Mesafemi nasıl koruyabilirim ?

Hep aynı sorun başa sariyor evliliginizde. Ne arama takintilisiymis kayınpederiniz. Bir yerden sonra inada biniyor iş bende aramam devamli devamlı ne alaka ya. Bayramdan seyrana kandilden doğum gunune yeter zaten Max iki ayda bir neden çıkar aramak için aaa çok itici ya yaptığı

Hep aynı sorun başa sariyor evliliginizde. Ne arama takintilisiymis kayınpederiniz. Bir yerden sonra inada biniyor iş bende aramam devamli devamlı ne alaka ya. Bayramdan seyrana kandilden doğum gunune yeter zaten Max iki ayda bir neden çıkar aramak için aaa çok itici ya yaptığı
Aslında sorun başa sarmıyor, sprngg durup durup kendine iş çıkarıyor 😅 o üzülür bu darılır aman da kandil geldi diye diye.

Aslında sorun başa sarmıyor, sprngg durup durup kendine iş çıkarıyor 😅 o üzülür bu darılır aman da kandil geldi diye diye.
O da olabilir 🤭 ama bir insanda bu kadar darlanmaz ya karşındakinin sürekli beklentide olduğunu bilmekte çok rahatsız edici bende gıcık olurdum

Günaydın kızlar🌸
Önceki konularımı bilenler vardır kp’nin saçma sapan gün aşırı aramalarından şikayetçiydim. Buradakilerin tavsiyelerini dikkate alarak minimuma indirdim artı artık cinnet geçirmeye de başlayınca eşim annesiyle konuştu.

İlk başta kendi arayamayınca kaynanama aratmaya başladı. Onun arattığına emindim çünkü işten gelir gelmez aynı saatlerde arıyordu ve kayınpederim telefonu alıyordu. Anladığımı öğrenince yine bir gün kendi aradı açmadım ertesi gün yine aradı açmadım sonraki gün bir daha aradı açıp ben aramaları görüyorum defalarca aramana gerek yok dedim. Uzun bir süre de aramadı geçen kandilde aradım ben kutlamak için yüz bulmuş olmalı ki tekrar kaynanama arattırdı. Günler sonra döndüm neden açmadığımı sorunca da daha yeni konuştuk dedim.

Sonra üstü kapalı bir şekilde aileme bizde büyüklerden biri aradı mı çocuklarımız açmazsa saygısızlık falan demiş. Daha önceden de belirtmiştim zaten kendisi arayıp boş boş konuşuyordu. Aklınca kendilerini bana benimsetmeye çalışıyorlar.Aramazlarsa sevilmediğini düşünürmüşüm. Ek olarak da aşırı alıngan her lafımın altında bir şey arıyor. Biletini alayım gel değişiklik olsun sana diyor rahat edemem orda diyorum bizi mi beğenmiyor diye alınıyor. Sanki o komutan ben emir eri telefonlarını açmıyorum diye bizi ailesi olarak görmüyor mu acaba diye günlerce düşünüyor ve alınıyor. Çocuklarından beklediklerini benden de bekliyor onu hep arayayım, sürekli sorayım ve en çok hepimiz onu sevelim.

Bu sefer kendisiyle konuşacağımı eşime söyledim ama müsade etmedi annesiyle yine kendi konuştu. Bayağıdır aramıyorlar ama eşim sanırım üzülüyor geçen gün bir arasan kötü niyetleri yok onlar da öyle gördü bunun doğru olduğuna inanıyorlar diyor.
Aramak zor değil ararım ama benim doğrum bu değil yani benim anne babam bile benden bir beklenti içinde değiller. Alışık değilim öyle büyümedim eşim de bunu biliyor ve çok üstüme gelmiyor. Ama haftada bir arasam da ister.

Ararım aramasına ama yine en başa saracak diye korkuyorum çünkü aramadıkları uzun bir süre bu sefer anladılar ben arayayım dediğim her aramada yine başa sardı. kaynanam haddini bilen bir insan ama kp öyle değil. Hiç arayıp sormamak da çözüm değil elbette. Ama ben şu an oluşturmuş olduğum bu mesafeyi koruyarak nasıl geçinebilirim ?

Arama

Böyle devam

İçimden gelirse ararim. Gelmezse aramam nokta bitti

O da olabilir 🤭 ama bir insanda bu kadar darlanmaz ya karşındakinin sürekli beklentide olduğunu bilmekte çok rahatsız edici bende gıcık olurdum
Yav kendime iş falan çıkardığım yok 😅dediğiniz gibi beklenti içinde olmaları rahatsız ediyor ve gıcık oluyorum. Eskisi gibi bir arama yok zaten.
Bunu da nasıl koruyabilirim diye sordum.
Yani beni çok sık arıyorsunuz bunalıyorum ve daha da sizinle konuşmak istemiyorum deyip insanları hayatımdan çıkaramam ki.
Bu insanlar öyle ya da böyle bir yerlerde olacaklar hiç karşılaşmadığım için de tecrübeli insanlardan fikir almak istedim.

Yav kendime iş falan çıkardığım yok 😅dediğiniz gibi beklenti içinde olmaları rahatsız ediyor ve gıcık oluyorum. Eskisi gibi bir arama yok zaten.
Bunu da nasıl koruyabilirim diye sordum.
Yani beni çok sık arıyorsunuz bunalıyorum ve daha da sizinle konuşmak istemiyorum deyip insanları hayatımdan çıkaramam ki.
Bu insanlar öyle ya da böyle bir yerlerde olacaklar hiç karşılaşmadığım için de tecrübeli insanlardan fikir almak istedim.
Sizinkiyle benzer sebep değil ama mantık aynı eş ailesinin beklentileri vardı. Bende takıntı yapmıştım eşimi darliyordum baktım çözüm alamadım mevzu aynı devam ediyor. Bir gün açtım telefonu düzgün bir üslupla benimde onlardan beklediklerini ve beklentilerini neden karsilayamayacagimi anlattim. Eğip bukmeden saygimi da bozmadan net oldum. Ben eş ailesi ile sorunlarimda eşimi aradan cikardigimda rahat ettim benim tecrübem bu oldu

Sizinkiyle benzer sebep değil ama mantık aynı eş ailesinin beklentileri vardı. Bende takıntı yapmıştım eşimi darliyordum baktım çözüm alamadım mevzu aynı devam ediyor. Bir gün açtım telefonu düzgün bir üslupla benimde onlardan beklediklerini ve beklentilerini neden karsilayamayacagimi anlattim. Eğip bukmeden saygimi da bozmadan net oldum. Ben eş ailesi ile sorunlarimda eşimi aradan cikardigimda rahat ettim benim tecrübem bu oldu
Zaten tekrar aynı sorunu yaşarsam ben muhattap olacağım. Çünkü eşimin bütün çıplaklığıyla anlattığını düşünmüyorum. Durdurmaya da kalkarsa dinlemeyeceğim. Sadece öfkeli anımda kırıcı olabiliyorum insanlara karşı. Ama bazen bazıları da kırılmalı.

X