Moralim çok bozuk, sizce kazıklandım mı? :( Okul Çantası Fiyatı: 600 TL

Ciddi misiniz? 60 euro mu gerçekten?

Almanyaya işçi olarak başvuru yapmak istiyorum şu an. Doktorluğu geçiyorum artık.

Ülkemiz korkunç zamlar altında şu an.

Avrupanın herhangi bir ülkesinde stetoskop olarak bile işe başlayabilirim , kabulümdür :KK53:
Hastane de doktor bulamayacak artık millet. Çalıştığım hastanede 10 hekim istifa etti yakın zamanda.

Neden 600 tl olunca noluyo yani
çocuk zaten sıkılacak 3 4 sene sonra yeni çanta diyecek
Ben artık herşeyin didik didik fiyat araştırılması taraftarıyım
Yani 300 lirayada çanta alsanız paranız çöpe gitmez
Bence artık avmleri bırakıp çarşı pazar gezmek gerek
Avm gerçekten çok pahalı
Lcwaikiki defacto saymıyorum bile hepsi o kadar dandikki aynı verimi daha ucuza çarşı pazardan alıyorum zaten
Eskidenmiş o avmlerin kaliteli olduğu günler
Son yıllarda şartlar çoooook değişti gerçekten

Nickler değişince çok heyecanlanıyorum, kimdiniz acaba önceden?:KK53:

Anneliğinize laf etmek asla haddime değil, sadece görünen köy kılavuz istemez onu belirtip gideyim. Doyumsuz çocuklar bu şekilde ortaya çıkıyorlar işte… daha sonra aileden çıkıp topluluğa karıştıklarında diğer insanlar tolere etmek zorunda kalıyorlar maalesef.

Sen sus seni aşırı kıskanıyorum :KK67: 1.73 boya 37 numara ayak, yüzün de taş gibi. Azıcık genlerinizden çalıp kendime enjekte etsem olur mu bağyan?? 😌😌😌

Gel sarılalım kardeşim 🥲 aşkımdan ölsem o ürüne, kargo ücretini gördüğüm an buz gibi soğurum. Nokta 😂

Kankenler 1000₺ den aşağıya satılmıyor artık çok üzülüyorum ya 😔 ne hale geldi döviz 😔

orta boy omuz çantası kankeni geçen yaz 750 tele'ye aldım :KK43:
şimdi bakmaya korkuyorum.

Arkadaşlar iyi geceler,
Geçtiğimiz ay çocukların okul masrafları bir hayli yüksek geldiği için okul çantası alamamıştık çocuklara..bu ay alalım bari dedik.
Ben kendim gittim başka şehirdeki bi AVMye. Ailem de orada oturuyor, ziyaret etmiş olurum dedim.
Spor mağazalarından baktım, doğru düzgün kalmamış. Kalanlar da tek göz, küçük suluk yeri var bi tane falan.. fiyatları 300 tl..
Sonra başka bi bilinen ama genelde ürünleri biraz pahalı olan bir mağazaya girdim.
Bir çantayı çok beğendim. Güzel, değişik, daha fazla eşya alacak yerleri var falan. Fiyatı 600 tl.
İnternetten araştırma yapmamıştım güvenmediğim için.
Düşünün ki mağazada tek gözlü çantalar 300 tl iken, internette daha büyükleri 150-200 civarıydı. Dedim orijinal değildir belki falan diye güvenemedim.
O yüzden orijinal mağazadan almaya karar verdim.
O 600 tlyi verip aldım oğluma çantayı..
Ama internetten baktım, aynısını bi kere kesinlikle bulamadım.
2. Olarak çok güzel tam aradığım gibi okul çantaları 200-250!tl.
Şimdi üzülüp duruyorum.
Hayır yani, uzun süre kullanılacaksa, iyi olduğu sürece verdiğim paraya acımam.
Ama işte çok daha aşağıda fiyatları görünce dünden beri bayağı bi canım sıkıldı
Kendime de bi çanta almıştım başka bi mağazadan, 320 tlye.. onun benzerleri de internette 150-200 arası..
Yani diyorum bu mağaza işi mi kazık, ben mi alışverişi bilmiyorum, internet mi gerçekten güvenilir değil anlamadım.
Teselli verebilirseniz sevinirim.
Yoksa gerçekten çok üzgünüm valla..
Bir de değişim yapamam, başka bi şehirden aldım ve bulunduğum yerde o mağazalardan yok.
Çok üzgünüm ama biz buna avm kazığı diyoruz. İnternet üzerindeki satışlarda sadece vergiler var ama dükkan satışlarında kira personel gideri dükkanın faturaları bile maliyete yansıtılır ve kâr üzerine eklenerek satış yapılır, dolayısıyla fiyatlar da ona göredir. Ben artık çoğu şeyi internetten alıyorum. Oğlumun okul çantasını piyasanın çok altında almıştım 3 yıl önce, hala sapasağlam. İnternet fiyatlarını taramadan mağazalara gitmeyin derim ben.

Aynen bende trendyolu bırakalı çok oldu. Milladan ne aldıysam çöppp. Elbiseler leş kokuyor. Kazaklar akrilik olduğu için onlarda terletiyor leş gibi
Trendyoldan unlu bir markanin saatini almistim. Guya indirimde idi. Fotografta saat super gorunuyor bu arada. Neyse saat geldi. Isporta malı gibi. Fotograftakinin çakmasıydı. Iade ettim.
Birkac kez elbiselerimi trendyoldan aldim. Cok kalitesiz, bir iki giyimlik, astarsiz, cogu akrilik.
Bu arada buradaki cogu kadinimiz birseyi internetten magaza fiyatinin yari fiyatina aliyorum demis. Bu da cok sasirtici. Iyi markalarin internet fiyati ile magaza fiyati arasinda yariya inecek kadar fark etmiyor. Yari fiyat fark olanlar da genelde imitasyon oluyor. Ya da ben yanlis sitelerden aliyorum. Bununla ilgili bir konu acilirsa cok iyi olur.

1 ay önce Greyder marka okul çantasını 80 tl ye aldım 300 den düşmüştü üstelik, Kral Şakirli .
Tedarikçi firmayı seçerseniz zaten çakma mal gelmesi imkansız.

Almanyaya işçi olarak başvuru yapmak istiyorum şu an. Doktorluğu geçiyorum artık.

Avrupanın herhangi bir ülkesinde stetoskop olarak bile işe başlayabilirim , kabulümdür :KK53:
Bunu dün gece ben de eşime teklif ettim
Bulaşıkçı bile olurum
Büyük ihtimalle daha kaliteli bi hayatımız olur dedim 😂😥

Trendyoldan unlu bir markanin saatini almistim. Guya indirimde idi. Fotografta saat super gorunuyor bu arada. Neyse saat geldi. Isporta malı gibi. Fotograftakinin çakmasıydı. Iade ettim.
Birkac kez elbiselerimi trendyoldan aldim. Cok kalitesiz, bir iki giyimlik, astarsiz, cogu akrilik.
Bu arada buradaki cogu kadinimiz birseyi internetten magaza fiyatinin yari fiyatina aliyorum demis. Bu da cok sasirtici. Iyi markalarin internet fiyati ile magaza fiyati arasinda yariya inecek kadar fark etmiyor. Yari fiyat fark olanlar da genelde imitasyon oluyor. Ya da ben yanlis sitelerden aliyorum. Bununla ilgili bir konu acilirsa cok iyi olur.

buyrunuz

İndirim bekliyoruz şekerim. Mağazada beğenip koşup netten almıyorum ben. İndirim zamanını bekliyorum, %50 hatta %70 yakalayınca alıyorum.

bu çok üzücü bir şey:KK43:
doktor olarak başvurun ama b2 seviyesinde almanca bilmek gerekiyor maleseff

Bütçenizi zorlamaması güzel ama gerçekten benim için pahalı geldi söylediğiniz fiyatlar. Çünkü ben 2. elciyim. 2.el uygulamalarında takılmak en büyük hobim. Dün 25 tl kuponum vardı, taba bot aldım kendime kargo dahil 26 liraya :deli:, Ha giyemeyen vardır saygı duyarım ama bende bütçemi bu şekilde dengelebiliyorum napayım. Sıfırını alsam alamayacaktım.Çantamda geçen hafta kolundan koptu. Kancadan saçma sapan bir sistem yapıp 1 haftadır o şekilde kullanıyorum. 2. elden günlük siyah bir çanta düşüreyim alacağım hemen. çünkü baktım yenileri çok para olmuş. :KK53:

Sizde almışsınız artık üzülmeyin, güle güle kullanın.

İndirim bekliyoruz şekerim. Mağazada beğenip koşup netten almıyorum ben. İndirim zamanını bekliyorum, %50 hatta %70 yakalayınca alıyorum.
İndirime girince mağzada da aynı indirim uygulanıyor.
Bazı yorumlar öyle bir yazılmışkı sanki mağza normal fiyatından satarken birtek online mağzada indirim oluyor
Bazı alışveriş sitelerin ekstra uyguladıkları kampanyalar oluyor ama yinede çok iyi markayı pazar fiyatına vermiyırlar.

Barcode okutun ,urun yorumlari okuyun ,karsilastirin ,internetten ha deyince alinmaz zaten.Mesai gerektirir..

Bazı yorumlar öyle bir yazılmışkı sanki mağza normal fiyatından satarken birtek online mağzada indirim oluyor
Bazı alışveriş sitelerin ekstra uyguladıkları kampanyalar oluyor ama yinede çok iyi markayı pazar fiyatına vermiyırlar.
Pazar fiyatına demedik ki, ederinin yarı fiyatına dedik. Çoğu markada sadece internet sitesine yönelik ekstra indirimler oluyor, bazen kuponlar geliyor. Mağaza fiyatıyla arada uçurum olan çok ürün aldım ben.

Maviden gömlek aldım mesela geçen sene. Birebir aynı gömleği mağazaya yeni sezon diye, internete seri sonu diye koymuşlar. Hatta şöyle oldu, gömlek bana hediye gelmişti, beden değiştirecektim. Fiyata internetten baktım öyle farkettim aradaki farkı. Gömleği iade edip bi gömlek fiyatına pantolon aldım, gömleği de internetten aldım 😂

Allah aşkına bir çantaya 600 tl vermişsiniz ve evet kaziklanmissiniz..bunun adi musrifliktir...daha ucuza da yillarca kullanılacak çanta da alabilirdiniz. ..

Genelde mağazadan bir şey beğenirsem netten fiyatına bakarım eğer arada çok uçuk fark yoksa alırım.
Ama zaten alış veriş için elim ayağım internet oldu her şeyi internet üzerinden alıyorum.
Almışsınız artık güle güle kullanın mağaza daha garanti bir sorun olduğunda direkt muhatap bulabilirsiniz kendinize..

İnternet bazen şans meselesi olabiliyor.

bazen gerçekten mağazadaki fiyatı ile netteki fiyatı arasında fark olabiliyor büyük bilindik markalarda, internette ekstra %20 vs gibi indirim yapabiliyorlar, mağazada o indirimler olmuyor.

X