Naturel Siklus ile Dondurulmuş Embriyo Transferi (DET) sürecim

Kızlar iyi akşamlar. Bende temmuzda transfer oldum tuttu ama 8 haftalıkken düşük yaptım kalp atışımiz yoktu. İki tane dondurulmuş embriyom var doktorum ilaçsız transfer yapacağını söyledi tek embriyo ama ☺️ çok fazla bu yöntemi kullanan yok bana pek güven vermedi siz nasıl ikna oldunuz acaba
Öncelikle çok geçmiş olsun. Allah bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almak nasip etsin. Ben doktoruma güvendiğim için ilaçlıya da başlasaydı onu da kabul edecektim. İlaçsız transferi ben çok araştırdım evet çok fazla bilgi yok hal böyle olunca literatürdeki bilimsel makaleleri inceledim. Başarı oranı ilaçlıya oranla biraz daha yüksek çünkü vücut strese girmiyor, ekstra dışardan verilen hormon yok tamamen doğal ilerliyor herşey.. Bir de yumurta toplamak için zaten bir sürü ilaç kullandık, transfer için kullanılmaması bence artı bir yön. Sonuçta hormon ilacı kullanıyoruz seneler sonra ne gbi yan etki edecek bilmiyoruz. Niye ilaçsız transfer oluyorum gibi düşüncelere kapılmayın. Akışına bırakın ve doktorunuza güvenin bu yöntemi seçtiyse vardır bir nedeni. İçiniz rahat olsun güzel haberlerinizi bekliyoruz 🤲🏼🤲🏼

Transfer yumurta çatladıktan sonra 5-6 gün içinde oluyor. Çatlatma iğnesi yaptınız mı veya lh hormonunuza baktırdınız mı? Öyle belirleniyor
Evet cuma günü lh hormonuma bakıldı doktor pazartesi de kan istedi. Çatlatma iğnesi vurulacak mı bilmiyorum ama sanırım doktorum kendi kendine çatlamasını bekleyecek yoksa söylerdi.

Evet cuma günü lh hormonuma bakıldı doktor pazartesi de kan istedi. Çatlatma iğnesi vurulacak mı bilmiyorum ama sanırım doktorum kendi kendine çatlamasını bekleyecek yoksa söylerdi.
Benimki de kendi kendine çatlamasını bekledi. Tespit edebilmek için 3 gün üst üste kan verdim 1 gün bile önemli. Perşembe 12 çıktı, cuma 17, dün pik yaptı 70 çıktı. Öyle olunca cumaya planlama yaptılar

Benimki de kendi kendine çatlamasını bekledi. Tespit edebilmek için 3 gün üst üste kan verdim 1 gün bile önemli. Perşembe 12 çıktı, cuma 17, dün pik yaptı 70 çıktı. Öyle olunca cumaya planlama yaptılar
Evet canım bi gün bile çok önemli bana cuma bakıldı 12 çıktı değerim doktor pazartesi ver dedi ama cumartesi pazar değer yükselirse ne olacak kafamda deli sorular

Evet canım bi gün bile çok önemli bana cuma bakıldı 12 çıktı değerim doktor pazartesi ver dedi ama cumartesi pazar değer yükselirse ne olacak kafamda deli sorular
Benim de işte perşembe 12 çıktı cumartesi 70 çıktı. Ama prolutex iğneye bugün başlayacağım bence çok sorun olmaz sizinki de

Evet bugün acile gittim sabah saat 11 de verdim kan tahlili ama sonuç pazartesi çıkacakmış öyle dediler 😞😰
Geçen hafta e nabızda sorun vardı troid sonucum çıktığı halde bile iki günde ancak görüntüleyebilmiştim insallah düzelmiştir..

Geçen hafta e nabızda sorun vardı troid sonucum çıktığı halde bile iki günde ancak görüntüleyebilmiştim insallah düzelmiştir..
Ben de kan verdiğimden beri sisteme giriyorum sonuç çalışılıyor gözüküyor. Acil sekreterliğini aradım pazartesi çıkar sonuç dedi. Zaman geçmek bilmiyor 😥

Ben de kan verdiğimden beri sisteme giriyorum sonuç çalışılıyor gözüküyor. Acil sekreterliğini aradım pazartesi çıkar sonuç dedi. Zaman geçmek bilmiyor 😥
Belirtileriniz nasıll
Benım testlerde var ile yok arası incecik çizgi çıkıyor ama asla güvenmiyorum testlere

Belirtileriniz nasıll
Benım testlerde var ile yok arası incecik çizgi çıkıyor ama asla güvenmiyorum testlere
Ben de aslında güvenmiyorum o testlere en son dün yaptığım testin resmini ekliyorum. Belirti olarak baş dönmesi var sadece ve göğüslerim çok acıyor ☺️ sizin belirtileriniz var mı

Eklentiler

• IMG_20231014_100542.jpg
    IMG_20231014_100542.jpg
    33,5 KB · Görüntüleme: 45
Ben de aslında güvenmiyorum o testlere en son dün yaptığım testin resmini ekliyorum. Belirti olarak baş dönmesi var sadece ve göğüslerim çok acıyor ☺️ sizin belirtileriniz var mı
Göğüs hassasiyetim var birde ara ara ağrı giriyor kramp gibi 🤷🏻‍♀️ öncekindede kramp girmişti ve kimyasal ile sonuclanmıstı korkutuyor biraz

Göğüs hassasiyetim var birde ara ara ağrı giriyor kramp gibi 🤷🏻‍♀️ öncekindede kramp girmişti ve kimyasal ile sonuclanmıstı korkutuyor biraz
Sizin bugün transferinizin 7. Günü değil mi. Korkmayın her vücudun tepkisi farklı oluyor. Bu sefer güzel olacak herşey ben inanıyorum siz de inanın ☺️
kimyasal olduğunda değer artıyor ama kese gözükmüyor o şekilde mi oluyor? Bu arada ben hala bir umut sisteme girip sonucuma bakıyorum belki çıkar diye 🙈🙈

Sizin bugün transferinizin 7. Günü değil mi. Korkmayın her vücudun tepkisi farklı oluyor. Bu sefer güzel olacak herşey ben inanıyorum siz de inanın ☺️
kimyasal olduğunda değer artıyor ama kese gözükmüyor o şekilde mi oluyor? Bu arada ben hala bir umut sisteme girip sonucuma bakıyorum belki çıkar diye 🙈🙈
Transfer gününü sayarsam 7 evet. Hakkımızda hayırlısı olsun insallah güzel sonuclar alırız 🍀

Test sonucum çıkmış betahcg değeri 118 🙈 elim ayağım titriyor. Allah' ım bebek isteyen bekleyen kimsenin elini boş bırakmasın sağlıkla kucağımıza almak nasip etsin 🙏
Çok sevindim canım Allah sağlıkla kucağına almayı da nasip etsin 🤲🏻🥰

X