Ne yapmalıyım ki? 😞

Umarım satılır ve bir an önce kendinizi o ortamdan uzaklastirirsiniz 😊
Ya inşallahta böyle düşününce de üzülüyorum bazen de. Çünkü çekirdek aile olarak sorunumuz yok. Kök aile işin içine girince biz karman çorman oluyoruz. Görümcemin evliliği de aileler yüzünden bitmiş. Benim kv çok karımış onun kv çok karışmış karı koca anlaşamamış boşanmış. Anlatır bazen üzülüyorum bizim karı koca hiç sorunumuz olmadı annelerimizden dolayı bitti der. Aynısının lacivertiyiz. Benim annem karışmaz hatta o kadar karışmaz ki ayda bir gelir görürüz zaten.

Ya kendine çekidüzen ver. Adam ol verdiğin sözleri tut. Ya da bu sefer gittiğim yerden dönmem deseniz gözü korkmaz mı acaba? Yoksa cidden çekilir dert değil. Çok itici

Ya kendine çekidüzen ver. Adam ol verdiğin sözleri tut. Ya da bu sefer gittiğim yerden dönmem deseniz gözü korkmaz mı acaba? Yoksa cidden çekilir dert değil. Çok itici
Ya derim demesine de lafta kalır 😬 o tarz konuşmalara altını dolduramadıktan sonra çok girmek istemiyorum. Bu defa yüzgöz olmak var. Öyle bişey yapmam için o güce sahip olmam gerekir. Babam vefat etti annem yalnız yaşıyor. İstanbul’un bir köyünde evimiz var oralıyız zaten. Merkeze çok yakın değil en az yarım saat. Hani alıp gitsem annem çocuğa baksa ben çalışsam falan imkansız değil elbette ama çok meşakkatli. Çocuğumu da düşünmek zorundayım böyle bi durumda. Nasıl desem bunu söylemek beni üzüyor gerçi ama köprüden geçerken ayıya dayı diyorum diyeyim. Eğer bi gün söylediğim şeyin altını doldurabilecek duruma gelirsem işte o zaman çok düşünmem basar giderim. Üzüldüğüm tek nokta ailesi devreye girince değişiyor. Biz aslında kendi kendimize kaldığımızda normaliz. Yani ayrılacak bi sebep yok karı koca olarak evliliğimize baktığımızda. Ailesi işin içine girince canavar çıkıyo sanki içinden. Bu durum fa işte 2 yıldır böyle. 🤷🏻‍♀️

Valla sonunda güldüm gerçekten öyle çünkü. Birikim yapmaya başladım biliyor musunuz? Öyle çok değil şimdilik ama olsun. Babamdan bana miras kalan bir arsa var orası bi satılsa ben kendime iyi kötü bi ev alabiliyorum. Geçen hafta müşteri gelmişti inanır mısınız öyle heyecanlandım ki. Aynen arkama bakmadan kaçmayı düşündüm öyle bişey olsa pek düşünmem zaten..
Evlilikte alınan mallar eşinizle ortak ben hatırlatmış olayım. Babanızın malını bu adamla bolusmek zorunda kalmayın daha sonra

Evlilikte alınan mallar eşinizle ortak ben hatırlatmış olayım. Babanızın malını bu adamla bolusmek zorunda kalmayın daha sonra
Ben onu da düşündüm Balım. Ev annemin üstüne olacak eğer öyle bişey olursa:) çünkü abimin oturduğu ev annem abim ve benim üstüme. Her türlü kendimi sağlama almaya çalışıyorum abimle ortak olacağım belki Ama abimin oturduğu eve de ortağım sonuçta orda kayıp yok. Ev aldık o eşimin üstüne bak orda benim payım var işte :) ama Benim param da var onun içinde. Hem birikimim vardı azıcık bekarlıktan hem çeyiz parası almıştım babamdan hepsini o ev için verdim.

adam çocuk olduktan sonra annesinin sürekli müdahalelerini haklı görüyor muhtemelen, kendisi çocuk bakmayı bilmediği için ve çocuk bakmayı bilenin sizden çok annesi olduğunu düşündüğü için her şeyde onun söz hakkı sahibi olmasını istiyor, her dediğinden de çok fazla etkileniyor anladığım kadarıyla. çekilecek dert mi, bence değil. ben bu kadar yemeğe almayı bile saçma buluyorum tabi her ailenin dinamiği farklıdır. belki benimki çok azdır ama 3 buçuk senede eşimin ailesi sadece bir iftarda bize yemeğe geldi kendi ailemde yemektir, kahvaltıdır gelmez. bizde onlara çok sık yemeğe gitmeyiz, en fazla çay. bazı gündüzlerde kayınvalidem kahve içmeye geliyor, bazı zaman da ben gidiyorum. eşinizi bu kadar aileyle birden düşüren şey nedir onu merak ettim açıkçası, durup dururken her şeyi annesinin bildiğine nasıl ikna etti kendini acaba.

adam çocuk olduktan sonra annesinin sürekli müdahalelerini haklı görüyor muhtemelen, kendisi çocuk bakmayı bilmediği için ve çocuk bakmayı bilenin sizden çok annesi olduğunu düşündüğü için her şeyde onun söz hakkı sahibi olmasını istiyor, her dediğinden de çok fazla etkileniyor anladığım kadarıyla. çekilecek dert mi, bence değil. ben bu kadar yemeğe almayı bile saçma buluyorum tabi her ailenin dinamiği farklıdır. belki benimki çok azdır ama 3 buçuk senede eşimin ailesi sadece bir iftarda bize yemeğe geldi kendi ailemde yemektir, kahvaltıdır gelmez. bizde onlara çok sık yemeğe gitmeyiz, en fazla çay. bazı gündüzlerde kayınvalidem kahve içmeye geliyor, bazı zaman da ben gidiyorum. eşinizi bu kadar aileyle birden düşüren şey nedir onu merak ettim açıkçası, durup dururken her şeyi annesinin bildiğine nasıl ikna etti kendini acaba.
Bu konu üstüne çok düşündüm. Yemeğe alma/gitme konusunda katılıyorum çok gerekli değil ama baştan yedik o naneyi hadi zorlandım ama bozmadım. Allah ne verdiyse yedik. Ama durup dururken böyle bişey olması konusuna gelince, kv çok karışan müdahaleci demiştim ya hep böyleydi. Eşim baba olduktan sonra çocukluğu depreşti galiba. Annem babam demeye başladı. Aslında içten içe öyleydi ama kendine bile belli etmedi yıllarca Kumanda hep annesindeydi. Bi de aile torun hasreti çekmiş kp 3 sene sonra 70 yaşında daha yeni torunu var. Akranları nerdeyse torun evlendiriyor. Eşim bunun gururunu yaşıyor bence içten içe. İlk torun eşimden geldi onlara anlatabildim mi? Çok büyütüyor kendini bu konuda onların gözünde. Bence olay burdan çıkıyo ay bilmiyorum ya valla 2 senedir düşünüyorum 😄

Ya inşallahta böyle düşününce de üzülüyorum bazen de. Çünkü çekirdek aile olarak sorunumuz yok. Kök aile işin içine girince biz karman çorman oluyoruz. Görümcemin evliliği de aileler yüzünden bitmiş. Benim kv çok karımış onun kv çok karışmış karı koca anlaşamamış boşanmış. Anlatır bazen üzülüyorum bizim karı koca hiç sorunumuz olmadı annelerimizden dolayı bitti der. Aynısının lacivertiyiz. Benim annem karışmaz hatta o kadar karışmaz ki ayda bir gelir görürüz zaten.
Adamin karakteri saglam olsa zaten 3. Şahıslar devreye girince normal olani sergilerdi. Bu adam normal degil sadece ucunuz yalnizken oyle olmasinin işine geldigi seyi yapiyor.

Adamin karakteri saglam olsa zaten 3. Şahıslar devreye girince normal olani sergilerdi. Bu adam normal degil sadece ucunuz yalnizken oyle olmasinin işine geldigi seyi yapiyor.
Ya ama hiç böyle değildi zaten böyle olduğunu bilseydim baştan hiç evlenmezdim. Evliydik annesi ayağını kırmıştı 4 gün sonra gitti yanına. Ne olduysa hamilelikten sonra oldu ben anlamadım jes. Tabii ki bunlar hiç normal değil neyin içine düştüm diyorum her kavgamızda.

Ben onu da düşündüm Balım. Ev annemin üstüne olacak eğer öyle bişey olursa:) çünkü abimin oturduğu ev annem abim ve benim üstüme. Her türlü kendimi sağlama almaya çalışıyorum abimle ortak olacağım belki Ama abimin oturduğu eve de ortağım sonuçta orda kayıp yok. Ev aldık o eşimin üstüne bak orda benim payım var işte :) ama Benim param da var onun içinde. Hem birikimim vardı azıcık bekarlıktan hem çeyiz parası almıştım babamdan hepsini o ev için verdim.
Bir hukukcuya danisilmasinda yarar var ama
Miras yoluyla edinilen mallarda durum degisiyor diye biliyorum, yani bosanmada mirastan gelen mal veya parada o durum soz konusu olmuyor.

Bir hukukcuya danisilmasinda yarar var ama
Miras yoluyla edinilen mallarda durum degisiyor diye biliyorum, yani bosanmada mirastan gelen mal veya parada o durum soz konusu olmuyor.
Doğrudur tabi iş o raddeye gelince sorarım. Ev alsam bile annemin üstüne olur abimin öyle ya. Zaten 2 kardeşiz yarı yarıya her şey. Köydeki evimiz de 2 katlı bi katı benim bi katı abimin o da babamın üstüne. Yani miras yoluyla gelende 2 ye bölünecek ne var ne yoksa o iş kolay :) zor olan evliliğimin selameti safinaz 😞

Sizin evliliginizi ancak cift terapisi kurtarir oda esiniz bir doktorun ona yanlislarini soylediginde bunu anlayabilecek kapasitesi varsa. Siz bosanmayi kesin kafaya koyduysaniz esinize diyin ya cift terapisi aliriz ceki duzen veririrz ikimizde yoksa ben yokum net direkde bosanma davasi acarsaniz ciddiyetinizi anlar istemezse yol verin gitsin

Sizin evliliginizi ancak cift terapisi kurtarir oda esiniz bir doktorun ona yanlislarini soylediginde bunu anlayabilecek kapasitesi varsa. Siz bosanmayi kesin kafaya koyduysaniz esinize diyin ya cift terapisi aliriz ceki duzen veririrz ikimizde yoksa ben yokum net direkde bosanma davasi acarsaniz ciddiyetinizi anlar istemezse yol verin gitsin
Bir ara çift terapisi arayışına girdim ve buldum randevu aldım bana bizim terapiye ihtiyacımız yok biz çok mutluyuz minvalinde şeyler söyledi o annemin evine gittiğimden sonraki barışmamızda. O zamanlar ailesiyle alakalı da çok iyiydi bana karşı. Hemen üstüne taşınma süreci girdi. Benim dönmemden 1 hafta,10 gün sonra taşındık. Bebekle öyle zor ve yorucuydu ki anlatamam. Öyle olunca terapi işi de yan yattı çamura battı. 2 buçuk ay oldu taşınalı buradaki ilk büyük kavgamız diyebilirim. Terapiden çok medet umuyorum. Umarım ikna edebilirim ve her şey yoluna girer. Evliliğim bitsin istemem tabii ki. Ama bu şekilde de devam etmez yapılacak şey esasen belli. Hayırlısı olsun hakkımızda 🤲🏻

Herkese merhaba. YAşadıklarımdan sonra buraya bunları yazarken buldum kendimi. Başlıyorum.
Biz eşimle çocukluk arkadaşıyız hatta o benim ilk aşkım platonik aşıktım küçükken. Hoş aşkımız başladığında da çok büyük değildik 17 yaşında flörtleşmeye başladık. 7 yıl üstüne evlendik Allah bağışlasın 13 aylık kızımız var. Benim eşim sevgililik sürecinde, evlenirkenki süreçte, evliliğimizin ilk 2 yılında falan hiç öyle ailesine aşırı düşkün ölen biten bi tip değildi. Gayet normaldi olması gerektiği gibi. Haftada 1-2 kez görüşüyorduk yemeğe alıyorduk, biz gidiyorduk arada hep birlikte dışarı çıkıyorduk. Benim de hiç sorunum yoktu Allah için ne kayınvalidemle ne görümcemle. Görümcem bu arada evlenip ayrıldı şu an ailesiyle. Gelelim derdime..

Ben öyle çok kolay hamile kalmadım bi süre uğraştım çocuk sahibi olabilmek için bu süreçte duyduklarım yaşadıklarım beni epey yıprattı. Gelin doktora gitsin demeler, merayın çocuğu olmadı herkes hamile bi o değil, onlarla evlenenlerin çocuğu doğdu tembel çıktılar. Bunları kv söylüyor sürekli çevresi diyormuş. Neyse ben hamile kaldım eşim bi anda bambaşka biri oldu. Örneğin; ilk haftalarda çok bulantım oldu kendimize bile zor kahvaltı, yemek hazırlardım. Bu çağırdı onları kahvaltıya onlar da geliriz dediler, buraya kadar tamam. Ben içimden bi sinir oldum bana sormadı etmedi ama neyse Allah ne verdiyse yeriz peynir zeytin kahvaltı işte. Arabada gidiyoruz bi anda bana nasıl bağırıyor biliyor musunuz? Ben nasıl gel demem o gel demiş ben nasıl demezmişim terbiyesizmişim utanmazmışım. İşte ilk Orda başladı ve bu akşama kadar sayısız defa ota b*ka her şeye kavga eder olduk ailesiyle alakalı. Ben hamileyken annesi ve ablasıyla tatile bile gitmeyi düşündü biliyor musunuz? Benden izin falan istiyorlar hatta nolur meray gidelim çok ihtiyacımız var. E gidin abi tutan mı var sizi alın bizim arabayı nereye isterseniz hidin ama neden eşim de sizinle geliyor beni hamile halimle bırakıp? Neyse. Arada çok detay verip sıkmak istemiyorum.
Bebeğim doğdu lohusayım doğal olarak her gün bizdeler annem de var. Kv kp yaşları 63-67 yaş. İlk torun çok heyecanlılar anlıyorum. Ama kv her şeye o kadar karışıyor ki. Başta söylemeyi unuttum çok çok fazla karışır giydiğinden yemesine kadar. Herkese bi şey söyler. Bana da çocuk üşürle alakalı sayısız laf söyledi. İstedi ki kat kat giydireyim üstüne 2-3 battaniye örteyim ev 24-25 dereceydi arkadaşlar. Bu konuda çatıştık epey bi bana sen bu çocuğa bakamayacaksın hasta edeceksin dedi hep. Ben kulak asmadım hatta bi kere oda 25.7 dereceyken maske takıp montunu giydi ben üşüyorum diye 😂 örneklendirsem uzar gider. Alerjisi vardı bebeğimin yiyemediğim şeyleri onlara yapardım gözüm kalırdı ama yine onlar yemeğe gelirdi. Demezlerdi ki yeni doğum yaptı zaten bişey yiyemiyor bi de üstüne biz gidiyoruz. Eşim hep annesinin dediğine baktı ve beni suçladı. Sen öylesin sen böylesin, umursamıyosun onlar senden iyi bakıyo bile dedi bana. Kv gelirken kıyafet alırdı çocuğa eşim aa anne çok güzelmiş der gidince hiç güzel değil der mesela. Ben bişey alayım ailesinin yanında ben anladım zaten hiç güzel değil bunu alsa alsa meray alır. Kızlar bu ve buna benzer öyle çok şey oldu ki hayretler içinde izledim. Bişey söylediğim zaman sen anneme bakma annem saf, cahil konuşmuş işte der. Bana gelince fesatsın için kötü bilmem ne. Ya ben bu adamı tanıyamıyorum yaklaşık 2 yıldır bambaşka biri oldu. Bebeğimi dışarı çıkartırdım nisan mayıs gibi aman annem duymasın delirir derdi. Ya ne annem duymasın bu Benim çocuğum sen ne diyosun derdim başlardık birbirimize girmeye. Çocuğa Mevlüt okutacaktık eşimin tarafına ayrı benim tarafa ayrı. Annem seçsin hediyeleri sen karışma sen hiç yorum yapma o neyi beğeniyorsa alsın dedi. Neyse eşimin tarafıydı kv hevesleniyor ben karışmayayım dedim. Kendime gömlek aldım annem beğendi mi sordun mu dedi bana kızlar bende kayış koptu artık bi kavga bi kavga mevlütü iptal ettim. Gittim annemin evine. 10 gün sonra annesiyle beni almaya geldi ben dönmedim. Yalvar yakar gel düzelecek her şey bilmem ne. Abim beni getirdi eve annemin evi 1 saat uzaklıkta. Geldiğim gün kv aradı oraya gelcez ablanla çocuğu özledik.. dedim bugün işlerim var sonra gelin. Yok yani normal gün mü geliyorsun? Biz bi karı koca oturalım konuşacaklarımız var belki dimi. Kızım sürekli anne diyor diye eşim onlara Benimle gitmek istemiyor bensiz gitmek istiyor. Ben varken Sevemiyorlarmış. Neyse.

Taşındık evimizden kv kimseye söylemiyor. Nedenini bilen yok 😄 ev aldık kimseye söylemiyor nazar değermiş. Ben apandisit ameliyatı oldum kimseye söylemiyor. Kızımın bileği kırıldı yine bütün tanıdıklarından saklıyor. Nedenini bilen yok. Anne dedim neden saklıyorsun bunları sebep ne? Bizde öyle her şey söylenmez diyo bana.

Gelelim bu akşama.. eşimin içinden geldi ailesini yemeğe çıkardı. Eve gelmiş bana nereye gidelim dedi. Önerdim 2-3 yer. Bana ne diyor biliyor musunuz? Annem düşünmüştür söyler nereye gideceğimizi. Kızlar kıpkırmızı oldum sustum. Giydirdim çocuğu çıktık gittik. Uzun bi masa bunlar 4 kişi oturdular ben masanın ucunda kaldım öyle araya mama sandalyesi de girdi. En uçta kaldım tek başıma 😂 eşim diyo ki meray sen orda uzak kaldın oraya ayrı salata isteyelim. Bende bi astım suratımı bütün akşam konuşmadım bile. Yemekler geldiğinde yine kp dedi masanın birini kaldıralım kare olsun diye de. Bu akşam kendimi yabancı gibi hissettim iyice ya. He bu Arada gecenin sonunda yine tartıştık. Ben suratımı asmışım artık ailesinin yanına benimle gitmeye utanıyormuş. Fesatmışım ben fesat. Eken biçermiş artık annemi istemiyormuş gelip kalmasını vs. Ana baba tekmişte istese karı bulunurmuşta çocuk varmış..Ulan sen beni yalnız bıraktın orda gelmiş bana carlıyosun. Tabi bu şekilde söylemedim daha düzgün üslup kullandım.

Kızlar ben çok yoruldum. Yarın ne olacak biliyor musunuz? Hiç bir şey olmamış gibi bi anlık sinirle ağzımdan çıktı beni bilmiyor musun içimden gelerek mi söylüyorum. Kalbimden geçerek söylemiyorum hiç birini vs. Bi yandan istiyorum ki çekip gideyim dönüşü olmasın. Bi yandan da elim kolum bağlı.. üniversite mezunuyum pedagojik formasyonum var, şimdi açıktan çocuk gelişimi okuyorum. 2 yıl sonra çocuğum 3 yaşında olacak onu da yanıma alıp anaokulu öğretmeni falan olmak istiyorum. Kendi düzenimi kurmak istiyorum. İşte o zaman ekonomik özgürlüğümü de elime aldığımda kızıma da bakabilecek durumda olduktan sonra karar vermek istiyorum. Ay kafam çok karışık. Ben mi büyütüyorum acaba?

Sen bebek sahibi olmaya çalışırken neler yaşamışsın meğer Meray. Çok üzüldüm durumuna. Bunlara katlanmak zorunda değilsin. Önceliğin kendi eşi ve çocuğu olduğunu bilmeli kocan bunu idrak etmeli. Sana fesat diyen bir kocaya kalbin nasıl doğruluyor. Çok sinir oldum neler yazasım var da seni kırmak istemiyorum. Düzelir misiniz bilmiyorum ama kocan boşanmayı hak etmiş

Allah yardımcınız olsun , çekilecek gibi değil.

Annedir büyüktür gönlü olsun diye bazen fikri sorulur, saygı duyulur ama hayatımızı da bu kadar yönetmemeli.

Artık siz anne oldunuz, anne baba denilince akla sizler gelmelisiniz. Devir sizin devriniz.
Hala onların onayı izni fikri ile yaşanmaz.

Güvenli bağlanma diyoruz çocuklarımıza uygulamaya çalışıyoruz. .
İşte bundan 30 yıl önce yokmuş böyle şeyler.
Azıcık bilselermis , Kayınvalideniz biraz uygulasaymis.

Kendisine böyle bağımlı bir çocuk yetiştirmezdi herhalde.
Anne için de zor olmalı ya, çok çok afedersiniz asalak gibi .. sürekli komut bekliyor.

Acayip sinir bozucu .

Net bir şekilde tavrını koy. Burası bizim evimiz, bizim çocuğumuz, bizim hayatımız, alacağım gömlek, çocuğuma alacağım kıyafet benim zevkime göre olacak. Sen, anne veya ablan beni yönlendirenezsiniz. Nasıl ki annen belli yaşa gelmiş kesin çizgileri, karakteri var ise benim de var. Ben sorunlarımızı çözmek için elimden geleni yaptım, çift terapisi için doktor buldum, sen hiçbişeye yanaşmadın. Senin istediğin düzenden gitmez bu evlilik. Düşün taşın ya ortak yol bulma çabasına gir yada daha dazla yıpranmayı kabul etmiyorum ben diyerek noktayı koy. Biraz da eşin düşünsün.

Sen bebek sahibi olmaya çalışırken neler yaşamışsın meğer Meray. Çok üzüldüm durumuna. Bunlara katlanmak zorunda değilsin. Önceliğin kendi eşi ve çocuğu olduğunu bilmeli kocan bunu idrak etmeli. Sana fesat diyen bir kocaya kalbin nasıl doğruluyor. Çok sinir oldum neler yazasım var da seni kırmak istemiyorum. Düzelir misiniz bilmiyorum ama kocan boşanmayı hak etmiş
Sorma calci bende zaman zaman soruyorum kendime ben neyin içine düştüm böyle diye. Aslında fesat olan kendi ve annesi biliyor musun? Ama ben bunu dile bile getirmedim. İnsanlar hakkında acımasız yorumlar yapar mesela kv. İnsanlardan her şeyi sakladığına değinmiştim. Kızımın bileğinin kırıldığını her gün konuştuğu Akrabalarından saklıyor. İnsan böyle bişeyi neden saklar? Bu güncel konu diye diyorum taşındığımızı da saklıyor. Bir çok şeyi saklıyor kadın. Ben bu konuda çok iyi niyet göremiyorum ama nedense fesat ben oluyorum 😄 Hiç unutmuyorum çok yakın bi arkadaşımın gebelik testi negatif çıktığı için ben çok ağladım kızım yeni doğmuştu. Kv bana ağlayacak başka bişey mi bulamadın demişti. O kadar ağrıma gitti ki bu nasıl kötülük dedim. Eşime anlattığımda saf işte cahil işte dedi. Buna benzer o kadar çok şey var ki.. ama kötü benim ✌🏻

Allah yardımcınız olsun , çekilecek gibi değil.

Annedir büyüktür gönlü olsun diye bazen fikri sorulur, saygı duyulur ama hayatımızı da bu kadar yönetmemeli.

Artık siz anne oldunuz, anne baba denilince akla sizler gelmelisiniz. Devir sizin devriniz.
Hala onların onayı izni fikri ile yaşanmaz.

Güvenli bağlanma diyoruz çocuklarımıza uygulamaya çalışıyoruz. .
İşte bundan 30 yıl önce yokmuş böyle şeyler.
Azıcık bilselermis , Kayınvalideniz biraz uygulasaymis.

Kendisine böyle bağımlı bir çocuk yetiştirmezdi herhalde.
Anne için de zor olmalı ya, çok çok afedersiniz asalak gibi .. sürekli komut bekliyor.

Acayip sinir bozucu .
Ya çok kez söyledim. Kv çok karışır diye, iki çocuğu da öyle. Görümcem hep öyleydi annesine anormal derecede düşkün. Çok anormal derecede yani yuh denecek şekilde. Eşim de dediğim gibi hamileliğimden sonra böyle oldu. Şu an iki çocuğu da Eşim 30 görümcem 40 yaşında. Annelerinin ağzından çıkacak tek kelimeye bakıyorlar. Ya bu anlattıklarımdan çok çok fazlası var. Çok değişikler ben acayip şaşırıyorum gülüyorum hatta bazen 😄

Net bir şekilde tavrını koy. Burası bizim evimiz, bizim çocuğumuz, bizim hayatımız, alacağım gömlek, çocuğuma alacağım kıyafet benim zevkime göre olacak. Sen, anne veya ablan beni yönlendirenezsiniz. Nasıl ki annen belli yaşa gelmiş kesin çizgileri, karakteri var ise benim de var. Ben sorunlarımızı çözmek için elimden geleni yaptım, çift terapisi için doktor buldum, sen hiçbişeye yanaşmadın. Senin istediğin düzenden gitmez bu evlilik. Düşün taşın ya ortak yol bulma çabasına gir yada daha dazla yıpranmayı kabul etmiyorum ben diyerek noktayı koy. Biraz da eşin düşünsün.
Bu her kavgamızın sonunda konuştuğum şeyler nerdeyse. Artık aynı şeyleri söylediğim için kanıksadı. Destanlar yazıyorum karşılıklı konuşurken kelimeleri düşünerek söylüyorum. Yanlış bişey söylersem kırılır yanlış anlaşılmak istemem diye ki ben herkese karşı böyleyimdir. Eşim beni o kadar yordu ki artık ona karşı dilimin kemiği olmamaya başladı. Çok üslübumu bozmuyorum şimdilik ama gidişat onu gösteriyor. Onun saygısı yok bu konuda. ben de saygımı kaybedersem zaten evlilik diye bişey kalmaz ortada.

Sorma calci bende zaman zaman soruyorum kendime ben neyin içine düştüm böyle diye. Aslında fesat olan kendi ve annesi biliyor musun? Ama ben bunu dile bile getirmedim. İnsanlar hakkında acımasız yorumlar yapar mesela kv. İnsanlardan her şeyi sakladığına değinmiştim. Kızımın bileğinin kırıldığını her gün konuştuğu Akrabalarından saklıyor. İnsan böyle bişeyi neden saklar? Bu güncel konu diye diyorum taşındığımızı da saklıyor. Bir çok şeyi saklıyor kadın. Ben bu konuda çok iyi niyet göremiyorum ama nedense fesat ben oluyorum 😄 Hiç unutmuyorum çok yakın bi arkadaşımın gebelik testi negatif çıktığı için ben çok ağladım kızım yeni doğmuştu. Kv bana ağlayacak başka bişey mi bulamadın demişti. O kadar ağrıma gitti ki bu nasıl kötülük dedim. Eşime anlattığımda saf işte cahil işte dedi. Buna benzer o kadar çok şey var ki.. ama kötü benim ✌🏻
Kv ile mesafeni koysan iyi olur, aklından geçeni pat pat diye sana söylemesine izin verme diyeceğim ama iş eşinde bitiyor. O annesine dur demediği sürece çok çok zor. Çünkü kv yüzünden eşinle de kötü olacaksın.
Gencecik adamın böyle annesinin ağzına bakmasına anlam veremiyorum. İnşallah bir an önce aklını başına alır yoksa karısından ve çocuğundan olacak. O zaman iş işten geçmiş olacak

X