Mesafemi nasıl koruyabilirim ?

Tekrar merhaba, sorunların tekrar etmesine üzüldüm ama şaşırmadım pek, karşınızdaki insan anlayışsız çünkü (eski konuları okuyanlar neden böyle dediğimi anlayacaktır).

Madem saygısız oldunuz, bırakın öyle kalsın (ki alakası yok). Eşiniz de alışır. Hiç mi konuşmayacaksın diye sorduğunda zaten özel günlerde aradiginizi hatırlatın. Eskiye göre sınır çizmeye başlamışsınız, sizi tebrik ediyorum, çünkü en zor aşama o. O sınırlar test ediliyor şu an, kararlı duruşunuzu bozmayın.
Merhaba🌸 evet eskiye göre çok çok azaldı. Sevgim de yok öfkem de onlara karşı. Sadece eşimin ailesi olduğu için saygım var onu da kaybetmek istemiyorum.
Onun dışında kendi yanımda ararsa senden bi hal hatır sorarım diye belirttim.
Başka bir şey yapmak gelmiyor ne yazık ki içimden. Kaynanamı aramak sormak isterdim ama o da kurunun yanında yandı maalesef.
Eşimi de anlayabiliyorum buradakiler linçlese de üzülüyorum açıkçası ona da. Çünkü üzülüyor hakikaten böyle bir durum yaşandığı ve onun ailesi tarafından geldiği için.

Doğru diyorsunuz da zaten eskisi gibi bir arama yok ama çok arayı açmamamı en azından haftada bir de olsa aramamı kısa kesmemi rica etti yine de sen bilirsin dedi. Kendi ailemle ilgileniyor ama benim ailemin bir beklentisi olmadı hiçbir zaman olsaydı o da belki benim gibi tepki verecekti kestiremediğim için düşündüm işte saçma sapan.
Ya haftada bir nöbet gibi neden arayasiniz ki? Asla da yetinmeyecekler. Ben senede 2 3 yılbaşı bayram ararım başka da aramam, hiç de sorun olmadı, aramız da kötü değil. Bu insanlar normal insan değil, aramayın haftada 1. Eşiniz de bir acayip, benim kp beni böyle arasa etse eşim kıyameti koparirdi 🙄 böyle üzülen, talepleri bitmeyen erkeklere sinir oluyorum ya.

yani siz eşinizle evlendiniz, ailesine mükemmel yeni bir evlat olacağım sözü vermediniz, isterlerse hiç sevmesinler, önemi de yok, siz ikili ilişkinize bakın.
seven böyle de sever. mecbur değilsiniz istemediğiniz halde konuşmaya.
Ben de onu dedim ben kimseyle senet imzalamadım yeni bir evlat olacağıma dair diye. Dediğim gibi ilk defa böyle bir şeye maruz kaldığım için çözüm odaklı ve alternatif fikirler geliştiremiyorum.
Ders olsun diyebileceğim tek şey insanları gözlemlemeden samimiyet kurulmaması gerektiği. Ben de en başında ne yazık ki salakça sürekli arayıp sordum herkesi kendim ve etrafım gibi bildiğim için.

Bayram seyranda tabii ki ararım iki gün sonra kandil yine aramayı düşünmüştüm. Hatta 10 gün konuşmadığımız oldu ben arayayım dedim. Ama iki gün sonra yine aranmaya başladım.
Yani benim demem istediğim özel günlerde aramamak hiç muhatap olmamak değil.
Haftada bir de ararım. Ama bunun ardı kesilmez düşüncesi. Hoş bu da sadece bir düşünce öyle hissettirildi çünkü.
E tamam sorun nedir yani?
Bayramda ararım kandilde ararım.
Haftada bir ararım.
Eeee ama yüz bulurlarsa??

Yüz bulup yaptıkları şey de aramak.
Arıyorlar diye bu kadar dertlenmek de..

Ya haftada bir nöbet gibi neden arayasiniz ki? Asla da yetinmeyecekler. Ben senede 2 3 yılbaşı bayram ararım başka da aramam, hiç de sorun olmadı, aramız da kötü değil. Bu insanlar normal insan değil, aramayın haftada 1. Eşiniz de bir acayip, benim kp beni böyle arasa etse eşim kıyameti koparirdi 🙄 böyle üzülen, talepleri bitmeyen erkeklere sinir oluyorum ya.
Ne yazık ki çok disiplinli büyütülmüş. Ben aramayın nasıl diyebilirim dedi. Ve karşısında anlayacak bir insan yoktu anında darılıyor, küsüyor çok dişilce hareketler.
Ama artık bunaldığımı görünce anasına iki çift laf edebildi. O etmese ben arayıp konuşacaktım zaten.

Ne yazık ki çok disiplinli büyütülmüş. Ben aramayın nasıl diyebilirim dedi. Ve karşısında anlayacak bir insan yoktu anında darılıyor, küsüyor çok dişilce hareketler.
Ama artık bunaldığımı görünce anasına iki çift laf edebildi. O etmese ben arayıp konuşacaktım zaten.
Ya kırılmayın ama çok saf görüyorsunuz hala🙄 siz aradığınız anda tekrar başlayacak bu muhabbet. Aramayın. Kimse de kimseyi ağlayarak küserek manipüle edemez görsünler. Çok gördüm ben bu tiplerden.

Ya kırılmayın ama çok saf görüyorsunuz hala🙄 siz aradığınız anda tekrar başlayacak bu muhabbet. Aramayın. Kimse de kimseyi ağlayarak küserek manipüle edemez görsünler. Çok gördüm ben bu tiplerden.
😅 napayım ya ben de böyle böyle öğreneceğim demek ki ilk ben diyebilmeyi. Evet benim de noksan olduğum konular var.

Verdiğiniz kararın arkasında durarak mecazi anlamda eğilip bükülme den durabilirsiniz.Yeniye alışmak zordur.Alisirlar

Vicdan yapmayın bir sebeple bu kararı aldınız.Sinirlariniza saygı duyulsun diye birde her gün her gün ne konuşulabilir eş ailesi ile yani havalar güzel çocuklar iyi isim iyi kocam iyi pilav yaptım dibi tuttu.Nedir yani biraz özlem ara olacakki konu çıksın ortaya.Mantikli yani.Yetiskin bir birey olarak onlar o şekilde düşünüyor diye siz kendi fikirlerinizi konuşmaktan kaçınmayın yani sinirlarinizi kim olursa olsun kimsenin hoşuna gitmese bile koruyun.Kisilere göre fikirlere göre yaşamak davranmak zorunda değilsiniz.Bu sizsiniz.Saygiyi korumak dışında bir borcunuz yok.Sizi böyle kabul etsinler

Vicdan yapmayın bir sebeple bu kararı aldınız.Sinirlariniza saygı duyulsun diye birde her gün her gün ne konuşulabilir eş ailesi ile yani havalar güzel çocuklar iyi isim iyi kocam iyi pilav yaptım dibi tuttu.Nedir yani biraz özlem ara olacakki konu çıksın ortaya.Mantikli yani.Yetiskin bir birey olarak onlar o şekilde düşünüyor diye siz kendi fikirlerinizi konuşmaktan kaçınmayın yani sinirlarinizi kim olursa olsun kimsenin hoşuna gitmese bile koruyun.Kisilere göre fikirlere göre yaşamak davranmak zorunda değilsiniz.Bu sizsiniz.Saygiyi korumak dışında bir borcunuz yok.Sizi böyle kabul etsinler
Evet iki günde bir arıyorlardı ve saçma sapan uzunca muhabbetler. Sebep olarak da sevilmediğini düşünmesin, bize alışsın, biz onu çok seviyoruz, kendi kızlarımızdan ayırt etmiyoruz o da bizi ailesi gibi bilsin. Evet buraya kadar güzel hoş. Ama ortada büyük bir kültürel farklılıklar var ve onlar bunu düşünürken beklenti içindeler.
Ben de o beklentiyi karşılayacak bir yapıda değilim çünkü o şekilde yetiştirilmedim. 30 yaşından sonra da bana öğretilmeyen kurallarla yaşamayı düşünemiyorum.
Ne kadar saçma ya sırf alanıma dahil olmalarını istemediğim için huysuz olduğum bir ülkedeyim.

Günaydın kızlar🌸
Önceki konularımı bilenler vardır kp’nin saçma sapan gün aşırı aramalarından şikayetçiydim. Buradakilerin tavsiyelerini dikkate alarak minimuma indirdim artı artık cinnet geçirmeye de başlayınca eşim annesiyle konuştu.

İlk başta kendi arayamayınca kaynanama aratmaya başladı. Onun arattığına emindim çünkü işten gelir gelmez aynı saatlerde arıyordu ve kayınpederim telefonu alıyordu. Anladığımı öğrenince yine bir gün kendi aradı açmadım ertesi gün yine aradı açmadım sonraki gün bir daha aradı açıp ben aramaları görüyorum defalarca aramana gerek yok dedim. Uzun bir süre de aramadı geçen kandilde aradım ben kutlamak için yüz bulmuş olmalı ki tekrar kaynanama arattırdı. Günler sonra döndüm neden açmadığımı sorunca da daha yeni konuştuk dedim.

Sonra üstü kapalı bir şekilde aileme bizde büyüklerden biri aradı mı çocuklarımız açmazsa saygısızlık falan demiş. Daha önceden de belirtmiştim zaten kendisi arayıp boş boş konuşuyordu. Aklınca kendilerini bana benimsetmeye çalışıyorlar.Aramazlarsa sevilmediğini düşünürmüşüm. Ek olarak da aşırı alıngan her lafımın altında bir şey arıyor. Biletini alayım gel değişiklik olsun sana diyor rahat edemem orda diyorum bizi mi beğenmiyor diye alınıyor. Sanki o komutan ben emir eri telefonlarını açmıyorum diye bizi ailesi olarak görmüyor mu acaba diye günlerce düşünüyor ve alınıyor. Çocuklarından beklediklerini benden de bekliyor onu hep arayayım, sürekli sorayım ve en çok hepimiz onu sevelim.

Bu sefer kendisiyle konuşacağımı eşime söyledim ama müsade etmedi annesiyle yine kendi konuştu. Bayağıdır aramıyorlar ama eşim sanırım üzülüyor geçen gün bir arasan kötü niyetleri yok onlar da öyle gördü bunun doğru olduğuna inanıyorlar diyor.
Aramak zor değil ararım ama benim doğrum bu değil yani benim anne babam bile benden bir beklenti içinde değiller. Alışık değilim öyle büyümedim eşim de bunu biliyor ve çok üstüme gelmiyor. Ama haftada bir arasam da ister.

Ararım aramasına ama yine en başa saracak diye korkuyorum çünkü aramadıkları uzun bir süre bu sefer anladılar ben arayayım dediğim her aramada yine başa sardı. kaynanam haddini bilen bir insan ama kp öyle değil. Hiç arayıp sormamak da çözüm değil elbette. Ama ben şu an oluşturmuş olduğum bu mesafeyi koruyarak nasıl geçinebilirim ?
Kp işteyken kaynananızı arayın. Bildiğim kadarıyla problemli olan kp. Kv sıkıntısızdı.

Kp işteyken kaynananızı arayın. Bildiğim kadarıyla problemli olan kp. Kv sıkıntısızdı.
Evet kaynanamda sıkıntı yoktu. O zaten ben aramam kendileri isteyince beni ararlar kafasında bir kadın. Ama herhalde son zamanlarda kocası sıkıştırmış olacak ki kendi arayıp duruyordu ne hikmetse kp de yanında oluyordu😄
Bir de saçma sapan beni unuttun kaynananla aranda su sızmıyor kıskanıyorum falan demeye başlamıştı. İyice irrite olduk yani.
Kaynanamı arasam muhakkak haberi oluyor. Onla konuştun bi de ben konuşayım diye kendi arıyordu. Ondan sonra kaynanamı da aramayı bıraktım zaten.
Kaynanam da ne şiş yansın ne kebap aman kocası huzursuzluk çıkarmasın.

Evet kaynanamda sıkıntı yoktu. O zaten ben aramam kendileri isteyince beni ararlar kafasında bir kadın. Ama herhalde son zamanlarda kocası sıkıştırmış olacak ki kendi arayıp duruyordu ne hikmetse kp de yanında oluyordu😄
Bir de saçma sapan beni unuttun kaynananla aranda su sızmıyor kıskanıyorum falan demeye başlamıştı. İyice irrite olduk yani.
Kaynanamı arasam muhakkak haberi oluyor. Onla konuştun bi de ben konuşayım diye kendi arıyordu. Ondan sonra kaynanamı da aramayı bıraktım zaten.
Kaynanam da ne şiş yansın ne kebap aman kocası huzursuzluk çıkarmasın.
2 3 haftada bir gündüz kaynanayı arayabilirsin. Tabi bu benim kişisel fikrim.

Yalnız gelini kaynanadan kıskanan kayınpeder çok komik geldi ya🤣🤣🤣

2 3 haftada bir gündüz kaynanayı arayabilirsin. Tabi bu benim kişisel fikrim.

Yalnız gelini kaynanadan kıskanan kayınpeder çok komik geldi ya🤣🤣🤣
Diyorum ya herkes en çok onu sevecek. Psikolojik bir rahatsızlığı olduğunu düşünüyorum gitmesini teklif ettim ama cahillikle böyle bir şeyi teklif ediyor olduğumu düşündü sanırım 😆

Aslında arkandayım evet çok haklısın diyor. Ama arayı da buzlaştırmak istemiyor sanki. Hiç mi konuşmayacaksın bu insanlarla ailemi ben seçmedim seni seviyorlar evet kültür farkı var ama kötü niyetleri yok herkes evinde oturuyor işte diyor.
Bana da bu sevgi gibi gelmiyor. Ama eşimin ailesi sonuçta bilemedim 🤷‍♀️ sanırım laf sokma, ara bozma gibi şeyler olmadığı için çevremdeki insanlar bunu sorun olarak algılamıyor büyüttüğümü düşünüyorlar.
Bu kadar bireysel olmam insanlara çok anormal geliyor.
Seni bilemem arkadaşım ben çok sıkılıyorum. Eskiden bana hiç kimse ara demediği halde kendim arardım.

Ama şimdi işten güçten fırsat bulursam uzanıp burada takılıyorum bazen bunu bile zor yapıyorum.

Onlar ararsa da açamıyorum ya da açmıyorum. Bir durum varsa kocamla konuşup çözsünler,ben zaten yetişemem ki…

Seni bilemem arkadaşım ben çok sıkılıyorum. Eskiden bana hiç kimse ara demediği halde kendim arardım.

Ama şimdi işten güçten fırsat bulursam uzanıp burada takılıyorum bazen bunu bile zor yapıyorum.

Onlar ararsa da açamıyorum ya da açmıyorum. Bir durum varsa kocamla konuşup çözsünler,ben zaten yetişemem ki…
Benim işim gücüm yok ondan bi beis görülmüyor herhalde. İşte eş tutumu da çok önemli. Benimki arkandayım deyip onlar da üzülmesin istiyor ama bi taraf üzülecek ne yazık ki.
Üzülecek bir şey de göremiyorum ama neyse teşekkürler yorumunuz için.

Benim işim gücüm yok ondan bi beis görülmüyor herhalde. İşte eş tutumu da çok önemli. Benimki arkandayım deyip onlar da üzülmesin istiyor ama bi taraf üzülecek ne yazık ki.
Üzülecek bir şey de göremiyorum ama neyse teşekkürler yorumunuz için.

Rica ederim.

İş bulamıyorsan spora,kursa git arkadaşım.

Hem kendin meşgul olursun hem de o kadar müsait olmadığını bilirler.

Rica ederim.

İş bulamıyorsan spora,kursa git arkadaşım.

Hem kendin meşgul olursun hem de o kadar müsait olmadığını bilirler.
KPSS’ye hazırlanıyorum yeterince ağır bir iş bence. Ama onlar için özel bir kurumda ya da devlet kuruluşunda memur olmak gerekiyor sanırım yeterince meşgul olunabilmek için.
Aman neyse 🌸

Şu an zaten saygısız oldum her aradıklarında ulaşamadığı için 🤣 benim için önemli değil zaten de. Eşim arada kaldı ve kötü biri değil. Kendi de normal bulmuyor ama hiç konuşmamazlık da yapmamamı rica ediyor. Kırıcı konuşmadı hiç şimdiye kadar hoş konuşsa başına gelecekleri de biliyor.
Eşiniz diyemiyor mu baba sprngg telefonla konuşmayı sevmiyor diye. Bunda birşey yok ki. Bende sevmiyorum telefonda uzun uzun ne yaptın ne ettin muhabbeti yapmayı mesela. Kimseyi de sık sık aramıyorum. Annemi ararım her gün o da tek başına diye,onda da o birşey anlatmayacaksa uzun uzun konuşmam,halini hatrını sorarım,bir şeye ihtiyacı var mı sorarım ,kapatırım. Bazen anlatacağı birşey olursa anlatır dinlerim bitti. Eşimi bile aramıyorum, mesaj atıyorum. Kayınvalidemi de aklıma eserse ararım,hep söyledim ona da ben sevmiyorum telefonla konuşmayı diye,alısti sanırim,bayramlarda görüşürüz iki anneyle de ,kandil vb günlerde akşam eşimle arar konuşur geçeriz ki bazen eşim geç gelince arayamadığımız da olmuştur. Eşim arıyordur,aramıyordur ara sıra inanın onuda bilmiyorum,kendi annesi yani isterse her gün arasın benim gibi annesini.
Benim annemi arasın diye darlamam o da beni darlamaz.
Sorun eşinizde. Bir kaç kez mevzusu geçtiginde duymamıştır,görmemiştir demek yerine anne/baba sevmiyor o telefonla konuşmayı dese saygısız falan da olmayacaktınız. Sizi öyle kabul etmek zorunda kalacaklardı. Eşiniz böyle yaptıkça birşey değişmeyecek. Sizin bir saygısızlığınız,kabalığınız da olmamış,babasıyla arkadaşı gibi her gün konuşmanız zaten tuhaf olur.

Eşiniz diyemiyor mu baba sprngg telefonla konuşmayı sevmiyor diye. Bunda birşey yok ki. Bende sevmiyorum telefonda uzun uzun ne yaptın ne ettin muhabbeti yapmayı mesela. Kimseyi de sık sık aramıyorum. Annemi ararım her gün o da tek başına diye,onda da o birşey anlatmayacaksa uzun uzun konuşmam,halini hatrını sorarım,bir şeye ihtiyacı var mı sorarım ,kapatırım. Bazen anlatacağı birşey olursa anlatır dinlerim bitti. Eşimi bile aramıyorum, mesaj atıyorum. Kayınvalidemi de aklıma eserse ararım,hep söyledim ona da ben sevmiyorum telefonla konuşmayı diye,alısti sanırim,bayramlarda görüşürüz iki anneyle de ,kandil vb günlerde akşam eşimle arar konuşur geçeriz ki bazen eşim geç gelince arayamadığımız da olmuştur. Eşim arıyordur,aramıyordur ara sıra inanın onuda bilmiyorum,kendi annesi yani isterse her gün arasın benim gibi annesini.
Benim annemi arasın diye darlamam o da beni darlamaz.
Sorun eşinizde. Bir kaç kez mevzusu geçtiginde duymamıştır,görmemiştir demek yerine anne/baba sevmiyor o telefonla konuşmayı dese saygısız falan da olmayacaktınız. Sizi öyle kabul etmek zorunda kalacaklardı. Eşiniz böyle yaptıkça birşey değişmeyecek. Sizin bir saygısızlığınız,kabalığınız da olmamış,babasıyla arkadaşı gibi her gün konuşmanız zaten tuhaf olur.
Diyemiyor evet çünkü alınıp darılıyor. Ben daha öncesinde tanımıyordum bu aileyi iş ciddiye binince tanıştım ilk defa zaten ayrı şehirlerdeyix uzaktan uzağa gözlemleme yapıyordum o da ne kadar oluyorsa artık.
Ama farklılıkların olduğu bariz ortada. Eşime baktım sadece o da gayet aklı başında, oturup iki çift laf edebileceğin, her konu hakkında bilgisi olan be donanımlı biri gibiydi.
Şu an yine konuşabiliyorum hak veriyor ama babasına söyleyemiyor annesine söylüyor sevmiyor diye. Peşine de açıklama yapıyor kötü biri değil sadece sizden farklı diye.
Yani ne düşünüyor kendi içinde ne yaşıyor bilmiyorum konusu açılınca korkuyor musun diyorum kaçıyor sürekli insana kendini eksik hissettiriyorsun diyor.
Ben anlatıyorum ama karşımda senin ailen gibi anlayabilecek insanlar yok sadece kötü niyetleri yok bunu bil ailemi kendim seçemedim sana da hak veriyorum diyor.

X