Neden bu haldeyim

she86

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2022
2.381
1.408
37
Kızlar ben düzelemedim..
şuan evde 4,5 aylık bebeğimle tekim . Eşim 4-12 de öğlen 2 ye kadar o bakıyor . Bebeğimin bi uyku düzeni kalmadı şaştı . Uyku eğitmenliği alayım dedim onda 5. Ayda başlıyormuş. Uyumayı geçtim . Alışmışım yıllarca çalışmaya şimdi evde kalmak çok zor geldi . Beni yanlış anlamayın bebeğimi çok seviyorum ama bazen pişmanlık duyuyorum . O ağlıyo ben ağlıyorum . Dün arkadaşıma kahve içmeye gittim iyi geldi ama her gün gidecek neresi bulacağım . Eşimle aram limoni . Kardeş bağımlısı olması ayrı bi rahatsız edici. Cinsel hayatımızın olmaması ayrı bi rahatsız edici .. görümcemin yalnızken laf sokmaları .. evde tek başıma olmak .. bebekli hayata alışamamak .. her şey beni boğuyor . Oğlumu çok seviyorum uyuyor özlüyorum 😪. Ama bütün gün ne yapacağımı bilmiyorum 🤷 onunla . Akşama kadar oyun halısında tv açamıyorum izlemesin diye 😪 yanında telefon elimde boş boş bi hayat . Daha bu sabah eşime dedim zormuş bebek bakmak.. çalışrken saatin belli . Haklısın yarın sabah hava güzel olursa yağmur yağmazsa kahvaltıya gideriz dedi.. sıkıntı bu değil ki . Ben neden böyleyim ? Her şeyi kafaya takıp ağlıyorum ..

Eşiniz ve ailesi konusuna bir şey diyemem ama bebekle olan sıkıntılar geçip gidecek demeye geldim🥰 zaman hızla akıp gidiyor, bebeler çok çabuk büyüyor

Cinsel hayatiniz olmadan nasil bebe yaptiniz?
Cinsel hayatiniz olmayan heriften niye bebe yaptiniz?

Bebeler kucukken bu durumlari hepimiz yaşıyoruz lakin, ilgili ve sevgili bir eşle daha kolay aşılıyor, neyse

Siz bunları alamadiginiz herifle niye bebe yaptiniz?

su anda serklajlıyım ve zaruri ihtiyaç dışında yataktan çıkamıyorum. kk bdv ye sardım yotubdan video ızlıyorum ınanın dogumumu yapıp ayağa kalkabileceğim günün hayaliyle ---yani şu an sizin durumunuz oluyor o ---yaşıyorum. her gün çıkar gezerim valla her güne yeni bir etkinlik koyacağım bebeğimle kızımla

Son düzenleme:
su anda serklajlıyım ve zaruri ihtiyaç dışında yataktan çıkamıyorum. kk bdv ye sardım yotubdan video ızlıyorum ınanın dogumumu yapıp ayağa kalkabileceğim günün hayaliyle yani şu an sizin durumunuz oluyor o yaşıyorum. her gün çıkar gezerim valla her güne yeni bir etkinlik koyacağım bebeğimle kızımla
Gecmis olsun ama, bu ne alâka?
Neden baskalarinin sorunlarini kucumseyip kendinizi one atıyorsunuz?
Hic sevmem.
Konu sahibinin derdi suan baska, sizinki baska, teselli de değil bu.
Hayirli doğumlar.

Cinsel hayatiniz olmadan nasil bebe yaptiniz?
Cinsel hayatiniz olmayan heriften niye bebe yaptiniz?

Bebeler kucukken bu durumlari hepimiz yaşıyoruz lakin, ilgili ve sevgili bir eşle daha kolay aşılıyor, neyse

Siz bunları alamadiginiz herifle niye bebe yaptiniz?
Benim cinsel hayatım vardı ki hamile iken eşim dokunamadı bana sadece . Riskli. Diye sonra bir şey olur dedi doğumdan sonra 40 gün bekleme sonra işler girdi yoğunum dedi iyice iyileş dedi bu zamana geldi ..
eşim ilgili sever beni çocuğuyla da ilgili. Tek sorun kardeşine çok bağımlı zaman zaman bu da sıkıntı oluyo

Kardeş bağımlısı olduğundan sürekli kavga ederiz hala öyle . Cinsel hayat hamile iken ertelendi hala öyle .
Kardeşiyle ilgili konu sizi nasıl bu kadar etkileyebiliyor? Diğer konuda kardeşi başka şehirde diye anlamıştım. Maddi destek de verecek durumu yok sanırım. Nasıl bir bağlılık var ortada?

su anda serklajlıyım ve zaruri ihtiyaç dışında yataktan çıkamıyorum. kk bdv ye sardım yotubdan video ızlıyorum ınanın dogumumu yapıp ayağa kalkabileceğim günün hayaliyle ---yani şu an sizin durumunuz oluyor o ---yaşıyorum. her gün çıkar gezerim valla her güne yeni bir etkinlik koyacağım bebeğimle kızımla
Avm ye gideyim dedim eşim soğuk hasta olır dedi kaldı 😏

Gecmis olsun ama, bu ne alâka?
Neden baskalarinin sorunlarini kucumseyip kendinizi one atıyorsunuz?
Hic sevmem.
Konu sahibinin derdi suan baska, sizinki baska, teselli de değil bu.
Hayirli doğumlar.
Anlamadığınız siz şu an onun sorunu, kaldıramadığı şey baska bırının hayalı. Elı ayagı tutup kalkabılıyor. Çıksın gezsın bol bol. Bebegıyle yasasın doya doya. Bunu eleştırmek ıcın soylemıyorum. Tesellı de etmıyorum. Ben kımseye acımam. Eleştırmem de. Olanı soylerım alırsın almazsın sana kalmış. Bu kadar evirip çevirip acaba nerden eleştirsem acaba veya sureklı kusur arama modunda yasarsanız hayatı kaçırırsınız. Burda da eleştırmıyorum. İster anlayın ıster anlamayın. Sevgilerrr.

Son düzenleme:
Kardeşiyle ilgili konu sizi nasıl bu kadar etkileyebiliyor? Diğer konuda kardeşi başka şehirde diye anlamıştım. Maddi destek de verecek durumu yok sanırım. Nasıl bir bağlılık var ortada?
Sürekli onu düşünür . Aman kardeşim canım kardeşim . Yeğenini görmek ister emziriyosam o an bırak der . Uyuyorsa uyandır der . Kardeşi bağırır çağırır susar . Kardeşi hep doğrudur laf etmez

Avm ye gideyim dedim eşim soğuk hasta olır dedi kaldı 😏
kendiniz gitme ımkanınız varsa gidin hem değişiklik olur havanız güzelleşir. mekan değişimi insana çok huzur verir.

anlamadınız siz su an onun sorunu kaldıramadıgı sey baska bırının hayalı elı ayagı tutup kalkabılıyor. çıksın gezsın bol bol bebegıyle yasasın doya doya bunu eleştırmek ıcın soylemıyorum. tesellı de etmıyorum. ben kımseye acımam eleştırmem de olanı soylerım alırsın almazsın sana kalmış bu kadar evirip çevirip acaba nerden eleştirsem modunda yaşarsanız sureklı kusur arama modunda yasarsanız hayatı kaçırırsınız. burda da eleştırmıyorum. ıste anlayın ıster anlamayın. sevgilerrr.
Konumuz sizin hayaliniz değil maalesef.

Siz ,, cikin cikin gezin, ben bebegim olunca oyle yapacagim, suan ben daha kötü durumdayim, halinize sukredin " diyince yardimci olmus olmuyorsunuz.

Eee adam kahvaltiya gideriz demis ne guzel gidin iste ailecek
Evet sorunlariniz olabilir ama boyle zamanlarda kucuk anları keyifli hale getirmek de sizin elinizde
Götürür sağolsun. Vardiyalı çalışmasa daha da götürür . Sadece bu aralar işte çok yoruluyormuş

kendiniz gitme ımkanınız varsa gidin hem değişiklik olur havanız güzelleşir. mekan değişimi insana çok huzur verir.
Gidebilirim . Yaşadığım şehir çarşıya yürüyerek yarım saat avmye 10dk . Hava soğuk üşür diye korkuyorum ..

Aslında pek çoğumuz o vakitlerde kendimizi kapana kısılmış gibi hissediyoruz. Havalar da soğudu evde daha çok vakit geçiriyorsunuz. Bunların hepsi olumsuz anlamda etken. Bir de yıllarca çalışmış insanların ev hayatına adapte olması kolay olmuyor. Havalar güzelleşecek, ek gıdaya geçecek dışarıda birlikte çok rahat vakit geçireceksiniz. Bebeğe bakım verecek birisi varsa da uygun zamanda işe dönersiniz. Ben 1 yaşına geldiğinde başlamıştım açıkçası ne büyük rahatlık demiştim. Bu kızımı sevmediğim anlamına gelmiyor ki. Eşinizle olan iletişim probleminizi çözmeye çalışım, olumsuzluklara çok odaklanmayın. Birlikte vakit geçirme yoluna gidin. Özellikle bebek sonrası cinsellik çoğu ailede sekteye uğruyor. Bazen kadın hormonları, yorgunlukları sebebiyle istemiyor bazen adam kadını "anne" konumu sebebiyle geri duruyor. Bu iletişimle çözümlenebilir bir konu.

Gidebilirim . Yaşadığım şehir çarşıya yürüyerek yarım saat avmye 10dk . Hava soğuk üşür diye korkuyorum ..

İç anadoluda bir şehirdeyseniz 4,5 aylık bebekle yürüyerek bence çarşıya, avmye gitmeyin bence de 🤗 buz gibi değil mi havalar bir iki ay daha sabır. Araçla gitmek iyi bir alternatif olabilir.

X