Saç Rengi ve Saç Boyama Neva color nasıl bir boyadır ? Kalitesi nasıldır?

Valla benim saçlarım normalde çok kolay açılır ama onun esktra açıcı platini ile boyadım ve hiç açmadı boyalı yerleri diplerden baya açtı ama eğer boyasız saça uygulayacaksanız güzel açıyor Annemim saçlarını boyadık beyazları çok güzel kapattı bir arkadaşım bal köpüğü ile boyadı çok güzel bir enk oldu soğan kabuğu ilede boyadı kuzenim oda güzel oldu Bir çok kuaförde bu boyayı kullanıyor. çok fazla renk seçeneği var :KK34:

kızlar dün çıtçıtlarımı nevacolor 7 ile boyadım gayet memnun kaldım bugunde yıne gıdıp alcam kendı saçlarmı boyamayı düşünuyorum netten nevacolorun sıtesıne baktım o kadar guzel renkler varki kalıtesız boya dıyene şaşırıyorum daha önceden de bal köpüğünden kullanmıştım yıne yorum yaaprım kendı saçımıda boyadıktan sonra ; ama neva color hem ucuz hem kaliteli bir boya değiştir değiştir boya:) :KK66:

ben bu boyanın 5 numarasını kullandım sacımdaki beyazları kapatması için erken yasta cok asırı beyaz vardı hesaplı diye bunu aldım renginden cok memnun kaldım ama boya kısa zamanda az da olsa aktı ve sacımda kepek olmamasına ragmen aşırı kepek yaptı saç derim resmen pul pul dökülüyor sanırım bir daha ki boyamam da başka marka deniyeceğim.:KK50:

bende ilk boyamamı bu markayla yaptım tüp boya karameldi saclarım doğal renkteydi ve çok güzelde tutttu ilk başta sarımsıydı sonra koyulaştı akarak karamel olduu :)

bu boya neden ucuz acaba? çok ucuz olduğu için güvenemiyorum, cesaret edemiyorum, ama güzel renkleri var...renk yelpazesi de çok geniş. Türk markasıymış. Ama ucuz olmasını pek anlayamadım, vaktim olduğu bir zamanda içeriğini diğer boyalarla karşılaştıracağım bakalım ne fark var arada?

bu boya neden ucuz acaba? çok ucuz olduğu için güvenemiyorum, cesaret edemiyorum, ama güzel renkleri var...renk yelpazesi de çok geniş. Türk markasıymış. Ama ucuz olmasını pek anlayamadım, vaktim olduğu bir zamanda içeriğini diğer boyalarla karşılaştıracağım bakalım ne fark var arada?

Micra sen araştırdıktan sonra bir fark olup olmadığını bizimle de paylaş. Ama bence NEVA ucuz değil, diğer markalar pahalı. Sadece isimlerine para veriyoruz. Kaldı ki loreal, koleston, wella, palette, garnier gibi firmalar ürünlerini hayvanlar üzerinde test eden cani firmalardır. Keşke hiç kullanmasanız.
Bu sözüm sadece sana değil yanlış anlaşılmasın :) genel konuştum.

Micra sen araştırdıktan sonra bir fark olup olmadığını bizimle de paylaş. Ama bence NEVA ucuz değil, diğer markalar pahalı. Sadece isimlerine para veriyoruz. Kaldı ki loreal, koleston, wella, palette, garnier gibi firmalar ürünlerini hayvanlar üzerinde test eden cani firmalardır. Keşke hiç kullanmasanız.
Bu sözüm sadece sana değil yanlış anlaşılmasın :) genel konuştum.

canım kesinlikle haklısın ben de bundan sonra hayvanlar üzerinde test yapan markaları kullanmayacağım. özellikle de loreal'i...garnier de loreal'in alt markası, sevdiğim bir marka ama onun yerine deney yapmayan bir marka kullansam ölmem yani, yeter ki hayvanlar işkence çekmesin...bu hafta vizelerim var bitince araştıracağım içerikleri. bu arada kimyayla iç içeyim mesleğim gereği, bakalım içerikler nasıl şimdiden merak ediyorum ben de...şu an evde loreal excellence ve koleston kutusu var, natural colors organic de vardı ama çöpe atmıştım malesef. nevacolor'ın içeriğini ve natural colors'ınkini netten bulabilirim herhalde...bu arada natural colors organic hayvan deneyi yapmıyor kutusunda tavşan amblemi vardı ama içeriğini merak ediyorum yine de...

ben bütün boya markalarını denemiş birsi olarak, neva color un üstüne boya tanımıyorum ,) Bir kere Türk markası, ucuz oluşu kalitesiz olarak algılanmasına neden oluyor ama hiçç öyle değil :) tabii herkesin saçı farklıdır, herkesin saçını yaramayabilir bu marka. ben yıllardır kullanıyorum, sarı tonlarını çokta memnunum. kızıl ve bakır tonlarıda tabii ki akar her boya da olduğu gibi. saçlarını bu gibi renklere boyadığınız da boyadıktan sonraki ilk yıkamadan 5 gün sonra filan tekrar yıkamalısınız, birazda olsa daha bi oturuyor renk ..

Gerçektende fiyat olarak uygun ve mükemmel bi boya saçımı hep onunla boyuyorum asla yıpratmıyo ve cok güzel parlatıyo saçlarımıı tavsiye ederim diğer boyalara birsürü para harcamayın özellikle benm gibi saçlarınıza 3 kutu boya yetiyosa :KK1:

ben bugün boyadım 4.77 bittere harika bi renk verdi. şaşırtmadı beni nevacolor :KK66:
bende saçlarımı boyayacağım tekrar yakın zamanda koyu renk istiyorum rica etsem saçlarınızın bi resmini koyabilir misiniz hosuma giderse bitter boyarım bende :81:

Reklam, ambalaj vs. vs... :KK31:

Bu boya gercekten kaliteli arkadaslar, fiyati sizi ürkütmesin. Genelde halk arasinda ucuz olan kalitesizdir düsüncesi yaygin ama iste öyle degil. Markalar iyi ambalaj ve reklama yatirdiklari parayi bizlerin cebinden cikarmak icin ürünlerini normalin üstünde fiyata satiyorlar. E biz de adina, reklamina, ambalajina güvenip, parayi basip icimiz rahat aliyoruz o markayi. Halbuki Nevacolor gibi reklami olmayan, ambalaji basit olan(özellikle tüp boyalari), adi duyulmamis bir markanin cok pahali olmasini beklememek gerekir kalitesi ne olursa olsun. Türk mali olmasi da ayri bir etken fiyatinin uygun olmasinda. Burada üretiliyor, burada satiliyor. Bence en azindan denemeye deger. :KK34:

Son düzenleme:
yahu ben şuan sapsarıyım biraz koyulaştırmak istiyorum. bitter yapan arkadaşım fotoğraf isteriz:)
$Adsız.png şuan bu renk saçım, açık tenliyim. aslında pişman olmaktan ve sarı saçlarımı özlemektende korkuyorum ama bana bir fikir verin :)

Açıkçası ben kolestonun her renginden memnun kaldım. Ben kolestonla ne zaman boyasam o renk bende çıkmamak üzere baki kalıyor :) Ve öyle kuruma, dökülme, keçeleştirme yaşamıyorum. Bir kere neva kullandım, başta çok güzeldi, ama bi kaç gün sonra resmen saçımdaki boya kendini kustu. Direk orielle açılmış kısımlar ortaya çıktı. Rengi turunculandı. Çok tuhaf oldu. Üstüne karamel kumral boyadım, bir seferde aktı ve kutudaki renk var şuan saçımda boyayalıda neredeyse 2 hafta olacak. Birdaha asla ama asla loreal ve koleston dışında boya kullanmam.
Annemede garnier kullanıyorum. Müthiş beyaz kapatıyor, hiçte akmıyor. Kuaförümde en kaliteli ve akmayan boya garnier dedi. Mahalle arası bütün kuaförler neva kullanıyor. 2 hafta sonra gel tekrar boyayalım otursun renk diyorlar. Öyle olacaksa biz evdede boyarız ne anlamı varki? 2 haftada akacak renge 60 lira alıyor, 6 liraya patlıyor malzemesi. Saçmalık. Benim saçlarım çok sağlıklıydı. Neva kullanınca orielde açtığımdakindende beter oldu. O zaman en azından sadece yanıktı. Saçlarım resmen kurudu nevayla.
Ben deneyimlerimi paylaştım sizinle. Palettede kullandım lorealin boyasınıda... Sadece loreal ve kolestondan memnunum.

Bende korkuyorum başka boya kullanayım küllü açık kumralı kullanıyorum herkes bayılıyor resim eklemek nasıl oluyor anlatırsanız ekleyebilirim kızlar :)

X