Neden bu haldeyim

Bebek arabası yağmurlukları var, soğuğu da güzel kesiyor duyduğuma göre, sıkı giydirin bi de arabasına güzelce yağmurluğu takın 10 dklık yol hiçbir şey olmaz Allah’ın izniyle. Bi kahve içmeye bile çıksanız havanız değişir
Var evet yağmurluk takıp gezebiliriz oğlumla. İnşallah

Bebeğin uykularıyla ilgili çok konu açmıştınız. Bebeklerin uykuları öyle hemen akşam 7 sabah 7 olmaz ki. Bir süreye kadar atakları var, dişleri var, yani var da var. O yüzden bebekten şu an sürekli uyumasını beklemeyin. Ben karda çamurda bile çıkarıyorum çocuklarımı dışarı. Koyun kanguruya montunuzu da üstüne çekin şemsiye alın çıkın. Mis gibi de uyur. Eğer ağlıyorsa elbet bir derdi vardır. Yediğiniz bir şey dokunuyordur, gazı vardır, diştir. Mesela benim 2.oğlumun dişleri 5 aylık çıkmıştı. Emeklemeye de 5 aylıkken başlamıştı. O yüzden hep uyur uyanık haldeydi. Bunlar normal şeyler biraz salın çocuğu derim.
Eşiniz konusuna da gelince bir şey diyemiyorum. Kardeş takıntısının ne olduğuyla ilgili bilgim yok.
Görümcenize de lafını verin. Kimseyi kırmayacağım diye kendiniz kırılmayın.
Bugün bütün gün dışarıdaydım 12den akşam 8e kadar . İyi geldi cidden . Eşim sabahtan kahvaltıya götürdü ben sahilde gezdim oradan da avm ye gittim fln derken akşam 8 oldu iyi geldi cidden . Sanırım böyle böyle adapte olacağım . Yalnız olmam sıkıyor beni . Arkadaşımla konuştum çık gel dedi ama ben eşimi bırakmak istemiyorum.

Kızlar ben düzelemedim..
şuan evde 4,5 aylık bebeğimle tekim . Eşim 4-12 de öğlen 2 ye kadar o bakıyor . Bebeğimin bi uyku düzeni kalmadı şaştı . Uyku eğitmenliği alayım dedim onda 5. Ayda başlıyormuş. Uyumayı geçtim . Alışmışım yıllarca çalışmaya şimdi evde kalmak çok zor geldi . Beni yanlış anlamayın bebeğimi çok seviyorum ama bazen pişmanlık duyuyorum . O ağlıyo ben ağlıyorum . Dün arkadaşıma kahve içmeye gittim iyi geldi ama her gün gidecek neresi bulacağım . Eşimle aram limoni . Kardeş bağımlısı olması ayrı bi rahatsız edici. Cinsel hayatımızın olmaması ayrı bi rahatsız edici .. görümcemin yalnızken laf sokmaları .. evde tek başıma olmak .. bebekli hayata alışamamak .. her şey beni boğuyor . Oğlumu çok seviyorum uyuyor özlüyorum 😪. Ama bütün gün ne yapacağımı bilmiyorum 🤷 onunla . Akşama kadar oyun halısında tv açamıyorum izlemesin diye 😪 yanında telefon elimde boş boş bi hayat . Daha bu sabah eşime dedim zormuş bebek bakmak.. çalışrken saatin belli . Haklısın yarın sabah hava güzel olursa yağmur yağmazsa kahvaltıya gideriz dedi.. sıkıntı bu değil ki . Ben neden böyleyim ? Her şeyi kafaya takıp ağlıyorum ..
Geçici bir süreç yürüyüp dillenmeye başlayınca güzelleşir.olumsuzluklari değil güzel günleri düşünün.

Geçici bir süreç yürüyüp dillenmeye başlayınca güzelleşir.olumsuzluklari değil güzel günleri düşünün.
Umarım dediğiniz gibi olur . Yürüyorum, yürümeyi de severim . Benim iyi bir dinlenmeye ihtiyacım var. Bütün gece kalkmadan uyumak 😏 .. bir de bebekli hayata alışamamak sıkıyor . Eşimin kuzenin eşi var sık sık onu da çağırmak istemiyorum çalışıyor kız . Evde bunalıyorum . Bebek varken dinlenmek zor . Keşke büyüdükçe daha az uyuyor kendisi ..

Bazı dönemlerde bende de oluyor. Çocuk olana kadar hep dışarıdaydim . Haftasonu da dahil evi yatmadan yatmaya kullandım. Çocuğun uyku düzeni olmadığı için seninde ruh halin tabi ki sabit değil .

Birincisi gorumcen laf sokuyorsa deliye deli ol. Konularını hatırlıyorum . Senin derdin ,sorumluluğun sana büyük milletin delisiyle uğraşmak zorunda değilsin . Eşin de anlamak zorunda gerekirse ağzına tükür .

Ikincisi çocuk bakarken en güzel şey bence kulaklık takmak ben zaten tek bir şeye dikkatli odaklanamam . Bu sebeple kulaklıkta ya Storytel açıyorum ya YouTube ya da İngilizce podcast bu sayede sıkılmadan çocuk bakıyorum . Kitap dinleme hedeflerim var mesela. Bu çok iyi geliyor . Bazen kendini çok faydasız hissedeceksin ,bazen yetersiz bu çok normal . Çocuk gelişim kitapları da dinleyebilirsin çok güzel oluyor

Umarım dediğiniz gibi olur . Yürüyorum, yürümeyi de severim . Benim iyi bir dinlenmeye ihtiyacım var. Bütün gece kalkmadan uyumak 😏 .. bir de bebekli hayata alışamamak sıkıyor . Eşimin kuzenin eşi var sık sık onu da çağırmak istemiyorum çalışıyor kız . Evde bunalıyorum . Bebek varken dinlenmek zor . Keşke büyüdükçe daha az uyuyor kendisi ..
Dediğim gibi olumsuz yönlere değil olumlu yönlere bakın yaşadıklarınız çok normal. Herşey çok güzel olacak sağlıkla büyüsün bebiş.

Bazı dönemlerde bende de oluyor. Çocuk olana kadar hep dışarıdaydim . Haftasonu da dahil evi yatmadan yatmaya kullandım. Çocuğun uyku düzeni olmadığı için seninde ruh halin tabi ki sabit değil .

Birincisi gorumcen laf sokuyorsa deliye deli ol. Konularını hatırlıyorum . Senin derdin ,sorumluluğun sana büyük milletin delisiyle uğraşmak zorunda değilsin . Eşin de anlamak zorunda gerekirse ağzına tükür .

Ikincisi çocuk bakarken en güzel şey bence kulaklık takmak ben zaten tek bir şeye dikkatli odaklanamam . Bu sebeple kulaklıkta ya Storytel açıyorum ya YouTube ya da İngilizce podcast bu sayede sıkılmadan çocuk bakıyorum . Kitap dinleme hedeflerim var mesela. Bu çok iyi geliyor . Bazen kendini çok faydasız hissedeceksin ,bazen yetersiz bu çok normal . Çocuk gelişim kitapları da dinleyebilirsin çok güzel oluyor
Dediğiniz gibiydim bende . Eve hiç girmezdim evi tabiri caize otel gibi kullanırdım . Annem öyle der hep . Eşimle tv izlemelerimiz film izlemelerimiz fln . Şimdi iyice altüst oldu . Çocuklu hayat bana göre değilmiş diyorum sonra kendime kızıyorum ..

Ya deliyle deli oluyorum çocukça lafları . Yalnızken başlıyor ay halacım sen babana babannene benziyorsun anneye hiç benzemiyor musun demeler . Anneden bir tek ayak parmağını mı aldın demeler 🤣 ay gözler kaşlar burun ağız aynı halası demeler . Bende dayanamadım eee kız gözler kaşlar burun ağız sana benziyorsa babaya bananneye ne kaldı diyorum .. bazen laf olsun diye konuşuyorsun yeminle diyorum komik kızsın vesselam diyorum 🤣

Dediğinizi yapacağım çünkü sürekli bebekle geçmiyor zaman saatler . Kendi kendine oynuyo bazen de deliriyor anlamıyorum cidden

Dediğiniz gibiydim bende . Eve hiç girmezdim evi tabiri caize otel gibi kullanırdım . Annem öyle der hep . Eşimle tv izlemelerimiz film izlemelerimiz fln . Şimdi iyice altüst oldu . Çocuklu hayat bana göre değilmiş diyorum sonra kendime kızıyorum ..

Ya deliyle deli oluyorum çocukça lafları . Yalnızken başlıyor ay halacım sen babana babannene benziyorsun anneye hiç benzemiyor musun demeler . Anneden bir tek ayak parmağını mı aldın demeler 🤣 ay gözler kaşlar burun ağız aynı halası demeler . Bende dayanamadım eee kız gözler kaşlar burun ağız sana benziyorsa babaya bananneye ne kaldı diyorum .. bazen laf olsun diye konuşuyorsun yeminle diyorum komik kızsın vesselam diyorum 🤣

Dediğinizi yapacağım çünkü sürekli bebekle geçmiyor zaman saatler . Kendi kendine oynuyo bazen de deliriyor anlamıyorum cidden
Çünkü büyüme atağı gecirdikce delirmeler artıyor . Dediğim gibi çocuk gelişimi kitapları okumak psikolojine iyi gelecektir . bilinçli bebek kitabı Solter tarafindan yazılmış muhakkak oku. Çocuğun aglamalarini anlamlandırmana yardımcı olacak. Bu kitapları okudukça nedenleri öğrenip daha sakinleyeceksin. Doğan Cüceloğlu, Saniye bencik kangal ve Haluk Yavuzer kesinlikle çocuk büyüten birinin bunları okuması gerekiyor .

Amin inşallah dediğiniz gibi olur 👍.. yoruldum bunaldım . Yalnız hissediyorum kendimi
E ama siz sürekli böyle aşağı cekiyorsunuz kendinizi. Kirmamaya , uzmemeye çalışıyorum , aynı süreçten geçtik anlamaya çalışıyorum da sürekli negatifsiniz. Hazır degildiniz neden bekletmediniz çocuk kararını. Herkesin etrafında dönen yardımcılar , aileler yok ki! çocuğa karşı hayatınızı elinizden almiscasina sürekli bunalım halinde olursanız hisseder, huzursuz bir bebek olur. O çocuğu siz istediniz biraz silkenip kendinize gelin.

E ama siz sürekli böyle aşağı cekiyorsunuz kendinizi. Kirmamaya , uzmemeye çalışıyorum , aynı süreçten geçtik anlamaya çalışıyorum da sürekli negatifsiniz. Hazır degildiniz neden bekletmediniz çocuk kararını. Herkesin etrafında dönen yardımcılar , aileler yok ki! çocuğa karşı hayatınızı elinizden almiscasina sürekli bunalım halinde olursanız hisseder, huzursuz bir bebek olur. O çocuğu siz istediniz biraz silkenip kendinize gelin.
Negatif değilim her şey üstüste binince tıkandım .

hazırdık istiyorduk bebeği . Bunun hazır olmakla alakası yok ki . Çocuğa karşı sürekli bunalım halinde değilim beraber oyunlar oynuyoruz . Onunla konuşuyorum bana cvplar veriyor .

Ben sadece bir süreçten geçiyorum. Eşimin böyle olması da etkiliyor çoğu zaman

Çünkü büyüme atağı gecirdikce delirmeler artıyor . Dediğim gibi çocuk gelişimi kitapları okumak psikolojine iyi gelecektir . bilinçli bebek kitabı Solter tarafindan yazılmış muhakkak oku. Çocuğun aglamalarini anlamlandırmana yardımcı olacak. Bu kitapları okudukça nedenleri öğrenip daha sakinleyeceksin. Doğan Cüceloğlu, Saniye bencik kangal ve Haluk Yavuzer kesinlikle çocuk büyüten birinin bunları okuması gerekiyor .
Dediğin kitapları alacağım . Arkadaşım da verdi kitap . Mutlaka oku dedi hem sana iyi gelir 🤣 herkes bir süreçten geçmiş sıra bende bakalım .

Çocuğum kışın doğdu
Ve ben onunla neredeyse her gün ankaranın karında soğuğunda arabamız da yokken kanguruya koyup avm lere ve arkadaş buluşmalarına gittim
Lütfen eve tıkılıp durma

Çocuğum kışın doğdu
Ve ben onunla neredeyse her gün ankaranın karında soğuğunda arabamız da yokken kanguruya koyup avm lere ve arkadaş buluşmalarına gittim
Lütfen eve tıkılıp durma
Gidiyorum bazen ara ara . Daha geçen arkadaşıma kahve içmeye gittim. Dün bütün gün dışarıdaydım . Bu çevrede arkadaşım var ama nasıl desem öyle hadi sana geleyim de kahve içelim çok nadir . Hep eşli oldu 👍. Kimisi çalışıyor . Çünkü bulunduğum şehirde çok fazla büyük fabrika yok . 1 tanesinde full şehirdekiler çalışıyor zaten eşimde orada ..

sizinle mi yaşıyor görümceniz
Yok yaşamıyor . Ama eşim sürekli kardeşim de kardeşim dediği için yaşıyor gibi . Geçen yanlışlıkla aramış aaa neden aradı arasana ben işteyim atayamıyorum bir şey mi oldu her yarım saatte bir sordu bana .. bende bana yarım saatte bir soracağına kardeşine yaz dedim öğren . Meğer yanlışlıkla aramış 😒

Yok yaşamıyor . Ama eşim sürekli kardeşim de kardeşim dediği için yaşıyor gibi . Geçen yanlışlıkla aramış aaa neden aradı arasana ben işteyim atayamıyorum bir şey mi oldu her yarım saatte bir sordu bana .. bende bana yarım saatte bir soracağına kardeşine yaz dedim öğren . Meğer yanlışlıkla aramış 😒
tedaviye ihtiyacı var, ben de kardeşime çok düşkünüm de ulaşamasam gidip eşime aratmam yada bu kadar panik yapmam. abartıyor baya

tedaviye ihtiyacı var, ben de kardeşime çok düşkünüm de ulaşamasam gidip eşime aratmam yada bu kadar panik yapmam. abartıyor baya
Ya herkes düşkündür ama bizimki bağımlı derecesin de . Konuştuk bu konuyu resmen kardeşine tapıyorsun dedim ne tapcam ona o bana tapsın diyor . Yoo dedim arayan soran o değil ki sensin sürekli arayan soran .

Gecmis olsun ama, bu ne alâka?
Neden baskalarinin sorunlarini kucumseyip kendinizi one atıyorsunuz?
Hic sevmem.
Konu sahibinin derdi suan baska, sizinki baska, teselli de değil bu.
Hayirli doğumlar.
Şuan fark ettim . Aynısı ı görümcem ve kayınvalidem de yapar . Sorunumu küçümseyip kendilerini öne ararlar 😂 bir şey demiyeyim onlarda da vardır kesin . Hele kayınvalidem oğlum için inşallah dedesi rüyasında şeker verir diyorum ( babam için ) hemen ay benimde öldü babam o da giriyordur der . Saçlarım dökülüyor ikisininde dökülür belim ağrır onların daha fazla ağrır . Bi daha olursa eşimin yanında diyeceğim . Sizde ben ne söylersem aynısı oluyo ne diye küçümser gibi davranıyorsunuz diyeceğim . Bir şey demeye gelmiyor size diyeceğim .

Bu arada tavsiyelerin için çok sağol . Daha iyiyim 2 kitap aldım anne ve bebek üzerine baya iyi .. oğlumda bu aralar baya iletişim kuruyor benle 😍

Tek sorun görümce : bıktım sürekli yalnzken laf sokmalarına . Daha geçen kp için gitmişiz .
Başladı oda da yalnızız ay halasının bitanesi sen annene benzemiyormusun hiç hep babayla halana dedene mi benziyorsun . Annenden bi tek ayak parmağını mı aldın vs ay halasının kuzusu dayından da boyunu mu aldın uzun boylum . Ayy annesine çekmemiş hiç bi yeri diyip durdu .. gülüp geçtim ..
ama sürekli böyle yalnızken illa bi laf sokacak hani bende laf söyleyeyim bi olay olsun ben ne dedim ki modunda .. halbuki orada ki imaları ben biliyorum .
Ben bundan neden rahatsız olayım 🤦‍♀️ ya baba tarafına ya ana tarafına çekecek . Bende salonda söyledim ortaya konusu açıldı ay dedesi benden bi tek ayak parmaklarını almış dedim aynı babası .. yani çocuk gibi .. bende gülüyorum ama lafta söylemek istiyorum .
Şeytan sende doğur biz de birilerine benzetelim diyeceğim de 25 yıldır yok çocukları evli olmasına rağmen belki olmuyordur bel altı vurmak istemiyorum ama hak ediyor ..

X