Ne Kadar Nafaka alabilirim

Merhabalar, boşanma aşamasındayım (kadınım). Çalışmıyorum, Avukatım ile birlikte mahkemeden tedbir nafakası ve yoksulluk nafakası istedik. İlk duruşma (ön inceleme) 3 hafta sonra olacak. Avukatım başvuru tarihinden itibaren geçerli olmak üzere tedbir nafakası talep etti. Sonrasında ise yoksulluk nafakası. 4 aylık evliydik şimdi boşanıyoruz çocuk yok. Daha önce benzerini duyanlar, görenler veya avukat arkadaşlar var ise ne kadar nafaka alabileceğim konusunda yardımcı olabilirse çok mutlu olurum. Eşim memur 30bin civarı maaşı var.
Çocuğunuz yok
4 ayda boşanmışsınız
Demek ki bir şeyler hiç beklediğiniz gibi olmadı e o zaman neden zorluyorsunuz
Çocuk olsa nafaka elbette hakkınız ama çocuk yoksa eski eşten gelen 1 tlyi bile kabul etmeyin
Parttime çalışın geri kalan zamanda kpss çalışırsınız

Sosyal medyada nafaka ödüyoruz diye zırlayan adamlar burada kadınları da etkilemiş görünüyor. Resmen düşünmeden saldırıya geçmiş hepsi. Ayrıca ben daha boşanırken nafaka nedeniyle mağdur olan erkek hiç görmedim. Tersine çöp gibi kenara atılan hep kadınlar oldu. Öyle hemen iş bul çalış demekle olmuyor. Çünkü kadınları fiziki yapısı ve iş olanakları sınırlı.

Merhabalar, boşanma aşamasındayım (kadınım). Çalışmıyorum, Avukatım ile birlikte mahkemeden tedbir nafakası ve yoksulluk nafakası istedik. İlk duruşma (ön inceleme) 3 hafta sonra olacak. Avukatım başvuru tarihinden itibaren geçerli olmak üzere tedbir nafakası talep etti. Sonrasında ise yoksulluk nafakası. 4 aylık evliydik şimdi boşanıyoruz çocuk yok. Daha önce benzerini duyanlar, görenler veya avukat arkadaşlar var ise ne kadar nafaka alabileceğim konusunda yardımcı olabilirse çok mutlu olurum. Eşim memur 30bin civarı maaşı var.
Evet, bir tane daha bir ömür asalak gibi eski koca nafakasına bağlanacak kadın daha.
Ortada zorunluluk yok, çocuk yok, ne var da nafaka? Gururunuz yok mu? Bir erkeğin parasına niye muhtaçsınız ?

Sosyal medyada nafaka ödüyoruz diye zırlayan adamlar burada kadınları da etkilemiş görünüyor. Resmen düşünmeden saldırıya geçmiş hepsi. Ayrıca ben daha boşanırken nafaka nedeniyle mağdur olan erkek hiç görmedim. Tersine çöp gibi kenara atılan hep kadınlar oldu. Öyle hemen iş bul çalış demekle olmuyor. Çünkü kadınları fiziki yapısı ve iş olanakları sınırlı.
Hemen iş bulmak kolay değil elbette ama 4 aylık evlilikte maddi manevi nasıl bir kaybı olabilir konu sahibinin de nafaka istiyor. Daha dört ay önce babası bakıyordu zaten. Sanki babasının yükünü alıp bir başkasına yüklemek gibi olmuş. Evlenmeseydi de iş arayacaktı. Şıp diye bulamayabilirdi, bu da ihtimal dahilinde. Evlilik bir geçim aracı mı yani?
Ha şiddet varsa, aldatma varsa ne bileyim tazminat gerektirecek bir kusuru varsa karşı tarafın evet alsın hakkını tabi ki. Okuyordum evlendim, ya da mezun oldum hemen evlendim. Birkaç ay sonra anlaşamadım ayrıldım. Sen şimdi bana nafaka öde. Saçma değil mi?
Çocuk yok, yıllarca verilmiş manevi emek/karşılıksız emek yok. Nafaka ne için verilecek onu anlamadım.

neden nafaka almak istiyorsunuz ? Hayatınızı bu adamın kazandığı ile mi geçireceksiniz hiç bir bağınız olmadan ? Evlenirken sözleşme yapaydın bari 4 ay zor olmuştur dayanmak nafaka almak için

Ben bu durumlarda erkeğe daha çok kızıyorum. Evlenirken karşı tarafı hiç mi tanımıyorsunuz . Bi insanın karakteri neyse odur. Evlilikte ya da boşanma da değişmez. Muhtemelen adamda evlenmek için evlendi. Tanımadan etmeden.

Erkek olsam çalışmayan çalışsa da sigortasız çalışan bir kadınla evlenmezdim, bu adam memur hiç mi çevresinde çalışan birini bulamadı.

Bazı ev kızları kocayı meslek olarak görüyor. Ayrılınca da iş yeri tazminatı alıyor gibi düşünüyorlar.

Ay ne alaka ya. Bize ne erkeklerden. 4 aylık evlilikte neyin nafakası. Aldatılmıştır tazminat ister vs vs. 4 Aylık evlilikte neyin nafakası ya. Takıları alsa bile nafakadan daha iyi

2. üyelik bu. Aynı konu açılmıştı Mune Mune

Tahmin ettiğim üye ise üyelik iptali yapılmış. Bu durumda yeni üyelik ile konu açabilir. 2. üyelik şartları öyle bir şey değil.
2. üyelik ile kendi konunuza yazarsanız ve aynı anda iki uyelik aktif olursa sorun. Onun dışında 2. üyelik alınabiliyor

Ailem var tabiki ama bu süreçte zaten ailem çok destek çıktı daha fazla yük olmak istemiyorum babama
babaya değil de ayrılınan kocaya yük olmak oluyor ama bu da.
desen 4 ayda aldattı dövdü falan o zaman iste derdim de şimdi durum anlaşamadık ayrıldık olunca neden böyle bir talepte bulundunuz ki

X