NİŞANLIM BENİ TERKETTİ, ÇOK ÜZGÜNÜM AİLESİ VE ONU ALLAHA HAVALE ETTİM

Arkadaşlar merhaba;

Ben de sizler gibi acı çeken biriyim ve çok ciddi travmatik durumlar geçirdim. Görücü usulu ile bir bey ile tanıştım. O beyin annesi ve babası beni sevmiş beğenmiş ve oğulları ile yakıştırmıştı. Sonra biz birbirimizi gördük ve resmiyete dökme kararı aldık.Gel gelelimki herşey çok güzel iken benim görüştüğüm bu bey beni görüştüğümüzde aç getiriyordu evime.düşünün, sabah kahvaltı sonrası çıkıyoruz ve akşam 19:00'da eve dönüyoruz ve bana tek bir yemek bile ısmarlamıyor içecekle geçiştiriyordu. Ben de gururlu olduğum için söyleyemiyordum acıktığımı. Hadi bunu geçtim. Sonrasında yüzük aldık ve ben tek taş ile sıralı pırlanta istemiştim. Onları aldık (ne olduysa sanırım ondan sonra oldu.) sözlendik ve söz gününde beni görüp beğenen annesinin bakışlarını size anlatamam. Ben ve ailem durumu anlamış olmamıza rağmen hep iyiye yormaya çalıştık. Nişan olmadan bunlar bize geldi. 11 sat oturdular ve annem hasta, ciddi bir ameliyat geçirmiş olan annemin sağlk durumunu düşünmeden 11 saat oturdular ve annesi olacak kadın nişan ile ilgili neler istediğimzi sormadı hiç açmadı konuyu bile. Sonrasında nişan olacağı zaman bohça denilen gelenek için ses etmediler. Ben baktım bunların alacağı yok ben sözlüme dedim nişan çeyizi almayacakmıyız diye. annesine sormuş annesi bohçanın modasının geçtiğini söyleyince ben aldığım cevap karşısında şok oldum ve gelin adayı olarak kırıldım. Sonra nişan günümüzde biz en güzel daveti vermek üzere istanbulun en nezih semtinde çok nezih bir mekanda şık bir nişan yemeği verdik. orada nişanlancağım ailesininden annesi ve babasının bize ne kadar negatif baktıklarını size anlatamam. Meğer beni üzerimdeki kıyafetimle almayı planlamışlar. Beni görmeğe geldiklerinde üzerimde sıradan bir kıyafet vardı. Çünkü görücüye geldiklerini bilmiyordum. Benim o durumumdan çıkarım yaparak nasıl olsa bu kız böyle gelir yaşı da geçmiş oğlumu her türlü kabul eder diye düşünmüş olmalı ki bana ne sözde ne nişanda hiçbişey takmadılar. Sadece sözlenmeden önce aldığımız tek taş pırlanta ve sıralıyı nişanlım taktı. Zaten dediğim gibi olanlar bu aldıkları 2 parçacık yüzükten oldu. Kayınvalidemin gözü kaldı ve artık yüzüme gülen beni isteyen kayınvalidem oğlunu yavaş yavaş kanına girdi. Ama işin daha üzücü tarafı nişanlım da benimle ilgilenmeyeye ve bana incitici konuşmaya başlamıştı. Nişanlandıktan sonra konu düğüne gelince ben şık bir düğün istedim ve nişanlım sadece nikah yapalım dedi. Ben direttim sonrasında ise tartıştık mesajda. Birbirimizi incittik ve 3 gün konuşmadık. sonrasında ben kendisine yazdım düğün istemiyorum ben çok üzülüyorum bu olanlara diye ama yanıt gelmedi. Aradan 15 gün geçti hiç görüşmedik. 20. günün sonunda aradım yine açmadı ve ben mesaj attm böyle susarak olmaz diye kararın değiştirdinmi diye anında cevap geldi konuşalım diye. buluştuk ve benim bu bana çok sevdiğini söyleyen adam parmağında yüzüksüz geldi. Oysa benim hala parmağımda yüzük vardı. Meğer nişan yüzüğünü çoktan atmış. Ve bana bizim birbirimize uyumlu olmadığımızı mutlu olamayacağımızı söyleyip bir kalemde beni terketti. Oysa ben nedir sorun dediğimde uzlaşalım dediğimde uzlaşırız ama uyumlu değiliz deyip beni oracıkta bıraktı.
İşin daha acı yanı bu kişinin babası babamı 4 gün önce görmüş ve hiçbişey olmamış gibi davranmıştı. Eminim ailece verilen bir karar. Ne annesi annemi ne babası babamı aramadı. Kendisi başıboş gibi sanki biz pastanede tanışmışız gibi kendi kendimize oracıkta bitirdik. Benim bildiğim erkeğin ailesi arar bakın kısmet olmadı ama biz çok üzüldük biz yine ahbabız deyip devreye girer. ama onlardan hiç ses gelmedi. Biz serseri gibi kendi kendimize görüştük bitti. Ben eve geldiğimde arabayı kullanırken donakaldım. Dönerken bir şok yaşamıştım. Parmağımda yüzük yoktu artık.Günlerce ağladım ve ah ettim. Sevgili kardeşlerim buradan anlattıklarımı okuyynca düz yazılar gibi gelebilir ama yaşadıklarımı buradaki satırlara aktarmak sığmaz. Çok acı çekiyorum. Neden bitti bilmiyorum.Evet tartıştık ve incittik ama çözülmeyecek şeyler değildi. Her evlilik sürecinde yaşanan durumlar. Nişanlım 39 ben ise 33 yaşındayım. nişandan tam 10 ün sonra bitti. Nişanlım nişanda çok iyiydi mutluydu bir anda ne olduysa bitti. Allah aşkına size soruyorum nedir bu? :KK43: Bu adam annesinin laflarıyla böyle oldu. ama demekki kişiliksizmiş ki 39 yaşında halen anneci. Ben kızkardeşi da olan bu adamı ve ailesini Allah'a havale ettim ve ah ettim. annem hasta iken beni ve annemi böylesine bir durumla karşı karşıya bırakması beni çok yaraladı. Oysa annem iyileşsin diye hemen evlenelim annen mürüvvetimizi görsün diyordu bir anda bitirmesi beni çok şok etti. ciddi bir kurumda çalışan iyi bir çevrem vardı beni çok mahcup etti herkese. Seven var sevmeyen var. İnsanlar çok şaşırdılar. Çünkü benim kararlı bir kız olduğumu bildikleri için nişanımın da emin adımlarla olduğunu biliyorlardı. Bitmesi beni toplumda çok yaraladı. Çok mutsuzum kızlar. Ne düşünüyorsunuz? Ben pişman olmasını geri gelmesini çok istiyorum sanmıyorum gelmez çünkü çok soğuk ve sevimsiz bir şekilde ayrıldı. ama y,ne de bi umut geri dönsün istiyorum. Ya da bana ve bilhassa hasta anneme yaşattıkları bu acıyı yaşasınlar isyorum ah ettim. Çıkar mı ahım :KK43:((((((

seni aç bırakan öteleyen adamdan kurtulduğuna sevineceğine, üzülüyor musun?? 40 yaşındaki adam adam olamamış bırak gitsin.. 5 ay tanıdığın adama mı üzüleceksin.

geçecek..
Öyle şeyler geçiyor ki..
Bu da geçecek.
Benden öyle bi 6 sene geçti ki zamanında,
İnanın abartmıyorum herkes kaldıramazdı.
Rabbim hayırlısını versin. Farklı şeylerle ilgilenmeye çalışın. Boşverin.

geçecek..
Öyle şeyler geçiyor ki..
Bu da geçecek.
Benden öyle bi 6 sene geçti ki zamanında,
İnanın abartmıyorum herkes kaldıramazdı.
Rabbim hayırlısını versin. Farklı şeylerle ilgilenmeye çalışın. Boşverin.
Fotoğraflara baktıkça içim acıyor .... Nişan fotoğraflarımıza ... Aklıma geliyor ....

Fotoğraflara baktıkça içim acıyor .... Nişan fotoğraflarımıza ... Aklıma geliyor ....
Silin o zaman.
Ciddiyim.
Çok zor olacağını biliyorum ama ağlaya ağlaya silin.
Ben tüm çocukluğumu, gençliğimi, herşeyimi verdiğim adamı böyle sildim.
6 sene!
İnanın hiç kolay olmadı. Zararın neresinden dönseniz kardır.
Allah hakettiğinizi karşınıza çıkaracaktır eminim.

Silin o zaman.
Ciddiyim.
Çok zor olacağını biliyorum ama ağlaya ağlaya silin.
Ben tüm çocukluğumu, gençliğimi, herşeyimi verdiğim adamı böyle sildim.
6 sene!
İnanın hiç kolay olmadı. Zararın neresinden dönseniz kardır.
Allah hakettiğinizi karşınıza çıkaracaktır eminim.
Lütfen dua edin. Ben çok gitgeller yaşıyorum. Hiç kendimde değilim.....

Bence şükretmelisiniz. Bu denli cimri bi adamla ömür geçmez inanın. Hele size bir kahvenin hesabını sorması... Ne diyeceğimi bilemiyorum. Gurursuz, insam nişanlısına bunun bahsini eder mi. Siz şu an onu sevdiğiniz için gözünüz kör. Zaman geçtikçe daha iyi anlayacaksınız. Ayrıca neden dönmesini istiyorsunuz ki affedecekmisiniz. Bence boşveri, oda ailesiyle mutlu mesut yaşasın!!!

Bence şükretmelisiniz. Bu denli cimri bi adamla ömür geçmez inanın. Hele size bir kahvenin hesabını sorması... Ne diyeceğimi bilemiyorum. Gurursuz, insam nişanlısına bunun bahsini eder mi. Siz şu an onu sevdiğiniz için gözünüz kör. Zaman geçtikçe daha iyi anlayacaksınız. Ayrıca neden dönmesini istiyorsunuz ki affedecekmisiniz. Bence boşveri, oda ailesiyle mutlu mesut yaşasın!!!
Ben onunla konusup dusuncelerimi paylasamadim, sadece onu dinledim ve cok uzgunum. Haklisiniz, ben su an olayin icinde oldugum icin farkedemiyorum ama gercekten icimde uhde kalan seyler var, cok uzgunum ....Bilhassa annesini Allah a havale ettim.

Ben onunla konusup dusuncelerimi paylasamadim, sadece onu dinledim ve cok uzgunum. Haklisiniz, ben su an olayin icinde oldugum icin farkedemiyorum ama gercekten icimde uhde kalan seyler var, cok uzgunum ....Bilhassa annesini Allah a havale ettim.
Eski erkek arkadaşımda aynı şeyden dolayı ayrılmıştı benden annesi istemiyor diye. İlk zamanlar o kadar üzüldüm ki. Kendimi çok küçülmüş hissettim. Ama şimdi bakıyorumda annesinin ağzına bakan birisiyle zaten işim olamaz. Ben bi şey demiyorum o aileye umrumdada değil. Yani size diyeceğim ilk anlar çok zordur. Allah yardımcınız olsun ama geçiyor...

Eski erkek arkadaşımda aynı şeyden dolayı ayrılmıştı benden annesi istemiyor diye. İlk zamanlar o kadar üzüldüm ki. Kendimi çok küçülmüş hissettim. Ama şimdi bakıyorumda annesinin ağzına bakan birisiyle zaten işim olamaz. Ben bi şey demiyorum o aileye umrumdada değil. Yani size diyeceğim ilk anlar çok zordur. Allah yardımcınız olsun ama geçiyor...
Burda ama soyle bi detay var. Kayinvalidem beni gordu begendi sonra ogluna soyledi... Ancak benim evde kaldigimi dusunerek hicbiseye ses etmiycegimi sandi, bu yuzden bozdu ogluyla arami. Yani o bizi tanistirdi o ayirdi....

Burda ama soyle bi detay var. Kayinvalidem beni gordu begendi sonra ogluna soyledi... Ancak benim evde kaldigimi dusunerek hicbiseye ses etmiycegimi sandi, bu yuzden bozdu ogluyla arami. Yani o bizi tanistirdi o ayirdi....
Siz öyle düşünmek istiyorsunuz. Sizi gerçekten çok sevseydi, annesi aranızı bozamazdı. Karşınıza başka, sizi daha çok seven insanlar çıkacaktır. Güçlü kalın hayata karşı...

Canım ... Guclu gorunuyorum ama icten oyle degilim .... Dediklerinizi uyguluyorum ... Sonra dalip gidiyorum yine ...
Evlenip mutsuz olsan daha mı iyidi lütfen artık düşünme önüne bak altı üstü nişan attınız en ufak bi olayda böyle dağılmayın bunları düşünebilme olgunlugunda bi yaştasınız

X