen diyetten yana değilim sporla zayıflamak en doğrusu özel diyetisyen eşliğinde bir yıl diyet deneyimim var ben kilo veriyorum sanmıştım kas kaybetmişim 3 ay kadar falan vitamin takviyesi verdi başka bi doktor çünkü adım atacak mecalim yoktu anlayacağın diyetten yıldım ama spor on numara azmettinmi kesin sonuç:KK1::KK1::KK1:

merhaba kızlar.bugün çatlatma iğnesinden sonraki 13. günüm.sabah sabırsızlıktan test yaptım.2.çizgi açık pembe çıktı.ben şimdi hamilemiyim.çok şaşkınım :KK53:
6 seneden beri ilk defa testte böyle birşey görüyorum.

meraba canımmmm iyiyim hamdolsun bugün 1 hafta oldu tamm nbakalım nasip güzel düşüncen için çok saol canımm benim moral oldu.inşaallahh hepimiz en yakın zamanda güzel haberler paylaşırız:):)
ayyy hadi inss.güzel br haber daha alırız canım..
spor ve sporla beraber diyet ve e önemlisi azim canım kafada bitirmek lazım,doktorda metformin ıçerikli hap verdi mi olur canım
merhaba kızlar.bugün çatlatma iğnesinden sonraki 13. günüm.sabah sabırsızlıktan test yaptım.2.çizgi açık pembe çıktı.ben şimdi hamilemiyim.çok şaşkınım :KK53:

ins. gördüğün gibidir canım ama 15 günden sonra test yapılması öneriliyor.15 güne kadar etkisi devam ettiği için testte yanıltıyor.

büyüsün artık şu yaramazlar. drun uğraşıyor en azından benimki gelişmemiş der yollardı. kaç gün daha devam etceksin canım

cnm doktorum gerçekten çok iyi önceden de dediğim gibi diğerlerinde boşa zaman kaybetmişim 4 yılım gitti koskoca 4 yıl ama herşeyin hayırlısı bundada vardır bi hayır diyorum yarın randevum var hiç ara vermiyo her hafta hastanedeyim bakalım bu arada bana verdiği iğneyi dün bi hemşireyle konuştum bunlar yumurtaların gelişmesini sağlıyo çatlamasını değil dedi yumurta oluşmunu sağlıyo dedi eczacı oysaki çatlatma demişti bana bende pek üstelememiştim neyse sonuçta değişen bişey yok yarın hastane dönüşü hbr veririm ben ne olacak bende merak ediyorum açıkcası.birde kasıklarımda ve belimde çok ağrım var adet sancısı gibi acaba iğnenin etkisimi bilmiyorum...

merhaba kızlar aranıza yeni katıldım.bende 16 yasına kadar hıc adet gormedım.İlk adetimi dra gidip görmüştüm hiç unutmam.Ogün bugundur cok cok nadirdir kendılıgınden adet gormem.
yıllarca yasmın kullandım.Evlendım suan 26 yasındayım.3,5 yıllık evlıyım ve bebek istiyorum.Hangı dra gıtsem cok zor gebe kalırsın oldu.Ve tedavımı hep yarım kestım psıkolojık olarak cok yıprandım.yıllarca yasmın kullanıp bırden bırakınca bır yıl ıcınde tam 30 kilo aldım
Şimdi yenıden tedavı olmak ıstıyorum.Bugün yenı bır dr yenı bır umut dedım gıttım.Aylardır sogan suyu ıcıyorum.Civanpercemı aslanpencesı karıstırıp ıcıyorum ama kistlerim beni o kadar cok sevmiş ki terketmemiş hala.Adet olmak ıcın yıne ilaç yazdı dr um
bıttıgınde kan tahlılı yapacak.Bana dıyorkı pko kilo yapıyor ama kiloda pko.kısır döngü kırmak için kilo vermen lazım dedı ve esının kartını verdı.Eşi akupuntur uzmanıymıs.Haftalık seansı 100 liraymış...bana yardım etmek ıcın mı yoksa para tuzagı ıcınmı böyle yonlendırdı bılmıyorum.Sizce ne yapmalıyım dr mu degıstırsem?? cunku haftalık 100 tl yı odeyecek maddı gucum yok :KK43:

hayırlısı artık canım ya öyle yüzümde sırtımda falan yok tüylenme ama işte yinede PKOyum fsh:4.39 lh:7.19 du heralde buda PKO demekmiş ultrasonda görünüyomuş polikistik görünüm var dedi doktor. 24 yaşındayım 8 aylık evliyim. evlenene kadar da hep düzenliydi adetlerim ilk aydan sonra 1 hafta 10 gün geç gelmeye başladı gittiysem doktora PKO dedi. şimdide gerçekten korkuyorum çocuk sahibi olamam diye tabi takdir Allahın Rabbim herkese yardım etsin.

sen de benim gibisin düşünüyorum düşünüyorum üniversite sınavına girdiğim aydan başka olmayan adet hatırlamıyorum anneme soruyorum yok. evlendim ilk ay olmadım bebek düşünmediğim için sürekli test yaptım hamileysem diye sonra olmadığım aylar çoğalmaya başladı evliilkte olur öyle dedi herkes.sonra korunmayı bıraktım dra gittim adet olamıyorum gebe de değilim diye. yapılan ilk testte fsh 7,34 lh 20,09. sonra 1 yılını tamamla gel dediler. bu yıl ocakta yaptırdığım tahlilde normal değerlere inmişti ikiside. sonra geciksede her ay oldum adet yaklaşık 6 aydır da 29-30 günde bir adet oluyorum.kilo problemim de var evlenince birden aldım geçen yıl 8 kg verdim bu yıl da yeniden başladım 2 kg daha vermişim. zayıfta olsan 1-2 kg vermek işe yarıyor karın yağları hormon üretimini kötü etkilermiş.mayısa kadar bi 5 kg daha hedefim ilk aşılamayla hamile kalırsam kilo kilo diye hamileliğimde bunaltmayım kendimi. strese girme olumsuz düşünme bu hastalıkta en çok bunlara dikkat et. rabbim ol dedikten sonra herşey hikaye. demek ki buda bizim imtihanımız sonuçta burası imtihan dünyası demi. sen tedavine devam et olacağına inan yaşında küçük daha. içten dua et rabbim içten edilen duaları geri çevirmez günü gelince bizimde bebişlerimiz olcak ve bugünleri unutup yaramazlıklarından dert yancaz burda birbirimize.biraz uzun oldu kusura bakmaEki Görüntüle 641286 Eki Görüntüle 641288

meraba canımmmm iyiyim hamdolsun bugün 1 hafta oldu tamm nbakalım nasip güzel düşüncen için çok saol canımm benim moral oldu.inşaallahh hepimiz en yakın zamanda güzel haberler paylaşırız:):)

sen moralini yüksek tut 1 hafta daha bekleyelim umarım hamileyim haberini alcaz. inş tatlım bende umutsuzluğumdan kurtuldum yeniden umutla mayısa hazırlıyorum kendimi

selam kızlarr yarın adatten sonra 5. günüm doktora gideceğim artık ilaç kullanmak istemiyorum ama doktorum nedense iğne vermiyor bana:S4 ay kullandım hap zararlı değil mi ki:S

bi inatçı dr da seninki demek. ben bu ay ağlayacaktım kist olmuş dediğinde gözlerim doldu hemşiresi orta yaşlı drumun kadın üzüldü olcak olcak daha küçüksün inan olcak diye moral vermeye çalıştı. her defasında aynı klomen yaramıyor bana dedim. drumda sen çok üzülüyorsun moralinde bozuluyor doğru klomenle sonuç alamıyoruz kisti eritelim mayısta iğne ve aşılama dedi.1 ay önce iğne daha iyiymiş ben normal yollardan hamile kalamayacağım herhalde aşılama mı yapsak dediğimde hayır demişti ama herhalde oda gördü halimi vazgeçti inadından

ben varım pkoluyum geçen yıl 8 kg verdim diyetisyene gittim diyet ve günde 30dkdan başlayıp zamanla artırdığım yürüyüşle. sonra ramazan kaynım evlendi kurban derken diyeti ve yürüyüşü bıraktım. ama porsiyonlarıma hep dikkat ettim 2 gün kaçırsam 2 gün salata çorba yedim. ocak ayında porsiyonlarımı azaltmaya başladım şubatın başından beride eski diyet listeme döndüm. hava güzelse çıkıp 30 dk yürüyorum değilse evde mekik falan çekiyorum 2 kg daha verdim. kendimide hiç kısıtlamıyorum tatlı mı almış eşim 1 tane yeyip nefsimi körlüyorum çikolatamı çekti canım ikramlık çikolatalardan yada ince çikolatalardan 1 tane yiyorum. önemli olan az yemek azla yetinmek kg verirken. arkadaşınızda biraz disiplinle verir umarım. çünkü pko ve kilo bi kısır döngüye sokuyor insanı kilo arttıkça pko kötüleşiyor kilo artmaya devam ediyor. ben bu 8 kgyi verdiğimde adetlerim bile bayağı düzelmişti. umarım yardımcı olmuşumdur

bence bi 2 -3 gün sonra yeniden kan testi yaptır. ilaçlardan olabilirmiş ama umarım hamilesindir

cnm doktorum gerçekten çok iyi önceden de dediğim gibi diğerlerinde boşa zaman kaybetmişim 4 yılım gitti koskoca 4 yıl ama herşeyin hayırlısı bundada vardır bi hayır diyorum yarın randevum var hiç ara vermiyo her hafta hastanedeyim bakalım bu arada bana verdiği iğneyi dün bi hemşireyle konuştum bunlar yumurtaların gelişmesini sağlıyo çatlamasını değil dedi yumurta oluşmunu sağlıyo dedi eczacı oysaki çatlatma demişti bana bende pek üstelememiştim neyse sonuçta değişen bişey yok yarın hastane dönüşü hbr veririm ben ne olacak bende merak ediyorum açıkcası.birde kasıklarımda ve belimde çok ağrım var adet sancısı gibi acaba iğnenin etkisimi bilmiyorum...

yumurtalar gelişirken bendede olmuştu öyle ağrı. bekliyorum yeni haberlerini

merhaba kızlar aranıza yeni katıldım.bende 16 yasına kadar hıc adet gormedım.İlk adetimi dra gidip görmüştüm hiç unutmam.Ogün bugundur cok cok nadirdir kendılıgınden adet gormem.
yıllarca yasmın kullandım.Evlendım suan 26 yasındayım.3,5 yıllık evlıyım ve bebek istiyorum.Hangı dra gıtsem cok zor gebe kalırsın oldu.Ve tedavımı hep yarım kestım psıkolojık olarak cok yıprandım.yıllarca yasmın kullanıp bırden bırakınca bır yıl ıcınde tam 30 kilo aldım
Şimdi yenıden tedavı olmak ıstıyorum.Bugün yenı bır dr yenı bır umut dedım gıttım.Aylardır sogan suyu ıcıyorum.Civanpercemı aslanpencesı karıstırıp ıcıyorum ama kistlerim beni o kadar cok sevmiş ki terketmemiş hala.Adet olmak ıcın yıne ilaç yazdı dr um
bıttıgınde kan tahlılı yapacak.Bana dıyorkı pko kilo yapıyor ama kiloda pko.kısır döngü kırmak için kilo vermen lazım dedı ve esının kartını verdı.Eşi akupuntur uzmanıymıs.Haftalık seansı 100 liraymış...bana yardım etmek ıcın mı yoksa para tuzagı ıcınmı böyle yonlendırdı bılmıyorum.Sizce ne yapmalıyım dr mu degıstırsem?? cunku haftalık 100 tl yı odeyecek maddı gucum yok :KK43:

canım gerçekten kilo vermek etkili ama spor ve diyetlede verebilirsin. bence bi diyetisyene git günlük çık dışarı yürü 1 ay sonra havada düzelir zaten biraz disiplinle verirsin. odr önerdi diye illa gitmen gerekmiyor. sorarsa madden karşılayamam dersin ama diyet ve sporu düşün derim tedavinide aksatma ve yarıda bırakma göreceksin herşey yoluna girecektir

yasemin nasılsın adaşım. ben kilo vermeye uğraşıyorum inatla. herkese cevap yazayım derken 1 sayfayı tamamen doldurdum. gevezelik işte.

spor ve sporla beraber diyet ve e önemlisi azim canım kafada bitirmek lazım,doktorda metformin ıçerikli hap verdi mi olur canım

.

te$ekkurler yelpaz cevabin için
konu$ayim arkada$imla .. gerçekten KISIR Döngü olmlali, kilo oldukça pko oluyo, pko oldukça kilo aliyor
karatay yapsa i$e yarar galiba ama tam yapmayi ba$arabilirmiki

ben varım pkoluyum geçen yıl 8 kg verdim diyetisyene gittim diyet ve günde 30dkdan başlayıp zamanla artırdığım yürüyüşle. sonra ramazan kaynım evlendi kurban derken diyeti ve yürüyüşü bıraktım. ama porsiyonlarıma hep dikkat ettim 2 gün kaçırsam 2 gün salata çorba yedim. ocak ayında porsiyonlarımı azaltmaya başladım şubatın başından beride eski diyet listeme döndüm. hava güzelse çıkıp 30 dk yürüyorum değilse evde mekik falan çekiyorum 2 kg daha verdim. kendimide hiç kısıtlamıyorum tatlı mı almış eşim 1 tane yeyip nefsimi körlüyorum çikolatamı çekti canım ikramlık çikolatalardan yada ince çikolatalardan 1 tane yiyorum. önemli olan az yemek azla yetinmek kg verirken. arkadaşınızda biraz disiplinle verir umarım. çünkü pko ve kilo bi kısır döngüye sokuyor insanı kilo arttıkça pko kötüleşiyor kilo artmaya devam ediyor. ben bu 8 kgyi verdiğimde adetlerim bile bayağı düzelmişti. umarım yardımcı olmuşumdur
8 kg yla oluyorsa super valla .. arkada$ boylu poslu ama yinede çok a$iri kilo lu gorunuyor, 100 vardir belki :KK43:
ben ilk adetimi çok geç oldu, lise 2 de ydim galiba , sonra 3 ay gelmedi, iki ay olurdu iki ay olamzdi falan .. dr ufak kist goruyorum ama, onemli deil demi$ti ..
duzensiz adetlerle evlendim ama çok zayiftim , 50 nin altinda idim
5.5 yillik evliyim, iki çocugum var ,28 ya$indayim
artik adetlerin arasi 2 ay bulmuyor ,ama yinede gununden $a$ma oluyor tabi
sanki dogumlardan sonra bi$eyler yolune girdu adet konusunda , tabi kilomda hamilelik di$inda olaganustu arti$ olmadi hiç
bi daha doktorada gitmedim hamile kalabiliyorum diye
$u an ne alemde bilmiyorum benim overler ..
in$allah sizlerde bi an once kavu$ursunuz meleklerinize ..

X