Ne Kadar Nafaka alabilirim

Ailem var tabiki ama bu süreçte zaten ailem çok destek çıktı daha fazla yük olmak istemiyorum babama
Anlıyorum ama nafakalar öyle hayat idame ettirilebilecek boyutlarda değil, çocuklar için bağlananlar bile değil, keşke biraz sabretseydiniz o zaman hiç değilse atanmayı ya da iş bulmayı bekleseydiniz daha iyi olurdu.

Ailem var tabiki ama bu süreçte zaten ailem çok destek çıktı daha fazla yük olmak istemiyorum babama
Ay 4 ay evli kaldığınız adama yük olmasın asıl. Bu nedir ya dolandırıcılık resmen şu. Hiç utanma da kalmamış. Ya çalışın ya babanız baksın. İğrenç gerçekten her gün ayrı şaşırıyorum burada.

Canım sen beni eleştir diye konu açmadım buraya varsa başına gelen bir fikir miktar belirtir açtım
Gururlu olun. Kimse sizinle dört ay geçirdi diye size bakmak zorunda değil. Çıkın gidin adamın hayatından. Aaaa en sinir oldugum konulardan biri ya. Hanımefendi babasına yük olmamak için, boşandığı adamdan para koparacak yıllarca. Oh ne ala.

Kızlar fikir verin lütfen..
Eşimle şuan boşanma sürecindeyiz. Yeni evliyiz daha 2 aylık. Ben evlilik sürecindeki sıkıntılardan dolayı artık dayanamadım bir akşam evi terk ettim, babamlarım evine gittim. Çocuk felan yok. 1 hafta sonra baktım ki boşanma davası açmış. Bizde ailem ile birlikte avukat tutup bizde dava açtık. Sürünsün istiyorum şuan 1milyonu geçik maddi manevi tazminat açtım. 15bin e yakın nafaka talep ettim. Düğünde takılan takılar bende sadece ceyizlerim evde kaldı. Tazminat ile nafakayı alabilirmiyim sizce? Birde ne kadar sürer bu dava. Teşekkür ederim
Bu konuda sizin gibi cok akilli bir arkadas vardi. İnceleyin bakalim.

Merhabalar, boşanma aşamasındayım (kadınım). Çalışmıyorum, Avukatım ile birlikte mahkemeden tedbir nafakası ve yoksulluk nafakası istedik. İlk duruşma (ön inceleme) 3 hafta sonra olacak. Avukatım başvuru tarihinden itibaren geçerli olmak üzere tedbir nafakası talep etti. Sonrasında ise yoksulluk nafakası. 4 aylık evliydik şimdi boşanıyoruz çocuk yok. Daha önce benzerini duyanlar, görenler veya avukat arkadaşlar var ise ne kadar nafaka alabileceğim konusunda yardımcı olabilirse çok mutlu olurum. Eşim memur 30bin civarı maaşı var.
4 aylık evlilik çocuk yok cidden yüksek bir nafaka çıkacağını mi düşünüyorsunuz çocuklu boşanan kadınlar bile yüksek nafaka alamıyor çocuklar için bile 1000-1500 bağlanıyor hatta daha düşük bağlananlar bile oluyor çocuk için eğer anlaşma yok ise .

Merhabalar, boşanma aşamasındayım (kadınım). Çalışmıyorum, Avukatım ile birlikte mahkemeden tedbir nafakası ve yoksulluk nafakası istedik. İlk duruşma (ön inceleme) 3 hafta sonra olacak. Avukatım başvuru tarihinden itibaren geçerli olmak üzere tedbir nafakası talep etti. Sonrasında ise yoksulluk nafakası. 4 aylık evliydik şimdi boşanıyoruz çocuk yok. Daha önce benzerini duyanlar, görenler veya avukat arkadaşlar var ise ne kadar nafaka alabileceğim konusunda yardımcı olabilirse çok mutlu olurum. Eşim memur 30bin civarı maaşı var.

Donunu da al abla nafaka az. Hatta gözünü sök onu da al.

sizin gibiler yüzünden gerçekten o nafakaya ihtiyacı olanlar bu hakkından yaralanamıyor.

Gururlu olun. Kimse sizinle dört ay geçirdi diye size bakmak zorunda değil. Çıkın gidin adamın hayatından. Aaaa en sinir oldugum konulardan biri ya. Hanımefendi babasına yük olmamak için, boşandığı adamdan para koparacak yıllarca. Oh ne ala.
Kanunu ben koymadım. Varsa bir hakkım yararlanmak isterim

mahkeme de yaratacağınız algı bile korkunç bu nedenle hiiç umutlanmayın derim

Birde bize acısalar keşke. Yargısız infaz yapmayın
Evlenirkende kim bilir babana kocana ne masraf yaptırmışsındır herşeyini aldırmışsındır insanlara. şimdi yüzün yok babadan para almaya ama kocadan hala para koparma peşindesin yazık o adama iyiki boşanıyor senden.

4 aylık evlilik çocuk yok cidden yüksek bir nafaka çıkacağını mi düşünüyorsunuz çocuklu boşanan kadınlar bile yüksek nafaka alamıyor çocuklar için bile 1000-1500 bağlanıyor hatta daha düşük bağlananlar bile oluyor çocuk için eğer anlaşma yok ise .
Anlaşma yok anlaşmalıya yanaşmaz zaten. Hemde evlilikte 1 yıl dolmadığı için olmuyormuş zaten anlaşma

X