merhaba pkolular burda toplanalım mı??

merhaba bende aranıza yeni katıldım kendimi bildim bileli pko hastasıyım ilaçsız hiç adet olmadım 8 yıl diane 35 kullandım 1 yılı geçgindir evliyim ve evlendiğimiz ilk günden beri çocuk istiyoruz 3 kez klomen kullandım ikisinde yumurtalıklarım klomene aşırı cevap verdi sonuncusunda hiç cevap vermedi 14 ml kaldı büyümedi bu aydan sonra bizde gonal f ve ovitrelle ile aşılama deneyeceğiz Allah isteyen herkese nasip etsin ben aşılamadan çok korkuyorum ağrı olur mu diye :KK43: bide aşılamanın şansı yüzde çaç acaba çok ümitlenmek istemiyorum

ultrasonda gördüm ama bende inanamıyorum hala. banada tutmazsa tüp bebek demişti. ben o kadar tutmaz diye düşünüyordum ki tüp bebek işlemlerini araştırmaya vermiştim kendimi hatta test günümden 5 gün sonra test yaptırdım ramazan öncesi hamileysem hiç oruca başlamayım diye hemşire hayırlı olsun deyince şok oldum oturup ağladım sanmışlar ki istemiyorum yüzüme garip garip bakınca herkes sevinçten diyebildim sadece. bol uyku ve göğüslerimin ucunun ağrıması dışında belirtim de yok bide parfüm kokusu rahatsız ediyor eşimin deodorantı hafif bende çok daha hafif bi kokuyla değiştirdim evde sorun yok ama sokağa adım atınca yanımdan her geçenin kokusunu alıyorum özellikle sigara mahvediyor Allahtan eşim kullanmıyor.
haklısın canım çok yıpratıcı bi süreç çünkü. biraz dinlen kafanı rahatlat umarım senin yaramazda daha çok üzmeden bekletmeden gelir
cnm benim uzun zamandır giremedim nasılsın,nasıl gidiyo hamilelik yok değilmi bi sorun

selamlar hayırlı olsun cok seviniyorum böyle pkolu olup da hamileleri duyunca ben de pkoluyum ve ilk asımayı yaptırdım ama adet günüm yaklastı belim vs ağrıyo sende de olmusmuydu lütfen cevap ver:KK43: kacıncı asılamandı senin :KK43: Allah tamamına erdirsin sağlıklıca al kucağına inşallah....

canım uzun zamandır girmiyordum geç oldu ama cevaplayayım yinede. 2. aşılamam tuttu her ikisindede bütün adet belirtilerim vardı bel göğüs ağrısı vs. ve ben hep adet olcam diye düşündüm ilkinde aşılamadan tam 14 gün sonra yani test günümde adet oldum. hemen hiç ara vermeden 2. yi yaptırdım çünkü tutmayacak ve bayram sonu tüp bebeğe başlayacağım diye düşünüyordum psikolojimi ve eşimi hep buna hazırladım ama minik mucizem geldi şükürler olsun :nazar: hep derler ya düşünmediğin zaman olur diye gerçekten öyle oldu kalabalık pikniklere gittim düğünlerde oynadım kanape sildim vs.
rabbim ol dedikten sonra gerisi inanki boş çok dua ettim kaç geceyi gözyaşlarıyla geçirdim bilmiyorum her hacca umreye gidene kaç hamileye bana dua edin diye tembihledim. herkese umursamıyormuş gibi görünmeye çalıştım ama içimdeki yangınları ben bilirim. rabbim isteyen herkese nasip etsin bu duyguyu neler yaşıyorsunuz anlarım rabbim sabır versin inş tutmuştur aşılamanız

cnm benim uzun zamandır giremedim nasılsın,nasıl gidiyo hamilelik yok değilmi bi sorun

bende girmedim uzun zamandır tatlım kpss falan uğraştım yok açıklanacak yok sıralama. şimdide atama sayılarını bekliyorum inşallah atanıp öğretmenlik yapabileceğim artık. bebişin kısmeti olcak sanırım atanırsam. iyiyiz teyzesi her şey yolunda rahat bi hamilelik geçiyorum şükürler olsun :nazar: bebiş de iyi büyüyor yavaş yavaş:nazar: bugün kontrolüm var ikili test yaptırcam. özlüyorum onu eşim dalga geçiyor ultrason cihazı alalım 7/24 film gibi izle diye :KK9:
sen naptın canım nasıl gidiyor hayat :KK54:

Arkadaslar merhaba
Ben 28 yasindayim.genc kizligimdan beri pkoluyum.adetlerim evlenince daha duzenli hale geldi.30-35gunde bir adet oluyorum.ancak bu ay 57 gundur adet olamiyorum.42. Gun ve 43. Gun idrar testi yaptirdim negarif cikti,dr umla gorustugumde bir hafta daha bekle gelmezse ilac vericem dedi.bir hafta dolmak uzereyken adet sancilarim basladi,goguslerim sisti ve sizladi.Nasilsa oluyorum ilaca gerek yok diye beklemeye devam ettim.ancak hala gelen giden yok.
Adet sancisinin aynisini cekiyorum ama surekli degil.gun icersinde bir kac kere siddetli bi sanci giriyor.tamam kesin oldum diye wc ye gidiyorum yine yok.yarin dr a gidicem.ha birde gecen gece durduk yere acayip usudum ve uykumdan uyanip ortuye sarildim.
Boyle bir durum yasayan var mi arkadaslar?

canım uzun zamandır girmiyordum geç oldu ama cevaplayayım yinede. 2. aşılamam tuttu her ikisindede bütün adet belirtilerim vardı bel göğüs ağrısı vs. ve ben hep adet olcam diye düşündüm ilkinde aşılamadan tam 14 gün sonra yani test günümde adet oldum. hemen hiç ara vermeden 2. yi yaptırdım çünkü tutmayacak ve bayram sonu tüp bebeğe başlayacağım diye düşünüyordum psikolojimi ve eşimi hep buna hazırladım ama minik mucizem geldi şükürler olsun :nazar: hep derler ya düşünmediğin zaman olur diye gerçekten öyle oldu kalabalık pikniklere gittim düğünlerde oynadım kanape sildim vs.
rabbim ol dedikten sonra gerisi inanki boş çok dua ettim kaç geceyi gözyaşlarıyla geçirdim bilmiyorum her hacca umreye gidene kaç hamileye bana dua edin diye tembihledim. herkese umursamıyormuş gibi görünmeye çalıştım ama içimdeki yangınları ben bilirim. rabbim isteyen herkese nasip etsin bu duyguyu neler yaşıyorsunuz anlarım rabbim sabır versin inş tutmuştur aşılamanız

selam canım tesekkür ederim cevabın için benim aşılamam tutmadı:KK43: bu ay da 25 mm olmuş kendi kendine çatlar dedi bişey yapmadı gün aşırı ilişki dedi yaptı adetimin 32. günü ilişki üstünden de 17 gün geçti.hasta olmadım hala ovülasyon testi vardı bi tane evde biraz önce onu yaptım iki çizgide aynı netlikte çıktı okudum burda öyle öğrenenler de varmış ama heveslenemiyorum neyse insallah hayırlı haber verebilirim dediğin gibi bu ay ben de umursamadım hatta bir haftadır cam sil halı çırp bi ton temizlik yaptım.simdi adet sancısı vs. var heveslenemiyorum o yüzden bekleyeyim diyorum.neyse tekrar teşekkürler.Allah sağlıkla kucağınıza alacağınız hayırlı bi evlat nasip etsin insallah....

selam ben ne olduğumu bilmiyorum ama sanırım pko başlangıcı ben yıllardır düzenli adet olmam genelde söktürücü kullanırım yada 2-3 ay sonra kendiliğinden olurum kan hormonlarım hep normal çıkar ancak en son ünv. hastanesinde LH/FSH oranım fazla olduğu için pko başlangıcı dedi ancak tedavi vermedi her zaman kiloluydum ancak istediğimde verebiliyordum son zamanlarda kilo veremiyorum zorla verdiğim 1-2 kiloyuda dikkat etmeme rağmen alıyorum 1 kızım var 6.5 yaşında 2. için uğraşıyorum ancak olmuyor şu an adet söktürücü kullanıyorum adet olunca dr. gidicem ayrıca sol yumurtalığımda pko kistleri varmış insülin direnci yoktu şeker yüklemesine göre, ayrıca çene bölgemde gözenekler ve küçük sivilceler ve yağlanma başladı acaba insülin drenci için bir ilaç kullanmam gerekl mi yada insülin drenci olmayıpta bu ilacı kullanan varmı dr gidicem adet olunca onada bahsetmeyi düşünüyorum yıllardır gidiyorum ancak tedavi konususunda kimse bişi yapmıyoooo yardımcı olurmusunuz sizce ne yapmalıyım:KK43:(:-)ssz::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

bende girmedim uzun zamandır tatlım kpss falan uğraştım yok açıklanacak yok sıralama. şimdide atama sayılarını bekliyorum inşallah atanıp öğretmenlik yapabileceğim artık. bebişin kısmeti olcak sanırım atanırsam. iyiyiz teyzesi her şey yolunda rahat bi hamilelik geçiyorum şükürler olsun :nazar: bebiş de iyi büyüyor yavaş yavaş:nazar: bugün kontrolüm var ikili test yaptırcam. özlüyorum onu eşim dalga geçiyor ultrason cihazı alalım 7/24 film gibi izle diye :KK9:
sen naptın canım nasıl gidiyor hayat :KK54:

cnm ne yaptın nasıl gidiyo hamilelik ben beklemedeyim biraz daha beklemek istiyorum artık çok yoruldum çünkü sürekli aklıma takmaktan bi sorun yoktur inş.haberlerini bekliyorum...

bana ugrar mı acaba bu umutlar bende pkoluyum fakat hamıleyım dıyebılecek mıyım.bu ay klomene basladım nasıpse ıns olur..

Merhaba kızlar çoğunuz hamile kalmışsınız, çok sevindim..
Darısı biz diğer pkoluların başına... (inşallah)

Arkadaşlar mrb bende pko olduğumu 2 sene önce öğrendim 3 senelik evliyim eşimde sperm şekil bozukluğu var bi aşılama denedik olmadı şimdi tekrar aşılama denemek yerine tüp bebek yapmak istiyoruz sizce doğru bir karar mı

Ben de pkoluyum ve bu ay serophene kullandım.batıma 2 gün var.inşallah hamileyimdir.ilaçsız adet olamıyorum.umarım biz de hamilelik mutluluğunu yaşar yaşatırız.

Ben de pkoluyum ve bu ay serophene kullandım.batıma 2 gün var.inşallah hamileyimdir.ilaçsız adet olamıyorum.umarım biz de hamilelik mutluluğunu yaşar yaşatırız.

Çok duygulandım arkadaşım aylar önce yazmıştım o yazıyı..
Hamile kalamıyorum diye..
Rabbim cümle isteyenlere nasip etsin..

tebrıkler cnm bnım sende hamıle kalmıssın.bnde senın gbıyım pkoyum.ilaçsız adet olamıyorum..klomen gıbımı serephone de ??ilk kullanısın mıydı?doktordan mı aldın kendınmı kullandın=??

merhaba bende aranıza yeni katıldım kendimi bildim bileli pko hastasıyım ilaçsız hiç adet olmadım 8 yıl diane 35 kullandım 1 yılı geçgindir evliyim ve evlendiğimiz ilk günden beri çocuk istiyoruz 3 kez klomen kullandım ikisinde yumurtalıklarım klomene aşırı cevap verdi sonuncusunda hiç cevap vermedi 14 ml kaldı büyümedi bu aydan sonra bizde gonal f ve ovitrelle ile aşılama deneyeceğiz Allah isteyen herkese nasip etsin ben aşılamadan çok korkuyorum ağrı olur mu diye :KK43: bide aşılamanın şansı yüzde çaç acaba çok ümitlenmek istemiyorum

Hamile kalabilmissin cnm sanirim tebrikler.bnde pkoyum ayni senin gbi ilacsiz adet olamam.kizligimdan beri boyle.sen nasil bi yol izlemistin???

tebrıkler cnm bnım sende hamıle kalmıssın.bnde senın gbıyım pkoyum.ilaçsız adet olamıyorum..klomen gıbımı serephone de ??ilk kullanısın mıydı?doktordan mı aldın kendınmı kullandın=??
Canım bildiğim ikisi de aynı ilaçlar.ama klomen pek yaramadı serophenle büyümüştü ama tutmadı.en son femara verdi doktorum.onu kullandım ve hamile kaldığımı öğrendim.inşallah sen de tez vakitte muradına kavuşursun.

Canım bildiğim ikisi de aynı ilaçlar.ama klomen pek yaramadı serophenle büyümüştü ama tutmadı.en son femara verdi doktorum.onu kullandım ve hamile kaldığımı öğrendim.inşallah sen de tez vakitte muradına kavuşursun.

Sadece femara mi kullandin cnm sen?ignede kullandinmi hapa ek olarak???

X