Nişan atma derecesine geldim lütfen bana fikir verin

Quen93

...
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2013
170
42
30
Merhabalar,

Biraz uzun olacak ama fikirlerinize ihtiyacim var vaktiniz varsa okuyup degerlendirirseniz gerçekten çok mutlu edersiniz beni...

Nişanlımla 3.5 yıllık bir birlikteligimiz var. 2 ay sonra da düğün var. Sorunuma gelecek olursam nişanlım her zaman kendi istedigini yaptirmaya dayatmaya çalışıyor. O istanbulda çalışıyor ben izmirde yaşıyorum. Calisiyordum ama bıraktım yeni bir iş kabulum olmuştu ama istanbulda yasayacagiz diye işi reddettim( her ne kadar istanbulu sevmesem de geçici bir sureligine İstanbul'da yasamaya ikna edildim ekonomik şartlardan ötürü). Şu zamana kadar her şeye bir şekilde tamam dedim kendisi agresif ve çabuk daralan bir insan olduğu için fedakarlik yapmak bana düştü. Neyse ev tutuldu kendi istediği sitede tuttuk deprem korkum olmasina rağmen 12 katlı binada 3. Katta anlaştık. Sıra beyaz esya almaya geldi. Kendisi biraz değil baya bir tutumlu birisi ona ne gerek var uygun olsun ucuz olsun markaya para vermeyelim kafasinda hep. Evimizde yatak odasiyla buzdolabı hariç beyaz esyalarin hepsini ailem alacak mutfak eşyaları her şey tamam zaten annem aldi hepsini. Nisanlimla ben sadece oturma grubu, buzdolabı tv ve halı grubuyla perdeleri alacağız. Tv olarak kendisi seçti awox diye bir marka ucuz diye. ben istemedim ama tamam dedim yine. Tv yi sen sectin buzdolabıni da ben seceyim o zaman dedim tamam dedi. Bosch seçtim 12 bin lira olandan ( suanki ekonomide bence orta halli olarak secebilecegim ideal aile dolabi) ama nisanlim ben ona o kadar para vermem bıktım marka takintindan diye kavga cikardi. Sen isteyici ben alıcı mi olucam diye gurur kırıcı bir laf etti ve bu agrima gitti artık. Perdeleri mobilyalari bile siradan uygun almaya razi geldim süpürge bile almayalim masraf olmasin benim süpürgemi getiririm dedim her şeye tamam dedim ama yetti artık ailemle sürekli tartisiyorum böyle gelin olmaz diyorlar bu kadar kendini ezdirme diyorlar ama ben sürekli orta yolu bulmaya çalışıyorum. Çok şükür kendi gelir kaynağım var calismasam bile su ana kadar nisanlimdan hiçbir şey istemedim onu al bunu al demedim aksine ogrenciyken ben yardimci olurdum hep her konuda ama buzdolabini bile çok görmesi sinirlerimi bozdu. Ailemle bu konuyu konuşamıyorum bak biz hakliyiz demelerini istemiyorum lütfen siz bana fikir verin ben abartiyor olamam değil mi surda düğüne iki ay kalmış heves kalmadi bende. Bundan bir hafta once de annesini arayıp yurtdisina gidicem evliligi erteleyelim diye bi laf etmiş annesinden ogrendim onu hallettiik aramizda şimdi de esyadan kavga etmeye başladık...
Fikirlerinizi dusuncelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

Türkiye'deki ekonomik kriz onu çok daraltti yurtdisinda calismak istiyor evet hakli ama suanda çalıştığı yer de türkiye'nin en buyuk savunma sanayi yeri muhendis olarak 20 bine yakin maas aliyor. Istanbulda ben de is bakicam zaten ben de muhendisim durumumuz o kadar da kötü değil ama kendisine anlatamiyorum hep stres hep agresiflik hep bi karamsarlik..

Merhabalar,

Biraz uzun olacak ama fikirlerinize ihtiyacim var vaktiniz varsa okuyup degerlendirirseniz gerçekten çok mutlu edersiniz beni...

Nişanlımla 3.5 yıllık bir birlikteligimiz var. 2 ay sonra da düğün var. Sorunuma gelecek olursam nişanlım her zaman kendi istedigini yaptirmaya dayatmaya çalışıyor. O istanbulda çalışıyor ben izmirde yaşıyorum. Calisiyordum ama bıraktım yeni bir iş kabulum olmuştu ama istanbulda yasayacagiz diye işi reddettim( her ne kadar istanbulu sevmesem de geçici bir sureligine İstanbul'da yasamaya ikna edildim ekonomik şartlardan ötürü). Şu zamana kadar her şeye bir şekilde tamam dedim kendisi agresif ve çabuk daralan bir insan olduğu için fedakarlik yapmak bana düştü. Neyse ev tutuldu kendi istediği sitede tuttuk deprem korkum olmasina rağmen 12 katlı binada 3. Katta anlaştık. Sıra beyaz esya almaya geldi. Kendisi biraz değil baya bir tutumlu birisi ona ne gerek var uygun olsun ucuz olsun markaya para vermeyelim kafasinda hep. Evimizde yatak odasiyla buzdolabı hariç beyaz esyalarin hepsini ailem alacak mutfak eşyaları her şey tamam zaten annem aldi hepsini. Nisanlimla ben sadece oturma grubu, buzdolabı tv ve halı grubuyla perdeleri alacağız. Tv olarak kendisi seçti awox diye bir marka ucuz diye. ben istemedim ama tamam dedim yine. Tv yi sen sectin buzdolabıni da ben seceyim o zaman dedim tamam dedi. Bosch seçtim 12 bin lira olandan ( suanki ekonomide bence orta halli olarak secebilecegim ideal aile dolabi) ama nisanlim ben ona o kadar para vermem bıktım marka takintindan diye kavga cikardi. Sen isteyici ben alıcı mi olucam diye gurur kırıcı bir laf etti ve bu agrima gitti artık. Perdeleri mobilyalari bile siradan uygun almaya razi geldim süpürge bile almayalim masraf olmasin benim süpürgemi getiririm dedim her şeye tamam dedim ama yetti artık ailemle sürekli tartisiyorum böyle gelin olmaz diyorlar bu kadar kendini ezdirme diyorlar ama ben sürekli orta yolu bulmaya çalışıyorum. Çok şükür kendi gelir kaynağım var calismasam bile su ana kadar nisanlimdan hiçbir şey istemedim onu al bunu al demedim aksine ogrenciyken ben yardimci olurdum hep her konuda ama buzdolabini bile çok görmesi sinirlerimi bozdu. Ailemle bu konuyu konuşamıyorum bak biz hakliyiz demelerini istemiyorum lütfen siz bana fikir verin ben abartiyor olamam değil mi surda düğüne iki ay kalmış heves kalmadi bende. Bundan bir hafta once de annesini arayıp yurtdisina gidicem evliligi erteleyelim diye bi laf etmiş annesinden ogrendim onu hallettiik aramizda şimdi de esyadan kavga etmeye başladık...
onla hayat gecer mı bılemedım.. ask mesk de bı yere kadar... 2 yıla bozulsun yenısını alcanız zaten.. aynı fıyata gelcek tutumlu degıl pıntının tekı. durumu olmayınca ınsan orta yolu buluyo sızde para sıkıntısı da yok anladıgım kadarıyla. yanı orta seker de alabılırsın ılla en dandıgı nedır yahu. boyle durumda konusup anlasıyosun. ona para vermem buna vermem?? naapcaksın? neye vercek yanı_?

Son düzenleme:
şimdi bunu dedim diye beni taşlayanlar, linçleyenler olabilir ama erkeğe para harcatırsan kıymetli oluyorsun güzel kardeşim. bu erkeklere yaranılmıyor. bak eminim şu an ayrılsanız ve senden sonra nişanlansa, evlense her şeyin en güzelini, iyisini, pahalısını isteyen birine kul köle olur. bunlara iyilik yaramıyor. her şeye evet demek, alttan almak, bu kadar sırtlanmak, sürekli huyuna gitmek falan iyi değil. üstelik ben yurt dışına gidicem evliliği erteleyelim demiş bir adamla sahiden o nikah masasına oturmak istediğine emin misin? bu şekilde olmamalı, tamam ülke ekonomisinin hepimiz farkındayız ama sana karşı tavrı çok itici. bence asla abartmıyorsun. ve sen haklısın. kesinlikle kendinden veren, fedakarlık yapan kadının kıymetini bilmiyorlar. nerede bi kök söktüren var, 4s kuralı derler herhalde buna şimdi açık açık yazamam ban yemek istemiyorum ama öyle olmak lazım herhalde. istisnalar elbette vardır genelleme yapmıyorum yanlış anlaşılmasın, bütün erkekler böyle demiyorum ama ben çevremden oradan buradan hep böyle gördüm, böyle üzücü hikayeler duyuyorum yani. cimri, agresif insanla da hayat geçmez yaz bi kenara.

20k maaş alıp da bunları söylemesi tamamen cimriliğinden. Bu adam bariz cimri. Belki evlenirken zorlanıyor olabilir maddi anlamda ama söylediği kelimeler düşünce yapısı tamamen cimriliğinden bence
Awox markayı sayenizde öğrendim
Bir laf vardı ucuz mal alacak kadar zengin değilim diye. Alacaksınız bir sene geçmeden muhtemelen elinizde kalacak.
Böyle seyler bir kere alınır
Bunlardan daha büyük probleminiz kendi kendine size danışmadan yurt dışına gitmeyi düşünmesi ve bunu ailesinden öğrenmeniz.

Çok az kalmıs ama çok iyi düşünün
Tüm düzeniniz bozulacak
İstanbulda belki hemen iş bulamayacaksınız
Maddi özgürlüğünüz olmayacak
Böyle bir adamla çok zor
Varsın aileniz biz demiştik desin ne önemi var ki ömür boyu ah etmek daha mı kolay

şimdi sorun şu siz hep onun isteklerine öncelik vermişsiniz birlikte olmuyor birşeyler hep onun dediği oluyor
yok asabi yok çabuk daralır yok öyle yok böyle eeeeh gitsin büyüsün önce
neden ısrarla onun dediklerini harfiyen yerine getirdiğinizi anlayamadım neden yani ?
her dediğini yaparsanız bu evlilik olacak sadece sizin altdan alıp fedakarlık yapmanızla
böyle evlilik olacaksa olmasın ömür boyu sürecek ne anlaşmazlıklar ne ters düşmeler olacak çocuk olacak iş sıkıntısı olacak daha bunlar dert bile değilken sorun çıkıyor ileride çok büyük kavgalarınız olur bu adamla

3,5 yıl boyunca her istediğine tamam dersen bu kıvama gelmeniz kaçınılmazdi zaten.Hatayi baştan yapmışsın.
12.000'lik buz dolabi değil mesele.
Bence nişanlinin bir planı var ve bu plan uzerinden devam ediyor.
Senin yapman gereken ise onun sana bicmis olduğu rolu oynamaktan ötesi değil bu plan çerçevesinde.
Yani arabam var,evim var,karım var..
Özetle ;duygusal olarak değil de profilinde eksik olan bir parçayı tamamlamak için evleniyor sanki.

Cimri, huysuz, bencil... Malzeme bu yani, değişir diye beklemeyin sakın.
Şu an size layık görmediği birçok şeyi evlenince de layık görmeyecek, hatta sizin kendi maaşınızla kendinize aldığınız şeyler bile gözüne batacak. Ayrıca annesini arayıp düğünü erteleyelim demesi, sizinle bu konuyu konuşmaması cimriliğinden daha büyük bir sorun. Siz eş olacaksınız, böyle ciddi kararları oturup annesiyle mi vereceklermiş?

Merhabalar,

Hal böyleyken bu adamla evlilikten ne bekliyorsunuz. En canımlı cicimli zamanlarda bu şekilde davranan adam evlenince melek mi olacak sanıyorsunuz. Neden hep fedakar taraf siz oluyorsunuz. İşini bırak, çevreni bırak, her konuda alttan al, hiç bir isteğin olmasın nedir yani ..... De boncuk mu var bu kadar kıymetli, aileniz sizi bu boya getirip onca emek vermişken elin pinti ve huysuz adamını evlenmek için neden zorluyorsunuz, yazık değil mi yahu felaket açık açık geliyorum diyor

Çok haklısınız.. yurtdışı işini geçen seneden beri aramizda konusuyorduk ama ben pek yanasmiyordum evlilik ertelemekten bahsediyordu bana zaten bir yıl ertelenmisti düğün simdi gelip yine erteleme fikrini bana sunmasi sinirlerimi bozdu sinirden tamam git iptal et o zaman dedim o da sagolsun annesine sunmuş fikirlerini. Kendi aramizda konusmak neyse ama isin icine aileleri sokmak olayi daha bir ciddi hâle getiriyor. Annesinin de sinirlerini bozmuş kadincagiz beni aradi bu çocuk ne istiyor böyle diye sitem etti. Kendisyle kavga ettim zaten baya kötü oldu sonra ağladı özürler diledi yine affettik şimdi de baska sorunlar çıkıyor. Biraz klise olacak ama sevgisinden hiç kuşkum yok ama neden bu kadar doyumsuz yetinmesini bilmiyor hep daha fazlasını istiyor anlam veremiyorum.

üpürge bile almayalim masraf olmasin benim süpürgemi getiririm dedim her şeye tamam dedim a
Niye herseye tamam diyorsun acaba ?
Adam sinirli diye ömür boyu susacak mısın?
Soguyacaksın bi süre sonra ben sana söyleyeyim.
Al sana mutsuz evlililiğin temelleri.

Biraz klise olacak ama sevgisinden hiç kuşkum yok

Nasil eminsiniz böyle? Siz altdan aldikca devam ediyor. Bir iki kere karsilik verin de gercek yüzünü bir görün. Gerci gercek yüzünü de bildiginiz icin altdan alip duruyorsunuz. Siz bu adami birakmayacaksiniz orasi belli, ama bari is hayatinizi ziyan etmeyin lazim olacak size

Taviz tavizi doğurmuş ve adam size “Sen isteyici ben alıcı mi olucam” diyecek kadar cüretkar olmuş.

Nişanlınızla evlilik yürütemezsiniz, sadece agresifliği, cimriliği değil adamın size sevgisi de yok, seven insan ne “Sen isteyici ben alıcı mi olucam” der ne de yurtdışına gitmek bahanesiyle evliliği kenara atar.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Haklısınız ve haklı olmanız durumu daha üzücü ama gerçek. Yaşım 29 oldu onun vermis olduğu baskı da var sanırım üstümde. Yapım gereği orta yolu bulmaya çalışırım hep. Karşımdaki daha değerli olur kendimi ezerim ama benim gibiler daha kıymetsiz olur bunu sadece kendim için değil bunu okuyan benim durumumda olanlar için de yazıyorum. Ders cikarsinlar.

Çok haklısınız.. yurtdışı işini geçen seneden beri aramizda konusuyorduk ama ben pek yanasmiyordum evlilik ertelemekten bahsediyordu bana zaten bir yıl ertelenmisti düğün simdi gelip yine erteleme fikrini bana sunmasi sinirlerimi bozdu sinirden tamam git iptal et o zaman dedim o da sagolsun annesine sunmuş fikirlerini. Kendi aramizda konusmak neyse ama isin icine aileleri sokmak olayi daha bir ciddi hâle getiriyor. Annesinin de sinirlerini bozmuş kadincagiz beni aradi bu çocuk ne istiyor böyle diye sitem etti. Kendisyle kavga ettim zaten baya kötü oldu sonra ağladı özürler diledi yine affettik şimdi de baska sorunlar çıkıyor. Biraz klise olacak ama sevgisinden hiç kuşkum yok ama neden bu kadar doyumsuz yetinmesini bilmiyor hep daha fazlasını istiyor anlam veremiyorum.
Sevgiliniz kesin emin değil galiba evlilikten . Yani yurtdışına mi gitsin evlensin mi kafası karışmış . Ev kurmak için heyecanlı değil mi hiç , aslında en tatlı telaşların olması gereken zamanlar cimrilik yapması eşya kavga etmesi garip sanırım heyecanı yok :KK43:

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Haklısınız ve haklı olmanız durumu daha üzücü ama gerçek. Yaşım 29 oldu onun vermis olduğu baskı da var sanırım üstümde. Yapım gereği orta yolu bulmaya çalışırım hep. Karşımdaki daha değerli olur kendimi ezerim ama benim gibiler daha kıymetsiz olur bunu sadece kendim için değil bunu okuyan benim durumumda olanlar için de yazıyorum. Ders cikarsinlar.

35 yasdan bildiriyorum.
Yarın evlenirsin,cocuk olur.Bütün sorumlulugu üstlenirsin.Sonra yapmasaydın olur adı.Canına yazık yapma.Nisan evliliğin fragmanı.
Bu evlilikten yuva olmaz.

X