Mide Ameliyatı

umutsuzzz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2016
39
55
27
Kızlar Merhabalar .Ben 2 ay önce mide fıtığı ameliyatı oldum.İlk 20 gün sıvı tükettim; sadece çorba ve yogurt.Sonra püreye geçtim.Kati vs yemeye başlamıştım ama özellikle ekmek yiyince tıkanıyorum.Şu an sulu yemekler vs yiyorum ,yani katı yemeyi bırakmak zorunda kaldım,tikandigim icin. Daha önce bu ameliyatı olup benimle aynı sorunu yaşayanlar var mı, ne zaman tam olarak her yemeği ekmek börek vs (katı yiyecekler yani )yiyebilirim acaba bu süreç siz de nasıl ilerledi?Sadece mide fıtığı değil mide küçültme ameliyati olanlar da yazabilir çünkü bildiğim kadarıyla aynı sorunlar nüksediyor .Bu arada doktorumla konustum o tamamen beslenmeme bağlı olduğumu söyledi net bir şey demedi ama nereye kadar böyle devam edecek onu da merak ediyorum

çok geçmiş olsun rabbim şifa versin 🙏 banada mide fıtığı ve reflu tanisi konuldu genel cerrahi bakti endoskopi ile 1 ay ilaç kullandım ama hamile kalmak istediğim için doktorumun onayı ile bıraktım hamile kalabilirsin dedi yediklerime hep dikkat ediyorum . Ama beni rahatsız eden en büyük şey çarpıntı yapıyor olması sıkıştırıyor beni. Sizin nasıldı süreç nasıl bir etkisi oldu nasıl karar verildi amilliyata bana da yardımcı olur musunuz? Çünkü gebelik düşünüyorum ama hamilelige kötü etkisi olur mu hiç detaylı bilgi yok Tekrar rabbim şifa versin

çok geçmiş olsun rabbim şifa versin 🙏 banada mide fıtığı ve reflu tanisi konuldu genel cerrahi bakti endoskopi ile 1 ay ilaç kullandım ama hamile kalmak istediğim için doktorumun onayı ile bıraktım hamile kalabilirsin dedi yediklerime hep dikkat ediyorum . Ama beni rahatsız eden en büyük şey çarpıntı yapıyor olması sıkıştırıyor beni. Sizin nasıldı süreç nasıl bir etkisi oldu nasıl karar verildi amilliyata bana da yardımcı olur musunuz? Çünkü gebelik düşünüyorum ama hamilelige kötü etkisi olur mu hiç detaylı bilgi yok Tekrar rabbim şifa versin
Teşekkür ediyorum sağolun , Benim yaklaşık sekiz senedir mide fıtığı vardı,ben hep hap kullandım ama artık dediğiniz gibi sıkıştırmaya başladı , ameliyata karar verdim ve doktorla konuşup olmak istediğimi söyledim özel de oldum . fakat siz hamilelik düşünüyorsanız kesinlikle bu süreçte olmayın çünkü dengeli ve düzenli beslenmeniz gerekecek , bu süreç çok zor , 45 gün sadece çorba içebildim

X