Narsist gorumce

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba arkadaşlar klasik benim bi görümce var evlerimiz birbirine çok yakın bi çocuğu var ve eşi yok ne zaman geleceği belli değil esim onun cocugunun babası gibi davraniloyor kendisi de karısı gibi sürekli bi işi çıkıyor çocuğu bir sey istesin hepimiz hazirola geçmek zorundayız ben bu durumlara tavırlı olduğumdan benide kaleye almiyormus gibi yapmaya çalışıyor bi gezmeye gidersek diğerinde onu götürmek zorundayız yoksa eşimle kavga çıkarıyor beni adam hesabına almıyorsunuz diye daha anlatacak çok şey var uzatmayalım ben bununla nasıl başa çıkarım veyahut takmam
Görümcenizin eşi nerede ?

Narsist demişsiniz? Narsist tutumlarından örnek verir misiniz?
Sürekli kendinden bahsediyor kayinavlideye gidince annem yemekleri benim için yaptı diyor yemekten sonra yoruldum diye kenara çekiliyor
Tatlım kocan seni umursamıyor farkında misin? Ablasına üzülebilir, elinden geldiğince maddi manevi yanında olur ok ama kendi çekirdek ailesinin huzurunu bunun için bozan adam salaktir benim gözümde. Ayrıca görümcenin zırt pırt sizinle ne işi var? Kardeşimler beni bir yere 10 kere çağırıyorsa 1 kere ancak gidiyorum. Ailecek takilsinlar. Kimsenin huzurunu bozmaya gerek yok.
Görumcenin hayatı da zor şimdi kardeşinin de onu yabana atmasını istemem öyle yaparsa gün gelir bana da aynı davranışları sergiler diye düşünüyorum kocam da ne bilim ya umursuyor beni aslında ama neyse ya ben çok sıkıntılı bi insanım ya da eşim dediğiniz gibi

Pardon da bu dis kapinin ic mandali olan gorumce eşi sifatli sahis nerede?

Abla bosanirken esinize guvenmis demekki esinle konusup onceligi size vermesi gerektigini anlatin haftasonlari ozellikle asla vaktinizden calmasina musade etmeyin mesafeliymis evinizede gelemesin yani is esinizde bitiyor gerekli tepkiyi koymakta sizde

Görümceniz zor durumdaysa ihtiyaçları görülebilir, insanız yarınımız belli değil ancak gezme tozma planlarına dahil edilecek kadar değil ya da çekirdek aileye zarar verecek ölçüde değil. Görümceniz yerini bilmeli, eşiniz de önceliklerini.

Sıkıntılı kişinin görümce olmadığını siz anladiginizda sorunlarınız hemencecik çözülecek.
Konuda sıkıntılı kişi sıralaması yaparsak bence en sorunlu kişi siz , sonra eşiniz en son görümce

Bir gün bi cinnet geçireceksin eşine "benim istediğim olacak gitmiyorum ablana ya da istediği yere, yapmıyorum onların istediğini kölesi olduk yeter kendi çocuğumun istediğini bu kadar yapmıyoruz sen ablanın emrinden çıkmayacaksan ben de kendi ailemin emrine girerim ne güzel" diyeceksin

Eşi yokmuş öldü mü? Eşinin yeğeni ile ilgilenmesi kötü değil eğer babasızsa zaten dayı baba yarısıdır. Orada kötü bisey yok aksine merhamet var. Ama her planda her zaman tabi ki beraber olamazsınız. Denge önemli

Merhaba arkadaşlar klasik benim bi görümce var evlerimiz birbirine çok yakın bi çocuğu var ve eşi yok ne zaman geleceği belli değil esim onun cocugunun babası gibi davraniloyor kendisi de karısı gibi sürekli bi işi çıkıyor çocuğu bir sey istesin hepimiz hazirola geçmek zorundayız ben bu durumlara tavırlı olduğumdan benide kaleye almiyormus gibi yapmaya çalışıyor bi gezmeye gidersek diğerinde onu götürmek zorundayız yoksa eşimle kavga çıkarıyor beni adam hesabına almıyorsunuz diye daha anlatacak çok şey var uzatmayalım ben bununla nasıl başa çıkarım veyahut takmam
Ben de görümceyim. Sırf gelin kişisi böyle konular açmasın da kk’ya düşmeyelim diye gidip gelme yapmıyorum kızla
Allah buraya düşen görümcelerin yardımcısı olsun
Nefes alsak görümcem sesli nefes alıyor 😡 ne yapmalıyım???? Diye konu açılacak yakında şaşırmam 😂😂

Sürekli kendinden bahsediyor kayinavlideye gidince annem yemekleri benim için yaptı diyor yemekten sonra yoruldum diye kenara çekiliyor

Görumcenin hayatı da zor şimdi kardeşinin de onu yabana atmasını istemem öyle yaparsa gün gelir bana da aynı davranışları sergiler diye düşünüyorum kocam da ne bilim ya umursuyor beni aslında ama neyse ya ben çok sıkıntılı bi insanım ya da eşim dediğiniz gibi
Hayır hayır sıkıntı sende değil yarisi gorumcede yarısı eşinde. Bu kadınla susarak başa çıkamazsın cevap vereceksin. Annem yemekleri benim için yaptı deyince ne demek istiyorsun biz yemeyelim o zaman diyeceksin ya da yoruldum dediğinde sen de karnım ağrıyor de evine git acıma yikasin kayinvaliden kızına söz geciremiyorsa. İnceldigi yerden kopsun böyle karakterdeki insanlarla zaten samimi olunmaz. Eşin de bişey derse hemen acitasyon yap hayatım kalbimi kırıyor ablan de. Veya karnım ağrıyor hayatım de. Eşinle de zitlasma. Sinsi davran. Çünkü o sinsi. Biliyorum böyle tipleri. Benim de başımda var. Ben püskürttüm

Ben de görümceyim. Sırf gelin kişisi böyle konular açmasın da kk’ya düşmeyelim diye gidip gelme yapmıyorum kızla
Nefes alsak görümcem sesli nefes alıyor 😡 ne yapmalıyım???? Diye konu açılacak yakında şaşırmam 😂
O zaman onlarda uslu dursunlar buraya düşürmesinler kendilerini sizi katmıyorum ama bazıları gercektende kötü yanı

Eşinizle konusun bu konuyu bizimde kendimize göre bir hayatımız var ve onun her dediğini yapmak zorunda değiliz herkes kendi hayatına kendi düzenini kursun diyin konuşun eşinizle rahatsızlığınızı dile getirin

Hastalıkların sıfat olarak kullanılmasına bayılıyorum. Kim koydu görümceye teşhisi? Çıkarcı ve ilgi çekmeyi seven diyebilirsiniz ama tabii.

Görümcenin eski eşi nerede? Eğer vefat ettiyse eşiniz yeğenine üzülüyordur. Veya boşandılarsa ve adam çocuğuna ilgi göstermiyorsa eşiniz dayılık yapmaya çalışıyordur. Ama sürekli gezdirmek veya pohpohlamak gibi bir zorunluluğunuz yok tabii. Burada gerekli sınırı çizecek olan kişi eşiniz.

Yapacak bir şey yok gibi duruyor. Eşiniz bunu ayırt edemiyorsa..tabiki kardeşine yardımcı olacak ancak ölçülü bir şekilde yapmalı bunu. Yani görümcenizin tüm sorumluluğunu almak da neyin nesi. Tamam insan kardeşine kıyamaz ama herkesin bir hayatı var sorumluluğunu kendi ustlenmeli. taşıma suyla değirmen dönmez. Maalesef eşiniz idrak edemiyorsa sizin söylemeniz sadece evinizde kavga gerginlik cikarir. Ama siz geçmeye giderken çanta gibi gorumcenizi taşımak zorunda değilsiniz. En azından bunu kabul etmeyin.
Ayrıca gorumcenin eşi vefat falan mı etti. Yok eğer sadece ayrildilarsa çocuğunun ihtiyaçlarını babası görsün değil mi?

Nefes alsak görümcem sesli nefes alıyor 😡 ne yapmalıyım???? Diye konu açılacak yakında şaşırmam 😂😂
Bahsedilen görümce cidden normal değil ama ya. Ne demek gezmeye götürmediler diye olay çıkartmak,beni de götürün diye şart koşmak? Bende bir görümceyim aynı şekilde. Hiç bir sıkıntımız yok yengemle 😄

Bahsedilen görümce cidden normal değil ama ya. Ne demek gezmeye götürmediler diye olay çıkartmak,beni de götürün diye şart koşmak? Bende bir görümceyim aynı şekilde. Hiç bir sıkıntımız yok yengemle 😄
Şaka yaptım zaten de evet doğru diyorsunuz bahsedilen konuda görümce fena ben benimkiyle ayda yılda bir görüşürüm valla sıkı fıkı olmak gelmiyor içimden abimle sık görüşürüz gelin hanım istediği zaman çağırır çağırmazsa hayatta gitmem sonra çok geliyorsun filan der arkamdan neme lazım 🤣😂🤣🤣

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X