Ne Kadar Nafaka alabilirim

Benim bir tanıdıgım vardı çocuklu bir adamla evlendi 5-6 ay evli kaldılar o süreçte adam ev aldı ama kendi parasıyla kızın katkısı olmadı evlendikleri ay aldı evi o evde yaşamaya başladılar sonra birkaç ay içinde anlaşamadılar boşanma mevzusu geçti kız evin yarısını nafaka tazminat vs talep etti yahu hiç katkın yok adamın aldatması dövmesi yoktu acayip sinir oldum mesafe koydum arama , çocuğunun rızkı bana göre o ev birkaç aylık evlilikte talep edilmesi aşırı yanlış geliyor ya

Yok ben ilk defa yazıyorum. Yani ne bileyim en azından bir iş bulana kadar idare ederdi beni. Kpss felan hazırlanıcam
4 aylık evlilikten nafaka istemeniz çok itici iğrenç. Salin adami çalışın iş arayın. Bu ülkede sadece erkeklere bu konuda üzülebilirim. Bir kaç ay evli kalıp nafaka vermeleri saçma sapan. Yıllardır evli kalınır çocukları olur o ayrı da bu resmen adamları yolmak demek.

Milyonluk tazminattan vazgeçmişsiniz sanırım, evlilikte 2 aydan 4 aya çıkmış, ama üzgünüm herhangi bir şeyin değişeceğini zannetmiyorum ilk konunuzdan.

Lütfen ben o değilim, ilk yazıyorum falan demeyin " kanuni hakkım " demeniz bile kendinizi ele veriyor, eşinizin memur oluşuna, 30 bin alışına gelemiyoruz bile.

Milyonluk tazminattan vazgeçmişsiniz sanırım, evlilikte 2 aydan 4 aya çıkmış, ama üzgünüm herhangi bir şeyin değişeceğini zannetmiyorum ilk konunuzdan.

Lütfen ben o değilim, ilk yazıyorum falan demeyin " kanuni hakkım " demeniz bile kendinizi ele veriyor, eşinizin memur oluşuna, 30 bin alışına gelemiyoruz bile.
Felan yazmasindan bile belli aynı kişi olduğu 😅

böyle konuları derinlemesine bilmeden "ağzı olan konuşuyor" minvalinde anlatıp anlatıp nafaka karşıtı erkeklerin ekmeğine yağ sürüyorsunuz.
halen nafaka ödemeye devam ediyorsa hukuktaki yasal boşluklardan ya da kadından ötürü oluşan bir durum değil bu. adamın boş vermişliği ve cahilliğinden ötürü nafakanın iptali için gerekli hamleleri yapmamasından kaynaklanıyor.
Çalışan Eş Nafaka Alabilir Mi?. Ağzı olan konuşuyor minvalinde asla konuşmadım konuşmam da. Verdiğim linkte durum açıklanmış. Ben bir tarafa laf vermemek için bildiğim doğruları söylemekten çekinmem. Bahsettiğim olayda kişi iki ay evli kalmanın bedelini çocuklarıyla birlikte ödüyor hem de on yıldır. Empati yaptığımda bana adaletsiz gelen şey sırf yasal diye adil görünmüyor gözüme. gerçekleri inkar çözüm konusunda fayda sağlamaz. Gerçekler konuşulursa ancak adaletsizlikler düzelir ve sorunlara çözüm bulunur.

sizi büyüten bu yaşa getiren adam varken, anlaşamadığınız adamdan para almak. iki senelik evliyim hala kocamdan para isteyemem, babam çok kolay. 4 ay seviştim diye nafaka. Yuh valla yuh ya. Tam tersi olsaydı kıyamet kopardı burda.

Yok ben ilk defa yazıyorum. Yani ne bileyim en azından bir iş bulana kadar idare ederdi beni. Kpss felan hazırlanıcam
Siz bence başka bir avukata daha danışın. Fazla gaza gelmişsiniz. Kanuni hakkım diyip duruyorsunuz ama boşanma sebebiniz ne, belki de siz kusurlusunuz? Adamın da kanuni hakları var. Belki o da size tazminat davası açacak, beni geçim kaynağı gördüğü için evlenmiş kandırıldım diyecek? Nafaka alacağınız garanti de rakamı öğrenmek istiyorsunuz. Bence siz hayal alemindesiniz. Masrafsa adam da masraf yapmış, çalışmadığınıza göre evi eşyaları düğün masraflarını çoğunu adam yapmış. Ailem üstüne düşeni yaptı diyorsunuz ne yaptılar, ev mi aldılar, kiralık ev mi tuttular eşyaları mı aldılar, düğünü mü ödediler?

Çocuklar için bile yüksek nafaka bağlanmıyor. Açın okuyun çocuk nafakası alan boşanmış kadınları. Kpss ye hazırlanıcam, sınavı geçicem sonra da atanmayı bekliycem... Tahmini ne kadar sürecek sizce, yıllarca atanmayı bekleyebilirsiniz. Çay kahve içmeye, birileriyle buluşmaya lazım olan parayı adamdan mı isteyeceksiniz? Ben kpss sınavını geçip atanana kadar hatta atandıktan sonra da nafakamı vereceksin mi diyeceksiniz? Ya hakim nafaka bağlamazsa, yeni koca mı bulacaksınız geçinmek için?

Oğlum yok, olsaydı sizin gibi biriyle evlenirse evlilik sözleşmesi yaptırsın diye içimden dua ederdim. Anne babanıza hiç acımıyor musunuz, sizi bunun için mi büyüttüler okuttular? Memur adam bulsun kafalasın, sonrasına sonra bakarız mı dediler, yazık ya. Kpss ye yine hazırlanın ama girin bir işe çalışın yazık o babanıza, inin adamların sırtından.

Merhabalar, boşanma aşamasındayım (kadınım). Çalışmıyorum, Avukatım ile birlikte mahkemeden tedbir nafakası ve yoksulluk nafakası istedik. İlk duruşma (ön inceleme) 3 hafta sonra olacak. Avukatım başvuru tarihinden itibaren geçerli olmak üzere tedbir nafakası talep etti. Sonrasında ise yoksulluk nafakası. 4 aylık evliydik şimdi boşanıyoruz çocuk yok. Daha önce benzerini duyanlar, görenler veya avukat arkadaşlar var ise ne kadar nafaka alabileceğim konusunda yardımcı olabilirse çok mutlu olurum. Eşim memur 30bin civarı maaşı var.
Allah devletimizden razı olsun
Belli bi senenin altı evlilikte kadının rant elde etmesini önlemek icin cocuksuz boşanan kisiye nafaka verilmiyor artık :)
Size bir doz omurga iyi gelir
Erkek olsam 4 ay evli kaldıgım kadın su islerin pesine düsse, para alamasın diye sigortamı bile kestiririm. Allah kadının da haysiyetlisini nasip etsin

Allah devletimizden razı olsun
Belli bi senenin altı evlilikte kadının rant elde etmesini önlemek icin cocuksuz boşanan kisiye nafaka verilmiyor artık :)
Size bir doz omurga iyi gelir
Erkek olsam 4 ay evli kaldıgım kadın su islerin pesine düsse, para alamasın diye sigortamı bile kestiririm. Allah kadının da haysiyetlisini nasip etsin
Kanunlar değiştide bizim mi haberimiz yok,

Felan nedir? Size bu Turkce'yi üniversitede mi öğrettiler?
O kadar yazılan arasında buna mı takıldın gerçekten ? Buradaki insanların çoğu fikir vermek yerine linç etmek. Bakıyor okuyor hoşuna giderse ne ala. Yok yazılan hoşuna gitmiyorsa hemen eleştiri, linç. Ya arkadaşım hoşuna gitmiyorsa yorum yapmazsın olur biter çok basit ya..

Eski eşinizin parasını nasıl alıp yiyebileceksiniz? Adı üzerinde eski. Uzun süre evli kalanlara bile çok komik rakamlar bağlanırken,size tatmin edici bir şey bağlanmaz. Çalışmayı düşünûn bence. Ben olsam nafaka vermeyi kabul etmezdim.

X