Ne Kadar Nafaka alabilirim

O kadar yazılan arasında buna mı takıldın gerçekten ? Buradaki insanların çoğu fikir vermek yerine linç etmek. Bakıyor okuyor hoşuna giderse ne ala. Yok yazılan hoşuna gitmiyorsa hemen eleştiri, linç. Ya arkadaşım hoşuna gitmiyorsa yorum yapmazsın olur biter çok basit ya..
Evet buna takıldım. Hatta bu konuyu ciddi anlamda dert ediyorum diyebilirim. Bu forumlarda malesef kitap okuma alışkanlığı olmayan gençler de takılıyor. Yanlışları beyinleri kodluyor. Üniversite mezunuyum diyen birisinin ise bu yanlışı yapması normal değil çünkü bu dalgınlıkla yapılacak bir hata değil. Tamamen bilgideki yanlışlıktan kaynaklı.

Merhabalar, boşanma aşamasındayım (kadınım). Çalışmıyorum, Avukatım ile birlikte mahkemeden tedbir nafakası ve yoksulluk nafakası istedik. İlk duruşma (ön inceleme) 3 hafta sonra olacak. Avukatım başvuru tarihinden itibaren geçerli olmak üzere tedbir nafakası talep etti. Sonrasında ise yoksulluk nafakası. 4 aylık evliydik şimdi boşanıyoruz çocuk yok. Daha önce benzerini duyanlar, görenler veya avukat arkadaşlar var ise ne kadar nafaka alabileceğim konusunda yardımcı olabilirse çok mutlu olurum. Eşim memur 30bin civarı maaşı var.
Yani erkeklerede hak verdik sizin gibiler yüzünden biraz gururun olsun neyin nafakasını istiyorsun adamdan 4 ay evli kalmışsın. Çalış biraz

bunu gelir kapısı olarak yapan bırını tanıyorum 6 ay evli kalmışlar çoçuk yok , adam yıllardır nafaka ödüyor garibim altınlarını falan da almış kız nafaka bir trlü kalkmıyor kaç tane dava açtılar hala ödüyordu aff çıkacak inşallah diyordu yalnız bu bile isteye kul hakkına girmektir erkekte olsa kadında olsa dilenciliğin lüzumu yok al altınını otur evladın falan olsa anlayacağım ama o da yok.

Yani ne oldu ne yasadiniz bilmiyorum, ama esinizin geliri memur maas ise sizi gecindirecek kadar para cikmaz. Ailenize yük olmak istemiyorsunuz da anladigim kadariyla. Okuyorsaniz part time is bakin (okulun yaninda hep calistim). Hem psikolojiniz icinde iyi olur.
Genel olarak eklemek isterim: normal ayriliklarda bende 4 ay icinde ne nafakasi derim, ama kimin ne yasadigini veya neler yasattiklarini bilmiyoruz. Dügün günü dayak yiyen kadinlar var. Öyle bir durumda iki gün evli kaldiysa bile donuna kadar alsin derim. Bosanmis olmak toplumunuzda hala erkeklerden cok kadinlarimiza zarar veriyor her acidan..4 aylik evlilige ömür boyu nafaka baglanmasi bencede sacma olur, ama en azindan kadin kendini toplayana kadar ödenebilir

Selam Hanımlar, benim şöyle bir sıkıntım var. Eşim olacak kişi ile cekismeli boşanma surecindeyiz ve sabah akşam doğmasını beklediğim bir bebeğim var. 3 yıllık evliyiz. Eşimle 4 aya yakın bir süredir ayrıyız ve bu süreç zarfında doğacak bebeğimin her türlü ihtiyacını ve hamilelik/doğumla ve hayatimin idamesiyle ilgili her türlü ihtiyaçlarımı kendim bir memur maaşıyla karşılamaya çalışıyorum. Kiraydi, faturalardi, yeme-icmeydi, yoldu vs. Eşimin ise kira gideri yok, babasının evinde kalıyor, ayrıca da kira gideri olmadığı gibi 6 Bin TL. kira geliri var ve Kasım ayındaki (asgari ücrete gelen zamdan once) maaşı (SSK'li, Özel sektör calisani) 20 Bin TL. idi. Ancak, satış danışmanı olduğu için primleri de cabası ve tüm bunlara rağmen doğacak bebek için istemiş olduğum aylık 5 Bin TL. iştirak nafakasini yüksek buldu. Yorumlarınızı bekliyorum. Sizce hakimin takdiri ne olur?

Selam Hanımlar, benim şöyle bir sıkıntım var. Eşim olacak kişi ile cekismeli boşanma surecindeyiz ve sabah akşam doğmasını beklediğim bir bebeğim var. 3 yıllık evliyiz. Eşimle 4 aya yakın bir süredir ayrıyız ve bu süreç zarfında doğacak bebeğimin her türlü ihtiyacını ve hamilelik/doğumla ve hayatimin idamesiyle ilgili her türlü ihtiyaçlarımı kendim bir memur maaşıyla karşılamaya çalışıyorum. Kiraydi, faturalardi, yeme-icmeydi, yoldu vs. Eşimin ise kira gideri yok, babasının evinde kalıyor, ayrıca da kira gideri olmadığı gibi 6 Bin TL. kira geliri var ve Kasım ayındaki (asgari ücrete gelen zamdan once) maaşı (SSK'li, Özel sektör calisani) 20 Bin TL. idi. Ancak, satış danışmanı olduğu için primleri de cabası ve tüm bunlara rağmen doğacak bebek için istemiş olduğum aylık 5 Bin TL. iştirak nafakasini yüksek buldu. Yorumlarınızı bekliyorum. Sizce hakimin takdiri ne olur?
Onlara kalsa sizden nafaka isterler. Eşim iki çocuğun velayetini bana bıraktı ama kendisine nafaka istedi, şaka gibi değil mi? Hâkim takmadı tabii onun isteğini. Benim avukatım (devlet memuruyum) bana da nafaka istemişti. Hâkim de iki çocuğuma ve bana nafaka bağladı. Üstelik eşim kendi gelirini benimkinin yarısı olarak gösterdiği hâlde. Siz kendinize de nafaka isteyin. Biraz daha fazla olur gelen nafaka böylece. Hiç olmazsa çocuğunuza daha rahat harcarsınız.

Merhabalar, boşanma aşamasındayım (kadınım). Çalışmıyorum, Avukatım ile birlikte mahkemeden tedbir nafakası ve yoksulluk nafakası istedik. İlk duruşma (ön inceleme) 3 hafta sonra olacak. Avukatım başvuru tarihinden itibaren geçerli olmak üzere tedbir nafakası talep etti. Sonrasında ise yoksulluk nafakası. 4 aylık evliydik şimdi boşanıyoruz çocuk yok. Daha önce benzerini duyanlar, görenler veya avukat arkadaşlar var ise ne kadar nafaka alabileceğim konusunda yardımcı olabilirse çok mutlu olurum. Eşim memur 30bin civarı maaşı var.
Gerçekten nafaka çıksa bile gururunuza yedirebilecek misiniz sadece 4 ay hayatında kaldığınız adamı parazit gibi emip sırtına yapışmayı? (4 ay için nafaka falan çıkacağını da sanmıyorum) Ne kattın bu adama 4 ay içinde de şimdi yıllar boyu ödesin istiyosun? Aşırı ezikçe bir davranış, böyle şeyler araştırmak yerine azıcık onurun olsun da git iş bul çalış.

Kendinize ayrı konu açın. Başkasının konusuna yazmanız hem doğru değil hem düzgün yorum alamazsınız.

X