Nişanlım tesettüre girmemi istiyor

Çok kötü ve zor bir durum ben eşimle sevgiliyken ailesi kapali biri olmazsa asla kabul etmeyeceklerini söylüyorlardı ve o zamanlar eşim ben seni bu şekilde sevdim değişmeni istemiyorum ama ailemi değiştiremem dedi ve ayrıldık. Ne zaman ailesi ile olan sorunu çözdü ki bu 2 yıl sonraydı bu süreçte hiç görüşüp konusmamistik geldi ve seni ailemle tanıştırmak istiyorum dedi bence burda nişanlınızın tutumu önemli. Ayrıca ailelerinde bile değil tüm akrabalarının arasında ilk açık insan benim. Birde ailesine bunu sizde belirtin ben ilk tanışmada hiç bir zaman kapanmayi düşünmüyorum diye net bir şekilde belirttim. Bu arada şuan evlenmemiz yeni ileride ne olur bilmiyorum ama ailesi çok iyiler karışmıyorlar aile gibi davranıyorlar ve art niyetli değiller. Tabi ki beklentileri oluyor ama beni değiştirecek ya da sınırlarımı ihlal edecek şekilde değil. Lütfen siz de değişirken kendinizi kaybetmeyin ve prensiplerinizi koruyun

Şu istediğin kalıplara sokmayı hiç anlayamıyorum öyle birini bulsaydın madem yani dışarıda tesettürlü mü yoktu ne saçma

Konu açılalı uzun zaman olmuş aslında ama bende fikrimi belirtmek istedim. Kapanmak Allah' ın emri, bunu hepimiz biliyoruz ama bu insanın içinden gelmesi gereken bir hissiyat. Sırf nişanlınız ya da ailesi bunu istedi diye yapmanız size zorluktan başka bir şey getirmez. Ayrıca ailelerdeki bu düşünceyi anlamıyorum karşıdaki insanın karakterine, oturup kalkmasına. nasıl davrandığına bakmaya gerek duymadan tesettürlü değilse istemeyiz demeleri çok garip. İnsanın iyisi de kötüsü de dış görünüşe göre anlaşılmıyor. Her tesettürlüyü dört dörtlük, her açığı da günahkar sanan bir topluluk hala var ne yazık ki

O zaman kendilerine tesettürlü gelin bulsunlar. Ayrıl ve bu yobaz insanlardan kendini kurtar

Arkadaşlar merhaba yeni nişanlandım ve erkek arkadaşım tesettüre girmemi istedi kabul etmek istemediğimi söyledim fakat ailesinin tesettürlü gelin istediğini söyledi konuyu kestirip attım fakat her gün beni zorluyor aileme olayı anlattığımda bana çok kızdılar ve böyle bir şeyi kabul etmeyeceklerini söylediler gerçekten çok sinir bozucu bir durum nişanlıma böyle bir şeyi istemediğimi nasıl bir dille söyleyeceğim çünkü beni çok sinir etmeye başladı sonuç olarak ailesi de kendisi de açık halimle görüp sevdi sırf ailesi için böyle bir şey yapmak istemiyorum daha önce bu durumu yaşayıp halledebilen var mı
Ailesi tesetturlu gelin istiyorsa tesetturlu gelin alsınlar
Sen nıye boyun egıyosun
Benım ailemde cagdaş damat ıstıyor de

Arkadaşlar merhaba yeni nişanlandım ve erkek arkadaşım tesettüre girmemi istedi kabul etmek istemediğimi söyledim fakat ailesinin tesettürlü gelin istediğini söyledi konuyu kestirip attım fakat her gün beni zorluyor aileme olayı anlattığımda bana çok kızdılar ve böyle bir şeyi kabul etmeyeceklerini söylediler gerçekten çok sinir bozucu bir durum nişanlıma böyle bir şeyi istemediğimi nasıl bir dille söyleyeceğim çünkü beni çok sinir etmeye başladı sonuç olarak ailesi de kendisi de açık halimle görüp sevdi sırf ailesi için böyle bir şey yapmak istemiyorum daha önce bu durumu yaşayıp halledebilen var mı
Ne kadar saçma amacı ne

Böyle bir yatkınlığınız varsa, zaten kapanmayı düşünüyorsanız evlenirken kapanmak iyi olabilir. Çünkü evlilik de bir eşiktir. AMA iki önemli konu var birincisi bu mutlaka sizin kararınız olmalı, ikincisi bir eş adayinin böyle bir talebi olamaz. Bu ilişkiyi bitirmeniz yararınıza olur.

X