Nişan aşaması

Aysegullerden

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2022
1.296
228
Selamlar herkese umarım iyisinizdir yeni yılınız kutlu olsun.
Nişan aşamasındayken bir akraba düğününe katılmanız gerektiğinde nişanlınızı götürdünüz mü?
Gelmek istemese zorladınız mı

görücü usülü evlendim
düşünüyorum şimdi nişanlanmadan bir davet olsa davet etmezdim

ama o yol yaparsa nişan varmış geleyim derse çağırırdım tabiki

Uzun süre nişanlı kaldık. Yakın akraba düğünlerimizde karşılıklı olarak ailelerde davet edildiği için zaten birlikte gitmiş olduk haliyle davet edildiyse zaten gelecektir. Bu biraz düğün sahibinin daveti ile ilişkili diye düşünüyorum.

peki gelmese, napardınız?
Aileniz laf etse niye gelmiyor diye napardınız?
Kız/erkek de tanımadığı için gitmek istemiyorsa?

Burda ki cevapları takmayacaksın ki? Neden konu açtın. Sana defalarca ayrılman gerektiği söylendi. Sen çalışmamana rağmen sadece kendi yediğini ödeyen seninkini sana ödeten ve kesinlikle bekaret kanını görmek isteyen nişanlından. Ama sen hepinize inat çok mutlu olucam sizde delireceksiniz demiştin. Neden bize soruyorsun?

peki gelmese, napardınız?
Aileniz laf etse niye gelmiyor diye napardınız?
Kız/erkek de tanımadığı için gitmek istemiyorsa?
Yapacak bir şey yok zorla mı götürücem? Biz şu an evliyiz hala da zorla tanımadığım insanın düğününe gitmem/çağırmam. Aileniz öyle her şeye karışıp laf etmesin siz de ailenizin ağzıyla ilişkinizi bozmayın.

Yapacak bir şey yok zorla mı götürücem? Biz şu an evliyiz hala da zorla tanımadığım insanın düğününe gitmem/çağırmam. Aileniz öyle her şeye karışıp laf etmesin siz de ailenizin ağzıyla ilişkinizi bozmayın.
yok ondan değil ben gitmek istemiyorum kendimi ayarlayamadım

zorla yakasından tutup geleceksin diyecek halim yok yani ailemede söylerdim uygun değilmiş diye pembiş bi yalan

Duruma göre değişir. Yol mesafesi var mı vs. Nisanliyken beraber gitmedigimiz merasimler de oldu beraber gittiklerimiz de. Ailelerimizin bu konuda baskısı olduğunu hatırlamıyorum hiç, hoş olsa da umursamazdim kime ne ki. En kotu ihtimalle bahane uydurur gelemiyor derdim yani bence çok önemli bir husus degil

X