NİŞANLIM BENİ TERKETTİ, ÇOK ÜZGÜNÜM AİLESİ VE ONU ALLAHA HAVALE ETTİM

Canım ç
Sen birak toplumu,cevreyi.acini yaşa,yasini tut icinde bitir ve hayatina yeniden basla..boyle bir adam donse ne olacak?daha iyi birine laiksin bosver bu odunu
Canım çok saol, forumu okuyunca ne kadar taleplerimin az olduğunu buna rağmen istenmediğimi anladım. Gerçekten dua ediyorum inşallah karşıma iyi biri çıkar diye ...

Canım ç

Canım çok saol, forumu okuyunca ne kadar taleplerimin az olduğunu buna rağmen istenmediğimi anladım. Gerçekten dua ediyorum inşallah karşıma iyi biri çıkar diye ...

Imtihandasiniz. Sabrederek dua ederseniz imtihanı gececeksiniz inşallah. Ve Rabbim bu sabrin mükafatı olarak karşıniza daha iyisini çıkarır inşallah

Bence 33 geç bir yaş değil evde kalmış hiç değilsiniz. Ben 26 yaşındayım mümkünse 35imden önce evlenmeyeyim diye bakıyorum. Artık sanki biraz o yöne evrildik, insan ömrü uzadıkça gençlik de uzuyor. Çocuk doğurmak da önemli elbette ama bazen düşünüyorum da koruyucu aile olsam, evlatlık olsa çocuğum, evet zorlukları çok fazla, ama ne olur sanki ailesiz kalmış bir evlada benim çocuğum demekle doğurmak arasında fark yok doğurmak şart değil gibi geliyor. Belki çok uç düşünüyor da olabilirim, herkes aynı düşünmez tabi ki. Aile toplum baskısı elbette var ama sanki hala çok gençmişim evlenmek için gibi geliyor. Elbette genç evlenenlere de saygım sonsuz, bir ömür boyu mutlu olsunlar ama siz de kendinize evde kaldım filan demeyin sakın. Birçok insan sizin için hala gencecik diye düşünür mesela benim için öylesiniz.

Gucsuz bir kizim ... Keske metanetli olsaydim... Hayatimin her ani kotu geciyor... Bunun da etkisi var... Tutunacak mutlu edicek bi hayatim yok ... Hepiniz haklisiniz, keske ben de dirayetli olsa idim.....

Ya neden güçsüz olasınız anladığım kadarıyla resmi kurumda çalışan işli güçlü, arkasında ailesi olan ve henüz genç bir insansınız aslında bir kendinize dönüp baksanız çok şükür her şeye sahipsiniz. Bundan sonra kalbinizi dinleyin gerçekten anlaşacağınız birini arayın. Bence Allah hayırlı görmemiş ki ayırmış yatın kalkın dua edin... Demek ki bu size bir mesaj. Kendinizi güçsüz görürseniz hiç anlaşamadığınız size açıklama dahi yapmadan terk eden kişilere layık görürsünüz. Kendinizin farkına varır "Ben güçlü bir insanım, işim var gücüm var her şeyim yerinde, gencim, sağlıklıyım, ailem yanımda" derseniz ona göre uygun birine layık görürsünüz.

Gerçi birçok arkadaş da aynı yorumları yapmış. Aklın yolu bir. Ama üzülmüş olabilirsiniz, siz yorumların ana fikrini alın sert uslubuna aldırmayın. İnsanlar kendini sizin yerinize koydukları için bu kadar sert söylemişler. Ağlayıp sızlanmanız normal ama kendi iyiliğiniz için de annenizin iyiliği için de pozitif olmaya çalışın bence. Çok sevgiler.

Bence 33 geç bir yaş değil evde kalmış hiç değilsiniz. Ben 26 yaşındayım mümkünse 35imden önce evlenmeyeyim diye bakıyorum. Artık sanki biraz o yöne evrildik, insan ömrü uzadıkça gençlik de uzuyor. Çocuk doğurmak da önemli elbette ama bazen düşünüyorum da koruyucu aile olsam, evlatlık olsa çocuğum, evet zorlukları çok fazla, ama ne olur sanki ailesiz kalmış bir evlada benim çocuğum demekle doğurmak arasında fark yok doğurmak şart değil gibi geliyor. Belki çok uç düşünüyor da olabilirim, herkes aynı düşünmez tabi ki. Aile toplum baskısı elbette var ama sanki hala çok gençmişim evlenmek için gibi geliyor. Elbette genç evlenenlere de saygım sonsuz, bir ömür boyu mutlu olsunlar ama siz de kendinize evde kaldım filan demeyin sakın. Birçok insan sizin için hala gencecik diye düşünür mesela benim için öylesiniz.
Çok teşekkür ederim çok incesiniz ..

Gerçi birçok arkadaş da aynı yorumları yapmış. Aklın yolu bir. Ama üzülmüş olabilirsiniz, siz yorumların ana fikrini alın sert uslubuna aldırmayın. İnsanlar kendini sizin yerinize koydukları için bu kadar sert söylemişler. Ağlayıp sızlanmanız normal ama kendi iyiliğiniz için de annenizin iyiliği için de pozitif olmaya çalışın bence. Çok sevgiler.
Teşekkür ederim ..

canım yanlış anlamazsan bir şey sorabilir miyim ? O iki pırlanta yüzük ne kadar tuttu ?

Canlarim bu isin bittigini duyan herkes tum yakinlarimiz ortak tanidiklarimiz bana verilmis sadakan varmis diyorlar, bekle ve gor duyarsin ve anlarsin neden hayirli olmadigini. Sizce ne olabilir canlarim duyacagim seyler? Cok merak ettim...

Asgari ucretle calisan birinin ortalama fiyati ile memur maasi farklidir mudur maasi farkli esnaf kazanci farkli? Cidden ne kdrdi o yuzukler?
Sana haksizsin diyemem, fiyati soylememen kibarligini gosteriyor, ama karsi taraf icin goz korkutucu uyumsuz ve anlamsiz olabilir. Bak etrafindakilerde ne diomus,gece gunduz bunu dusunecegine annene ne iyi gelir diye dusunmelisin artik yasini tutmayi birak tum hayatini elinle yakiyorsun
Yanlis insanlari atarsan dogru hayat yasarsin

Bu arada nisanlin icin soruna cvp verip.tahmin yurutmem cunku kimsenin gunahini almak istemem.
Bence kim diyosa ona israr et basladigi isi bitirsin

Canlarim bu isin bittigini duyan herkes tum yakinlarimiz ortak tanidiklarimiz bana verilmis sadakan varmis diyorlar, bekle ve gor duyarsin ve anlarsin neden hayirli olmadigini. Sizce ne olabilir canlarim duyacagim seyler? Cok merak ettim...

İşin bittiğini duyan tüm yakınlarınızın ve ortak tanıdıklarınızın neden iş işten geçtikten sonra böyle konuşlarını da ayrıca merak edin, gördükleri veya hissettikleri bir şey varsa şimdiye kadar söylememeleri sizce sizin iyiliğiniz için mi, yoksa kötülüğünüz için mi?

Canım benim ortalama bir yüzük idi.
şu ortalama yüzük fiyatını niyeyse bir türlü söyleyemiyorsunuz.ortalama ama kime göre,ortalama.bana göre,ortalama bir pırlanta tek taş 1500-2000 tl.sıralı pırlanta da,2500-3000.yani en fazla bu kadar verebilirim,pırlantaya.benim ortalama kıstasım bu.
sizin ki ne kadar,ortalamanız yani?

şu ortalama yüzük fiyatını niyeyse bir türlü söyleyemiyorsunuz.ortalama ama kime göre,ortalama.bana göre,ortalama bir pırlanta tek taş 1500-2000 tl.sıralı pırlanta da,2500-3000.yani en fazla bu kadar verebilirim,pırlantaya.benim ortalama kıstasım bu.
sizin ki ne kadar,ortalamanız yani?
3500 canım ...

X